vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;

Αποσυνδεδεμένος xxpistoss

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #210 στις: Απριλίου 27, 2016, 20:44 »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #211 στις: Απριλίου 27, 2016, 22:02 »
Τι είναι χειρότερο από έναν ριβιούερ που τα ξέρει όλα και νομίζει ότι τον ξέρουν όλοι;
Ενας ριβιούερ που διαδίδει ότι τον έβαλαν στο στόχαστρο και του επιτίθενται επειδή έπληξε το κατεστημένο/τον ζηλεύουν/έχει ρεύμα κλπ κλπ κλπ!
Ρίξτε μια ματιά στην εισαγωγή εδώ: 



Ο λατρεμένος μας Κώστας, τα λέει πολύ όμορφα αλλά και πολύ ήπια, με τη γνωστή ευγένεια που τον διακρίνει. 
Ο όρος ατμοσελέμπριτι μου έρχεται στο μυαλό και με κάνει να χαμογελάω με νόημα!  ;)

Αποσυνδεδεμένος panpan267

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
    • Panagioths Panagiotou
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #212 στις: Απριλίου 28, 2016, 00:25 »
οταν ενας reviewers εχει αναγνωρισημοτιτα δεκα φορες μεγαλυτερη απο καποιον αλλον μαλον κατι σημαινει.τωρα γιατι εδω μεσα χτυπανε εναν συγκεκριμενο μαλλον κατι αλλο συμβενει.δεν γνωριζα τον e-spy αλλα απο την ωρα που τον διαβασα ψαχνω οσα εχει βαλει και τα απολαμβανω.τον κωστα τον παρακολουθω απο την αρχη.και κανα δυο ακομα.ενας καποτε ειπε.δεν τα βαζω με βλακες γιατι 8α με ριξουν στο επιπεδο τους και θα με νικησουν λογω πειρας.αφηστε κατα μερος αυτα και μην ανεχεστε κοσμητικα επιθετα για κανεναν.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #213 στις: Απριλίου 28, 2016, 02:43 »
Εντάξει.
Έχω δει και χειρότερο στήσιμο αντίστασης.


Μια φορά στη ζωή μου.


Από τυφλό.


Μονόχειρα.


Με Πάρκινσον...


(από το 04:50 και μετά)

https://youtu.be/DZHAh7VwIog?t=4m50s

Αποσυνδεδεμένος Zizik

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
  • Smurfer
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #214 στις: Απριλίου 28, 2016, 09:39 »
Σίγουρα έβαλες το video που ήθελες; Τι έχει το στήσιμο;

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #215 στις: Απριλίου 28, 2016, 11:20 »
Σίγουρα δεν είσαι ο τυφλός μονόχειρας με Πάρκινσον;  :idiot1: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος Zizik

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
  • Smurfer
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #216 στις: Απριλίου 28, 2016, 11:27 »
Σίγουρα.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #217 στις: Απριλίου 28, 2016, 11:28 »
Πάντως αυτό είναι απ'τα καλά του στησίματα, όποιος δεν πιστεύει αρκεί να δει το βίντεο του klp+ που έκανε κάποτε. Ο τυφλός μονόχειρας με το Πάρκινσον ακόμα το βλέπει και γελάει αυτό το στήσιμο.. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #218 στις: Απριλίου 28, 2016, 12:22 »
Αμάν πια με τις θεωρίες συνομωσίας. Κάθε reviewer έχει επιλέξει να εκτίθεται σε κάθε κριτική από την στιγμή που κοινοποιεί τις θέσεις του. Όταν η κριτική γίνετε σε ένα εξειδικευμένο φόρουμ είναι λογικό να είναι πιο σκληρή, ή ακόμη καλύτερα λιγότερο επιφανειακή από ότι στο δικό του κανάλι και με λιγότερα «μπράβο ρε μεγάλε, τι είπε ρε ο άνθρωπας, να αγιάσει το στόμα σου θεούλη κλπ».

·        Το service στα καταστήματα των ΗΤ πρέπει να βελτιωθεί και οι υπάλληλοι πρέπει να είναι πιο ενημερωμένοι.
·        Όχι στις χαμηλές αντιστάσεις στα περίτεχνα στησίματα και στα ντουμάνια, χωρίς γνώση.
·        Μέτρο στην χρήση, όχι πολλά μλ, όχι υψηλά βατ κλπ.
Αυτές είναι θέσεις απόλυτα λογικές, με ευρεία απήχηση ειδικά στους νεοεισερχόμενους, πατανε πάνω στην θεωρία ελαχιστοποίησης του ρίσκου και είναι εύηχες. Θέλει αρκετή ενασχόληση και κριτική σκέψη για να δεις ότι οι ίδιοι reviewer έχουν μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης από τους υπολοίπους μας για το που πάει η αγορά, έχοντας προβάλει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο και ντουμανατους ατμοποιητες και καταστήματα και τεχνοτροπίες και στησίματα κ.ο.κ.
 

Αμάν πια με αυτή την μυρμιρια.. Ρε παιδιά δεχτείτε αυτό που είστε και αυτό που κάνετε ή μην το κάνετε.  Αμάν πια με αυτές τις βιντεοσκεψεις που κουνανε το δάχτυλο για το πόσο Ελληναρες είμαστε, πόσο ανεγκέφαλοι είναι οι νέοι, πόσο ανεπίδεχτοι μαθήσεως είναι οι γέροι, πόσο επιτηδευμένοι είναι οι φαισμπουκαδες, πόσο σνομπ οι φορουμαδες, πόσο φανμποιδες οι τάδε και φανγκερλιδες οι δείνα. Γκρίνια για την γκρίνια, άλλος πιο έντονα, άλλος πιο κομψά…. Για μένα, γραφικά βίντεο τέτοιου τύπου δείχνουν το μεγαλείο της φυλής και όχι τα extreme τεκταινόμενα που παγκοσμίως συμβαίνουν γύρω από το ΗΤ και που καλό είναι κάποιος να τα βλέπει για να μην κάνει μόνος του βλακείες. Ειλικρινά δεν έχει πέσει στην αντίληψη μου παρόμοια συμπεριφορά ξένων reviewer. Το  ΗΤ απευθύνετε σε ενήλικες με κριτική σκέψη, όπου ναι μεν στην αρχή είναι χαμένοι και κάνουν ερωτήσεις κάθε είδους, αλλά με το καιρό εμβαθύνουν, αρχίζουν να κρίνουν τι λέτε και αξίζουν ανάλογη αντιμετώπιση .  

Αποσυνδεδεμένος xxpistoss

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #219 στις: Απριλίου 29, 2016, 02:13 »
Εντάξει.
Έχω δει και χειρότερο στήσιμο αντίστασης.


Μια φορά στη ζωή μου.


Από τυφλό.


Μονόχειρα.


Με Πάρκινσον...


(από το 04:50 και μετά)

https://youtu.be/DZHAh7VwIog?t=4m50s

Νομίζω ότι σε κάποιο άλλο νήμα έχεις δηλώσει ότι δεν ασχολείσαι με επισκευάσιμους..... Για ποιο λόγο γίνεσαι τόσο καυστικός και απαξιωτικός ενώ θεωρητικά δεν έχεις ιδέα από στήσιμο επισκευάσιμων;

Υ.Γ. Διαφωνώ κάθετα γενικά με τον aresmares.gr όσων αφορά τις πνευμονικές και το στήσιμο αντιστάσεων στα όρια του βραχυκυκλώματος.


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Τι είναι χειρότερο από έναν ριβιούερ που τα ξέρει όλα και νομίζει ότι τον ξέρουν όλοι;
Ενας ριβιούερ που διαδίδει ότι τον έβαλαν στο στόχαστρο και του επιτίθενται επειδή έπληξε το κατεστημένο/τον ζηλεύουν/έχει ρεύμα κλπ κλπ κλπ!
Ρίξτε μια ματιά στην εισαγωγή εδώ:



Ο λατρεμένος μας Κώστας, τα λέει πολύ όμορφα αλλά και πολύ ήπια, με τη γνωστή ευγένεια που τον διακρίνει.
Ο όρος ατμοσελέμπριτι μου έρχεται στο μυαλό και με κάνει να χαμογελάω με νόημα!  ;)

Reviewer που σε 30 (άντε 120 με όλα τα κοψίματα και τον ναό των Αγίων Αποστόλων) λεπτά βίντεο αλλάζει γνώμη για το υγρό που ατμίζει από κουραστικό μέσα σε 2 ώρες σε "έκανες το θαύμα σου πάλι εταιρεία που το παράγεις και μου δίνεις με τους κουβάδες κούτρα τα υγρά να τα δοκιμάσω ( λέω εγώ τώρα))....
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2016, 02:44 από xxpistoss »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #220 στις: Απριλίου 29, 2016, 03:15 »
Το να μη συμφωνεις με μια παρουσιαση,  μια αξιολογηση προιοντος απο καποιον ειναι αναμενομενο.
Το να θιγεις ομως την ακεραιοτητα του χρησιμοποιωντας γι αυτο το σκοπο λογια ανθρωπου που τον εκτιμαει δεν ειναι σωστο.
Τους κουβαδες τους ειδες η τους υποθετεις; το τελευταιο του ριβιου που ουσιαστικα θαβει το προιον που του εδωσαν ( με το κοντεινερ ισως κιολας να του το εδωσαν συμφωνα με τη λογικη σου ) το ειδες; κι αν ναι πως συμφωνει αυτο με αυτα που λες;

Ξεκινας το ποστ υπερασπιζομενος καποιον απο μομφη που θεωρεις αδικη και το κλεινεις κανοντας κατι περισσοτερο απο αυτο που κατηγορεις τον espy. Αυτος σατυρισε μια αμελεια. Εσυ κατηγορησες για δολο και συμφερον. Λυπαμαι...

Αποσυνδεδεμένος xxpistoss

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #221 στις: Απριλίου 29, 2016, 03:56 »
Μάλλον δεν το είδες το review για το υγρό αναπλήρωσης ολόκληρο. Κάνε μια επανάληψη μήπως καταφέρεις και καταλάβεις αυτό που υποννοώ. 
Τώρα όσον αφορά τους κουβάδες, ίσως να υπερέβαλα για την ποσότητα, άλλα έχουν παρουσιαστεί review για την συγκεκριμένη εταιρία από τον αγαπημένο σου reviewer για όλα τα υγρά της εταιρίας. Και όταν στην αρχή μας λέει ότι το υγρό κουράζει μετά από 2 ώρες και έπειτα λέει ότι η εταιρεία έκανε το θαύμα της.... τα λόγια είναι περιττά.
Τώρα όσον αφορά τον espy, άλλος αγαπημένος σου reviewer, μια πολύ συγκεκριμένη ερώτηση έκανα. Αν δεν την κατάλαβες ξαναδιάβασε το ποστ μου. 
Όσον αφορά τον aresmares.gr, όσο και αν είμαι γενικά αντίθετος με αρκετά που λέει και πολλές φορές μιλάει σαν αυθεντία ενώ δεν έχει κάνει την απαραίτητη έρευνα, έχει προσφέρει περισσότερα στην ατμιστική κοινότητα στα αρχικά της βήματα από ότι πολλοί κινεζόreviewers (δηλαδή reviewers (και καλά έκαναν) που εκμεταλεύτηκαν την όποια θέση τους ώστε να πάρουν προιόντα από κινέζικα ηλεκτρονικά μαγαζιά που ήθελαν να αυξήσουν την πελατεία τους). 

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #222 στις: Απριλίου 29, 2016, 12:00 »
@xxpistoss:
Δε σε πολυβλέπω στο πνεύμα των ημερών και χαλιόμαστε τζάμπα και βερεσέ...

α) ΠΟΤΕ μα ποτέ ΔΕΝ δήλωσα πως είμαι reviewer. ΔΕΝ είμαι και ΔΕΝ σκοπεύω και να γίνω. Το χιούμορ είναι πολύ λεπτή υπόθεση, και αν δεν μπορούμε να το χειριστούμε ή δεν το καταλαβαίνουμε, καλύτερα να το αφήνουμε σε αυτούς που μπορούν.

β) Πολύ εύκολα και πολύ αυθαίρετα συμεράσματα βγάζεις, και αυτό δεν είναι καλό για μια ανέμελη και χωρίς άγχη μακροημέρευση.

γ) Είναι ΑΛΛΟ πράγμα να μην ασχολείσαι με επισκευάσιμους και ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΛΛΟ να μην έχεις ιδέα από στήσιμο αντιστάσεων. ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΛΛΟ ΟΜΩΣ. Σαν να λέμε η μέρα με την νύχτα. Όπερ μεθερμηνευόμενον: είναι άλλο πράγμα να μην οδηγείς Ferrari σε αγώνες και άλλο πράγμα να μην ξέρεις τί είναι μπουζί και πώς μοιάζει. ΑΛΛΟ (δεν ξέρω αν το τόνισα αρκετά...) Όπως έχω γράψει πολλάκις, στους επισκευάσιμους πήγα και ξαναγύρισα. Δεν πήγα για τρεις ώρες προφανώς. Πήγα, δοκίμασα, αξιολόγησα, πειραματίστηκα, επαναξιολόγησα, τροποποίησα, ελίχθηκα, ζύγισα και ξαναγύρισα. Σόρρυ αλλά αυτά θέλουν πολύ καιρό για να γίνουν και σίγουρα ΔΕΝ σημαίνουν πως δεν έχω ιδέα. Τέλος, ακόμα κι αν δεν ήξερα να στήνω εγώ ο ίδιος (λέμε τώρα), αυτό δεν σημαίνει ταυτόχρονα πως δεν ξέρω πως είναι ένα σωστό στήσιμο.

δ) Η φράση "Για ποιο λόγο γίνεσαι τόσο καυστικός και απαξιωτικός" είσαι σίγουρος ότι απευθύνεται σε μένα;
Reviewer που σε 30 (άντε 120 με όλα τα κοψίματα και τον ναό των Αγίων Αποστόλων) λεπτά βίντεο αλλάζει γνώμη για το υγρό που ατμίζει από κουραστικό μέσα σε 2 ώρες σε "έκανες το θαύμα σου πάλι εταιρεία που το παράγεις και μου δίνεις με τους κουβάδες κούτρα τα υγρά να τα δοκιμάσω ( λέω εγώ τώρα))....
ε) Η μύγα που σε τσίμπησε πρωινιάτικα είναι καλά στην υγεία της;

Αποσυνδεδεμένος xxpistoss

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #223 στις: Απριλίου 29, 2016, 12:14 »
2 μέτρα και 2 σταθμά. Είμαι σίγουρος ότι με την ευφυία σου καταλαβαίνεις τι εννοώ. (δεν ειρωνεύομαι)
Δεν έχω τίποτα προσωπικό με κανέναν.
Απλά είναι άδικο με τα ίδια ακριβώς δεδομένα κάποιους να τους εκθειάζουμε και κάποιους άλλους να τους θάβουμε.
Το β) είναι απειλή;  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #224 στις: Απριλίου 29, 2016, 12:24 »
Προσωπικά δεν έχω ούτε κι εγώ και χαίρομαι ιδιαιτέρως για τη δήλωσή σου  :thumpup:

Παρά την απροσμέτρητη ευφυία μου η αλήθεια είναι ότι δεν κατάλαβα. Αλήθεια.  :confused1:

Υποθέτω πως η τρίτη φράση δεν απευθύνεται σε μένα  ;)

Το β) είναι απόσταγμα σοφίας. Απειλές δεν έχουμε στο κατάστημα και δεν σκοπεύουμε να φέρουμε κιόλας  ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283035 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175706 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94782 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix