vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #180 στις: Απριλίου 24, 2016, 15:58 »
Anyway, παίρνεις μια ιδέα του προιόντος , που σε βοηθάει να βγαλεις τα δικά σου συμπεράσματα 8)

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #181 στις: Απριλίου 24, 2016, 16:20 »
Αμα εχεις καλα φιλτρα ολοι και ολα καλα ειναι απο την στιγμη που κανει ο αλλος τον κοπο.
Γενικα στο ΝΕΤ υπαρχει πολυ ενημερωση για το ΗΤ.
Φυσικα δεν ξεχναω το Φορουμ εχει γινει το χομπυ μου να διαβαζω εδω διαφορα ποστ τα οποια ειναι εμπειριες μελλων.
Πολυ σημαντικο αυτο. :)
Ξεχασα το αρεμαρες τον Ρενο αμα δεν κανω λαθος το ονομα.
Εγω βοηθηθηκα πολυ απο τα βιντεο που ειδα.
Φυσικα και ο Μιχαλης του e-vapor gr Αρχηγος.

Αποσυνδεδεμένος Lorentzo

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #182 στις: Απριλίου 24, 2016, 16:31 »
Είδα το βιντεο του Ρένου,
μου φάνηκε ατυχές στο κομμάτι που θίγει ηλικίες
αλλά κ εκτός πραγματικότητας εκεί που μιλάει για καταστηματάρχες-πελάτες-manual συσκευών,υλικών κτλπ
Ο καταναλωτής που είναι ενήλικας  έχει την κύρια κ αποκλειστική ευθύνη της χρήσης του κάθε προιόντος....
Όμως επειδή έχω δει παλαιότερα βιντεάκια του Ρένου,
είμαι σίγουρος πως δεν έκανε κάτι επίτηδες στο βιντεάκι της 17/4 που σχολιάζουμε ,
διότι πάντα ήταν της "φιλοσοφίας" των χαμηλών βατ,ήταν αντι στα ντουμάνια,αντίθετος σε χαμηλές αντιστάσεις
και γενικά πάντα ήταν "υπερσυντηρητικός" στο άτμισμα....
όταν λοιπόν ακούει για ιδιοκατασκευές με κατοστάρες νικοτίνες,tcr νικέλια 300 c
"χάνεται" -παρεκτρέπεται
κ χάνει στη προσπάθεια του να προφυλάξει τους ατμιστές-καταναλωτές.

Αποσυνδεδεμένος panpan267

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
    • Panagioths Panagiotou
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #183 στις: Απριλίου 26, 2016, 14:40 »
Δεν το γνωριζα σημερα το βρηκα   https://www.youtube.com/watch?v=gwoqvx5gOcs

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #184 στις: Απριλίου 26, 2016, 15:16 »
Υπάρχει κάτι που δεν καταλαβαίνω -ενώ εκτιμώ το ήθος του παρουσιαστή στο αποπάνω λινκ.
Γιατί είναι δεδομένο πως αν μια εταιρία σου προσφέρει συσκευή πρέπει να την παινέψεις;
Αν στην προσφέρει επειδή κάνεις κριτικές και παρουσιάσεις το μόνο που οφείλεις είναι μια τίμια παρουσίαση, γιατί αυτή είναι η μόνη δεσμευση που πήρες όταν την έλαβες. Δεν στην δίνουν επειδή είχες γενέθλια. Είναι μια συμφωνία την οποία μπορείς να κάνεις ξεκάθαρη σε κάθε κατάστημα και αν δεν τους αρέσει να μην σου στέλνουν τίποτα. Η ακεραιότητα δεν είναι κάτι που χάνεται κατά λάθος ή από "υπερβολική ευγένεια".

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #185 στις: Απριλίου 26, 2016, 15:53 »
Ε.... νά ίσως μαζί με τη συσκευή , σου στελνουν και 50 -300 ευρ. για τα έξοδα της παρουσίασης ;)

Αποσυνδεδεμένος panpan267

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
    • Panagioths Panagiotou
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #186 στις: Απριλίου 26, 2016, 15:58 »
εχεις δικιο.απλως τωρα ειδα που εξηγει τους λογους που δεν κανει.http://www.xn--hxanfhlafbfwvgsh0akf7l.com/2016/03/tha-parathrhsate-pos-den-parousiazo-suskeues.html

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #187 στις: Απριλίου 26, 2016, 16:01 »
Προφανώς, παρά τα υπονοούμενα του εν λόγω κυρίου, ότι θα έπρεπε να τον ξέρουμε όλοι, μια και συστηματικά αρθρογραφεί για το η.τ. εδώ και χρόνια, μάλλον δεν είσαι ο μόνος που δεν τον ξέρεις. 
Λοιπόν... έχουμε και λέμε: δεν κάνει παρουσιάσεις διότι δεν έχει το σθένος να πει για κάποιο προιόν που του έδωσαν τζάμπα ότι είναι κακό, ή ότι έχει κάποιες ατέλειες. Αυτό είναι όμως δική του ατέλεια. Πώς το γυρνάει λοιπόν και παρουσιάζει ως την ύψιστη αρετή το να ντρέπεσαι να πεις την αλήθεια. Και το γυρνάει ακόμη περισσότερο όταν ταυτόχρονα ενοχοποιεί κάθε ριβιούερ ότι λέει ψέματα βγάζοντας κάθε προιόν καλό, επειδή θυσιάζει την αξιοπρέπειά του για λίγα ευρώ. Αυτό δηλαδή που δεν κάνει ο ίδιος. 
Λυπάμαι πολύ που εκφράζονται τέτοιες απόψεις που τσουβαλιάζουν άπαντες. Εχω παρουσιάσει πολλά προιόντα, εμπλουτίζοντας ταυτόχρονα τις γνώσεις μου με κάθε παρουσίαση. Κάποια τα αγόρασα, κάποια όχι. Εχω παινέψει, έχω θάψει όμως επίσης. Να ντραπώ, επειδή μου έστειλαν κάτι; Θ΄αστειευόμαστε. Θα με μαλώσουν ή θα μου κόψουν τις αποστολές; Σιγά τα ωά! Θα ντραπώ μόνο αν κάποιος μου πει ότι τον έκαψα επειδή αγόρασε σκαρταδούρα που παίνεψα. Η παρουσίαση είναι κόπος, χρόνος και ξεβόλεμα. Αν δε σου αρέσει, δεν το κάνεις. Δικαιολογίες υπάρχουν πολλές. Κι αυτό που αντιλαμβάνομαι πλέον είναι ότι ένας παρουσιαστής μπορεί να βγάλει καλό ένα μη καλό προιόν μόνο αν το κάνει βιαστικά παρουσίαση, χωρίς να το μάθει προηγουμένως. Ή αν είναι έμμισθος της εταιρίας που το κατασκευάζει ή το πουλάει. Δε ζούμε σε ιδανική κοινωνία, δεν είμαστε όλοι αγγελικά πλασμένοι. 

Αλλά το τσουβάλιασμα και τη μαζοποίηση πραγματικά δεν τα σηκώνει το κύτταρό μου


ΥΓ. Πες τα βρε big!!! Η ευγένεια θα μας φάει εκεί που δε χρειάζεται; 
Spykal1, όχι, δε βάζουν φακελάκι μέσα στο μοντάκι. Ακόμη και ο μέγας Phil δεν παίρνει φακελάκι. Σου απαντώ σαν να το σχολιάζεις καλοπροαίρετα, αν και όλοι ξέρουμε ότι όποτε γράφεις εδώ το κάνεις για να ρίξεις χολή (ευτυχώς που είναι γραπτός ο λόγος εδώ μέσα.. αν ήταν προφορικός θα δάγκωνες τη γλώσσα σου και θα πέθαινες από δηλητηρίαση) Υπάρχουν ελάχιστοι παρουσιαστές που όντως έχουν ταρίφα για κάθε παρουσίαση ή είναι υπάλληλοι επιχειρήσεων που τα προιόντα τους παρουσιάζουν. Ελάχιστοι είναι, ας τους εντοπίσει ο καθένας αν ενδιαφέρεται. 

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #188 στις: Απριλίου 26, 2016, 16:04 »
Δεν τον ξέρω τον άνθρωπο καθόλου, ούτε τον έχω παρακολουθήσει ποτέ ούτε τον έχω διαβάσει.
Αλλά το κειμενάκι αυτό είναι τόσο δακρύβρεχτα και μελοδραματικά "επαναστατικό" που εγώ προσωπικά δεν...

Παράθεση
"... ...να δεχτώ περνώντας μερικά ευρουλάκια για χαρτζιλίκι και να απαρνηθώ την ιδεολογία μου, την προσωπικότητα και το χαρακτήρα μου, μάλλον παρανοήσαν, ο βρεγμένος τη βροχή δεν τη φοβάται, λες να μου κάνουνε εμπάργκο; θα μου κλ@σουνε μία μάντρα φρύδια... ..."

Παράθεση
"... ...για να συνενώσω τους συναγωνιστές ατμιστές που βρίσκονται συνεχώς στην πυρά και την αφάνεια, που δίχως ίχνος υπερβολής είναι παρεξηγημένοι από την κοινωνία μας, λόγω της εύρυθμης κατάστασης που επικρατεί στο vaping, είμαστε τα μαύρα πρόβατα, με την πρώτη ευκαιρία που θα βρουν τα μέσα μαζικής ενημέρωσης για να πουλήσουν λιγάκι τηλεθέαση, θα μας σταυρώσουν... ..."


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #189 στις: Απριλίου 26, 2016, 16:11 »
εγώ πάλι λέω πως αυτός έκατσε μια ωραία ημερα (πρόσφατα) τράβηξε 30 βιντεάκια τον 2 λεπτών
έγραψε και ένα site που δεν μπορώ να βρω ημερομηνίες για το ποτε γράφτηκε το καθετί (ας με διόρθωση κάποιος εδώ αν έχω λάθος ζητω συγγνώμη)
και τάχαμου είναι παρουσιαστής συμβουλάτορας για το ηλεκτρονικό τσιγάρο και έτσι μπαμ μπαμ καθόμαστε εμείς τώρα και γράφουμε για την πάρτι του
έτσι δεν είναι ρε παιδιά μονο εγώ το βλέπω αυτό?

συμβουλή
μέχρι 220c αλλιώς θα αρρωστήσετε :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #190 στις: Απριλίου 26, 2016, 16:13 »
petra ,Το σχόλιο μου δεν αφορα ΄εσένα.
Kai εσυ,οπως ολοι εδώ στο φορουμ, παρουσιαζουν αντικειμενικά μια συσκευή.
Λεω για τους επαγγελματίες reviewers που δεν παιρνουν ,απαρατητα, φακελάκι .Απεναντίας αρκετοι δινουν και αποδειξη , η , τιμολογιο για παρεχομενες γενικώς υπηρεσίες.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2016, 16:27 από spykal1 »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #191 στις: Απριλίου 26, 2016, 16:20 »
Το ξέρω ότι δεν αφορά εμένα, διότι δεν ανήκω στους οργανωμένους παρουσιαστές. Είναι άδικο γι΄αυτούς που αφορά, διότι αφήνεις να πλανάται ότι συλλήβδην όλοι παίρνουν χρήματα μαζί με το προιόν. Κάτι που δεν ισχύει. 
Στο εξωτερικό, οι μεγάλοι παρουσιαστές κερδίζουν χρήματα από τις διαφημίσεις του YT και βέβαια κάνουν κάθε ατμοταξίδι ως φιλοξενούμενοι. Κάποιοι ίσως έχουν και χορηγούς. Χρήματα από παρουσιάσεις δεν παίρνουν από όσο ξέρω. Στην Ελλάδα, ναι, έχω ακούσει από καταστηματάρχες ότι κάνουν παρουσιάσεις επί πληρωμή, όχι βέβαια κάποιο μεγάλο ποσό και σίγουρα ΔΕΝ παίρνουν τιμολόγιο ή απόδειξη, διότι επαγγελματίες παρουσιαστές δεν υπάρχουν. Διάολε, εδώ υπάρχουν κατασκευαστές που δουλεύουν παράνομα και μαύρα, κάνοντας μεγάλους τζίρους μάλιστα. 
Η πλειοψηφία των οργανωμένων ελληνων ριβιούερς (με σελίδες σε FB, twitter, πολλές συνδρομές στο YT, ίσως και σάιτ) ξεκίνησαν από μεράκι και το κάνουν από χόμπι. Μια και όπως είπα δεν είμαστε αγγελική κοινωνία, πιθανόν κάποιοι από αυτούς να επιδιώκουν προσωπική αναγνώριση και προβολή. Εδώ ισχύει το" ό,τι καταλαβαίνει ο καθένας". 

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #192 στις: Απριλίου 27, 2016, 00:51 »
εγώ πάλι λέω πως αυτός έκατσε μια ωραία ημερα (πρόσφατα) τράβηξε 30 βιντεάκια τον 2 λεπτών
έγραψε και ένα site που δεν μπορώ να βρω ημερομηνίες για το ποτε γράφτηκε το καθετί (ας με διόρθωση κάποιος εδώ αν έχω λάθος ζητω συγγνώμη)
και τάχαμου είναι παρουσιαστής συμβουλάτορας για το ηλεκτρονικό τσιγάρο και έτσι μπαμ μπαμ καθόμαστε εμείς τώρα και γράφουμε για την πάρτι του
έτσι δεν είναι ρε παιδιά μονο εγώ το βλέπω αυτό?

συμβουλή
μέχρι 220c αλλιώς θα αρρωστήσετε :idiot1:

:laugh1::laugh1:
Όντως, αν δεν κάνω λάθος, 4 μήνες φαίνεται πιασμένο το domain.
Μεγάλη μορφή όμως ο τύπος ;D

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #193 στις: Απριλίου 27, 2016, 02:11 »
Καλά ότι να ναι. Ο τύπος μας λέει ότι δεν θα μιλάει για προϊόντα με κουσουρια για να μην τον κάνουν ντα αυτοί που του το έδωσαν και για να είναι αυτός εντάξει; Κατάλαβα καλά; Αν όχι ζητώ συγνώμη.
Τότε μεγάλε δεν πρόκειται να σε δω ποτέ. (Όχι ότι τον είχα δει) αλλά αν θέλω να μάθω κάτι δεν θα το μάθω από εσενα.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #194 στις: Απριλίου 27, 2016, 05:09 »
Τον e-spy, γιατι μ έκανε να αγοράσω για πρώτη φορά στην οικογενειακή μου πορεία, μπάρμπεκιου σως.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283035 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125898 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix