vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

529 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Jorge, Silisav, camber

Twitter

Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #105 στις: Μαρτίου 25, 2016, 18:52 »
Παρομοίως.
Ποτέ δεν χρειάστηκα συμβουλάτορες στη ζωή μου και επιπροσθέτως οι Youtubers και οι κυνηγοί του like + share μου προκαλούν και μία αηδία ενίοτε...

Αυτά και... πάμε γι' άλλα... ;D

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #106 στις: Μαρτίου 25, 2016, 19:01 »
Κακα τα ψεματα, αλλα χωρις την εικονα ενος βιντεο δεν θα μπορουσαμε να κρινουμε & τοσο σωστα ενα νεο προιον...

Χρειαζονται για να γνωριζουμε τι νεο κυκλοφορει & ολες τις εξελιξεις παγκοσμιως για το η.τ.

Τωρα για την τελικη αποφαση μιας αγορας, απο εμας εξαρταται O0


Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #107 στις: Μαρτίου 25, 2016, 20:05 »
Μετά τους πρώτους 1-2 μήνες στο η.τ. που πράγματι όλοι βλέπουν βιντεάκια είτε για να μαθαίνουν όντας άσχετοι είτε λόγω του υπερκαταναλωτισμού που όλους μας έχει/είχε πιάσει, δεν νομίζω ότι βλέπει κάνεις βιντεάκια με σκοπό να πάρει 100% σοβαρά ότι ακριβώς ακούσει από κάποιον reviewer. Οι νεοεισήλθαντες στο η.τ. βέβαια λόγω μηδαμινής εμπειρίας και γνώσης τα παίρνουν όλα πολύ σοβαρά και παραβλέπουν τον παράγοντα διαφήμιση με αποτέλεσμα να αγοράζουν ότι διαφημίζεται. 

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #108 στις: Μαρτίου 25, 2016, 21:35 »
Το θέμα για μενα είναι να γίνει μια σωστή  παρουσίαση, και αν μπορεί μέσα απ αυτή ο καθένας να βγάλει τα συμπερασματά του έχει καλώς.
Μου φαίνεται λίγο παράξενο να σου δίνει μια εταιρεία η μαγαζί ένα προιόν,  και ο ντεμεκ reviewer να  λέει στο τέλος μακριά από αυτό!!
Το πολύ πολύ να μην το παρουσιάσει καθόλου κάποιος ή να πει για τα "κουσούρια" όπως ό Ρένος, και εμεις απλά να σκεφτούμε αν αυτά τα κουσούρια είναι ικανά να επηρεασουν την απόφαση μας. 
Και στην τελική τη σήμερων ημέρα με την όποια εξέλιξη, εκτος κλώνων και ελατωματικών προιόντων, ειδικά στους ατμοποιητές, ποιος βγήκε σκάρτος που δεν δούλεψε :confused1: 
Με το στανιό σκάρτο δεν γίνεται και μην ξεχνάμε ότι οι παρουσιαστές έχουν τα προιόντα καμιά βδομάδα και τα δουλεύουν.Τι θα μας πει? Για την βαφή που θα φύγει σε 2 μήνες η για την βόλτα τις βίδας μετά από 1 χρόνο? 
Το ότι γεμίζει περιεργα, ότι το δαχτυλίδι του αερα είναι σφιχτό, ότι το καπάκι και τα κουμπιά από το μοντ κουδουνίζουν η ο πόλος δεν κάθεται καλά στην μπαταρία που είδα σήμερα, αυτά νομίζω τα λένε σχεδόν όλοι.Άρα στην κρίση μας είναι να αποκρυπτογραφήσουμε το όποιο review πάντα σύμφωνα με τα δικά μας γούστα και αισθητική !

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #109 στις: Μαρτίου 25, 2016, 22:20 »
@FML μαζί μου τα έχεις πάρει? Αν ναι, ποιος ο λόγος?

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #110 στις: Μαρτίου 26, 2016, 03:06 »
Προσωπικά παρακολουθώ 4-5 ξένους (τους πιο γνωστούς) και 2 Έλληνες.πιο πολύ με νοιάζει το σημείο όπου δείχνουν το προϊόν από κοντά και το λύνουν πάρα τα σχόλια και η κριτική .ο Mike vapes μου αρέσει πιο πολύ γιατί κάνει και συγκρίσεις με άλλα προϊόντα και τα λέει πολύ απλά χωρίς να κουράζει . Review υγρών δεν βλέπω σχεδόν ποτέ αλλά είδα σήμερα την παρουσίαση του κωστα που μου άρεσε πάρα πολύ ο τρόπος που έκανε το trailer του υγρού στην αρχή ήταν εξαιρετικός δείγμα του ότι γουστάρει αυτό που κάνει και αφιερώνει χρόνο .εκνευρίζομαι όταν γίνονται παρουσιάσεις τύπου τσάντα coil master μιας και το να μου δείξει ένα κοφτάκι ένα κατσαβίδι και διάφορα εργαλεία δεν σημαίνει πως θα πάω να σκάσω το 30αρι. Κακώς παρασύρονται μερικοί μιας και αν πεις κάποιον πόσο τα πήρες αυτά θα γελάει μέχρι αύριο .και του ρενου το βίντεο με τις θήκες με ξενέρωσε ωστόσο είπε κάποια πράγματα για την ασφάλεια μας και το έκανε λίγο χρήσιμο . Τέλος προσωπική μου άποψη είναι να μην ακούμε κανέναν με κλειστά μάτια .είδα ένα προϊόν ? Θα μπω εδώ στο φόρουμ να ρωτήσω τα μέλη θα πάω να το δοκιμάσω σε ένα κατάστημα και μετά θα το αγοράσω .είναι το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε όλοι μας .

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #111 στις: Μαρτίου 26, 2016, 20:42 »
@FML μαζί μου τα έχεις πάρει? Αν ναι, ποιος ο λόγος?
Δεν τα 'χω πάρει μαζί σου... σου εξηγώ πως προϊόν "σκάρτο"
όπως το εννοείς εσύ δεν πρόκειται να βγει κανείς να το πει
(όχι στον ατμιστικό τομέα μόνο, γενικά) εκτός και αν μιλάμε
για τεράστιες παρτίδες προβληματικές που ακόμη και οι εταιρίες
παίζει να αποσύρουν. Αλλά όταν με ρωτάς να σε δώσω παρα-
δείγματα όταν όλοι οι reviewers στα περισσότερα video τους
αναφέρουν αρνητικά points του προϊόντος (όποια και να του
βρίσκουν), εκεί πήγαινε ο χαρακτηρισμός μου για το post σου.
Σαφώς δεν είναι όλα ρόδινα/σωστά/αληθινά/whatever στον τομέα
των reviewers, αλλά μην πηγαίνουμε στην άλλη "όχθη" κατηγορώντας τους
πως επειδή τους τα στέλνουν ή τους πληρώνουν, τα βγάζουν όλα "τέλεια"...




...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 26, 2016, 22:53 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #112 στις: Μαρτίου 29, 2016, 03:09 »
Διαβάζω την κριτική σου για τους reviewers και συμφωνώ σε πολλά.
Και μετά πέφτω σε αυτό που γράφεις σε συμφορουμίτη επειδή τόλμησε να σου ζητήσει παράδειγμα:

Παράθεση
αλλά και επειδή βλέπω το post σου κάπως προκατελημένο/εριστικό/θρασύ και δεν θέλω να το
κουράσω...

[Και κλασσικά δεν αντιδρά κανείς παρά ο θιγμένος -ούτε καν η διαχείρηση...]
Ώστε... σε έθιξε ο άνθρωπος που ρώτησε ήρεμα και συγκρατημένα;
Αν αυτόν τον θεώρησες εριστικό εσύ τι είσαι;
Αύριο θα πλακώσεις και στις γρήγορες όποιον δεν πιάσει με τηλεπάθεια αυτό που σκέφτεσαι;
 :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #113 στις: Μαρτίου 29, 2016, 04:39 »
Αν ξαναδιαβασεις καλυτερα θα δεις οτι με τις λεξεις εριστικο κλπ αναφερθηκε στο ποστ 96 που αφορουσε μια απολυτη αποψη του kikas για τους reviewers και οχι στο 99 με το οποιο τον ρωτουσε αν κ γιατι τα πηρε μαζι του.
Το αναφερει αλλωστε κ στο απο πανω σου ποστ ο fml

Αποσυνδεδεμένος arisagras

  • **
  • 198
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #114 στις: Μαρτίου 29, 2016, 09:11 »
e-kapnisma.gr o μεγαλυτερος ελληνικος reviewer, τα μελη του. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος krmhlds

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #115 στις: Μαρτίου 29, 2016, 10:52 »
Παρακολουθώ όλους τους rewiewers για ενημέρωση που αφορά κυρίως καινούριους ατμοποιητές και mod.Για τα υγρά πιστεύω πως η κρίση του καθενός είναι υποκειμενική και εξαρτάται από το προσωπικό του γούστο.

Αποσυνδεδεμένος Chriski

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #116 στις: Μαρτίου 29, 2016, 11:04 »
Όλοι οι reviewers βοηθάν ώστε να έχουμε μια εικόνα. Απο εκεί και πέρα αν δεν δοκιμάσεις δεν μπορείς έχεις άποψη. Το forum είναι ο καλύτερος οδηγός για εμένα. Όσον αφορά τις γεύσεις δεν μπορεί κανείς να σε βοηθήσεις παρά μόνο η δοκιμή!! 

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #117 στις: Μαρτίου 29, 2016, 17:34 »
Αν ξαναδιαβασεις καλυτερα θα δεις οτι με τις λεξεις εριστικο κλπ αναφερθηκε στο ποστ 96 που αφορουσε μια απολυτη αποψη του kikas για τους reviewers και οχι στο 99 με το οποιο τον ρωτουσε αν κ γιατι τα πηρε μαζι του.
Το αναφερει αλλωστε κ στο απο πανω σου ποστ ο fml
Απόλυτη? Από πότε η ερώτηση θεωρείται απόλυτη? Ειλικρινά ρώτησα γιατί δεν έχω δει βίντεο που να λέει, μην το πάρετε αυτό γιατί έχει χάλια γεύση, η βαφή είναι για τα μπάζα, το μοντάκι δε δίνει σωστά ρεύματα κτλ κτλ κτλ. Δε νομίζω να έχει κανείς το χρόνο να παρακολουθεί για ένα προϊόν όλες τις επισκοπήσεις, γι αυτό ρωτώντας ίσως κάποιου να έπεσε το μάτι και να μου λύσει και μένα την περιέργεια. :)

Αποσυνδεδεμένος savvas1350

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #118 στις: Μαρτίου 29, 2016, 18:36 »
Παρακολουθώ κάποιους reviewers και το παρόν φόρουμ για καθαρά συμβουλευτικούς λόγους.Για το πρώτο μου ΗΤ(delirium 69) οι παρουσιάσεις που είδα πριν το αγοράσω ήταν όλες θετικές, στην πράξη όμως  ο ατμοποιητής ήταν η τρελή χαρά της μπουρμπουλήθρας ,σε βαθμό τέτοιο που ήταν αδύνατον το άτμισμα(κυκλοφορούν στο τιουμπ πολλά βιντεο που προσπαθούν να γιατρέψουν το σύμπτωμα).To δευτερο πακέτο που αγόρασα ενώ στα ριβιου αναφέρονταν ρητά πως δουλεύει  με ένα εύρος αντιστάσεων πέρα από αυτές που έχει το πακέτο,αυτό απλά δε δουλευει.  

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #119 στις: Μαρτίου 29, 2016, 18:53 »
Αν ξαναδιαβασεις καλυτερα θα δεις οτι με τις λεξεις εριστικο κλπ αναφερθηκε στο ποστ 96
Το είχα διαβάσει το 96. Εριστικό; Θρασύ; Επιθετικό; :o :o :o
Όχι, σε καμία περίπτωση δεν το βρίσκω τίποτα από τα τρία.
Και η αντίδραση του Kikas μάλλον το επιβεβαιώνει.



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 353 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209294 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67997 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176063 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314864 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15072 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126228 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix