vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 8 χρήστες
panoskapa, hlias bax, paiktaras, Milarepa, Jorge, lagoudakis, manoslykos, camber

Twitter

Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #390 στις: Ιουνίου 05, 2018, 23:43 »
Τον παρακολουθω κι εγω τον Haze αλλα ειναι πολυ περιεργος... Μου θυμιζει κακομαθημενο κοριτσακι. Καποιες φορες ειναι ακριβως on-point και λεει ακριβως αυτο που θελεις να ξερεις. Αλλες φορες ομως δινει τελειες βαθμολογιες σε κατι που ειναι εντελως μετριο επειδη το "ανακαλυψε" πρωτος, αλλες φορες πατωνει απιστευτα προιοντα επειδη ειναι mainstream... Ειναι λιγο με την ψυχολογια του ο τυπος, μπορει να επηρεαστει η γνωμη του απο πολυ ακυρους παραγοντες. Αλλα επειδη ειναι ΜΟΝΟ υπερβολικος, μαθαινεις πραγματα στο κραξιμο :)).
Προσωπικα ενας συνδιασμος grimmgreen, haze, djlsb, busardo, vaping with vic, SMM (καποιες φορες και vaping bogan) μου βγαζει παντα ασφαλες συμπερασμα. Οταν γραφουν review στο βιντεο, ειναι review και οχι παρουσιαση. Ενας μονο ομως δεν βοηθαει, το συνολο εμπιστευομαι. Ισως ο grimmgreen να ειναι ο πιο ανεπηρεαστος και αντικειμενικος. Τα λεει χυμα γιατι δεν εχει συμφεροντα πλεον, το 'χει παει σε αλλο επιπεδο. Μονο μην τον ρωτησει κανεις για το recoil  :tongue_smilie:
Και αυτοι που δεν εμπιστευομαι απο γνωστους, αλλα μπορει να δω αν θα παρω κατι..
Heathen ειναι ισως ο πιο γελοιος πλεον, καποτε με ειχε κερδισει. Δυστυχως φαινεται πως κυνηγαει μονο χρημα πια.
Ο Mike Vapes μοιαζει σαν θειος των εταιριων, δεν θα κακολογησει τιποτα εκτος αν το κραξουν ΟΛΟΙ και αναγκαστει. Το προσπαθει πολυ να τα χει καλα με εταιριες.
Rip Trippers... Προωθει συγκεκριμενες εταιριες με μεγα χορηγο την Vandy Vape τωρα. Θα διαφημισει και θα φουσκωσει πολυ κατι... Θα πει και τα αρνητικα ομως αλλα θα τα κρυψει, πρεπει να τα βρεις. Εχει φερει στο προσκηνιο αρκετες καλες εταιριες οπως smoant και vandy vape. Γενικα προτιμα να διαφημιζει καλα πραγματα για να μην χαλασει το ονομα του, οχι οτι νοιαζεται για μας. Αν φιλτραρει καποιος το υπερφουσκωμα που κανει, μπορει να παρει χρησιμα συμπερασματα.
Υ.Γ.: Μην αντιγραψετε ποτε βαμβακωμα απο ολους τους παραπανω, οτι κι αν εχω αντιγραψει μου δινει dryhit με λιγο chain vape... Βαζουν ακριβως τα ιδια με τον ιδιο τροπο σε ΟΛΑ. Αν εκαναν review τηγανια θα πεταγαν αυγα με το τσοφλι μεσα και θα το ονομαζαν "ομελετα tutorial". Λιγο ο busardo και περισσοτερο ο vaping vic μονο ειναι πιο σωστοι σ'αυτο.
Από τα καλύτερα Review των Reviewers  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #391 στις: Ιουνίου 06, 2018, 00:31 »
Εγώ πάλι ποτέ δεν έμαθα τι απέγινε ο Ρένος.που είναι ο Ρένος?ε?
Και γιατί εξαφανίστηκε?

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #392 στις: Ιουνίου 06, 2018, 00:37 »
https://m.youtube.com/user/gewregewre/discussion

Σραματησε τα βίντεο οταν αλλαξε η νομοθεσία και εξισωνε τη διαφήμιση ατμου και καπνου.

Τώρα κάνει Οριγκαμι

Καλο παιδί, πριν 5 χρόνια δεν υπήρχαν οι πηγές που υπάρχουν σήμερα, πιστεύω ότι ότι έκανε ήταν χρήσιμο για πολύ κόσμο

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #393 στις: Ιουνίου 06, 2018, 00:39 »
Η επίσημη εκδοχή είναι ότι τον πήγε πριονοκορδέλα όταν δημοσιεύτηκε ο Ν. 4419 και κατέβασε τα βιντεάκια του. Τώρα κάνει origami.


Η ανεπίσημη είναι ότι έμεινε πίσω και κάποιες ψιλοπαπάτζες που ενίοτε έλεγε και έκανε, δεν περνούσαν πλέον, οπότε κάνει origami. 


Εγώ πάντως αν διάλεγα να ασχοληθώ με κάτι το Ιαπωνικό, αυτό θα ήταν το sake!

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #394 στις: Ιουνίου 06, 2018, 00:41 »
Σκέτο sake ή με γκεισες μαζί?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #395 στις: Ιουνίου 06, 2018, 01:33 »
Το ποτό μου το πίνω πάντα σκέτο. Ούτε πάγο, ούτε γκέισα.

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #396 στις: Ιουνίου 06, 2018, 01:50 »
https://m.youtube.com/user/gewregewre/discussion

Σραματησε τα βίντεο οταν αλλαξε η νομοθεσία και εξισωνε τη διαφήμιση ατμου και καπνου.

Τώρα κάνει Οριγκαμι.........................
Και για την ακρίβεια ούτε origami κάνει πλέον. Για την εποχή του πάντως ήταν πρωτοπόρος.......και κάποιοι που συνέχισαν ή τον διαδέχθηκαν δεν ήταν ουσιαστικά καλύτεροι. Και χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ήταν ο καλύτερος.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #397 στις: Ιουνίου 06, 2018, 03:15 »
Για τους Έλληνες πάντως δεν ξέρω/δεν απαντώ, αλλα θέλω να πω για τον Vaping Biker.
(που ειναι εκείνο το emoticon το "κυρία-κυρία να πω εγώ;"

Είναι ο πιο σύγχρονος θεωρώ. Όχι γιατι του αρέσουν τα ντουμάνια, έχει εξυμνήσει και τους 2 bererkers άλλωστε, αλλα γιατί η ευφράδειά του, με κρατάει ξύπνιο.
Βέβαια και ο Haze ειναι επίσης ευφράδης, αλλα μπαλα-λάικα :))
Και ο Μπουσάρντο, αλλα ξέρεις τι θα πει στην επόμενη πρόταση και ποια κίνηση θα κάνει. Εϊναι λίγο "μπάσος" και βαραίνει, αλλα πάντα ανοιχτή καρδιά και ισορροπεί.
Και ο vaping with vic αλλα είναι το αντίθετο του Biker με την τοπική του προφορά. Αν θελει κανεις τοπική προφορά και απίστευτη φατσουλα απόλαυσης, βλέπει Βικ. Αν θέλει συναίσθημα -που για μένα ειναι  φάουλ- βλέπει  Τοντ-ορα, που ειναι και φιλαράκι του Μπάικερ και τον συμπληρώνει (σαν τα ζευγαράκια τα καλά ενα πράγμα).
Ο Μπάικερ επίσης δεν θα πιάσει μετρο να μετρήσει τον ατμοποιητή. Αυτο το κάναμε παλιά που ψάχναμε ψήλους στα άχυρα με τους λίγους επισκευάσιμους, αλλα πλέον δεν προλαβαίνουμε να μετράμε ατμο στην εβδομάδα, το MTL ειναι 50/50 vg/pg και άλλα πολλά.  
Είναι αυτό που λέγεται canonical, νοικοκύρης άνθρωπας, έχει κάνει ριβιου βγάζοντας βόλτα τον σκύλο και το κυριότερο, χωρίς να μας δείξει τον σκύλο. Δεν ξέρω βέβαια τι διάολο canonical είναι με τα τατου και τις κιθάρες, ουτε το μούσι αν ειναι θρησκευτικές τσιριτσάτζουλες, αλλά υποθέτω έχει τον χώρο του εκει γύρω του.
Τον Μike επίσης τον έχω συμπαθήσει τελευταία, γιατί αναγνώρισα πως μάλλον προσπαθεί για το ΗΤ. Θα πει -ή δε θα πει- πόσα διαφορετικά στησίματα έκανε, με ποιο του έκατσε, τι δεν του αρέσει. Πιστεύω πως απλά παλιότερα που όλοι οι άτμο λίγο-πολύ ήταν το ίδιο , λιγο-πολύ τα ίδια έλεγε. Επίσης με κρατάει ξύπνιο αν και τον σνόμπαρα αρχικά, αλλα έχει μάλλον πρόβλημα ταυτότητας, αφου ρωτάει τον εαυτου του "how does it vape Mike?"
Εκει γύρω κάπου με χαλάει ο Μπουσαρντο, που δεν θα του αρέσει η καθυστέρηση των 3milliseconds σε κάποιο μοντ, που θέλει απο ατμο των 30$ ανάγλυφα για λαβή αλλα δεν βάζει στον δικό του και άλλα σχετικά.
Αλλα απο την άλλη κάποιος που ακουγεται , μάλλον πρέπει να τα λέει κι αυτά κι αφου Κίνα ρουλζ. Ε;

Επίσης των Biker δεν ξέρω αν τον διάλεξε η evolv ή αυτός εκείνη.
Γενικά ειναι λίγο πιο ελιτ και 90 στα 100 ριβιου του αφορουν αμερικανικά προϊόντα, οπότε μπορεί να ειναι και διαφορετική κατηγορία. Επίσης RTA δυστυχώς ελάχιστους, αλλα νομίζω πως βρίσκεται σε φάση εξομάλυνσης και επιστροφής απο την αίρεση... :))
A ναι, επίσης αν και canonical, χρησιμοποιεί Apple Mac ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2018, 03:56 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #398 στις: Ιουνίου 06, 2018, 15:45 »
Παρατηρησα σημερα αυτο το μηνυμα στο καναλι του Vapin Heathen ή απλα Heathen: "This Channel does not exist". Ηταν ψιλονεκρο για μηνες, λογω μετακομισης ελεγε. Δυσκολα να εφαγε ban απο youtube, μαλλον ο ιδιος το εσβησε. Να θυμισω πως ειναι ο reviewer πισω απο την σειρα dead rabbit.

Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #399 στις: Ιουνίου 06, 2018, 16:56 »
Ο τύπος είναι και πυροσβέστης, ελπίζω να μην έγινε τίποτα κακό...

Αποσυνδεδεμένος st2anger

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #400 στις: Ιουνίου 06, 2018, 17:05 »
Εδω χασαμε την alexandra,,   εκτος αν εφυγε με τον πυροσβεστη

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #401 στις: Ιουνίου 06, 2018, 18:32 »
Ανεβασε στο IG λιγο πριν πως ειναι καποιο προβλημα της πλατφορμας και θα λυθει. Τον διωχνουν με τροπο μαλλον :))

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #402 στις: Ιουνίου 07, 2018, 13:13 »
Η επίσημη εκδοχή είναι ότι τον πήγε πριονοκορδέλα όταν δημοσιεύτηκε ο Ν. 4419 και κατέβασε τα βιντεάκια του. Τώρα κάνει origami.


Η ανεπίσημη είναι ότι έμεινε πίσω και κάποιες ψιλοπαπάτζες που ενίοτε έλεγε και έκανε, δεν περνούσαν πλέον, οπότε κάνει origami.


Εγώ πάντως αν διάλεγα να ασχοληθώ με κάτι το Ιαπωνικό, αυτό θα ήταν το sake!

Τρύφωνα, μήπως είσαι άρρωστος?
Αν ήταν να ασχοληθείς με japanese, ήμουν σίγουρος ότι θα έλεγες Black Wagyu
:laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #403 στις: Ιουνίου 07, 2018, 14:04 »
ο λόγος που αυτή η ποικιλία είναι τόσο αγαπητή σε όλους, είναι και ο λόγος που δεν είναι σε μένα: δεν μου αρέσει το λίπος στο φαγητό μου και το μαρμπρέ που είναι το σήμα κατατεθέν του γιαπωνέζου μόσχου, με κάνει να γυρνάω από την άλλη...


Ευτυχώς που βρίσκω έτσι καλή δικαιολογία να μην έχω ακριβά γούστα. Ζήτω η Αργεντινή! Ζήτω το Black Angus!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #404 στις: Ιουνίου 07, 2018, 16:40 »
Αυτό το "μωσαϊκό" λίπους, ομοιόμορφα κατανεμημένο ανάμεσα στο κρέας, είναι όλο το χαρτί για μένα φίλε.
Βεβαίως ούτε το black angus με χαλάει...

τώρα που το ξανασκέφτομαι, δεν με χαλάει κανενός είδους κρέας...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 07, 2018, 16:45 από thenetpoet »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124702 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix