vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

540 επισκέπτες, 7 χρήστες
ZoeM, Nikrom, Milarepa, Jorge, lagoudakis, manoslykos, infernity

Twitter

Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;

Αποσυνδεδεμένος tzanampeths

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #240 στις: Μαΐου 01, 2016, 19:19 »
Εγώ εμπιστεύομαι τυφλά αυτούς που φτιάχνουν video DIY και την ώρα που ανακατεύουν με γυμνά χέρια βάση 10% δηλώνουν "ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΤΕ".

Ο Λ Α Τ Α Λ Ε Φ Τ Α
Χριστός Ανέστη και  Χρόνια Πολλά!

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #241 στις: Μαΐου 01, 2016, 19:27 »
Για review p.busardo για χαβαλέ όποιον λαχει

Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #242 στις: Μαΐου 01, 2016, 19:39 »
εχουμε  και  αλλον  εδω  ελλαδα  για  γελιο  αυτον  μωρε  που  χτυπαει  τα  χειλια  του  σαν  να  εχει  φαει  καταιφι  με  καθε  προταση   ...........λοιπον  και κουταλια σιροπι  ,λοιπον  και κουταλια σιροπι ,λοιπον  και κουταλια σιροπι  
χιουμορ  κανω  ετσι  :thumpup:   μερες  που  ειναι  να  χαλαρωσουμε  λιγο 

ρενο εισαι  Power   :thumpup:  σοβαρα  τωρα 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2016, 19:44 από xalkidapro »

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #243 στις: Μαΐου 01, 2016, 19:45 »
ο καλυτερος ειμαι εγω(για τον εαυτο μου)μονο εγω ξερω και αν δεν δοκιμασω ο ιδιος δεν κανω κινηση οτι και να λεει κ ο μπουσαρντο κ ο κατα ταλλα συμπαθης αρεςμαρες!!!

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #244 στις: Μαΐου 04, 2016, 15:43 »

Είδατε πόσο επίκαιρο τελικά ήταν  το  Vlog   ?


...Όχι, εγώ δεν το είδα στον βαθμό που εννοείς, φίλε Κώστα... Με κίνδυνο να παρεξηγηθώ, αλλά θεωρώντας ότι έχω δείξει δείγματα αντικειμενικής γραφής, θα προσπαθήσω να εξηγήσω.

Μου είσαι εξαιρετικά συμπαθής, ευγενέστατη φυσιογνωμία, δουλεύεις ώρα για το αποτέλεσμα και φαίνεται και πάντα πρόθυμος να βοηθήσεις. Είσαι γέννημα θρέμμα αυτού του φόρουμ, με συμπάθειες λόγο του χαρακτήρα σου και της προσφοράς σου και φάνηκε και από τα 30 μπράβο +1 το δικό μου, στο ημισέλιδο ποστ όπου θέλησες να ξεκαθαρίσεις την θέση σου.

Συμφωνώ απόλυτα με την πρώτη παράγραφο σου.
Ειχα σκοπό να μην γράψω σε αυτό το νήμα  και ο λόγος είναι οτι δεν έχω θέση σε μια τέτοια συζήτηση μιας και αυτό το νήμα αναφέρεται  σε ατμιστες και τις εμπειρίες τους με παρουσιάσεις  και το θεωρώ λογικό  να υπάρχει .
Δεν με ενδιαφέρει  να ακούσω καλά λόγια ή κακά λόγια από τους ατμιστες που καταθέτουν σε αυτό το νήμα τις απόψεις τους και είναι θεμιτό και εντελώς αποδεκτό από αυτούς σαν και μένα που εκθέτουμε το πρόσωπο μας και δεχόμαστε κριτική παντός τύπου , αν δεν την αντέχουμε να κάτσουμε στα αυγά μας και τελειώνει εκεί η ιστορία . :tongue_smilie:


Από εκεί και πέρα διαφοροποιούμε  γιατί απλά εγώ δεν είδα τόνους λάσπης να πέφτουν από τον συμφορουμιτη μας, τον οποίο δεν γνωρίζω αλλά θεωρώ ότι τα ποστς του είναι γενικώς σοβαρά. Είδα μια πολύ άκομψη παρατήρηση για κουβάδες υγρών όπου μετά ανακάλεσε σε απάντηση του στην petra λέγοντας ότι ήταν υπερβολικός και την αυστηρή διαπίστωση – κριτική του ότι άλλαξες γνώμη στην διάρκεια του review.

Εγώ, που σε ακολουθώ από τα πρώτα σου βήματα ειλικρινά δεν αισθάνθηκα ότι είχες λόγο να απαντήσεις επί της ουσίας (των κουβάδων ή των απευθείας σωλήνων? :tongue_smilie:), πολύ δε περισσότερο για να μην δείξεις αγένεια ή έλλειψη σεβασμού απέναντι μου και απέναντι στους υπολοίπους θεατές σου.

Απάντησες λοιπόν ότι παίρνεις κάποια πράγματα δωρεάν. Λογικό και αναμενόμενο, από όλους μας. Ο χρόνος που αναλώνεις και το αν πληρώνεται ή όχι, είναι σαφέστατα επιλογή σου και έχει να κάνει με το κόστος της αμέσως επόμενης καλύτερης ευκαιρίας που θα είχες για να αξιοποιήσεις αυτόν το χρόνο με κάτι άλλο. Δεν αφορά τους θεατές σου, οι οποίοι το μόνο που ζητούν είναι να είσαι όσο περισσότερο αντικειμενικός γίνεται, αφού ζυγίσεις τον χρόνο, τα δωρεάν προϊόντα και τις σχέσεις σου με τους δωροθετες.

Πέραν από την «λάσπη», μια κριτική που θα έπρεπε να ληφθεί σοβαρά υπόψη, είναι η αλλαγή της άποψης στην διάρκεια των γυρισμάτων. Απάντησες και σαφώς είναι δικαίωμα σου να αλλάξεις γνώμη όσο ατμιζεις ένα υγρό. Άλλο τόσο όμως δικαίωμα του οποιουδήποτε θεατή σου, όπου δεν ατμιζει μαζί σου στην διάρκεια της ημέρας, είναι να σε κρίνει αρνητικά και να θέλει μια αποκρυσταλλωμένη άποψη σε κάποιο συμπέρασμα σε ένα ημίωρο βίντεο. Και αυτό, μέσα σε όλο τον ντόρο ελπίζω να μην πέρασε στα ψηλά από σένα, γιατί θα μπορούσε ίσως να σε βελτιώσει, να σε κάνει για παράδειγμα, να δοκιμάζεις πάνω από κάποια μλ υγρού πριν μιλήσεις για αυτό, ή να μην συνδυάζεις βλογκ με παρουσιάσεις ή ότι άλλο εσύ εκλάβεις…

 Σέβομαι απόλυτα την απόφαση σου να μην απαντήσεις ξανά σε αυτό το νήμα που αφορά σε κριτική reviewers. Και για μένα δεν χρειάζεται, γιατί πραγματικά δεν διαφωνούμε σε κάτι από ότι είπες παρά μόνο στον βαθμό ευθιξίας. Στο παιχνίδι που αποφάσισες να μπεις είναι σίγουρο ότι θα δεχτείς κριτική, άλλοτε ωμή, άλλοτε αυστηρή, άλλοτε δίκαια και άδικη. Δεν έχεις λόγο να απαντάς ή να απολογείσαι ή να βάζεις τα πράγματα στην θέση στο κάθε τι ακούς. Όπως δεν πρέπει να μπαίνουν όλοι οι Reviewers στον ίδιο κουβά και να τρώνε λάσπη, ας μην μπαίνουν και όλες οι κριτικές και οι κριτικοί σε έναν κουβά, των λασπολόγων. Άλλως αυτό το νήμα δεν θα είχε νόημα.  Έχεις όμως λόγο να ακούς όλες τις απόψεις και να φιλτράρεις ακόμη και από την κακή κριτική τα σημεία που μπορούν, αν θες, να σε βελτιώσουν.   

Αποσυνδεδεμένος vasma

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #245 στις: Μαΐου 08, 2016, 15:31 »
Και εγώ δεν εμπιστεύομαι κανέναν (εντός και εκτός) και ειδικά αυτούς που κάνουν ριβιού σε υγρά... το θεωρώ τελείως άσκοπο και χάσιμο χρόνου, γιατί είναι γνωστό ότι το κάθε άρωμα παίζει διαφορετικά και ευθύνονται πολλοί παράγοντες,  ατμποποιητές - θερμοκρασίες άτμισης - σύρμα - βαμβάκι - εισαγωγή αέρα και ένα κάρο άλλο πράγματα... Εμπιστεύομαι περισσότερο τους κοινούς χρήστες - χομπίστες και σε μοντάκια μόνο όσους βάζουν μετρήσεις... (πχ. PBusardo -  DJLsb Vapes! )

Αποσυνδεδεμένος Life

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
  • Vape or Die
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #246 στις: Μαΐου 29, 2016, 02:01 »
Οι καλυτεροι reviewers ειναι ολο αυτο το φορουμ!!!!

Αποσυνδεδεμένος hiroshi

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #247 στις: Ιουνίου 06, 2016, 04:53 »
Με καλυπτει απολυτα το forum,στα παντα.Ο,τι απορια εχω,λυνεται απο εδω.Κατα καιρους παρακολουθω ξενους reviewers,απλα για να περασει η ωρα μου(pbusardo,grimmgreen,rip trippers).Ωστοσο,οταν ψαχνομουν να ξεκινησω το η.τ ,σιγουρα αποσαφηνισα παρα πολλα πραγματα και με βοηθησαν πολυ τα video του aresmares.

Αποσυνδεδεμένος NobodyRankXV

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #248 στις: Ιουνίου 12, 2016, 18:48 »
Aresmares και kostas44

Αποσυνδεδεμένος AbS

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #249 στις: Ιουνίου 15, 2016, 21:07 »
Σοβαρή διαμάχη μεταξύ του Daniel DJLsb Vapes και της SIGELEI .... μέχρι και απειλές δέχθηκε ο Daniel γιατί δεν άρεσε στην εταιρεία το review που έκανε για το sigelei 213 .... απίστευτα πράγματα !!!
http://www.djlsbvapes.com/2016/06/13/%E2%80%8Bclarification-final-statement-sigelei-situation/
https://www.facebook.com/SIGELEI.ecigarette/posts/971076323005041:0
 https://www.youtube.com/watch?v=LvZpkMSwLp8 

Αποσυνδεδεμένος michalis1269

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #250 στις: Ιουνίου 15, 2016, 21:12 »
BasilisL...βλέπεις και ακούς όσα χρειάζεσαι να ξέρεις.:thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #251 στις: Ιουνίου 16, 2016, 22:28 »
Σοβαρή διαμάχη μεταξύ του Daniel DJLsb Vapes και της SIGELEI .... μέχρι και απειλές δέχθηκε ο Daniel γιατί δεν άρεσε στην εταιρεία το review που έκανε για το sigelei 213 .... απίστευτα πράγματα !!!

Ρε μήπως να το κλείσω το μπλογκ μη μου την πέσουν τίποτα φουσκωτοί από καμιά εταιρεία υγρών από αυτές που έχω θάψει???

Πέραν της πλάκας, επιεικώς απαράδεκτη η Sigelei με αυτό το χειρισμό...


Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #252 στις: Ιουνίου 17, 2016, 14:59 »
Το καλυτερο mod review που εχω δει, με διαφορά.  
Ντροπη μου που δεν τον ειχα προσεξει αυτον τον τυπο! :-[

Αποσυνδεδεμένος vasma

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #253 στις: Ιουνίου 24, 2016, 16:57 »
Δεν ξέρω εάν είναι η σωστή κατηγορία για μια σκέψη/ερώτηση που μου έρχεται...  8)
Οι διάφοροι εγχώριοι ριβιούερς εδώ και για τα ελληνικά υγρά (κυρίως) που κάνουν παρουσιάσεις... 
έχει κάνει κάποιος από αυτούς κάποια "έρευνα" για το που φτιάχνονται αυτά τα υγρά... 
πχ. ότι υπάρχει κάποια εταιρία / εργαστήριο που να πληρεί κάποια "υγειονομικά" στάνταρ ... 
η φτιάχνονται σε ότι ναναι χώρους κλπ... :confused1: 

Αποσυνδεδεμένος gr1goris

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #254 στις: Ιουνίου 24, 2016, 17:10 »
Αυτο ειναι δουλεια του κρατους που εχει εκδοση την απαραίτητη αδεια λειτουργιας 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 130 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281011 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173963 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312588 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124694 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix