vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

495 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #465 στις: Απριλίου 17, 2020, 13:04 »
Φυσικά έκανα εγγραφή! ;D
Την καραντίνα μου μέσα... :laugh1:
 Εγώ άφησα και σχόλιο!
 Προτιμώ να δω ένα παλικάρι που έχει αγάπη στο σπορ και ας είναι και ερασιτέχνης,παρά επαγγελματια reviewer. Αυτοί όλοι Χ από εμένα,γέμισαν τον κόσμο με ένα κάρο άχρηστα προϊόντα

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #466 στις: Απριλίου 17, 2020, 13:49 »
Αν κάποιος παρασύρεται από reviews και αγοράζει άχρηστα πράματα,
την κύρια ευθύνη την φέρει ο ίδιος κι όχι ο reviewer. Κουμάντο στην τσέπη μου κάνω εγώ.
Κι έστω  ότι την πατάς μια φορά, 2η δεν δικαιολογείται...

Δεν αμφισβητώ τις καλές προθέσεις του εν λόγω
παρά το ότι δήλωσε πως θα ανοίξει ατμομάγαζο μόλις τελειώσει η καραντίνα.. ;) :))

Αλλά πώς να τον πάρω σοβαρά όταν στο τελευταίο ''review'' του δηλώνει
ότι για τον hussar δεν είχε την παραμικρή ιδέα και τον πήρε επειδή του άρεσε το όνομα!!! :o

Άσε που έχει ένα σωρό μαργαριτάρια μέσα, ατμιστικά μαργαριτάρια εννοώ , που αν ήμουν αρχάριος θα πέρναγαν στο ντούκου, τώρα όμως μπορώ να αξιολογήσω τα λεγόμενά  του...




τεσπα, κακό δεν μου έχει κάνει, ευχάριστα βλέπεται, έχουμε και καραντίνα άλλωστε , οπότε...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #467 στις: Απριλίου 18, 2020, 17:54 »
Ανούσιο, όπως οι περισσότερες βιντεοπαρουσιάσεις. Καραντίνα ξεκαραντίνα, την πληροφορία θέλω να την πάρω σε 3-4 λεπτά. Δε με ενδιαφέρει η ιστορία της ζωής του κάθε παρουσιαστή. Το μόνο χρήσιμο ενός βίντεο είναι το στήσιμο. Κι αν μπορώ να ενημερωθώ για την απόδοση του ατμοποιητή σε σχέση με άλλους ανάλογους. 
Επίσης - ίσως και λόγω δουλειάς - την κακή ποιότητα εικόνας δεν την μπορώ. 

Εξαίρεση θα κάνω με λίγα βιντεάκια που είναι εντελώς cult και για να γελάσουμε - όχι να ενημερωθούμε. Η Αμαλία όταν τα παίρνει, εκείνος ο μπάρμπας που κυκλοφορούσε με το nickname ατμιστης κλπ

Καλή Ανάσταση!
Λεφτεριά στις εισαγωγές από Κίνα!

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #468 στις: Απριλίου 18, 2020, 21:50 »
 Ατμιστη και τον απεγνωσμένο έρωτα του για την Αμαλία και την τρελή παντόφλα που του ρίχνει.
 Είμαι τόσο καμμένα φαν,που αν μπορώ βλέπω και τα λαιβ

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #469 στις: Απριλίου 21, 2020, 00:08 »
Ξεκίνησα το άτμισμα στο τέλος του 2015 μόνος από τη παρέα μου και μην έχοντας καμιά βοήθεια. Πήγα σε μια μεγάλη αλυσίδα και μου έδωσαν στην αρχή ένα ηλεκτρονικό που έμοιαζε με τσιγάρο , έσταζες σε ένα βαμβάκι και ρούφαγες καμένο συνέχεια. Μετά από 15 μέρες ξαναπήγα γιατί δεν τα είχα καταφέρει με αυτό και μου έδωσαν 2 μπαταρίες ego με κάποιον δικό τους ατμοποιητή (συνολικό κόστος και των 2 αγορων 160 ευρώ!!!). Αυτή τη φορά ήταν λίγο καλύτερα αλλά πάλι δε μπορούσα να κόψω το τσιγάρο.Τότε αποφάσισα να ψαχτώ μόνος μου και ανακάλυψα στο youtube το Ρένο (ares mares). Με email με βοήθησε να κάνω τη σωστή επιλογή ( πολυβολτική μπαταρία aspire και nautlus mini 50 ευρώ με δώρο υγρό από το κατάστημα) Μέσα από τα βιντεάκια του έμαθα πως να το συντηρώ πως να αλλάζω και να διαβρέχω την αντίσταση . πως να το καθαρίζω. ¨Όταν κάποια στιγμή σταμάτησε να δουλεύει (δεν έκανε καλή επαφή ο πόλος και ήταν Κυριακή) ήταν εκεί με email  να με βοηθήσει και πάλι. Ξέρω ότι έχει ακούσει αρνητική κριτική από πολλούς , εμένα όμως με βοήθησε πολύ και του χρωστάω ευγνωμοσύνη γιατί άλλαξε τη ζωή μου. Νομίζω ότι τώρα λείπει από την ενημέρωση κάτι τέτοιο γιατί όλοι ασχολούνται με τους χομπίστες. Θέλω επίσης να αναφέρω και κάτι για τα καταστήματα. Η φροντίδα που μου έδειξαν στο κατάστημα που έκανα τη σωστή επιλογή, στο διαλέξω κατάλληλο υγρό , στο να μου εξηγήσουν τη λειτουργία της συσκευής (μιλάμε για πάνω από 1 ώρα να ασχολούνται με μένα 2 υπάλληλοι ) ακόμη και το ότι δε μου χρέωσαν το υγρό που επέλεξα με έκαναν για 4 χρόνια τώρα να είναι σχεδόν το μόνο κατάστημα που ψωνίζω και εμπιστεύομαι.

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #470 στις: Απριλίου 21, 2020, 01:04 »
Ντεζαβου το ποστ του @kyrgiannis, 2014

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #471 στις: Απριλίου 21, 2020, 02:32 »
Καραντίνα γαρ....

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #472 στις: Απριλίου 21, 2020, 19:21 »
Ο mermicon μένει Ελλάδα ή Γερμανία;

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #473 στις: Απριλίου 21, 2020, 20:10 »
Γερμανία. 

Αποσυνδεδεμένος dttas

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #474 στις: Απριλίου 21, 2020, 20:48 »
Grimm green, vaping with Vic,  rip trippers τραγικός

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #475 στις: Μαΐου 06, 2020, 00:55 »
[member=16271]kyrgiannis[/member]. Περιγράφεις τη ζωή των περισσότερων μελών του φορουμ εδώ μεσα.
Κάπως έτσι ξεκινήσαμε. Με ακατάλληλο εξοπλισμό από ανιδεά μαγαζιά, η με καλό εξοπλισμό που όμως δεν ξέραμε να χειριστούμε. 
Με μέλη του φόρουμ πρόθυμα να απαντήσουν σε κάθε απορία μας, να δώσουν λύση σε κάθε πρόβλημα μας, να απαντήσουν σε ποστ και πμ, να βγάλουν φωτογραφίες και να μας στείλουν. Μετά αρχίσαμε κι εμείς να προσπαθούμε να λύσουμε απορίες και προβλήματα μελών, μετά άρχισαν πολλά καταστήματα να ενημερώνονται και να σκύβουν πάνω από τους πελάτες τους. 
Δεν έκανε ο Ρένος κάτι που καθημερινά δεν γινόταν εδώ στο φόρουμ. 
Και από άτομα που παρουσίαζαν προϊόντα και από άτομα που δεν έκαναν ούτε μια παρουσίαση στη ζωή τους.

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #476 στις: Μαΐου 06, 2020, 01:45 »
Συμφωνώ σε αυτά που λες. Απλά στην αρχή το forum μου φαινόταν τεράστιο και δε μπορούσα εύκολα να κινηθώ ανάμεσα στα θέματα του. Όντως εδώ βρήκα πολλές απαντήσεις και αξιόλογες προτάσεις χωρίς εμπορικό συμφέρον Από τότε δεν έχω πετάξει ποτέ χρήματα γιατί αγόραζα με τη βοήθεια του forum πάντα στοχευμένα. 

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #477 στις: Ιουνίου 04, 2020, 13:24 »
Όλα είχαν και έχουν την χρησιμότητά τους. Και αυτοί που αναθεματίζουμε, κοροϊδεύουμε και απεχθανόμαστε, κάποτε, κάποιον βόηθησαν.
Γιατί να κακολογήσω τον Ρένο όταν έγινε ντεμοντέ και του την πέφτανε όλοι εδώ στο φόρουμ? Αυτός ήταν η πρώτη μου βοήθεια στο να μείνω στον ατμό και να κόψω το τσιγάρο.
Γιατί να ειρωνευτώ τον Κώστα για το όποιο στυλ, νεανικό ή μη υιοθετεί στην ζωή του, όταν μου άνοιγε τα μάτια και τον ουρανίσκο εδώ στα νήματα των DIY με συνταγές και οδηγίες.
Γιατί να κοροϊδέψω το παλαιολιθικό πληκτρολόγιο και την CRT οθόνη του DemKoni στις φωτό δίπλα στους Phenomenon, όταν ο κύριος δίδαξε την μισή Ελλάδα υπομονή κι ευλαβικές κινήσεις για άφταστους, ιδιότροπους ατμοποιητές?
Θα ακούσω και κανά παλαβό για τον Cruiser που μας μύησε στο φόρουμ, και τις γευσιγνωσίες του, και θα χάσω κάθε εμπιστοσύνη στο ανθρώπινο (ατμιστικό) είδος.
Κι εγώ έχω τις προτιμήσεις μου, κι εμένα με κουράζουν κάποιοι youtubers, πολλές φορές θέλω να ξεράσω στα facebook groups με την καγκουριά, την μαγκιά κλανιά και το δήθεν. Αλλά στην τελική, σαν την τηλεόραση είναι ένα πράμα, και πολύ καλύτερο μάλιστα. Αλλάζεις κανάλι, το κλείνεις, διαβάζεις κανά βιβλίο (φόρουμ) κ.ο.κ.
Σας αγαπώ όλους. ΟΛΟΥΣ όμως :) Και δεν είχε πάντα μόνο καλά παιδιά κι εδώ μέσα. Είχε και παλιοχαρακτήρες. Ακόμη κι αυτοί είχαν την χρησιμότητά τους όμως, σαν τον doggy ένα πράμα :laugh1:
Όλοι όμως, εδώ, εκεί, αλλού και παραπέρα, είμαστε μια τεράστια ομάδα απεξάρτησης.
Βρες τον κατάλληλο "σπόνσορα" και μείνε για πάντα καθαρός με τις ευχές μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 04, 2020, 13:31 από Giorgos F »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #478 στις: Ιουνίου 04, 2020, 16:27 »
καλά ναμαστε, από reviewers έχει για όλα τα γούστα. Ο καθένας μας έχει μυαλό και κρίση και ότι βλέπει / διαβάζει μπορεί να το σκεφτεί, να το ψάξει ο ίδιος, να το επεξεργαστεί και να καταλήξει στις αποφάσεις του. "Αμάσητα" πράγματα δεν είναι καλό να τα αποδεχόμαστε, κανένας μας δεν έχει το αλάθητο του ποντίφικα.

Αποσυνδεδεμένος chkontog

  • ***
  • 688
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #479 στις: Ιουνίου 04, 2020, 16:49 »
Mermicon, VasilisL

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42941 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9392 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364