vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

266 επισκέπτες, 6 χρήστες
taskol65, camber, lounik, manoslykos, bloodlessz, dimitrisd

Twitter

Περί κλώνων (και γνήσιων)

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: το κακο με τους κλωνους εχει παραγινει.
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 18:37 »
Φοβάμαι πως και εγώ προς τα εκεί τείνω. Δεν πρέπει να είναι τυχαίο που καμία εταιρεία δεν έχει κάνει τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: το κακο με τους κλωνους εχει παραγινει.
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 18:38 »
ο φιλος παραπανω εγραψε οτι ισως να ειναι με τις ευχες τις μαμα εταιρείας,αυτο εμενα με πειραζει,οταν ενα προιον το βγαζει 125 ευρω και υστερα το δινει 10 ευρω, εγω το θεωρω απατεωνια.


ειδες πουθενα να λεω εγω οτι πιστευω οτι οι μαμα εταιρειες το κανουν επιτηδες?


Κατά τα άλλα, εγώ τρολλάρω.  :indifferent:

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: το κακο με τους κλωνους εχει παραγινει.
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 18:48 »
ρε αδερφε τυφλος εισαι?ο φιλος το εγραψε,εγω ειπα αν ισχυει το θεωρω απατεωνια.


δεν βγαζουμε ακρη εμεις οι δυο,ας αφησουμε εστω το θεμα  καθαρο,πες την γνωμη σου για το παρον θεμα και τελος,το ιδιο θα κανω και εγω.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: το κακο με τους κλωνους εχει παραγινει.
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 18:52 »
Βαγγελη  για να το παρουμε απο την αρχη το θεμα ... πιο ειναι το σημειο που εσενα σε πειραξε ? .. ειναι πολυ ενδιαφερον θεμα και θα ηθελα να εχουμε μια συζητηση γιαυτο .. 

σε πειραξε οτι πληρωσεις τα χρηματα αυτα που πληρωσες για τον αυθεντικο? και δεν πηρες ενα κλωνο

ή γιατι οι Κινεζοι βγαζουν κλωνους απο οτι τους γυαλιζει ? (και αυτο δεν ειναι τωρινο θεμα ειναι απο παντα  made in china )

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: το κακο με τους κλωνους εχει παραγινει.
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 18:53 »
Εγώ θα το δω με λίγο χιούμορ... Αν σε αντιγράψει ο Κινέζος τότε αξίζει αυτό που έφτιαξες

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: το κακο με τους κλωνους εχει παραγινει.
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 18:56 »
αυτο δεν ειναι χιουμορ ειναι η αληθεια ... ετσι γινεται συνεχεια σχεδον ...  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: το κακο με τους κλωνους εχει παραγινει.
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 19:02 »
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί να σκίζεται κάποιος από εμάς για τα συμφέροντα της μαμάς εταιρίας. Έχουν νομικούς συμβούλους και ξέρουν καλύτερα από εμάς. Τι θα πει μηνύσεις; Άκου μηνύσεις...
Επί πλέον, επειδή κάποτε ασχολήθηκα με πατέντες για λογαριασμό φίλου, οι πατέντες κατοχυρώνονται έναντι χρηματικού ποσού για κάποια έτη είτε
Α. Εθνικά
Β. Ευρωπαικά ή Αμερικάνικα ή Ασιατικά
Γ. Παγκόσμια.
Θεωρώ απίθανο να έχουν κατοχυρώσει οι κατασκευαστές τις πατέντες παγκόσμια. Θέλει τρελό χρήμα.

Και στην τελική τι νοιάζει τον καθένα πόσο πληρώνει ο άλλος. Έχεις λεφτά; Πλήρωσε αυθεντικό. Δεν έχεις; Κλώνος

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: το κακο με τους κλωνους εχει παραγινει.
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 19:06 »
ρε παιδια μην ξεχναμε οτι οι Κινεζοι δεμ εχουν να κανουν με μηνησεις τους προστατευει το κρατος τους  απο αυτες ... εχουν αλλους νομους

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: το κακο με τους κλωνους εχει παραγινει.
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 19:07 »
παιδια μονο οι κινεζοι κανουν αντιγραφες..εδω υπαρχουν ελληνες και group στο facebook(το ειδα απο φιλο εγω δεν εχω) που πουλουσε calix...αλλα σχετικα με τ νημα που ανοιξε ο βαγγελης οντως εχει γινει και παραγινει και θα συνεχισει να γινεται με αμειωτο ρυθμο και μην σου πω ακομα πιο πολυ...το θεμα ομως ειναι δικο μας και τι θελουμε να εχουμε και απο ποιον αγοραζουμε οταν προκειται για κατι μεταχειρησμενο..

Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
Απ: το κακο με τους κλωνους εχει παραγινει.
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 19:11 »
Κωστα δεν τους προστατευει το κρατος , οι ιδιοι οι κατασκευαστες (δυτικοι) δεν προστατευουν τα προιόντα τους


δες λιγο αυτό


http://gr.china-embassy.org/eng/xwdt/t261536.htm


αρθρο ΙΙ 4η παραγραφος




Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: το κακο με τους κλωνους εχει παραγινει.
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 19:15 »
Βαγγελη  για να το παρουμε απο την αρχη το θεμα ... πιο ειναι το σημειο που εσενα σε πειραξε ?


Αυτό ρωτάω και εγώ τόση ώρα, αλλά τελικά είμαι troll, στραβός και διάφορα τέτοια χαριτωμένα...

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: το κακο με τους κλωνους εχει παραγινει.
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 19:15 »
ρε παιδια μην ξεχναμε οτι οι Κινεζοι δεμ εχουν να κανουν με μηνησεις τους προστατευει το κρατος τους  απο αυτες ... εχουν αλλους νομους
Συγνώμη. Αυτό από που προκύπτει; Η Κίνα είναι πλήρως καπιταλιστικό κράτος και συμμετέχει στο παγκόσμιο εμπόριο ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. Έχεις κάποιο στοιχείο ή απλώς το λες επειδή ακούγεται στο φόρουμ;

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: το κακο με τους κλωνους εχει παραγινει.
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 19:15 »
Βαγγελη  για να το παρουμε απο την αρχη το θεμα ... πιο ειναι το σημειο που εσενα σε πειραξε ? .. ειναι πολυ ενδιαφερον θεμα και θα ηθελα να εχουμε μια συζητηση γιαυτο .. 

σε πειραξε οτι πληρωσεις τα χρηματα αυτα που πληρωσες για τον αυθεντικο? και δεν πηρες ενα κλωνο

ή γιατι οι Κινεζοι βγαζουν κλωνους απο οτι τους γυαλιζει ? (και αυτο δεν ειναι τωρινο θεμα ειναι απο παντα  made in china )


κωστα εγω ειμαι υπερ του κλωνου,αρκει να μην γραφει ψευδη στοιχεια,δεν μπορει να λεει made in paris και να φτιαχνεται στην κινα η να λεει vaponaute και να τον φτιαχνει ο ταδε.
κανε την αντιγραφη σου αλλα ή μην γραφεις τιποτα ή γραψε αληθινα στοιχεια.
αν ο καυφουν ο γνησιος μαθαίνατε οτι δεν φτιαχνεται στην γερμανια αλλα στην κινα,θα σας πειραζε ή οχι?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: το κακο με τους κλωνους εχει παραγινει.
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 19:21 »
O expromizer ενώ είναι "γερμανικός" στην Κίνα φτιάχνεται :laugh1:
Ίσως γι' αυτό έχει χαμηλότερη τιμή :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: το κακο με τους κλωνους εχει παραγινει.
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 19:24 »
οσους κλωνους και αν εχω παρει κατι απο τα αληθινα στοιχεια λειπει ..  Βαγγελη ακομα και οι 1-1 παλι κατι δεν εχουν απο τον αυθεντικο  ... ακομα και το serial αν εχουν που θα ειναι μουφα παλι δεν θα βγαζει αυθεντικο ...

εκει φτοιαχνεται .. τουλαχιστο καποια κομματια του αν θυμαμαι καλα απο ενα φορουμ the Svoemesto Kayfun v4 was actually made in China  αν κανεις ενα search  ισως το βρεις

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8125 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 25, 2024, 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33810 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534399 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59642 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237081 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 492 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13991 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136043 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084969 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35232 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9952 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478585 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy