vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

583 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, tony1976, fotis3d, treloneritis, zalaros

Twitter

Τιμές σε επισκευασιμους ελληνικούς ατμοποιητες.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τιμές σε επισκευασιμους ελληνικούς ατμοποιητες.
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 20:37 »
θεωρω οτι το ερωτημα εχει ειπωθει λαθος και ζητω συγνωμη εκ των προτερων εαν το ελαβα εγω ετσι.


για μενα ποιο σωστο θα ηταν,εαν οι ελληνες κατασκευαστες εχουν την δυνατοτητα,να κανουν μια γενναια εκπτωση οταν προκειται να προμηθευσουν τα προιοντα τους σε ελληνες ατμιστες.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Τιμές σε επισκευασιμους ελληνικούς ατμοποιητες.
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 20:45 »
Πραγματικά μειδιώ όποτε ακούω το επιχείρημα "ρίξε την τιμή να πουλήσεις περισσότερους"
Εριξε ο svoe την τιμή του KL+. Συνεχίσαμε όλοι να αγοράζουμε κλώνους.
Εβγαλε αυθεντικό κλώνο του erlkonigin η ίδια η εταιρία. Συνεχίσαμε να αγοράζουμε τον κινέζικο κλώνο του.
Αλλαγή οι βίδες, ντρεμέλ για να ανοίξουν οι τρύπες εισαγωγής αέρα... γιατί; επειδή η διαφορά του κλωνοκαυφούν από τον αυθεντικό είναι 40 ευρώ.
Το επιχείρημα; Πείραξα λίγο τον κλωνο κι ατμίζει όπως ο αυθεντικός. ή "είναι 1 προς 1 κλώνος".
Οπότε, γιατί ένας κατασκευαστής να κατεβάσει την τιμή από τα 100 στα 60; Πάλι 40 ευρώ ακριβότερος από τον κλώνο του θα είναι, πάλι το ίδιο θα συμβαίνει.
Αυτό έχει, αυτό πουλάει, αυτή την τιμή ζητάει. Οποιος θέλει τα δίνει. Οποιος δε θέλει υπάρχουν ωραιότατοι αυθεντικοί κινέζικοι, πχ youde, eleaf κλπ και ωραιότατοι και μη κλώνοι.

ΥΓ πολύ σημαντικό. Δεν αισχροκερδεί ο επαγγελματίας. Το κράτος αισχροκερδεί. Υπενθυμίζω τι ισχύει για φέτος: 29% φόρος σε επιχειρήσεις και επαγγελματίες + 75% προκαταβολή φόρου + 2-4% επί των κερδών δήθεν υπερ αναξιοπαθούντων (αυτό σημαίνει 52,75% ως 54,75% φόρος!) + 650 ευρώ χαράτσι. Βάλτε και το ΦΠΑ που επιβαρύνει 23% την τιμή. Κι αν τολμήσει κάποιος να δηλώσει μειωμένα ή καθόλου κέρδη, τότε θα πληρώσει ανάλογα με το σπίτι, το αυτοκίνητο και τα δάνεια-τεκμήρια που πήρε πριν 10 χρόνια. Οπότε, θα έλεγα ότι μάλλον φθηνά πουλάει κάποιος 100 ευρώ έναν ελληνικό ατμοποιητή.

Σαφέστατα και θα ήθελα να παίρνω ελληνικούς ατμοποιητές με 30 ευρώ, αλλά δε γίνεται. Το μόνο που θα απαιτούσα από τον κάθε κατασκευαστή που πουλάει κάτι κοντά στο 100ρικο είναι ο σωστός σχεδιασμός και λειτουργία του ατμοποιητή, επάρκεια ανταλλακτικών και σέρβις.
Οι περισσότεροι τα έχουν αυτά.

vag, αν διαβάσεις τι έγραψα... όχι, δεν την έχουν. Μόνο αν έχουν τη δυνατότητα να στον πουλήσουν άνευ απόδειξης, κάτι το οποίο ξέρουμε ότι απαγορεύεται.

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τιμές σε επισκευασιμους ελληνικούς ατμοποιητες.
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 20:48 »
Το ασχημο ειναι πως δεν εχουμε ολοι την δυνατοτητα δοκιμης του προιοντος - ιδιως οσοι μενουμε επαρχια - οποτε οι περισσοτεροι που θελουν να παρουν καποιο καλο ελληνικο ατμ/τη να μην ξερουν αν θα τους καλυψει σε ποιοτητα κατασκευης,γευση,χτυπημα,ντουμανι,ευκολια στησιματος,αναπληρωσης υγρων,και οτι αλλο θετει καθενας μας σαν στανταρ για ατμ/τες σε τετοιο ευρος τιμης.
Μη ύπαρξη επιχειρηματικού πλάνου


Σαφέστατα και θα ήθελα να παίρνω ελληνικούς ατμοποιητές με 30 ευρώ, αλλά δε γίνεται. Το μόνο που θα απαιτούσα από τον κάθε κατασκευαστή που πουλάει κάτι κοντά στο 100ρικο είναι ο σωστός σχεδιασμός και λειτουργία του ατμοποιητή, επάρκεια ανταλλακτικών και σέρβις. Οι περισσότεροι τα έχουν αυτά.

Στο service και στο after sales εντάσσεται και ένα site του ιδίου του κατασκευαστή για contact. Δεν έχουν όλοι
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2015, 20:58 από constantinos77 »

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
  • Κρητη...
Απ: Τιμές σε επισκευασιμους ελληνικούς ατμοποιητες.
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 20:57 »
Κωνσταντίνε ο Γιάννης όπως και εγώ μένουμε σε επαρχία! Αυτόματα σημαίνει ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα δοκιμής ενός ατμοποιητη σε μια ατμοσυναντηση για τον απλούστατο λόγο ότι δεν γίνονται ατμόσυναντησεις . Οπότε εάν θέλει να δοκιμάσει κάτι πρέπει να το αγοράσει.

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τιμές σε επισκευασιμους ελληνικούς ατμοποιητες.
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 21:01 »
Σε καταλαβαίνω φίλε μου γιατί και εγώ επαρχία μένω και αντιμετωπίζω τα ίδια προβλήματα και έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά σε μεταφορικά. Αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει δοκιμή και δεν θα υπάρξει.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Tsekouras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τιμές σε επισκευασιμους ελληνικούς ατμοποιητες.
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 21:35 »
Πιστεύω ότι όλοι συμφωνούμε ότι η τιμη καθορίζεται απο τους νόμους της αγοράς. Εάν ένας ελληνικός ατμο μπορεί να συγκριθεί με έναν ξένο καταξιωμένο γιατί θα πρέπει να είναι πιο φτηνός ? και εάν ο κατασκευαστή του έχει την πρόσβαση σε πελατεία που θα τον αγοράσει γιατί να κάνει εκπτώσεις ? για το τελευταίο έρχεται το glabalization και η δύναμη του internet.  Τώρα, για τον φίλο παραπάνω που θα ήθελε τον Έλληνα κατασκευαστή να πουλάει πιο φτηνά στην Ελλάδα (λογω της κρίσης) και πιο ακριβά έξω πχ στην Ευρώπη αυτό δυστυχώς δεν γίνεται.  Υπάρχει Κοινοτική οδηγία που το απαγορεύει.  Οι Έλληνες κατασκευαστές φτιάχνουν και πουλάνε προϊόντα boutique, περιορισμένες παραγωγές σε εργαστήρια και όχι σε βιομηχανίες και χωρίς παρελκόμενα πχ εργοστασιακές αντιστάσεις και δεκάδες ανταλλακτικά που στην ουσία αυτά φέρνουν το κέρδος.  Οπότε βάζοντας κάτω και όλα αυτά που έθιξαν οι προλαλήσαντες λογικό είναι να πουλάνε πάνω απο €100

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Τιμές σε επισκευασιμους ελληνικούς ατμοποιητες.
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 21:44 »
συμφωνω με οτι εχει ειπωθει να προσθεσω αν επιτρεπεται οτι εφοσων δεν ειναι δυνατο να δοκιμασει ο καθε ατμιστης που βρισκεται στην επαρχια τον οποιοδηποτε ατμο,θα μπορουσε ο κατασκευαστης στην σελιδα του να δημιουργησει καποιο εγχειριδιο με τον τροπο λειτουργιας του προιοντος του.αυτο εχω λογου χαρη το χρειαζομουν στα πρωτ μου βηματα και οχι να διαβαζω μονο 100+ σελιδες για να βγαλω ισως και παλι λανθασμενα συμπερασματα χωρις την αποψη του δημιουργου.
θα μπορουσε λοιπον να δειξει ο κατασκευαστης τον τροπο λειτουργιας του ατμο,την αναπληρωση υγρου,ενα προτεινομενο τροπο στησιματος για ικανοποιητικο ατμιστικο αποτελεσμα για εναν αρχαριο,που στοχευει ο ατμο του(γευση,σφιχτη τζουρα,κτλ),και οχι μονο να τον δινει σε ατμιστες για δοκιμη και αξιολογηση.εαν υφιστετε αυτο τοτε αξιζει και με το παραπανω να αποζημιωθει η ιδεα και η προσπαθεια του δημιουργου κατασκευαστη καθως θα τον εχεις διπλα σου σε οτι χρειαστει και υπαρχει και το ανετο του να δημιουργησει κατι καινουργιο χωρις να ρισκαρει να ξεπουλησει την ιδεα του επειδη δεν βγαινει οικονομικα.
ειναι και το κρατος απο την αλλη ο αρχων του προβληματος που με το που υπαρχει πρωτοτυπη ιδεα,υπαρχει προσπαθεια για παραγωγη και δημιουργια,υπαρχει θεληση,τριβει χερια για φορους πανω σε φορους και γενικα τιποτα δεν προχωραει εαν δεν πεθανει απο την γραφειοκρατια πρωτα.ετσι αναγκαζει κατασκευαστες να αυξησουν την τιμη οπως εχει αναφερθει καλυτερα με ποιο τροπο απο τους συνατμιστες ανωθεν.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Τιμές σε επισκευασιμους ελληνικούς ατμοποιητες.
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 21:47 »
Για όσους θέλουν να αποκτήσουν έναν αυθεντικό ατμοποιητή, αλλά δεν μπορούν να τον δοκιμάσουν προηγουμένως, υπάρχει πάντα η λύση του μεταχειρισμένου, που διατηρεί μάλιστα μεταπωλητική αξία αν πουληθεί μέσα σε λίγες ημέρες λόγω αδυναμίας συνύπαρξης με τον ιδιοκτήτη του.
Αν δεχτούμε μάλιστα ως δεδομένο ότι οι ελληνικοί είναι καλοί, τότε δεν είναι δυνατόν να αγοράσει και να πουλήσει ξανά κάποιος 4-5 ελληνικούς ατμοποιητές χωρίς να βρει κάποιον να του αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Τιμές σε επισκευασιμους ελληνικούς ατμοποιητες.
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 22:05 »
Ίσως θα είχε ενδιαφέρον να έβγαζαν οι Έλληνες κατασκευαστές και low end μοντέλα. Με ποιότητα κλώνου. Γιατί οι Αυστριακοί να είναι οι μόνοι μάγκες; Έτσι θα έδιναν τη δυνατότητα να αποκτήσει περισσότερος κόσμος τα προϊόντα τους και όποιοι μείνουν ευχαριστημένοι, θα πήγαιναν και στα ακριβά

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τιμές σε επισκευασιμους ελληνικούς ατμοποιητες.
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 22:23 »
Κατ' αρχάς οι τιμές των βασικών μισθών που αναφέρθηκαν και για Ελλάδα και για Αγγλία, όπου τυγχάνει να ζω και εργάζομαι, είναι παραφουσκωμένες, αν και δεν είναι το ζητούμενο του νήματος, τουλάχιστον όταν αναφέρουμε νούμερα, πρέπει να είμαστε ακριβείς. Ο βασικός μισθός στην Αγγλία για άτομα άνω των 21 ετών (για μικρότερες ηλικίες είναι πιο χαμηλά) είναι 1161 λίρες μεικτά (814 λίρες καθαρά).


Από εκεί και πέρα, σίγουρα η τιμή ενός προιόντος καθορίζεται από πολλαπλούς παράγοντες, όπως κόστος πρώτων υλών, κόστος παραγωγής, πάγεια έξοδα φυσικών και ηλεκτρονικών καταστημάτων, φορολογία, κόστος μάρκετινγκ και διαφήμισης, πρωτοτυπία ιδέας, ποσοστό κέρδους, ζήτηση, ανταγωνισμό και πάρα πολλά άλλα. Εμείς στο τέλος βλεπουμε μια τιμή, η οποία για να προκύψει, έχει περάσει από δεκάδες υπολογισμούς.


Κατά την προσωπική μου άποψη, από τη στιγμή που μιλάμε για ποιοτικούς ατμοποιητές, οι τιμές στην Ελλάδα, δεν απέχουν από τις τιμές στην Ευρώπη και στην Αμερική. Το αν η αγοραστική δύναμη στην Ελλάδα, αυτή τη στιγμή είναι μικρότερη, πιθανόν να μην απασχολεί τους κατασκευαστές, οι οποίο ίσως να μην έχουν το ελληνικό αγοραστικό κοινό ως πρώτη πρωτεραιότητα.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosDS

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τιμές σε επισκευασιμους ελληνικούς ατμοποιητες.
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 23:09 »
Δεν θα ασχοληθώ με κοστολόγηση ούτε με τα πλάνα των κατασκευαστών, επιχειρηματίες είναι πιστεύω ξέρουν τι κάνουν.
Όσο για τις τιμές οι περισσότεροι νομίζω βρίσκονται σε σωστά επίπεδα βάση του ανταγωνισμού.
Για την δική μου τσέπη, ελληνικοί ή όχι ατμοποιητές που παίζουν κοντά στο 100ρικο και βάλε είναι ακριβοί, υπάρχουν όμως στην αγορά
αξιόλογοι ατμοποιητές σε αρκετά χαμηλότερες τιμές που κάνουν άριστα την δουλειά τους.
Τώρα για όσους ψάχνουν την λεπτομέρεια ή τα θέλουν όλα . . . τα γούστα πληρώνονται.


Το μόνο παράπονο που έχω είναι ότι πληρώνουμε το σύρμα για χρυσό και το βαμβάκι για μετάξι.
 

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Τιμές σε επισκευασιμους ελληνικούς ατμοποιητες.
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 23:20 »
συμφωνω με οτι εχει ειπωθει να προσθεσω αν επιτρεπεται οτι εφοσων δεν ειναι δυνατο να δοκιμασει ο καθε ατμιστης που βρισκεται στην επαρχια τον οποιοδηποτε ατμο,θα μπορουσε ο κατασκευαστης στην σελιδα του να δημιουργησει καποιο εγχειριδιο με τον τροπο λειτουργιας του προιοντος του.αυτο εχω λογου χαρη το χρειαζομουν στα πρωτ μου βηματα και οχι να διαβαζω μονο 100+ σελιδες για να βγαλω ισως και παλι λανθασμενα συμπερασματα χωρις την αποψη του δημιουργου......


Θοδωρή, πολλοί το κάνουν πια αυτό.  Ο Leo έχει του κόσμου τα βίντεο για Calix, Apollo, Sofia, κτλ, η Ατμομηχανή για τον Alpha, οι Atmistique το ίδιο, για να μη μιλήσω για Atmizoo και Wave.  Δεν ξέρω για Gus αλλά με τόσα βίντεο που έχουν κάνει οι συνατμιστές για Phenomenon δεν ξέρω αν χρειάζεται.  Βέβαια άλλη σιγουριά σου δίνει το βίντεο του κατασκευαστή, το καταλαβαίνω, αλλά ορισμένα άτομα εδώ μέσα, για μένα, έχουν την ίδια φερεγγυότητα  ;)


Θεωρώ ότι στο θέμα after sales έχουμε πολύ καλό επίπεδο σαν κατασκευαστές  :yes:

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τιμές σε επισκευασιμους ελληνικούς ατμοποιητες.
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 23:29 »
Είναι πασιφανές ότι το θέμα εστιάζεται (από τις προηγούμενες απαντήσεις) σε δύο σημεία, στα οποία συμφωνώ.


1. Ότι δεν υπάρχει πλέον αγοραστική δύναμη στην Ελλάδα.
2. Ότι οι κατασκευαστές στοχεύουν σε αγορές εκτός συνόρων.


Δεν με ενδιαφέρει τι κάνουν ή πως σκέφτονται οι κατασκευαστές, ξέρω όμως ποια είναι τα δικά μου όρια και περιορίζω τα έξοδα μου στα απολύτως απαραίτητα. Όπως δεν με ενδιαφέρει να έχω οποιοδήποτε προϊόν που βρίσκεται στην αιχμή της τεχνολογίας, όταν με πολύ λιγότερο κόστος μπορώ να έχω κάτι που να κάνει καλά τη δουλειά του.

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τιμές σε επισκευασιμους ελληνικούς ατμοποιητες.
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 23:42 »
Ωραίο θέμα και γενικά με βρίσει σύμφωνο η προσέγγιση των περισσοτέρων.
Και εμένα προσωπικά με ενοχλεί που ένα ελληνικό προϊόν είναι τόσο ακριβό, και με την αγοραστική δύναμη που διαθέτουμε δεν είναι εφικτό να το αποκτήσουμε, αλλά το βασικό πρόβλημα το ανέδειξε η petra με την υπερφορολόγηση των τελευταίων χρόνων.
Πολύ καλά κάνουν οι έλληνες κατασκευαστές και στοχεύουν στις ξένες αγορές, αλλά χρειάζονται ακόμα μεγάλα βήματα για να καλύψουν το κενό που υπάρχει στο κομμάτι του branding, και θα φέρω σαν παράδειγμα τους ατμοποιητές του Svoemesto, οι οποίοι έρχονται στα κουτάκια τους με τα ανταλλακτικά τους κτλ σε παραπλήσιες τιμές. Αρκετοί ελληνικοί ατμοποιητές δεν διαθέτουν ούτε drip tip στην συσκευασία.
Επίσης θεωρώ ακραίο αυτό που γίνεται πολλές φορές, μόλις κυκλοφορήσει ένας ελληνικός ατμοποιητής ή mod, που για λόγους συναισθηματικούς (υποθέτω) σπεύδουμε να τα αποθεώσουμε και να τα αγοράσουμε μαζικά. Και παρόλο που η αγοραστική μας δύναμη περιορίστηκε ο υπερκαταναλωτισμός του Έλληνα καλά κρατεί.

Στην τελική όμως, ο καθένας παίρνει τις αποφάσεις του, και αγοράζει με βάση τις ανάγκες του και την δύναμη της τσέπης του..

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Τιμές σε επισκευασιμους ελληνικούς ατμοποιητες.
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 23:51 »

Θοδωρή, πολλοί το κάνουν πια αυτό.  Ο Leo έχει του κόσμου τα βίντεο για Calix, Apollo, Sofia, κτλ, η Ατμομηχανή για τον Alpha, οι Atmistique το ίδιο, για να μη μιλήσω για Atmizoo και Wave.  Δεν ξέρω για Gus αλλά με τόσα βίντεο που έχουν κάνει οι συνατμιστές για Phenomenon δεν ξέρω αν χρειάζεται.  Βέβαια άλλη σιγουριά σου δίνει το βίντεο του κατασκευαστή, το καταλαβαίνω, αλλά ορισμένα άτομα εδώ μέσα, για μένα, έχουν την ίδια φερεγγυότητα  ;)


Θεωρώ ότι στο θέμα after sales έχουμε πολύ καλό επίπεδο σαν κατασκευαστές  :yes:
συμφωνω απολυτως αντωνη.
αυτο ηθελα να αναφερω οτι χρειαζεται ενας μπουσουλας για να σχηματιστει μια οσω το δυνατον εμπεριστατωμενη αποψη απο το καθε προιον.
σιγουρα χωρις τους συνατμιστες που εχουν πιασει στα χερια τους τοσα και τοσα και εχουν μια γνωμη παραπανω ειναι πολυ μεγαλη βοηθεια που οι ιδιοι ισως και να μην ειχαν οταν ασχοληθηκαν με το ατμισα.πρεπει να θεωρουν τυχερο τον εαυτο τους ολοι οι νεοι ατμιστες που αντλουν δωρεαν τοσες συμαντικες πληροφοριες!και μαζι τους και εγω.χωρις αυτους εφω προσωπικα δεν θα εκανα και πολλα ατμιστικα βηματα,απλα θα ηθελα να γνωριζω και την θεση του κατασκευαστη.
και χρειαζεται εμεις σαν ατμιστες να ειμαστε μεταξυ μας δεμενοι,να αντλουμε και να φιλτραρουμε οτι μας προσφερεται και διατιθεται στην αγορα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172212 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35737 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10649 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364