vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

497 επισκέπτες, 8 χρήστες
vasim, danys620, dimitrisd, dkostas, grag, petr@n, Tazz, camber

Twitter

Aspire Triton Mini

Αποσυνδεδεμένος Αsimos

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 21:58 »
είναι ο Τρίτωνας 2 σε mini version και παιρνει τις αντιστασεις του nautilu και nautilu mini τι δεν καταλαβενεις?????χαχαχχα.. :hmmm: εξωτερικα μιαζει με τον τριτωνα,γεμιζει απο πανω οπως αυτος,αλλα εσωτερικα ειναι ενας ναυτιλος....

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 22:33 »
είναι ο Τρίτωνας 2 σε mini version και παιρνει τις αντιστασεις του nautilu και nautilu mini τι δεν καταλαβενεις? ??? ?χαχαχχα.. :hmmm: εξωτερικα μιαζει με τον τριτωνα,γεμιζει απο πανω οπως αυτος,αλλα εσωτερικα ειναι ενας ναυτιλος....


τωρα τι να πω ...........

εχω και τον nautilo mini και τον τριτωνα 2
θα τους λυσω θα τα σεταρο μεταξι τους μπας και βγαλω το τριτωνα μινι :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 18:37 »
παιδια ζεσταινεται καθολου?

Αποσυνδεδεμένος Αsimos

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 16:09 »

τωρα τι να πω ...........

εχω και τον nautilo mini και τον τριτωνα 2
θα τους λυσω θα τα σεταρο μεταξι τους μπας και βγαλω το τριτωνα μινι (Image removed from quote.)
αν εχεις αυτους τους δυο ατμοποιητες δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να αγορασεις τον triton2 mini....αλλα ανα συμπιεσεις λιγο τον τριτωνα2 και παρεις τις αντιστασεις του ναυτιλου...θα χρειαστει να αγορασεις μονο ενα κοντο τριπ τιπακι και θα εισαι κοπλε.....χαχα.αχα :laugh1: ::) :bye:

Αποσυνδεδεμένος dimcore81

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα είναι απόλαυση!!
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 19:39 »
Έχω τον ατμοποιητη μια εβδομάδα. Ξεκίνησα με την clapton με την οποία δεν τρελάθηκα.δεν με κάλυψε ούτε σε γεύση ούτε σε χτύπημα.τωρα έχω κουμπώσει την 1.2.με έχει καλύψει απόλυτα. Πολύ καλή γεύση και χτύπημα. Την δουλεύω στα 14 Βατ και ελπίζω να έχει διάρκεια γιατί η aspire την ξεκινάει από 15 έως 20.εξαιρετικη ποιότητα το τανκ γενικότερα πολύ καλά σπείρωματα και εύκολο λύσιμο για να τον πλύνεις.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 19:30 »

κάποιος που να έχει τον triton mini και τον nautilo mini να μου πει ποιος από τους 2 βγάζει καλύτερη γεύση ?
ρωτάω γιατί ο nautilos έχει αυτήν την καμπάνα εσωτερικά και ίσως υπερέχει στην γεύση έστω λίγο..

Αποσυνδεδεμένος geomos

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 22:46 »
Έχω και τους δύο, για να είμαι ειλικρινής δεν μπορώ να καταλάβω διαφορά στη γεύση υπέρ κάποιου.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 00:41 »
Όχι ότι είμαι πορωμένος αλλά σήμερα αγόρασα τον τρίτο μου  8)  (σε μαύρο αυτή τη φορά από Atmosfaira).


Ας τα ξαναπούμε λοιπόν άλλη μία:
  • ΟΧΙ διαρροές!
  • Στιβαρή κατασκευή
  • Πανεύκολος στο λύσιμο-πλύσιμο
  • Γέμισμα από πάνω, επίσης ΧΩΡΙΣ διαρροές (ο μηχανισμός κλείνει αυτόματα την εισαγωγή υγρού στην αντίσταση καθώς τον ανοίγεις για να γεμίσεις)
  • Πολύ καλό Airflow, από σφιχτές τσιγαρίσιες μέχρι αεράτες πνευμονικές (θέλει λίγο προσοχή κατά το βίδωμα στο mod)
  • ΟΧΙ διαρροές!
  • ΔΕΝ ζεσταίνεται καθόλου
  • Αποδίδει πολύ καλά τη γεύση
  • ΟΧΙ διαρροές!


Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 13:26 »
μιας και δεν εχω συνεχεια χρονο για επισκευασιμους στησιματα ξεστησιματα πλυσιμο κτλ. ειπα να παρω καποιον εργοστασιακο (παραλληλα με τον subtank mini και τις εργοστασιακες ssocc)

αγορασα πριν κανα 2 εβδομαδες τον triton mini σε μαυρο
ειναι πολυ ομορφος εμφανισιακα, πολυ καλα σπειρωματα, ωραια κατασκευη και τροπος αναπληρωσης απο πανω χωρις θεματα πολυ πολυ ευκολα (σε μπουκαλακια με σταγονομετρο ισως υπαρχει μια δυσκολια δεν εχω δοκιμασει ακομη) γιατι το υγρο αδειαζει σε μηδενικο πραγματικα χρονο!

Εχω τεσταρει την 1.8 clapton και την 1.2 και οι δυο δουλεψαν παρα πολυ καλα. Η 1.2 στην αρχη αργησε να μου στρωσει για καποια ml... ηταν και οι 2 στην συσκευασια αγορας..

Αυτο που θα ηθελα παραπανω (λογικα μπορει να γινει αργοτερα) μιας και με ni200 ποτε δεν τα πηγα καλα καμια ετοιμη κεφαλη για ελεγχο θερμοκρασιας πχ με titanium
οπως και να εχει κανενα παραπονο απο τον tritonako πολυ καλη γευση, κατασκευη, ποιοτητα, το μονο αρνητικο που ισως θα μπορουσε καποιος να πει ειναι οτι εχει πολυ μικρη περιεκτικοτητα υγρου



Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 22:36 »
Καλησπέρα παιδιά... μια ερώτηση: όταν γεμίζετε με υγρό τον triton mini, έχετε κλειστή την εισαγωγή αέρα; εμένα μόνο έτσι γεμίζει (αλλιώς το υγρό αδειάζει απ΄την εισαγωγή αέρα...).

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 22:39 »
Εγώ το γεμίζω κι έτσι και γιουβέτσι κι αλλιώς κι αλλιώτικα και ουδέποτε είχα κάποια διαροή.
Μόνο κατά το γέμισμα σου κάνει διαροή ή και σε άλλες περιπτώσεις;

Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 22:45 »
Σ' αυτό δεν μπορώ να απαντήσω ακόμα...πριν τρεις ώρες τον αγόρασα. Τις τρεις πρώτες φορές που τον γέμισα, πλημύρισε ο τόπος!!! Την τέταρτη και την πέμπτη σκέφτηκα να κλείσω την εισαγωγή αέρα, και όλα μια χαρά...

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 23:52 »
Φίλε μου τι να σου πω; Δε ξέρω...
Μόλις τώρα ξαναγέμισα ένα Triton mini, με τέρμα ανοιχτή την εισαγωγή αέρα, το φούλαρα, κόντεψε να πάθει υπερχείλιση, το άφησα και κανα δεκάλεπτο έτσι και περίμενα, αλλά τίποτα.
Ούτε μισή σταγόνα.


Δοκίμασε 1-2 φορέ ακόμα, κι αν συνεχίσει να στο κάνει, πήγαινε στο κατάστημα που τον αγόρασες, δείξτους τι συμβαίνει και ζήτησε αντικατάσταση.

Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 09:35 »
Φίλοι μου καλημέρα. Σήμερα το πρωί έβαλα καινούργια αντίσταση (χθες είχα την προεγκατεστημένη) και όλα καλά!!! Είτε με ανοιχτή είτε με κλειστή την εισαγωγή αέρα δεν υπάρχει ίχνος διαρροής. Γεύση τέλεια, ντουμάνι όσο θες και ρύθμιση αέρα για σεμινάριο...

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 10:50 »
Άρα πού το αποδίδεις το πρόβλημα;;;
Δε μου φαίνεται λογικό απλά με αλλαγή της αντίστασης να λύνεται το συγκεκριμένο πρόβλημα
εκτός αν η πρώτη ήταν σουρωτήρι και αβίδωτη στη βάση... ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171618 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9297 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42820 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9235 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364