vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

228 επισκέπτες, 7 χρήστες
rista, dkostas, Blackwolf, ramon, Doubt, Harris, JohnDag

Twitter

Αρώματα Pink Mule...

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 20:00 »
Και ενα update  μετα απο καιρο ... για να σας δεσει καλα το αρωμα με την βαση καλο ειναι να βαλετε την ιδια βαση που εχει η εταιρεια και να ειναι 50-50 χαρμανι .. οτι ειναι λιγοτερο καπελωνει πολυ το τελικο υγρο σε γευση ... μετα για να δεσει καλα το υγρο σας σιγουρα θελει οπως ειχα πει το 20 μερες και λιγο ακομα .. αλλαζουν και το χρωμα του υγρου ..
Ολα αυτα στα
 Granny's Vanille Custard
The Milky Way
Butterscotch Tobacco
Και RY4 Me and You

Τα αλλα δεν μου κανουν κανενα κλικ ...

Τωρα για να μεγαλα ποσοστα πανω απο 10% ... νομιζω και επιμενω ειναι υπερβολη να το πατε παραπανω ... αφηστε  το τουλαχιστον 20 μερες+ και θα δειτε οτι θα εχετε καλη και γεματη γευση ..  (το θεμα που καποιοι αρχιζουν να μην παιρνουν γευση σε καποια υγρα ειναι ενα αλλο θεμα που δεν ειναι της παρουσης θελει ομως συζητηση  )

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 20:28 »
Το σκέφτηκα κι εγώ Κώστα, μη νομίζεις. Λέω μπας και μπούχτισα γενικά με τα γκουρμε, τα χόρτασα τελευταία και δεν μου κάναν κλικ. Αλλά όχι. Εδώ και κανά 2μηνο ξέμεινα απο Gorilla Juice, και Bobas Bounty που είναι τα βασικά μου στα "δυνατά", γευστικά αρρώματα. Εκτός απο 2 γεύσεις Red State που έκανα σε κάτι έντονο, ως επι το πλείστον, κάνω DIY Smoke, κάτι ξεχασμένα πεντανόστιμα Frosty Tart (πανάλαφρα), και λίγο από DIY Atmos (Nutacco, Kapnos) πολύ light και αυτά.
Για κορεσμό γεύσης δεν το συζητώ καν, τον έχω εντοπίσει και αντιμετωπίσει προ 2ετίας, και απο τότε δεν τον αφήνω να με ξαναπιάσει.
Μάλλον το 70-30 σε vg κόβει αρκετά, και εκεί θέλει σίγουρα περισσότερο απο 10%, όσο αφορά τα 50-50, δεν έχω εμβαθύνει περισσότερο ακόμη.

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 15:32 »
Πριν απο ενα μήνα ειχα πάρει granny's και το έφτιαξα με τη green pink mule με ποσοστό 12% αφου ειδα οτι μου αρεςε μετα απο 10 μέρες που δοκιμαςα πηρα αλλο ενα και το έφτιαξα με 14% να δω σε ποιο ποσοστό  μου αρεςει περισοτερο. Το πρώτο με 12% ήταν μια χαρα και σχεδόν όπως το έτοιμο. Το δευτερο τωρα με ποσοστο 14% εχουν περάσει 20 μέρες και ειναι παρα πολυ ελαφρυ σε σημείο να μην καταλαβαίνεις τι υγρο ειναι. Το ίδιο και στο Milky Way. Η βαςη που χρισοινοποιησα ήταν η ιδια και τη πρώτη και τη δεύτερη φορά. Αναρωτιέμαι αν φταίει η βαςη η το άρωμα. Εχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι απο άρωμα που αγοράστηκε πρόσφατα;


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 22:16 »
Πως συγκρίνει κάποιος το grannys με το vanilla custard της TPA? Κάποιος που να τα έχει δοκιμάσει και τα δυο να μας πει την γνώμη του;

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 11:47 »
Είναι πολύ κοντά. Λίγο πιο "υγρή" η Pink Mule.Αν αρέσουν τα custard σε κάποιον, και τα δυο καλά είναι. Αν κάποιος έχει κάνει διατριβή στα custard θα προτιμίσει TPA που είναι φθηνότερο, και ίσως ρίξει και κάτι άλλο μέσα να παίξει.

Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 23:38 »
Το άρωμα στο μπουκάλι πολύ καλή για την κασταρντ της γιαγιάς και περιμένω πως και πώς να ωριμάσει μέσα στην βαση 70/30 vg/pg φαρμακείου 10% άρωμα

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 03:15 »
Είμαι έτοιμος για αγορά milky way και custard. Πείτε ρε παίδες για εμάς από επαρχία από που να παρουμε και να μην μας τον πιάσουν πολύ!
Αν και με αυτά που διαβάζω τα αξίζουν τα χρήματα τους

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 07:48 »
Εμένα πάντως, όπως είχα αναφέρει σε άλλο νήμα, το Granny's όταν το έφτιαξα σε DIY με την Green Label 50/50 βάση (δεν κάνω και άλλη), μου είχε βγεί ΣΚΕΤΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑ!
Καμία, μα ΚΑΜΙΑ σχέση με το έτοιμο! Και με 10% άρωμα. Λες και ήταν κάποιο άλλο άρωμα, κάποιας άλλης εταιρείας. Ούτε βανίλια δε θύμιζε στη γεύση...


Ο αδερφός μου όταν έφτιαξε κι αυτός (10% πάλι), του βγήκε ΟΛΟΪΔΙΟ με το έτοιμο! (Και κάθε φορά που φτιάχνει...)


Μέχρι και στον Κώστα (Atmistique) όταν του έδωσα να δοκιμάσει (χωρίς να του έχω πεί πρώτα τι είναι) δεν μπορούσε να καταλάβει τι είναι. Και όταν του το είπα ότι είναι το Granny's, δεν το πίστευε!  :))


Έχω ακόμα ένα άρωμα σφραγισμένο και μία βάση σφραγισμένη και θα ξαναδοκιμάσω να δω πώς θα βγεί...
(Όχι πολύ σύντομα πάντως...)

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 08:35 »
Αυτά τα κουφά να μη γινότανε με τα αρρώματα απο φτασμένα υγρά, κατά το DIY. Όλο και περισσότερο τείνω να αρχίσω να "μαγειρεύω" απο το μηδέν, με δικιά μου επιλογή και δικούς μου πειραματισμούς.

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #69 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 09:20 »
Τα δικά μου αφου πέρασε ο Μηνάς κάτι πήγε να γίνει αλλα δεν ειναι το granny's όπως το έτοιμο εκτός και αν το συνήθισα και δεν μου αρεςει τοσο όπως τα πρώτα ml. To milky σε έτοιμο δεν το εχω πάρει αλλα αυτο που έφτιαξα με τη green και 14% άρωμα ειναι ενα αδιάφορο πράγμα. Καταλαβαίνεις οτι ειναι κάτι με βανίλια ιςως και καραμέλα αλλα στο βάθος, δεν εχει ξεκάθαρη γευςη. Το σκέφτομαι να μην τα ξαναπάρω δεν ξέρω!!


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 09:47 »
Ειτε με την πρασινη(50-50) ειτε την μωβ(70-30), το Granny's VC μου βγαινει ισως και λιγο καλυτερο απο το ετοιμο...καθε φορα ομως(ενταξει η μωβ το πνιγει το αρωμα, ελαχιστα ομως)

(ψωνιζω αποκλειστικά απο τις αγαπες μου στην Πανορμου)

90ml βαση - 10ml αρωμα

Το milky μπορει να ατμιστει απο την 5-6η μερα. Για να παρεις ομως το μεγιστο θελει κ αυτο πανω απο 20μερο. Ωραιο υγρο, εντονο ομως και οχι για ολη την ημερα(για τα δικα μου γουστα)

Καλημερα :)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 09:49 »
Το granny's μου βγαίνει ίδιο με το έτοιμο στο 12-14% με δύο περίπου εβδομάδες ωρίμανση. Το περίεργο είναι ότι αλλάζει η γεύση του όταν περάσει αρκετός καιρός. Το έφτιαξα πριν δύο μήνες και είναι εντελώς διαφορετικό, γλυκίζει πολύ και χάνεται η ιδιαίτερη γεύση της βανίλιας.  :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2016, 09:56 από ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ »

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 12:29 »
Καλά είναι να τα λέμε αυτά, για να σταματήσει αυτή η αναντιστοιχία των κατασκευαστών με τα έτοιμα τους-τα συμπυκνωμένα τους-τις προτεινόμενες βάσεις-τους προτεινόμενους τρόπους ωρίμανσης. Αν το ρημάδι δεν θες να μου το δώσεις σε concetrated, ίδιο με το εργοστασιακό σου, μην το βγάζεις σε DIY το ευλογημένο, και μη μας τρελαίνεις όλους μας. Αμάν πια. Σε άπασσες τις βιοτεχνίες παρασκευής υγρών πάει αυτό.

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #73 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 12:45 »


Το milky μπορει να ατμιστει απο την 5-6η μερα. Για να παρεις ομως το μεγιστο θελει κ αυτο πανω απο 20μερο. Ωραιο υγρο, εντονο ομως και οχι για ολη την ημερα(για τα δικα μου γουστα)

Καλημερα :)
Έντονο το Milky Way?
Τι να πω με 14% και φτιαγμένο στις 12 Ιανουαρίου μόνο έντονο δεν το λες....εδω δεν μπορώ να ξεχωρίσω τις γευςεις που εχει καλα καλα και ειναι δοκιμασμένο σε phenomenon με kanthal ni200 και ss316 λιγο καλύτερη απόδοση ειχε με ni200. Το μόνο που σκέφτομαι ειναι να έπεσα σε κακή παρτίδα γιατι και το granny's ήταν καλύτερο τη πρώτη φορά που το έφτιαξα και με 2% λιγότερο άρωμα


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Pink Mule...
« Απάντηση #74 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 13:56 »
Σαν νέος στα diy υγρά και διαβάζω και βλέπω βίντεο κλπ κλπ έχω ακούσει τα δύο άκρα. Ο ένας λέει τέλεια ο άλλος όχι. Τελικά τι ισχύει?. Ειναι και αυτό με την ωρίμανση και μπλεκω. Για εμσνα που τώρα ξεκίνησα να δοκιμασω η θα φάω φολα; Να τα δωσω σε αλλά αρώματα αν είναι τα χρήματα μου.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64225 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173340 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310944 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207081 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias