vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 8 χρήστες
gigelis78, Tem, ThioVag, Mimhsdr, funes, camber, manoslykos, bloodlessz

Twitter

Lost Fog collection από την Cosmic Fog

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Lost Fog collection από την Cosmic Fog
« στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 11:29 »
Αγορασα απο Θεσσαλονικη, το BAIE CREME της Cosmic Fog απο την σειρα της LOST FOG.


Εντυπωσεις:


Κατ'ρχας να επισημανω οτι προκειται για ποιοτικο υγρο με βελουδινο ατμισμα, δηλαδη απο αυτα που δικαιλογουν το κοστος τους (αν και τα 22,5 ευρω τα βρισκω κομματακι υπερβολικα), οπου υπερισχυει η VG της PG, τωρα ποσο ακριβως δεν εβγαλα ακρη, ομως σιγουρα ειναι 60-40 και βαλε.


Το πρωτο πραγμα που σου ερχεται σε αυτο το υγρο ειναι το: πεπονι (γνωριμη γευση για μας στην Ελλαδα οποτε οχι και τοσο "εξωτικη" οπως αναφεραιτε στην περιγραφη του :laugh1: ) με μια επιγευση γλυκιας κρεμας. Πρεπει να εχει και καποιο ξινο φρουτο που δεν πολυκαταλαβαινω, αυτο που παιρνεις ομως συνολικα απο το υγρο σαν γευση, ειναι μια γλυκοξινη κρεμα.


Η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ νοστιμο σαν γευση χωρις πολλες μακες στην αντισταση, ομως τελικα αν και το πεπονι δεν ειναι και τοσο εντονο, κουραζει καπως ωστε να το ατμιζεις ολη τη μερα. Επισης οσο καθεται το υγρο τοσο πιο νοστιμο γινεται. Οποτε θελει λιγη ωριμανση για να βγαλει ολα του τα αρωματα.


Βαθμολογια:


- Ποιοτητα : 10
- Γευση : 8
- Τιμη : 6
- Για ολη τη μερα : 7
- Κατάλοιπα : 7

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Fog collection από την Cosmic Fog
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 12:39 »
δοκίμασε το neon cream...τρομερο υγρο..γλυκοξυνο πολυ απαλο και με την απαλη βαση της cosmic fog που σε κανει να το εχεις πιπίλα ολη μερα. :respect:

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Fog collection από την Cosmic Fog
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 13:54 »
Το δοκιμασα ειναι η αληθεια στο δοκιμαστηριο, αλλα δεν μου εκατσε, το βρηκα καπως εντονο το κομματι του εσπεριδοειδου :yes:

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Lost Fog collection από την Cosmic Fog
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 14:17 »
Που το βρήκες στη Θεσσαλονίκη?


Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Fog collection από την Cosmic Fog
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 11, 2015, 16:47 »
Το δοκιμασα ειναι η αληθεια στο δοκιμαστηριο, αλλα δεν μου εκατσε, το βρηκα καπως εντονο το κομματι του εσπεριδοειδου :yes:


σε τι ατμοποιητη το δοκιμασες?γουστα ειναι αυτα..εγω παντως το λατρευω.

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Lost Fog collection από την Cosmic Fog
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 16, 2015, 14:24 »
Ειπα να πάρω και γω κάποια στιγμή ένα γκουρμε υγρό στα 22,5 ευρω. Δοκίμασα το  BAIE CREME της Cosmic Fog.
Εντυπώσεις.
1. Κακή εντύπωση το ότι δεν γράφει ημερομηνία λήξης. Απαράδεκτο για τα 22,5 ευρώ.
2. Αγνωστη σύνθεση. Τι ενοεί VG+ Πικτό πάρα πολύ, τόσο που μέτά από λίγα ατμίσματα βουλώνει δεν διαβρέχεται σωστα το βαμβάκι και δεν τραβάει.
3. Γεύση παραγινομένου πεπονιού και μόνο, τίποτα άλλο. Κουραστικό.
4. Γιά όλη τη μέρα, ίσως για μισή ώρα το πολύ.
5. Τιμή μάλλον όχι για 22,5
Γενικά την πάτησα και κλαίω τα ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος joss rossi

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Fog collection από την Cosmic Fog
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 17:08 »
Κ μια φωτο απο τα ´παλια'.....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Fog collection από την Cosmic Fog
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 11:36 »
Τσίμπησα κι εγώ ένα Neon Cream από e-smokers. Πολύ νόστιμο υγρό. Μίγμα εσπεριδοειδών, ούτε ιδιαίτερα γλυκό, ούτε ιδιαίτερα ξινό, αρκετά ισορροπημένη γεύση, με μια ωραία κρεμώδη υφή. Από τα υγρά που λες χαλάλι τα λεφτά.

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Fog collection από την Cosmic Fog
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 21:53 »
Δοκίμασα και το Baie Creme, πιο διακριτικό σα γεύση από το Νεον Creme. Ευχάριστο, αλλά δεν είναι ένα υγρό που θα ξαναπάρω μάλλον.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Lost Fog collection από την Cosmic Fog
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 20:23 »
Μιας και δεν έχει μιλήσει κανείς σχετικά με το Streek να πω ότι έχω κάνει μια 20αρια ml στον Cleito μου στα 40watt και το υγρό είναι τρομερό για τα γούστα μου. Όπως λέει και στην περιγραφή ξεχωρίζεις και το γιαουρτάκι το ελληνικό και τη φράουλα. Το τι ντουμάνι βγάζει δεν το σχολιάζω. Ακριβώς ότι αναμένει κανείς από ένα 70%VG υγρό. :thumpup:


Μάλλον θα δοκιμάσω και το Neon Cream γιατί με ψήσατε άσχημα! Κουφάαααααλεςςςςς!!!!  :baby:

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Lost Fog collection από την Cosmic Fog
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 06, 2016, 20:17 »
Πολύ κίνηση βλέπω ρε παιδιά στο νήμα.  :)) 
Να ανακεφαλαιώσω μιας και πλέον έχω δοκιμάσει και το Streak και το Neon Cream από τη σειρά. 
Και τα 2 υγρά (προφανώς όλη η σειρά) έχει σχετικά απαλό χτύπημα με βελούδινο ντουμάνι (στα 3mg τουλάχιστον που ατμίζω εγώ). Αυτό για μένα είναι συν, γιατί είμαι του αρκετά χαμηλού sub ohm.
Όσον αφορά τον Neon Cream πολύ ωραίο υγρό και αυτό και αρκετά γκουρμεδιάρικο. Και σε αυτό, όπως και στο Streak αναγνωρίζω αμέσως όλες τις γεύσεις που αναφέρει η εταιρεία αρκετά εύκολα μάλιστα. 
Λόγω κόστους δεν είναι υγρά για όλη μέρα κάθε μέρα, αλλά αξίζουν τα λεφτά τους. Σίγουρα θα τα ξαναπάρω και τα 2 κάποια στιγμή στο μέλλον.   :delicious:

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Fog collection από την Cosmic Fog
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 06, 2016, 20:37 »
Εγώ έμεινα στο streak,ωραίο ευχάριστο υγρό αλλά όχι κάτι φοβερό.Και θέλει και πάνω από 15-16 watt για να δείξει την αξία του.Αν δεν ήμουνα μανιακός ως προς της δοκιμές υγρών(Έχω δοκιμάσει καμία 80ρια και έχω μια λίστα αναμονής για αλλα τόσα) πιθανον να το ξαναγόραζα.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Lost Fog collection από την Cosmic Fog
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 06, 2016, 20:41 »
Εγώ έμεινα στο streak,ωραίο ευχάριστο υγρό αλλά όχι κάτι φοβερό.Και θέλει και πάνω από 15-16 watt για να δείξει την αξία του.

Δεν έχω δοκιμάσει κανένα από τα 2 σε λιγότερα από 40watt οπότε πιθανόν να είναι έτσι που λες.  :)) 
Σίγουρα πάντως είναι φτιαγμένα για να κάθονται απαλά στο λαιμό, κάτι που τα κάνει να κατεβαίνουν νεράκι σε ψηλά βατ. Τώρα 3 μέρες το χω πιπίλα το Neon Cream.  :baby:

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Fog collection από την Cosmic Fog
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 06, 2016, 22:20 »
πήρα το neon cream σήμερα σε μηδενικό επειδή cleito και high vg υγρά θέλουνε full πνευμονικές...!! 
σε αντίσταση 0,4 πάντα και στα 42W πιο πάνω δεν νομίζω πως ύπαρxει λόγος...!! 

λοιπόν το χτύπημα για μηδενικό είναι τόσο έντονο από το lime και φέρνει αυτή την ωραία πικρίλα μαζί με την γλυκιά γεύση που μένει στο στόμα..! το ντουμάνι του είναι αρκετά βελούδινο που ντουμανιάζει ένα δωμάτιο με 4-5 τζούρες..  είναι από τα υγρά που λες αξίζουνε τα λεφτά τους...!!! η γεύση που αφήνει είναι αυτή του πορτοκαλιού και βατόμουρου...! το αρνητικό είναι ότι δεν είναι για να κανεις απανωτές τζούρες είναι υπερβολικά έντονη η γεύση και το αρωμα...!!! 

το επόμενο μου θα είναι το γιαουρτάκι με την φράουλα...!!!  :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20976 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208020 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313114 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14562 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix