vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

625 επισκέπτες, 5 χρήστες
tasos1976, pngtszs1976, Jorge, manoslykos, tibolaso

Twitter

The Vape Laboratory by Lamda

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #90 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 19:48 »
τέτοιες περιγραφές διαβάζω, ξαναγύρισα και στη φάση των καπνικών, οπότε η παραγγελία έγινε χθες: 1 Gadalf & 1 yaya να δούμε και το φρουτένιο τους. Μπράβο, Μπράβο, Μπράβο. :respect:
Παρέλαβα το πρωί και επειδή ήθελα εκείνη τη στιγμή κάτι ψιλογλυκό αφού έχω πόσες μέρες σερί κάνω το Prelude από Black Note, βάζω στον Triton το yaya ( ξέρω θα πείτε τα αδικώ τα υγρά με τους εργοστασιακούς, αλλά δεν θέλω να ξαναμπλέξω με φτιάξε- ράνε αντιστάσεις κλπ, γούστα...). Να πω την αλήθεια, είχα ξεχάσει την ακριβή περιγραφή του, θυμόμουν ότι ήταν παραλλαγή ενός γνωστού υγρού. Καθόλου δε με νοιαξε. Πήρα μία κρέμα απαλή όσο δεν πάει ως υπόβαθρο και κάτι φρουτλενιο γλυκόξινο που παιχνιδίζει στο στόμα. Δεν με νοιάζει τί είναι, το αποτέλεσμα είναι φοβερό, ξεκούραστο και χαλαρά για όλη την ημέρα.
Πριν λίγο παίρνω καφέ στο γραφείο και βάζω το Gadalf. Προερχόμενος από τα Black Note, έλεγα λίγο να πλησιάσουν την ποιότητα καλά θα μασταν, ελπίζοντας να είναι κάτι προς Prelude πιο πολύ παρά σε Cadenza. Από την πρώτη τζούρα, είπα ώπα τί είναι αυτό; κάτι εντελώς διαφορετικό. Αρωματικός καπνός πίπας. Ναι αυτό είναι, όσο πιο κοντινό έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα τουλάχιστον. Καπνό πίπας πολύ λίγο είχα επιχειρήσει να κάνω στο τσιγαρίσιο παρελθόν, κάπνιζαν όμως φίλοι μου και η μυρωδιά που έπαιρνα όταν μύριζα το σακουλάκι με τον καπνό έρχεται πάρα πολύ κοντά. Για όλη την ημέρα, δε νομίζω, μάλλον για στιγμές χαλάρωσης θα το προτιμήσω, πάντως είναι must για αυτούς που ψάχνουν διαφορετικά καπνικά. Ξανά λοιπόν ένα μπράβο για την ποιότητα των υγρών από μία νέα και ελληνική εταιρία.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #91 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 18:50 »
Η παρουσίαση μου για το  καινούριο καπνικό υγρό αναπλήρωσης Gandalf !!!!! ;) καπνός πίπας

Gandalf | Lamda | Παρουσίαση υγρού αναπλήρωσης| Review video




Εύχομαι σε όλους καλα ατμισματα
 και αν έχετε αποριες ή ερωτησεις για το συγκεκριμενο υγρο αναπληρωσης μπορειτε να τις γραψετε στα σχολια κατω απο το βιντεο !!!!!!!


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #92 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 20:48 »
Παράγγειλα την Κυριακή το βράδυ τα υγρά μου από την lamda γιατί το stock είχε σχεδόν τελειώσει και με την ευκαιρία είπα να δοκιμάσω και το gandalf αν και δεν είμουν ποτέ φανατικός αλλά μόνο περιστασιακός καπνιστής πίπας.
Μαζί με τα συνηθισμένα μου 12 monkeys που τα έχουμε κάνει πιπίλα με τη σύζυγο, πήρα και ένα μπουκάλι gandalf.
Η παραγγελία μου ήρθε σήμερα πρωί πρωί, σούπερ γρήγορα όπως πάντα, και με αγωνία άνοιξα το galdalf για να πάρω πρώτες εντυπώσεις.
Εξαιρετική αίσθηση από τη μυρωδιά του υγρού, μου έφτιαξε ακόμα παραπάνω τη διάθεση για να το ατμίσω.
Στημένος έτοιμος ο apollo, με kanthal ribbon στα 2.4mm διάμετρο, 1.4Ω και 18W στο sigelei.
Αφού άτμισα λίγο με σκέτη βάση, έσταξα 12 σταγόνες στον dripper και άρχισα πνευμονικές χαλαρές με τον αέρα από τον 510 και 2 τρύπες ανοιχτές σε κάθε πλευρά.
Η πρώτη αίσθηση ήρθε από το virginia, αλλά ένα virgina απολύτως ευχάριστο παρ' ότι δεν συμπαθώ καθόλου αυτή την ποικιλία καπνού.
Μια γλύκα ήρθε και γέμισε το στόμα μου και έδεσε άψογα με τα υπόλοιπα καπνικά στοιχεία του υγρού.
Στην εκπνοή η ίδια αίσθηση, με λίγο περισσότερο τονισμένα τα γλυκά στοιχεία και εξαιρετική επίγευση. Η δε γεύση που αφήνει στα χείλη, θα με έκανε να τα γλύφω αν ήμουν 40 χρόνια μικρότερος :)
Στον dripper πήρα πραγματικά ένα φάσμα γεύσεων που αποδίδονται ομαλά χωρίς εξάρσεις από κάποιο άρωμα.
Στοιχεία καψίματος ή πικρίλας δεν πήρα, αλλά αυτό μάλλον έχει να κάνει με το γεγονός ότι το άτμισα σε dripper και όχι σε tank που σίγουρα θα έχει διαφορετική απόδοση γεύσεων. Την επίγευση πάντως που παραπέμπει σε κάπνισμα με πίπα, την πήρα κανονικά και με το νόμο.
Για τα γούστα μου είναι άνετα ολοήμερο υγρό, αν και είναι γνωστό ότι αρέσκομαι σε έντονες γεύσεις.
Περιμένω με αγωνία να το ατμίσω και αύριο το πρωί με τον espresso μου και καθαρό ουρανίσκο.
Κλείνω ευτυχισμένος που μετά από αρκετό καιρό βρήκα άλλο ένα ολοήμερο υγρό που θα μπαίνει σε όλες τις παραγγελίες μου στη lamda. Πολλά μπράβο στον σεφ που φτιάχνει αριστουργηματικά υγρά που πραγματικά αξίζουν να λέγονται gourmet / premium και παράλληλα έχουν αρκετά οικονομική τιμή.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2016, 20:59 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #93 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 21:45 »
Πραγματικα εξαιρετικο υγρο!  Εντυπωση μου εκανε οτι οταν το ατμισα μεσα στο σπιτι η γυναικα μου που δεν ειναι ουτε καπνιστρια, ουτε ατμιστρια και τα περισσοτερα υγρα της βρωμανε μεσα στο σπιτι (γι'αυτο κανω σκετη βαση οταν βρισκομαι εντος), σχολιασε θετικα το αρωμα στο χωρο. Η αποθεωση ηταν οταν της εδωσα να τραβηξει και μικρη τζουρα της αρεσε (6mg) και ηθελε κι'αλλο  :yes: :yes: .   Την εδιωξα κακην κακως, αυτο μας ελλειπε τωρα ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #94 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 22:26 »
Χθες αγόρασα μετά από δοκιμή σε γνωστό το Gaucho 6mg!!!  :o :o :o :o :o :o :o Φοβερό υγρό,και στον Phenomenon,ακόμα καλύτερο!!! :cigar: :baby: :baby: :baby: :baby: :baby: :baby: :baby: :baby:

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #95 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 23:33 »
Σαν παλιος καπνιστης πιπας η παραγγελια επεσε με το κανταρι
με εχει ενθουσιασει ;)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #96 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 08:19 »
Εδώ ενθουσίασε εμένα που ήμουν περαστικός καπνιστής πίπας  και τη σύζυγο που δεν είχε σχέση με το αντικείμενο. :)
Πράγματι το άρωμα που αφήνει στο χώρο είναι πολύ ευχάριστο, σημαντικό στοιχείο για ένα υγρό ειδικά αν ατμίζεις για αρκετές ώρες σε χώρους που βρίσκονται και άλλα άτομα πχ γραφείο.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2016, 08:25 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #97 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 08:39 »
Κάτι τα λόγια σας, κάτι το...97αρι που πήρε το μάτι μου, το περιμένω και εγώ...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #98 στις: Μαρτίου 05, 2016, 21:22 »
Το ρουφήξαμε το gandalf σε 1 εβδομάδα, και σήμερα που βρήκα χρόνο μπήκε και νέα παραγγελία πιο ενισχυμένη γιατί η σύζυγος ξεπετάει τα τανκάκια πολύ γρήγορα τελευταίως :)
Χτύπησα και μερικά short castle για στοκ, μία που βγαίνουν στο e-shop μία που εξαφανίζονται...
Εξαιρετική δουλειά κάνει ο chef.

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #99 στις: Μαρτίου 05, 2016, 21:27 »
Πως να μην φεύγουν τα short castle αμέσως?Εδώ μόνο εγώ πήρα 4 μπουκαλάκια την περασμένη βδομάδα! :D

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #100 στις: Μαρτίου 05, 2016, 23:59 »
και άλλα 4 εγώ :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #101 στις: Μαρτίου 06, 2016, 18:13 »
Και μόλις μου θυμίσατε να δοκιμάσω μόλις πάω σπίτι, ένα μπουκαλάκι με το τελευταίο μου Short Castle το οποίο ωριμάζει από τον Οκτώβρη... ;D

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #102 στις: Μαρτίου 08, 2016, 20:43 »
Άφιξη προ ολίγου.

Για να δούμε λέω να κρατηθώ καμία δεκαριά μέρες να τα αφήσω να ωριμάσουν ολίγον.

Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #103 στις: Μαρτίου 08, 2016, 21:47 »
θελουν ωριμανση?δν ειχε παρει τπτ το αυτι μου

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #104 στις: Μαρτίου 08, 2016, 22:23 »
Ούτε το δικό μου απλά εμπειρικά μου έχει βγεί σε καλό αυτή τακτική σχεδόν με ότι έχω δοκιμάσει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1100869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem