vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

304 επισκέπτες, 9 χρήστες
npaolo, dkostas, ThioVag, Milarepa, Blackwolf, camber, Jorge, liabovas, manoslykos

Twitter

The Vape Laboratory by Lamda

Αποσυνδεδεμένος kermitlabros

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #60 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 10:05 »
Όταν σού λέω καμία σχέση.... Σαν να συγκρίνεις Audi a6 με... yugo...

Sent from G2 via Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #61 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 10:11 »
Ο τρόπος που αντιλαμβάνεται ο καθένας μας τις γεύσεις διαφέρει.
Δεν πρέπει να προξενεί εντύπωση οτι ένα υγρό που αρέσει σε κάποιους είναι αδύνατον να το ατμίσουν κάποιοι άλλοι.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #62 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 11:22 »
θα ήθελα να ρωτήσω αν τα υγρά έχουν πιστοποίηση ευχαριστω




Έχουμε πει αρκετές φορές ότι κανένα υγρό δεν έχει πιστοποίηση, καθώς δεν υπάρχει επίσημος φορέας πιστοποίησης σε καμία χώρα του κόσμου. Οι αναλύσεις, δεν συνιστούν πιστοποίηση αλλά απλή καταγραφή περιεχομένων.


παραξενο γιατι μου το εχουν πει κι αλλοι οτι μοιαζει κατα πολυ και το διαπιστωσα κι εγω...θα σου εκανα σύγκριση αλλα δεν μπορω να κανω ουτε το ενα ουτε το αλλο και να μην  :shock_sick_02:

Δεν νομίζω ότι μοιάζει στο παραμικρό με το Gambit. Σε κανένα απολύτως στοιχείο.

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #63 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 14:23 »
θα με κανεις να τα ξανα δοκιμάσω...ωραια λοιπον...το βραδυ θα τα σταξω στον απολλο και θα ξανα πω.ισως κανω και λαθος γιατι το gambit εχω να το μυρισω εστω τουλάχιστον 2 βδομαδες.

Αποσυνδεδεμένος chriscorfu88

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #64 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 22:19 »
είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω τα περισσότερα υγρά της εταιρίας από τον φίλο μου cruizer79 και έχω να πω ότι πρόκειται ίσως για την καλύτερη Ελληνική προσπάθεια δημιουργίας σύνθετων γεύσεων αυτήν την στιγμή. Επιπρόσθετα η τιμή τους σε σχέση με την ποιότητα τους είναι είναι άκρως δελεαστική και ελπίζω και στο μέλλον να είναι. Από τα υγρά που δοκίμασα τα 2 RESERVE είναι σε υψηλό επίπεδο η απόδοση των χαρμανιών των καπνών που περιέχουν και από τα καλύτερα Ν.Ε.Τ καπνικά που έχω δοκιμάσει μετά τα black note. To gaucho verano πολύ γευστικό με ιδιαίτερη την μίξη RY4 με πεπόνι, Το yaya dream επίσης πολύ καλό με τα φρούτα σε τέλια ισορροπία και απόδοση, δεν έχω ακόμα δοκιμάσει τα απλό gaucho και το tetrapliod τα οποία καρτερικά με περιμένουν να τα γευτώ και το μόνο που δεν μου άρεσε ιδιαίτερα είναι το vaquero το οποίο παρόλο που είμαι ένθερμος φίλων και οπαδός  των βουτυρένιων και κρεμμωδών υγρών για μένα ήταν λίγο παραπάνω έντονη η βουτυρίλα και με ξένισε αρκετά η επίγευση του υγρού και η αίσθηση που μου άφησε στο στόμα. Για τελευταίο άφησα το 12 Monkeys το οποίο έχω κυριολεκτικά λατρέψει και είναι η μόνιμη καθημερινή πιπίλα μου την τελευταία εβδομάδα παρόλο που συνηθίζω να κάνω 2 γεύσεις υγρών καθημερινά για να μην νοιώθω κορεσμό των γεύσεων. Το μπισκότο σε συνδυασμό με την καραμελωμένη μπανάνα και την προσθήκη του ρούμι δημιουργούν μια γεύση απλά για μένα ΑΣΥΝΑΓΏΝΙΣΤΗ έως τώρα.
Εύχομαι στην εταιρία να έχει ανάλογη συνέχεια με την αρχή που έκανε και μας προσέφερε ποιοτικά και περίπλοκα υγρά με πάρα πολύ καλή τιμή!!!

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #65 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 09:45 »
Νεο Βιντεο παρουσιαση
Lamda vape| Παρουσίαση | Υγρό αναπλήρωσης

Για οτι θα θελατε να ρωτησε για το υγρο ή αν το  εχετε δοκιμασει  μπορειτε στα youtube σχολια να μου γραψετε
ή οτι αλλο θελετε .. !!!!
Μην χάσετε τo σκετσακι στο intro και τα bloopers στο τέλος του βίντεο.
Ενώ η Γνωστή μας Γιαγιά ξαναχτυπά με παρέμβαση στην παρουσίαση.


Καλα ατμισματα!!!!

Γιατι το χιουμορ παντα δινει καλο στην ζωη μας !!!!

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #66 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 10:40 »
Και όπως χαρακτηριστικά αναφέρει η εταιρεία...... Όλα τα υγρά που προέρχονται από φυσικές αποστάξεις αφήνουν κατάλοιπα στις αντιστάσεις.
Προσωπικά με παραμπέμπει στά καπνικά του Eltoro με πολλά κατάλοιπα μιας και αυτά τα καπνικά ειναι από εκχυλίσματα καπνών.. :hmmm:
θα το τολμήσω παρόλο αυτά ...μια δοκιμή είναι αυτη που θα με πείσει.. :yes:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #67 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 12:23 »
και τα δυο καπνικα της εταιρειας τα εχω δοκιμασει και εχω να πω τα καλυτερα ... οντως αφηνουν μακα αλλα ειναι πολυ καλα και πανε κοντρα πολλα απο τα αλλα του ειδους... συντομα θα εχω και παρουσιαση τα συγκεκριμενα υγρα

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #68 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 16:18 »
Διαβάζοντας το νήμα μου κέντρισε το ενδιαφέρον να δοκιμάσω μερικά από τα υγρά της εταιρίας. Αυτό που ήθελα επειγόντως να δοκιμάσω είναι το Gaucho Verano γιατί ώς φανατικός πεπονάκιας έψαχνα αρκετό καιρό κάτι premium σε πεπόνι. Επί της ευκαιρίας είπα να δοκιμάσω και μερικά ακόμη.


Rsv de Chateaux No2: Πιο καπνικό δεν γίνεται!!! Η γεύση του πούρου δεν είναι έντονη να σε μπουχτίζει. Δεν μπόρεσα να το ατμίσω όλη την ημέρα αλλά κατα βάση με τους καφέδες και για ποτάκι το ξεζούμισα. Εκεί που πας για το ποτάκι σου και καπνίζει όλη η παρέα και ζηλεύεις ή αναπωλείς παλιές κακές συνήθειες βγάζεις αυτό το καπνικό και αρχίζουν να ζηλεύουν αυτοί εσένα. Από κατάλοιπα αφήνει όντως αρκετά αλλά λόγο της απόσταξης. Νομίζω ότι είναι υγρό που θα μπορούσε να ατμίσει κανείς στις πρώτες ημέρες διακοπής του τσιγάρου του και να μη θέλει να ξανακαπνίσει ποτέ. Κρίμα που δεν υπήρχε όταν ήμουν σε αυτή τη φάση! Όποτε μου λείπει η καπνίλα θα το τιμώ δεόντως αν και θέλω να δοκιμάσω και το Νο1.


Gaucho Verano: Αν διαβάζει κανείς από την εταιρία καλό θα ήταν να βγάλει και καμμιά οικονομική συσκευασία σε 100ml γιατί προβλέπω να κατστραφούμε. Ως λάτρης του πεπονιού στήνω Κ4 και φαινόμενο και γεμίζω και στους 2. Η παρουσία του πεπονιού της βανίλιας και της καραμέλας απλά υπεροχα συνδιασμένα. Σταματάς να ατμίζεις και μετά από 10 λεπτά έχεις ακόμη το πεπόνι στο στόμα σου. Δεν μπούχτισα σε καμμία περίπτωση. Το ρούφιξα σε 2 μέρες και ανυπομονώ να έρθει η Δευτέρα για να βάλω παραγγελία. Όλα τα υπόλοιπα τα είπε στο βιντεάκι ο Κώστας.


Υaya Dream: Εκπληκτικό υγρό ειδικά όταν ανοίγεις το μπουκάλι σου έρχεται να το πιείς. Το έδωσα στην γυναίκα μου να το δοκιμάσει και μου το κατάσχεσε. Όλα τα υπόλοιπα για την γιαγιά στο βιντάκι του Κώστα + πολύ γέλιο!!!


12 Monkeys: H απογοήτευση ήρθε με το συγκεκριμένο υγρό της εταιρίας. Ίσως γιατί είχα κάτι άλλο στο μυαλό μου. Δεν ξέρω. Προσωπικά μου φάνηκε αδιάφορο ή ίσως όχι στα δικά μου γούστα. Το πάλεψα και σε Κ4 και σε Σοφία. Πάλι τίποτα. Το βάζω στην άκρη και θα του δώσω και δεύτερη ευκαιρία σε κανένα μήνα. Το ίδιο είχα πάθει και με το Grandmaster και από τότε που το ξαναδοκίμασα δεν το έχω σταματήσει. Οπότε ποτέ μην λές ποτέ. Ίσως ήταν λάθος το timing.


Bigfoot Juice: Το έχω βάλει για ωρίμανση από την Τρίτη και περιμένω. Μεσοβδόμαδα θα το ανοίξω για δοκιμή.


Τέλος να πώ ότι η εξυπηρέτηση από την εταιρία ήταν άψογη και ήρθαν όλα στην ώρα τους και όπως έπρεπε. Σίγουρα έχουμε να κάνουμε με premium υγρά σε προσιτή τιμη.
Παιδία θερμή παράκληση μην ξεχάσετε να βγάλετε το Gaucho Verano σε συσκευασία των 100ml. Το βλέπω να έρχεται. Καταστρέφομαι :baby: :baby: :baby:

Άντε να έρθει η Δευτέρα για να βάλω ξανά παραγγελία!!!

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #69 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 19:33 »
Ακριβως !!! τουλαχιστον σε αυτα που εχω δοκιμασει .,.. το Rsv de Chateaux No2 ειναι κολαση ;) αλλα και το 1 θα γινει πιο πολυ ... σε οσους ειναι φανατικοι με καπνικα και οχι μονο .. 


Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #70 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 13:18 »
Κώστα περιμένω πώς και πώς να το δοκιμάσω το Νο1 με τα Ξανθιώτικα καπνά(λόγο και της καταγωγής μου από πάνω) συνδiασμο με ένα φρεσκοκομμένο ελληνικό καφέ Γούναρη(όσοι είναι Ξανθιώτες γνωρίζουν).


Όσο είχα το Gaucho Verano δεν μου ήρθε καθόλου στο μυαλό να το συνδιάσω με κανένα κρασάκι όπως προτίνεις στο βιντεάκι και τώρα ανυπομονώ πότε θα μου έρθει για να το δοκιμάσω. Το κρασί πάντως το έχω έτοιμοοοο και περιμένει!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2015, 21:03 από constantinos77 »

Αποσυνδεδεμένος fkatsa

  • **
  • 132
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #71 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 16:20 »
Yaya Dream & Gaucho Verano 6mg Εκτός διαθεσημότητας στο eshop της Lamda
Τι έγινε ρε σεις? Τα χτυπήσατε όλα?
Εμείς από βδομάδα?


Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #72 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 18:25 »
Πήγα να βάλω παραγγελία και εγώ αλλά δεν...ρώτησα στο νήμα του κατασκευαστή και μου είπαν ότι θα έχουν μάλλον από Τρίτη.
Είμαι με το κουμπί στο χέρι του πληκτρολογίου

Αποσυνδεδεμένος fkatsa

  • **
  • 132
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #73 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 18:36 »
Στην αναμονή λοιπόν!!

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #74 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 11:39 »
Λοιπόν επειδή έφτασε Τρίτη και ακόμη δεν είναι διαθέσιμο στα 6μλ το Gaucho Verano και η γιαγιά πάω να βάλω παραγγελία ένα 12mg και ένα 3mg και να τα ενώσω. 12+3=15/2=7,5mg.
Σωστό :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34443 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556707 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 229 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181494 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 100 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538033 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238617 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 882 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139028 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz