vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

403 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, camber

Twitter

Υπαρχει MOD με προγραματιζομενο cut off μπαταριας;

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Υπαρχει MOD με προγραματιζομενο cut off μπαταριας;
« στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 22:33 »
Τα πρισσοτερα MODs ειναι προγραματισμενα να κοβουν τη μπαταρια στα 10 δευτερολεπτα αν δεν κανω λαθος, χρειαζομαι ενα MOD που να μπορω να ρυθμισω χαμηλοτερα αυτο το νουμερο ωστε η ατμιση να διακοπτεται απο το MOD και οχι απο το χρηστη.
Αυτη τη στιγμη εχω ενα iStick 30W που με καλυπτει σε ολα εκτος απο το παραπανω που,για λογους που δεν ειναι της στιγμης, ειναι πολυ σημαντικο για μενα.
Αν καποιος μπορει να με βοηθησει να βρω κατι (κατα προτιμηση οχι σε τρελα λεφτα...) θα ηταν, ε, τελειο ;D

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Υπαρχει MOD με προγραματιζομενο cut off μπαταριας;
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 22:44 »
Στο eVic Supreme μπορείς να καθορίσεις αυτόματη τζούρα και τα δευτερόλεπτα που θα κρατάει μόλις πατήσεις το κουμπί.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υπαρχει MOD με προγραματιζομενο cut off μπαταριας;
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 22:59 »
Ο λογος ποιος ειναι αν δεν ειμαι αδιακριτος???

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υπαρχει MOD με προγραματιζομενο cut off μπαταριας;
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 23:05 »
Στο eVic Supreme μπορείς να καθορίσεις αυτόματη τζούρα και τα δευτερόλεπτα που θα κρατάει μόλις πατήσεις το κουμπί.


Διαβασα το manual και ισχυει :thumpup:
Ακριβο το ρημαδι και με ενα σωρο πραγματα που δε χρειαζομαι αλλα αν δε βρεθει κατι οικονομικοτερο ισως κινηθω εκει.



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Ο λογος ποιος ειναι αν δεν ειμαι αδιακριτος???


Μεγαλη ιστορια αλλα εχει να κανει με το πως ατμιζω.
Αμα ατμιζω αφηρημενος...ξεχναω να σταματησω.
Οταν ξεκινησα αναρωτιομουν γιατι οι αντιστασεις μου στο EVOD Mega δε κρατανε 10-14 μερες που ελεγε στο manual αλλα τα παιζαν σε 24-48 ωρες.
Οταν με τα πολλα καταλαβα οτι ο κοσμος ατμιζει για 2-3-4 δευτερα και γω για...8-10 εβαλα περιορισμους στην ατμιση μου.
Το οποιο ειχε τα αναμενομενα αποτελεσματα, η ζωη των αντιστασεων μου εφτασε και ξεπερασε τα αναμενομενα κλπ.
Ομως μετα απο ενα διμηνο ατμισης να κραταω χρονο απο μεσα μου καθε φορα που παταω το κουμπακι ε,  κουραστηκα.
Αμα αφεθω και ξεχαστω η ατμιση τραβαει μακροσυρτα.
Δε ξερω γιατι, ετσι μου βγαινει.
Οι συντομες εισπνοες δε με καλυπτουν, στα 4-4,5 δευτερολεπτα ειμαι ΟΚ.
Οποτε αναγκαζομαι να κραταω χρονο οταν ατμιζω μετρωντας απο μεσα μου...
Παραπανω δε θελω να παω, ειδικα τωρα με τις χειροποιητες αντιστασεις που φτιαχνω γιατι δεν απολαμβανω τη γευση το ιδιο και παιρνω και πολυ νικοτινη.
Θελω η συσκευη να μετραει για μενα και γω να παψω να σκεφτομαι.
Παραξενο η οχι τι να πω, προσπαθω οπως ολοι να μετατρεψω το ατμισμα σε ακομα πιο απολαυστικο υποκαταστατο του τσιγαρου για να μη το ξαναπλησιασω το ρημαδι και ο καθενας εχει τις ιδιαιτεροτητες του.



« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 23:13 από Christos_swc »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υπαρχει MOD με προγραματιζομενο cut off μπαταριας;
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 23:15 »
SMY GOD180W. Μπορείς να ρυθμίσεις το cut off ως 10" και μάλιστα μπορείς να το κάνεις και σε 3 εύρη watt...

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υπαρχει MOD με προγραματιζομενο cut off μπαταριας;
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 07:39 »
και το smy 60 tc mini επίσης

Απ: Υπαρχει MOD με προγραματιζομενο cut off μπαταριας;
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 10:57 »
Από τα παλιά mod, το κάνει το Vamo V6.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Υπαρχει MOD με προγραματιζομενο cut off μπαταριας;
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 11:09 »
Η λέξη νικοτίνη που αναφέρεις είναι το κλειδί.
Ως λάτρης της σύντομης τζούρας (σπάνια μέχρι 3 δευτερόλεπτα) πιάνω τον εαυτό μου να χρειάζεται μεγαλύτερης διάρκειας τζούρες σε δυο περιπτώσεις: όταν έχω πολύ χαμηλά βατ ή πολύ χαμηλή νικοτίνη. Τα πολύ χαμηλά βατ επίσης οδηγούν στη χαμηλότερη πρόσληψη νικοτίνης.
Αντίθετα, με ψηλότερα βατ ή αύξηση των mg στο υγρό του τανκ, η διάρκεια της τζούρας περιορίζεται.
Δοκίμασέ το πριν πας στη δραστική λύση της αγοράς μοντ.

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υπαρχει MOD με προγραματιζομενο cut off μπαταριας;
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 13:49 »
Εχω υγρα στα 6, 12 και 18mg.
Εγω ατμιζω κανονικα στα 12 αλλα εχω 6αρια απο της γυναικας μου και 18αρια που πηρα οταν καποια 12αρια ηταν ελλειψη λογω capital controls.
Τον Russian μου τον ρυθμιζω στα watt που θα παρω την καλυτερη γευση χωρις κανενα περαιτερω συμβιβασμο!
Την προσληψη νικοτινης τη ρυθμιζω λαμβανοντας υποψιν το υγρο που κανω απλα αλλαζοντας τη συχνοτητα της ατμισης.
Με 6αρα νικοτινη θα ατμιζω περισσοτερο, με 18αρα θα παιρνω μια τζουρα στο 20αλεπτο που λεει ο λογος.
Η να το παω παραπερα, τη 18αρα την κανω στη δουλεια που ξεχναω να ατμισω και την 6αρα το βραδυ που επιτελους αραζω σπιτι μπροστα στον υπολογιστη και μπορει και να το κανω πιπιλα.
Δεν ειναι ευκολο να καταληξει κανεις σε νικοτινη, ειδικα στην αρχη που αλλαζει ατμοποιητες σα τα μπλουζακια.
Εχοντας προσφατα παρει επισκευασιμο και στα 12 watt που συνηθως βγαινει η καλη ατμιση στον δικο μου ειμαι για 6αρα ή 9αρα.
6αρα θα ηταν καλυτερα γιατι μπορω να ατμισω περισσοτερο και να απολαυσω ετσι περισσοτερη γευση αλλα μη ξεχναμε οτι αυξανοντας το υγρο που ατμιζεις αυξανεις και τα χημικα που προσλαμβανεις.
Θα μπορουσα να ανεβασω τα βατ αμα η νικοτινη ειναι χαμηλη αλλα η εμπειρια της ατμισης δεν ειναι η ιδια, χειροτερευει ελαφρως  ( ; ) η γευση, μια ειναι η ρυθμιση που βρισκω την ιδανικη γευση σε καθε αντισταση που φτιαχνω και δεν την πειραζω μετα.
Σε αντιθεση με τις εργοστασιακες αντιστασεις του GS Air μου για παραδειγμα που μπορω να ανεβασω τα βατ και παιρνω και παραπανω ατμο, στον Russian ειμαι ψυχοπαθης με τη γευση και αμα βρω την τελειοτητα δεν την αφηνω απο τα χερια μου  ;D


Το βραδυ που θα εχω χρονο θα ξαναδω τις προτασεις των παιδιων πιο πανω και ευχαριστω ολους για τη βοηθεια!


Αποσυνδεδεμένος Doulke

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υπαρχει MOD με προγραματιζομενο cut off μπαταριας;
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 20:06 »
Και το gang mod πρέπει να το κάνει αυτό και είναι και ιδιαίτερο μοντάκι!

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υπαρχει MOD με προγραματιζομενο cut off μπαταριας;
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 16:57 »
FIAH!!

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Υπαρχει MOD με προγραματιζομενο cut off μπαταριας;
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 21:37 »
εγω παντως ψαχνω ακομα κατι με περισσοτερο απο 10 sec .... :-[

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Υπαρχει MOD με προγραματιζομενο cut off μπαταριας;
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 22:31 »
Το smy 60 tc mini που αναφέρθηκε και πιό πάνω έχει cut off από 5 - 20 sec :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172594 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem