vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

52 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, ZoeM

Twitter

πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #90 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 17:21 »
και με τους 2 τροπους παει δεν αντιλεγω και προς θεου μην με παρεξηγησετε απλα θεωρω οτι με τις πνευμονικες παει ποιο πολυ λογικα? οπως και να χει αυτο που κατα την γνωμη μου εχω διαπιστωσει ειναι οτι με τοις πνευμονικες εχω καλυτερη γευση

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #91 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 17:25 »
Τίποτα. Τώρα σε παρεξήγησα!  >:(  χαχαχα. Ναι, σωστά πάντως, με τις πνευμονικές οι ποσότητες ατμού είναι μεγαλύτερες.

Αποσυνδεδεμένος TigerBill

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #92 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 14:06 »
για μενα πνευμονικες :-[

Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #93 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 14:24 »
Ατμίζω εδώ κι ένα μήνα συστηματικά. Ο πωλητής μου φόρτωσε έναν Lemo 2 , παρότι του εξήγησα σε όλους τους τόνους ότι θέλω ΣΦΙΚΤΗ τζούρα. Έτσι για δυο μέρες έκανα υποχρεωτικά πνευμονικές. Οι ενοχλήσεις ήταν πολλές: τρελή βραχνάδα , έλλειψη  γεύσης και τελικά έφτασα ένα βήμα πριν την εγκατάλειψη του ΗΤ.
Παρόπλισα τον Lemo 2 και πήρα έναν kayfun v4. Τον ρύθμισα σε πολύ σφικτή τζούρα κλείνοντας τον αέρα και αλλάζοντας το επιστόμιο με το στενότερο που βρήκα και... η αποκάλυψη: Επί ένα τέταρτο έμεινα όρθιος στο κέντρο του σπιτιού τραβώντας σφικτές τζούρες με υπέροχη γεύση.
Μετά από λίγες μέρες είχα και δυο KFL+ και στρογγυλοκάθισα πλέον στο ΗΤ με τη σφικτή τζούρα που γουστάρω

Αποσυνδεδεμένος tonydeli7

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • There are no problems, only solutions.
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #94 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 20:47 »
Πνευμονικες.. κοντευω να ξεχασω πως γινονται οι τσιγαρισιες.. :-[

Αποσυνδεδεμένος TASLAB

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Το πετρωμένον φαγείν αδύνατον
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #95 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 20:50 »
Εγώ έχω ξεχάσει πλέον τις τσιγαρισιες. Πνευμονικες μόνο και έχω καλύτερη απόδοση γεύσης νομίζω αλλά και πολλά ντουμάνια

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #96 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 02:44 »
Έτσι ρε κρήτη! Πάμε όλοι οι κρητικοί πνευμονικές!  :idiot1:


Ερώτηση ρε παιδιά, πόσα mg νικοτίνη κάνετε εσείς που κάνετε μόνο πνευμονικές? Γιατί κι εγώ εκεί θα καταλήξω μάλλον. Κάνω ακόμα δειλά δειλά το πρωί με το καφεδάκι μερικές τσιγαρίσιες αλλά μόλις ανοίξει λίγο το μάτι, και πριν τελειώσει ο καφές τσιμπάω τον cleito (τώρα 2 μέρες δηλαδή μη νομίζετε) και δίνω πόνο. Τώρα κάνω 3mg νικοτίνη. Είναι πολύ για μόνο πνευμονικές ή μπα? Δεν με ενοχλεί καθόλου ως τώρα απλά ρωτάω να δω λίγο τι παίζει γενικότερα.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #97 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 03:03 »
Ρε κοπέλια γι αυτό ο Αρναούτογλου κάθε βράδυ (στον Καιρό στην ET1) μας λέει ότι στην Κρήτη έχει συννεφιά και βροχές; ;D
Εσείς ντουμανιάζετε; :))
Κάντε λίγο κράτει να βγει και ο ήλιος. :))

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #98 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 08:18 »
Πέμπτη μέρα άκαπνος :respect: γιατί άργησα τόσο να ξεκινήσω το ΗΤ απορώ. 
Εγώ κάνω πουρίσιες κυρίως :tongue_smilie:   Έχω ένα απλό σύστημα ΗΤ οπότε δεν κάνω πνευμονική σαν πρωτη τζούρα αν δεν έχω δημιουργήσει πρώτα λίγο ντουμάνι. 
Μια στις εφτά θα κάνω πνευμονική κύριως γιατι την ακούω λίγο ειδικά με 24 νκοτίνη. Στις  περισσότερες τζούρες ρουφάω αεράτες που ταυτοχρονα βγαίνει από την μύτη και αποφασιζω στο τέλος πόσο ατμό θα κατεβάσω. Το κάνει κανενας άλλος αυτο?

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #99 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 08:41 »
Τώρα κάνω 3mg νικοτίνη. Είναι πολύ για μόνο πνευμονικές ή μπα? Δεν με ενοχλεί καθόλου ως τώρα απλά ρωτάω να δω λίγο τι παίζει γενικότερα.

Στα 3 mg εισαι μια χαρα, για πολλους αυτο ειναι το ποσοστο για πνευμονικες μεχρι και 6 mg αναλογα πως τις κανει ο καθενας. Οπως φανταζεσαι ο οργανισμος σου ειναι αυτος που θα σου πει αν ειναι πολυ ή λιγο. Ακου αυτον πρωτα  ;) .

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #100 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 12:46 »
Tnx ρε caros. Κι εγώ το ίδιο φανταζόμουν απλά είπα να ρωτήσω και κανένα παλιό μήπως μάθω κάτι που μπορεί να κάνω λάθος πριν το διαπιστώσω ο ίδιος αργότερα. Μια χαρά μου φαίνονται τα 3mg για τις πνευμονικές ως τώρα. Για τσιγαρίσιες κάνω 6mg (αλλά αυτό όπως προείπα τις τελευταίες μέρες το κάνω μόνο το πρωί με τον καφέ).


Savo αν θες να κάνεις πνευμονικές πρέπει στην ουσία να πάρεις άλλο ατμοποιητή καθαρά για πνευμονικές και να πάρεις και κάνα υγράκι στα μισά mg απ'ότι κάνεις στις τσιγαρίσιες. Νομίζω δηλαδή ότι πρέπει να πέσεις στο μισό. Οι παλιότεροι θα σου απαντήσουν πιθανόν πιο σωστά και εμπεριστατωμένα.  :)

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #101 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 13:07 »
Psilos δεν υπάρχει περίπτωση προς το παρόν να πέσω κάτω των 18 γιατί θα πέσω στο τσιγάρο πάλι.Το δις εξαμαρτείν. Αύριο θα έχω καινούργιο ατμόπ και θα αρχίσω να κάνω τις πρώτες συγκρίσεις.
Υπάρχουν δηλαδή ατμοποιητές ειδικοί  στην πνευμονική τζούρα  :confused1: Άλλο πάλι και τούτο 

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #102 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 13:22 »
Κοίτα κι εγώ τώρα 4 μέρες πήρα τον πρώτο μου (Aspire Cleito και τα μυαλά στα κάγκελα!!!) :idiot1: . Είναι οι λεγόμενοι sub-ohm ατμοποιητές (sub tanks κλπ κλπ). Από τις λίγες γνώσεις που έχω, αυτοί παίζουν πολλά watt μόνο. Και συνήθως οι κεφαλές τους κυμαίνονται στα 0.2Ω με 0.6Ω ενώ πχ αυτός που έχεις φαντάζομαι θα κυμαίνεται από 1Ω εώς 1.8Ω. (τονίζω είμαι πολύ νέος στο χώρο απλά διαβάζω όλη μέρα ότι μπορώ).
Αν τύχει και δοκιμάσεις θα πάθεις πλάκα με το ντουμάνι που βγάζουν αυτοί οι ατμοποιητές πάντως. Και λόγω της ποσότητας του ντουμανιού η νικοτίνη σου σκάει αβέρτα. Δεν νομίζω ότι θα άντεχα να κάνω 6mg σε πνευμονικές για κανένα λόγο. Μια τζούρα με sub ohm tank παίζει να ναι σαν 2-3 απλές τζούρες.

Αποσυνδεδεμένος snik3

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #103 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 22:52 »
Πήρα πριν λίγες μέρες το Joyetech evic vtc mini kit με τον ego one mega ατμοποιητή.
Ως τώρα για 2-3 εβδομάδες την έβγαζα με μία μπαταρία ego-t και έναν ατμοποιητή mini protank2 της kangertech.


Ο ego one mega είχε συνδεδεμένο μέσα ένα ni200 head και το σύνδεσα πρώτη φορά πάνω στο mod χωρίς να παρατηρήσω πως ήταν ήδη σε Watt mode την ώρα που το έβγαλα απο το κουτί.Η μία φορά που πάτησα το fire button νομίζω πως ήταν μάλλον καταστροφική γιατί μου άφηνε πολύ χάλια γεύση στο λαιμό.


Άλλαξα την κεφαλή και έβαλα τιτανίου.


Το πρόβλημά μου είναι πως αν περάσει ώρα που το mod είναι ανενεργό , δεν έχω παραγωγή ατμού για τουλάχιστον 6-7 τζούρες και μου αφήνει μια πολύ δυνατή και βαριά γεύση (ίσως και κάψιμο) στο λαιμό με αποτέλεσμα να βήχω.Μετά απο κάποια ώρα στρώνει.

Να σημειώσω εδώ πως γύρω απο εκεί που κάθεται το drip tip στον ατμοποιητή μαζεύει λίγο υγρό, αλλα ευτυχώς δε μου το πολυπετάει στο στόμα.


Any advice?


Επίσης ένα άλλο θέμα είναι με τον mini protank2 που ανέφερα πιο πριν, πως ενώ αλλάζω αντιστάσεις μετά απο 2 μέρες μου ξινίζει τη γεύση και δε καταλαβαίνω το γιατί.

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: πνευμονικές τζούρες / τσιγαρίσιες τζούρες
« Απάντηση #104 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 23:02 »
οπως καπνιζαμε παλια. αυτο :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 191640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3899 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1106257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23594 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 210856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70175 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro