vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Δοκιμάζετε καινούργια πράγματα στις διακοπές ?

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
 Μια απορία που θα ήθελα να μοιραστούμε.

Η Ερώτηση δεν αφορά τι κουβαλάμε  από ατμιστικό εξοπλισμό στις διακοπές μας, αλλά αν δοκιμάζουμε καινούρια στησίματα, καινούργιους ατμοποιητές, υγρά,   Mod  και οτιδήποτε άλλο  από ατμιστικό εξοπλισμό, ή αν ακολουθούμε την πεπατημένη με πράγματα που γνωρίζουμε και ξέρουμε ότι θα δουλέψουν σίγουρα.

Διανύοντας το τρίτο καλοκαίρι σαν ατμιστής, κάθε φορά λέω ότι θα δοκιμάσω  ένα σωρό πράγματα στις διακοπές που θα έχω χρόνο. Το αποτέλεσμα κάθε φορά είναι το ίδιο. Ένας – δύο ατμοποίησες που τους ξέρω  καλά, με στήσιμο που ξέρω ότι θα δουλέψει σίγουρα, και με υγρά που τα έχω δοκιμάσει. (Εντάξει κάποια υγρά μπορεί να δοκιμάσω)

Παράγοντες που πιστεύω ότι παίζουν ρόλο σε αυτό, και ανάλογα το είδος διακοπών που επιλέγει ο κάθε ένας :
Η έλλειψη  του χώρου που έχω όλα μου τα εργαλεία, και η ασφάλεια που μου δίνει αυτό.
Η έλλειψη χώρου γενικός.
Η έλλειψη χρόνου.
Το ότι μπορώ να τα έχω όλα απλωμένα ενώ στις διακοπές πρέπει να μαζέψω τα πάντα μετά από κάθε στήσιμο.
Διάφοροι άλλοι παράγοντες.
Αν γυρίσατε πρόσφατα από διακοπές ή είσαστε ακόμα στην παραλία, με τη μυρωδιά της θάλασσας ακόμα στη  μνήμη,  παρακαλώ τις απόψεις σας.
 
 
 
 

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Δοκιμάζετε καινούργια πράγματα στις διακοπές ?
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 14, 2015, 00:59 »
Αυτό σκεφτόμουν σήμερα.  Πήρα μαζί μου ένα σωρό πράγματα με σκοπό να δοκιμάσω ότι μου μου κατέβει και τελικά δεν έχω ανοίξει την τσάντα καν.  ::)

Το βασικό για μένα είναι η έλλειψη χρόνου,  πρωινό μπάνιο,  απογευματινό μπάνιο, φαγητό,  ύπνος,  βόλτα την μικρή,  που χρόνος για δοκιμές.  :))

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμάζετε καινούργια πράγματα στις διακοπές ?
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 14, 2015, 01:09 »
αντωνη μια χαρα φιλαρακοτι καλυτερο ειναι..ασε την τσαντααα εχουμε μερες μπροστα μας... :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμάζετε καινούργια πράγματα στις διακοπές ?
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 14, 2015, 02:15 »
Το ιδιο ειχα και γω πηρα συρματα βαμβακια να δοκιμασω στησιματα  και κατέληξα να ετοιμάζω αβανες με κολα για να παιρνω παραλια ατμιζοντας τα στανταρακια.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Δοκιμάζετε καινούργια πράγματα στις διακοπές ?
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 14, 2015, 10:59 »
Το σκηνικό μου θυμίζει φοιτητικές εποχές: πάντα έφερνα μαζί μου βιβλία όταν επέστρεφα για Χριστούγεννα, Πάσχα ή καλοκαίρι και τελικά τα πήγαινα πίσω όπως ακριβώς τα έφερνα. Ανέγγιχτα.

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Δοκιμάζετε καινούργια πράγματα στις διακοπές ?
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 14, 2015, 11:15 »
 :( , αχχχ, αν περιμέναμε τις διακοπές να δοκιμάσουμε νέα πράγματα,.............,


μάλλον δεν θα δοκιμάζαμε ποτέ τίποτα!!!  :-\

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Δοκιμάζετε καινούργια πράγματα στις διακοπές ?
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 14, 2015, 23:24 »
αντωνη μια χαρα φιλαρακοτι καλυτερο ειναι..ασε την τσαντααα εχουμε μερες μπροστα μας... :)) :)) :)) :))
Γιώργο, δεν την ανοίγω παρά μόνο για να αλλάξω βαμβάκι  :))
Ούτε υγρό δεν έχω αλλάξει ακόμα....

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Δοκιμάζετε καινούργια πράγματα στις διακοπές ?
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 15, 2015, 01:16 »
Καλα θα αραξω με το απογευματινο καφεδακι και θα πειραματιστω με συρματα στησιματα και υγρα...ποτε κανεις!
Αφου παιζει καλα αυτο το στησιμο που να το αλλαζεις και να δοκιμασεις κατι αλλο και να σου εχει διαρροες και να θελει μικροδιορθωσεις...εγω συνεχεια!
 

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Δοκιμάζετε καινούργια πράγματα στις διακοπές ?
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 15, 2015, 23:39 »
Με την εμπειρία πολλών διακοπών, πριν και κατά την διάρκεια της ατμιστικής φάσης,
με την δυστυχία του μη ηλιοθεραπειοταβλιμπυρόβιου,
με την όχι μεγάλη υπομονή στην βιβλιοφαγία,
με το κόλλημα να βαριέμαι εύκολα αν δεν κάνω κάτι,
μπορώ να απαντήσω με σιγουριά ότι
Δεν δοκιμάζω τίποτα καινούργιο στις διακοπές,
απ' αυτά που μπορώ να δοκιμάσω πριν και μετά τις διακοπές.
Ο μοναδικός λόγος είναι,
Η έλλειψη  του χώρου που έχω όλα μου τα εργαλεία, και η ασφάλεια που μου δίνει αυτό.
Το ότι μπορώ να τα έχω όλα απλωμένα ενώ στις διακοπές πρέπει να μαζέψω τα πάντα μετά από κάθε στήσιμο.
και όχι ότι ενδιαφέρει κάποιον, αλλά δεν αφορά μόνο τα ατμιστικά πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Δοκιμάζετε καινούργια πράγματα στις διακοπές ?
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 16, 2015, 00:28 »
Το ακριβώς αντίθετο θα έλεγα. Έχω πάρει μαζί μου μόνο ό,τι δουλεύει 100%! Οι πειραματισμοί είναι αγχολυτικό όταν υπάρχει λόγος, εδώ απλώς αράζουμε και απολαμβάνουμε τα δοκιμασμένα (τουτέστιν ο ένας ατμοποιητής με Tribeca, ο άλλος με Castlelong και ο τρίτος με Umami Melontic)  :party_beer_01:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Δοκιμάζετε καινούργια πράγματα στις διακοπές ?
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 16, 2015, 00:54 »
Υπάρχουν διακοπές και διακοπές.

Αν εννοούμε σαν διακοπές ταξιδάκι και αλλαγή περιβάλλοντος, μάζεμα ήλιου και "να γεμίσουν οι μπαταρίες" - του οργανισμού μας  8) - τότε σώμα και πνεύμα συμφωνούν (παραδόξως), κατεβάζουν τα ρολά και οποιοσδήποτε πειραματισμός απαιτεί ίχνος σκέψης πάει περίπατο.
Το μυαλό λειτουργεί απείρως καλύτερα υπό πίεση και πιο χαμηλές θερμοκρασίες - περιβάλλοντος  ::)

Αν εννοούμε διακοπές το ότι δεν δουλεύουμε και καθόμαστε σπίτι - πολύ λογικό στην περίπτωσή μου - τότε ίσως ο εγκέφαλος βρει κάτι παραπάνω. Πάντα όμως σε αυτά στα οποία νιώθει πιο προπονημένος.

Έτσι, αφού τακτοποίησα το χώρο γύρω μου, απλά δοκιμάζω νέες συνταγές. Σύντομα θα ασχοληθώ με την separate του Κώστα, πάνω σε συνταγές που σίγουρα μου αρέσουν, με κάποιες μικρές αλλαγές για πειραματισμό.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Δοκιμάζετε καινούργια πράγματα στις διακοπές ?
« Απάντηση #11 στις: Αυγούστου 16, 2015, 01:50 »
Υπάρχουν διακοπές και διακοπές.


Αν εννοούμε διακοπές το ότι δεν δουλεύουμε και καθόμαστε σπίτι

Kάνω διακοπές από σήμερα και για 3 ημέρες στο σπίτι μου O0 :love_hearts:

Έχω γεμίσει τους 2 άτμο που χρησιμοποιώ από χθες στο μαγαζί και τους βλέπω σιγά σιγά που αδειάζουν... :(

Το πόσο βαριέμαι να τους γεμίσω... δεν περιγράφεται με λόγια >:( :dontknow:

Ευτυχώς έχω πάρει και τρίτο... για τις δύσκολες αυτές ώρες... :cigar: :laugh1:







P.sit... micro
H παράθεση που λέγαμε :innocent:

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Δοκιμάζετε καινούργια πράγματα στις διακοπές ?
« Απάντηση #12 στις: Αυγούστου 16, 2015, 02:46 »
Kάνω διακοπές από σήμερα και για 3 ημέρες στο σπίτι μου O0 :love_hearts:
Η παραλία πως είναι; Έχει ξαπλώστρες;
Η θάλασσα; Καθαρή, κρύα; Κύμα;

Έχω γεμίσει τους 2 άτμο που χρησιμοποιώ από χθες στο μαγαζί και τους βλέπω σιγά σιγά που αδειάζουν... :(
Έχει και μαγαζί το σπίτι σου;  :hmmm:
Τι σόι παραλία είναι αυτή;  :confused1:

Το πόσο βαριέμαι να τους γεμίσω... δεν περιγράφεται με λόγια >:( :dontknow:
Δεν χρειάζονται λόγια. Άσε τα μάτια να μιλήσουν.
Ένα μικρό animation, όμως μπορεί να περιγράψει συναισθήμστα που δεν εκφράζονται με λόγια.

Ευτυχώς έχω πάρει και τρίτο... για τις δύσκολες αυτές ώρες... :cigar: :laugh1:
Αν το σχολιάσω αυτό, δεν θα με ξαναδείτε εδώ γύρω.

P.sit... micro
H παράθεση που λέγαμε :innocent:
Εμένα δεν μου κάθετε, δεν το πετυχαίνω.  :'(
Άρχισε να πήζει το κεφαλι μου (ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικά όρια πηξήματος)

Τόση δουλειά και οσονούπω θα τα σβήσουν.  :'(
Να δεις που θα με χουφτώσουν κι από πάνω!  >:(

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Δοκιμάζετε καινούργια πράγματα στις διακοπές ?
« Απάντηση #13 στις: Αυγούστου 16, 2015, 02:51 »
Kαι γα...μπιπ τις παραθέσεις λέμε...

Υπερπαραγωγή... :angel: :bye:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Δοκιμάζετε καινούργια πράγματα στις διακοπές ?
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 16, 2015, 17:56 »
Σε λίγο θεου θελοντος θα παω διακοπές. .. επειδη το εργο το εχω δει τρις ...ποτε δεν παιρνω περισσοτερα απο αυτα που θα χρειαστω για μια εβδομάδα. . Και το μονο που κανω εξτρα εχτος απο τα πολυ βασικα ειναι δοκιμες σε ετοιμα υγρα.. αλλα για πειραματα ουτε σαν σκεψη ...εχω καλυτερα πράγματα να κάνω ☺

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 267 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34492 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556780 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181526 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 108 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538066 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60401 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238645 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1056 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139083 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz