vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

398 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Temprature Control: Είναι πάντα απαραίτητο;

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Temprature Control: Είναι πάντα απαραίτητο;
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 09, 2015, 20:13 »
Εγώ νομίζω ότι ο έλεγχος της θερμοκρασίας είναι προς την σωστή κατεύθυνση. Όπως κάθε τί καινούργιο έτσι και αυτό είναι προς το παρόν σε εμβρυακό στάδιο και πολλά νέα μοντς με έλεγχο θερμοκρασίας από ότι διαβάζω στο διαδίκτυο έχουν θεματάκια.  Η τεχνολογία όμως ειδικά στο ΗΤ προχωράει ακάθεκτη.
Ας κάνουμε λοιπόν λίγο υπομονή μέχρι να εξελιχθούν ακόμη περισσότερο και πιστεύω ότι μετά από κάποιες έρευνες - τέστ θα έχουμε πιο ολοκληρωμένη εικόνα. ;)
Καλό είναι όσοι έχουν και τα δουλεύουν να μας πουν τις εντυπώσεις τους. :)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Temprature Control: Είναι πάντα απαραίτητο;
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 09, 2015, 20:24 »
@ExMortus
Δεν τίθεται θέμα να με προσβάλεις φίλε μου, καλόπιστη συζήτηση κάνουμε, αλίμονο! Το θέμα όμως είναι ότι ενώ μου λες ότι είναι άστοχος ο παραλληλισμός, δεν μου εξηγείς και το γιατί όμως ή εγώ τουλάχιστον δυσκολεύομαι ακόμη να καταλάβω.
Επίσης δεν είπα πουθενά ότι καίγεται το βαμβάκι ενώ είναι υγρό αλλά σε ποια θερμοκρασία θ' αρχίσει η καύση του, προφανώς αν πάψει να τροφοδοτείται.
Αυτό δε θέλουμε να αποφύγουμε? Το να πάρουμε καμένο όταν για κάποιο λόγο στεγνώνει το βαμβάκι?
Εν πάσει περιπτώσει, οι απορίες είναι πολλές και διάφορες για μια νέα τεχνολογία την οποία ακόμη και έμπειροι ατμιστές και με ειδικές γνώσεις τώρα διερευνούν και ανακαλύπτουν.
Ελπίζω με τον καιρό να λύσω και τις δικές μου. Προς το παρόν πάντως μου είναι κομματάκι δύσκολο να χωνέψω ως απάντηση το "πάρε ένα μοντάκι με TC και πειραματίσου μέχρι να βρεις τι σε ικανοποιεί".
Αυτό σίγουρα δεν είναι ασφαλές γιατί δεν βασίζεται σε κάτι αντικειμενικό, αφού το τι ικανοποιεί τον καθένα είναι υποκειμενικό.
Θα αρκετώ λοιπόν να παρακολουθώ τα σχετικά νήματα προσπαθώντας να κατανοώ τι διαβάζω και να μαθαίνω όσο μπορώ :yes:


Γιώργο, πρακτικά το tc δεν σχεδιάστηκε για να δίνει μόνο προστασία από το καμένο αλλά για να περιορίζει τη θερμοκρασία που αναπτύσσεται ακόμα και όταν το βαμβάκι είναι πλήρως βρεγμένο με υγρό.
Εκεί για παράδειγμα μπορείς να πας 300+ βαθμούς χωρίς tc, το βαμβάκι δεν θα καεί αλλά δεν γνωρίζω αν το υγρό σε αυτή τη θερμοκρασία παράγει κάτι βλαβερό, μπορεί ναι μπορεί και όχι. Υπενθυμίζω ότι το βλαβερό είναι πάντα και συνάρτηση της ποσότητας που προσλαμβάνει κάποιος, όπως επίσης και αν αυτό το βλαβερό στοιχείο έχει προσθετικό χαρακτήρα ή όχι.
Οπότε αυτό που θέλουμε (όποιος το χρησιμοποιεί δηλαδή) είναι να προστατευτεί από πιθανώς βλαβερά παράγωγα λόγω υψηλής θερμοκρασίας του υγρού.
Όπως λες και εσύ, από τη στιγμή που δεν υπάρχουν αναλυτικές μελέτες, ή περιοριζόμαστε τεχνητά σε χαμηλές θερμοκρασίες ή συνεχίζουμε όπως παλιά, όπως το κρίνει ο καθένας.

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Temprature Control: Είναι πάντα απαραίτητο;
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 09, 2015, 20:33 »
Εγώ άρχισα το άτμισμα αρχές Οκτωβρη. Τέλος Γενάρη είχα rdna. Η καλύτερη αγορά που έχω κάνει; Για τη στιγμή που την έκανα σίγουρα. Μου έδωσε σιγουριά στους επισκευάσιμους και με "έμαθε" πως να στήνω ώστε να μη παίρνω καμένο. Οπως επίσης να αναγνωρίζω τη "καθαρή" γεύση των υγρών. Μου είναι απαραίτητο; Πλέον όχι, όμως το έχω πάντα ετοιμοπόλεμο. Είναι στιγμές που το TC απλοποιεί τη ζωή μου.
Θα πάρω κι άλλο mod με TC σίγουρα, όπως αναφέρθηκε είναι το μέλλον, αλλά πλέον δεν βιάζομαι.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Temprature Control: Είναι πάντα απαραίτητο;
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 09, 2015, 20:44 »
Το αν είναι απαραίτητο ή όχι, δεν έχει μονοσήμαντη απάντηση.


Έχω 2 μοντάκια, το ένα με DNA 25 και το άλλο με DNA 40.
Και τα δύο λειτουργούν με T/C.
Με αντιστάσεις από 0,14 Ωμ έως 0,20 Ωμ σε Ν200, θερμοκρασία αποκοπής 400 βαθμούς Φαρενάιτ
ή 205 Κελσίου και ισχύ 12-14 Βάττ, σπανίως εμπλέκεται το T/C.
Έχω παρατηρήσει πως όταν το coil έχει μεγάλη εσωτερική διάμετρο, τότε ίσως διότι υπάρχει περισσότερο υγρό, η θερμοκρασία είναι μειωμένη.
Για παράδειγμα ατμίζω σε TNS στημένον με μονή, διαμέτρου 3,5μμ με σύρμα 0,30 και αντίσταση 0,20 Ωμ και βαμβάκι αντί για mesh.
Στα 16-17 Βαττ η θερμοκρασία παραμένει στους 400-420 φαρενάιτ.
Οταν άτμιζα το ίδιο σετ με mesh και αντιστάσεις κοντά στο 1,2 έως 1,4 Ωμ, με παρατεταμένες τζούρες στα 15 Βαττ ο ατμο ζεματούσε  :)
Όσον αφορά την διαφορά γεύσης εγώ δεν την κατάλαβα ούτε σε KLP ούτε στους genesis.
Θα προσπαθήσω να στήσω την eviva με Ν200, αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα χρησιμοποιήσω το SS replacement ώστε να έχω ενα coil με ανθρώπινες διαστάσεις.
Οπότε η γεύση πιθανόν να μεταβληθεί προς το χειρότερο.
Σας μπέρδεψα ;;;
Και εγώ ακόμη μπερδεμένος είμαι  :laugh1:






Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Temprature Control: Είναι πάντα απαραίτητο;
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 09, 2015, 21:10 »
εχω στανταρει εδω και αρκετο καιρο τον τροπο που ατμιζω με κανθαλ και βαμβακι  0,28 α1 σε 2αρι τρυπανακι 1,4 ωμ.  Συνηθως παιζω απο 9 μεχρι 11 βατ.
Με dna 40 και καποιες δοκιμες που εκανα δεν μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα με το tc. Δουλεψε σωστα αλλα το κλασικο μαικροκοιλ μου αρεσει περισοτερο.
Σε καποιον απειρο στο ατμισμα θεωρω οτι ειναι μια βοηθεια,αλλα μονο με ετοιμες αντιστασεις γιατι ειναι δυσκολο να φτιαξεις σωστο πηνιο με τοσες σπειρες χωρις να ακουμπανε κλπ.
εχω και μια φοβια για τις τοσο χαμηλες αντιστασεις :hmmm:

Παντος το dna 40 αξιζει σαν πλακετα και για το step down το οποιο το κανει αριστα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Temprature Control: Είναι πάντα απαραίτητο;
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 09, 2015, 21:29 »
O Γιάννης ο ποιητής νομίζω ότι έχει δίκιο πως δεν θα πάρουμε μοντάκι με έλεγχο θερμοκρασίας για να μας ειδοποιεί ότι άδειασε το τανκ και στέγνωσε το βαμβάκι. Νομίζω πως είναι αυτονόητο ότι ελέγχουμε κατά διαστήματα το τανκ και βλέπουμε πότε τελειώνει το υγρό.
Ούτε θα το πρότεινα σε κάποιον εντελώς άπειρο που ακόμη δεν έμαθε να στήνει αντιστάσεις.

Το ερώτημα: ατμίζω στα 9 βατ, μήπως δεν το χρειάζομαι, έχει μια λογική, αλλά από την άλλη, αυτός που ατμίζει στα 50 βατ την ατλαντίδα του γιατί να θέλει να πάρει ένα μοντάκι που θα το ρυθμίζει στους 220 βαθμούς και θα του δίνει εντελώς διαφορετικό αποτέλεσμα από αυτό που του αρέσει; διότι δε νομίζω ότι η θερμοκρασία στο εσωτερικό ενός μοντ που δουλεύει στα 20+ βατ είναι πολύ κοντά στους 200ο κελσίου.

Σίγουρα, η γνώμη αυτών που άτμιζαν στα 8-13 βατ και τώρα ατμίζουν και με tc θα ήταν πολύτιμη.
Και οπωσδήποτε πρέπει να κρίνουμε, έχοντας αξιόπιστες συσκευές στα χέρια μας, όχι μαιμουδοtc συσκευές.

Σημείωση για τους κατόχους dna40: καλή επιλογή είναι γι΄αυτούς που δεν υπέστησαν τη δοκιμασία του "πηρα ελαττωματικό και το επιστρέφω πίσω με κίνδυνο να μου έρθει κι άλλο ελαττωματικό"

nesplit, για να μη χαλάμε το νήμα εδώ, στείλε μου αν θέλεις πμ με την αξιολόγησή σου για το dna25.






Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Temprature Control: Είναι πάντα απαραίτητο;
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 09, 2015, 21:43 »
Το αν είναι απαραίτητο ή όχι, δεν έχει μονοσήμαντη απάντηση.


Έχω 2 μοντάκια, το ένα με DNA 25 και το άλλο με DNA 40.
Και τα δύο λειτουργούν με T/C.
Με αντιστάσεις από 0,14 Ωμ έως 0,20 Ωμ σε Ν200, θερμοκρασία αποκοπής 400 βαθμούς Φαρενάιτ
ή 205 Κελσίου και ισχύ 12-14 Βάττ, σπανίως εμπλέκεται το T/C.
Έχω παρατηρήσει πως όταν το coil έχει μεγάλη εσωτερική διάμετρο, τότε ίσως διότι υπάρχει περισσότερο υγρό, η θερμοκρασία είναι μειωμένη.
Για παράδειγμα ατμίζω σε TNS στημένον με μονή, διαμέτρου 3,5μμ με σύρμα 0,30 και αντίσταση 0,20 Ωμ και βαμβάκι αντί για mesh.
Στα 16-17 Βαττ η θερμοκρασία παραμένει στους 400-420 φαρενάιτ.
Οταν άτμιζα το ίδιο σετ με mesh και αντιστάσεις κοντά στο 1,2 έως 1,4 Ωμ, με παρατεταμένες τζούρες στα 15 Βαττ ο ατμο ζεματούσε  :)
Όσον αφορά την διαφορά γεύσης εγώ δεν την κατάλαβα ούτε σε KLP ούτε στους genesis.
Θα προσπαθήσω να στήσω την eviva με Ν200, αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα χρησιμοποιήσω το SS replacement ώστε να έχω ενα coil με ανθρώπινες διαστάσεις.
Οπότε η γεύση πιθανόν να μεταβληθεί προς το χειρότερο.
Σας μπέρδεψα ;;;
Και εγώ ακόμη μπερδεμένος είμαι  :laugh1:
Θα συμφωνησω και γω για την διαμετρο του coil.Ειδα και γω μεγαλη διαφορα απο 2mm σε 2.5mm ή 3.Οσο μεγαλυτερη διαμετρο τοσο το καλυτερο.Οσο για τον eviva,εγω τον στηνω με 0,30 σε 2.5mm 5 σπειρες 0,13ω και αφου φτειαξω την αντισταση,την περνω προσεχτικα με το χερι και την τοποθετω μεσα στο κεραμικο(προσεχτικα παντα),και ερχεται και καθεται κουτι!!Αφοβα!

Αποσυνδεδεμένος 11100

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Temprature Control: Είναι πάντα απαραίτητο;
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 09, 2015, 21:56 »
Και εγώ δεν παίρνω καμμένο στα 9watt που ατμιζω, αλλά μου φαίνεται πώς ενα  tc βάση της έρευνας για περισσότερες βλαβερές (δεν ανατρεχω για παράθεση ) ουσίες που εισπνεουμε πανω απο κάποια θερμοκρασία , έχει θέση και βάση. Δεν είμαι σίγουρος εαν χρειάζεται να υπάρχει η ρύθμιση θερμοκρασίας, γιατί εαν π.χ. το επεικινδηνο όριο είναι Α θα μπορούσαν απλα να το έχουν οι πλακέτες σαν οριο προστασίας (όπως τα 15 sec cutoff)  και ο χρήστης να ασχολείται με τα watt.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Temprature Control: Είναι πάντα απαραίτητο;
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 09, 2015, 22:12 »
Λογικα τα γραφομενα σου με μια μικρη διορθωσουλα στο παραδειγμα που εδωσες.
Τα W ειναι V επι Α, συνεπως αν ειχαν οριο μονο τα Α θα ανεβαιναν τα V και το αποτελεσμα θα ηταν το ιδιο, δηλαδη 30W=5V x 6A η 10V x 3A κοκ...
Το αναφερως απλα για να μη μπερδευετει κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Temprature Control: Είναι πάντα απαραίτητο;
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 09, 2015, 22:14 »

εγώ ακούω τον κύριο που μιλάει σε αυτό το video μετά το 63'
από εκεί και πέρα θα περιμένω και τα αποτελέσματα τον ερευνών για να δούμε και στην πράξη τι συμβαίνει
εδώ υπάρχει και απάντηση στην αρχική ερώτηση


[youtube]R6r60wNO6ek[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Temprature Control: Είναι πάντα απαραίτητο;
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 09, 2015, 22:18 »
παιδια μην λεμε τα ιδια και τα ιδια,δεν παιζει μονο ρολο στα ποσα βατ ατμιζουμε,αλλα και ποση διαρκεια ειναι η τζουρα.
εγω ακομα δεν εχω καποιο μοντακι με tc,αλλα το βιντεακι του αρες μαρες ,με αντισταση 3 ημερων σαν καινουργια ,μου δινει την εντυπωση οτι δουλευει καλα.


θα ηθελα και αλλες μαρτυριες απο παιδια που εχουν tc,πως βλεπουν τις αντιστασεις τους μετα απο καποιο διαστημα.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Temprature Control: Είναι πάντα απαραίτητο;
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 09, 2015, 22:24 »
Η δική μου εμπειρία είναι πως το Νι200 με TC για τις ίδιες ημέρες χρήσης και με το ίδιο υγρό μαζεύει λιγότερη μάκα σε σύγκριση με το kanthal.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Temprature Control: Είναι πάντα απαραίτητο;
« Απάντηση #27 στις: Ιουνίου 10, 2015, 01:21 »
 Χαίρετε Zarathustra  :bye:
 
Το TC φύση και θέση δεν πρέπει να συμπεριλαμβάνεται στις μόδες που πηγαινοέρχονται.
Η θερμοκρασία είναι το παν στο άτμισμα.
Ο έλεγχος των Ωμ (δηλαδή το μηχανικό μοντ), ανακαλύφθηκε γιατί έπρεπε να ατμίζουμε, μέχρι ο Lee De Forest να ανακαλύψει την τρίοδο λυχνία και να εκτοξεύσει τον πλανήτη.
Στη συνέχεια, ο έλεγχος των Βολτ, μας έκανε τη ζωή πολύ ευκολότερη, ως προς τις επιλογές σε σύρματα και σεταρίσματα.
Πριν λίγο, ο έλεγχος των Βατ συνέχισε την διευκόλυνση της ζωής, ως προς την μη ανάγκη χρήσης Ωμόμετρου, πολλαπλασιασμών και υπολογισμού τετραγωνικών ριζών.
Αν εξαιρέσω κάποιες ψιλοβελτιωσούλες σε θέματα ασφαλείας, κατά τα λοιπά τρίχες για τεμπέληδες.
Εχθές ήρθε ο έλεγχος θερμοκρασίας, για να ακουμπήσει στον πυρήνα του ατμίσματος.
Διότι όπως πολλές φορές δεν έχω πει και στο παρελθόν, η θερμοκρασία είναι ο πυρήνας.
Το γεγονός ότι εμείς οι δυο (άντε καναδυό ακόμη), ατμίζουμε στα 9 Watt, δεν αλλάζει κάτι στην ανάγκη μας να φέρουμε την θερμοκρασία εκεί που το φχαριστιόμαστε.
Ακόμη κι αν κάποιος ατμίζει με μηχανικό μοντ, μη σεβόμενος την μνήμη του Forest και μία απ’ τις μεγαλύτερες ανακαλύψεις στην ανθρώπινη ιστορία, δεν αλλάζει κάτι στο γεγονός, ότι μέσω Ωμ, Βολτ ή Βατ, την θερμοκρασία προσπαθούμε να ρυθμίσουμε.
Υπό αυτή την οπτική γωνιά, respect TC και σύντομα σε VT.
Σήμερα οι επιλογές σε συσκευές, οι απαιτήσεις τους σε σύρματα, ο τρόπος λειτουργίας τους και ο τρόπος χειρισμού από τους χρήστες, είναι αμφιλεγόμενα.
Καταλαβαίνεις όμως και εσύ όπως και εγώ, ότι είναι το μέλλον.
Τώρα θα μου πεις γιατί έκανα όλη αυτή την εισαγωγή.
Επειδή απάντησες στον πυρήνα του προβληματισμού σου εσύ, χωρίς να με περιμένεις.
... απο μόνο του δεν σηματοδοτεί τίποτε, παρά μόνον τη δυνατότητα ...
σήμερα.

Εικάζοντας ότι δεν έχεις χρησιμοποιήσει απολύτως σωστά την λέξη "σηματοδοτεί".
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2015, 01:27 από microchip »

Αποσυνδεδεμένος 11100

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Temprature Control: Είναι πάντα απαραίτητο;
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 10, 2015, 03:05 »
Και εγώ δεν παίρνω καμμένο στα 9watt που ατμιζω, αλλά μου φαίνεται πώς ενα  tc βάση της έρευνας για περισσότερες βλαβερές (δεν ανατρεχω για παράθεση ) ουσίες που εισπνεουμε πανω απο κάποια θερμοκρασία , έχει θέση και βάση. Δεν είμαι σίγουρος εαν χρειάζεται να υπάρχει η ρύθμιση θερμοκρασίας, γιατί εαν π.χ. το επεικινδηνο όριο είναι Α θα μπορούσαν απλα να το έχουν οι πλακέτες σαν οριο προστασίας (όπως τα 15 sec cutoff)  και ο χρήστης να ασχολείται με τα watt.
Σωστό, εγώ βέβαια δεν εννοουσα Α-αμπερ, αλλά Α-αλφα (μια τυχαία τιμή), για να μην μπερδεύεται κανείς

Λογικα τα γραφομενα σου με μια μικρη διορθωσουλα στο παραδειγμα που εδωσες.
Τα W ειναι V επι Α, συνεπως αν ειχαν οριο μονο τα Α θα ανεβαιναν τα V και το αποτελεσμα θα ηταν το ιδιο, δηλαδη 30W=5V x 6A η 10V x 3A κοκ...
Το αναφερως απλα για να μη μπερδευετει κάνεις.


Αποσυνδεδεμένος meyas1987

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Temprature Control: Είναι πάντα απαραίτητο;
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 10, 2015, 04:22 »
Με οσα ειχα διαβασει για το  ΤC ειπα και αγορασα ενα,
προς το παρον μου εχει λυσει τα χερια,
βεβαια κανω αυστηρα μονο dripping και μιας και ξεχνιεμαι ευκολα, αυτο το κομματι με εχει βοηθησει..
Οσο για τα υλικα NI-TI εχω τις ιδιες αμφιβολιες οσες και με το kanthal..
 Περισσοτερα watt απο οτι πριν χαμηλωτερη αντισταση αλλα πανω κατω ιδια αποτελεσματα ...
Αρα καταλειγω οτι δεν ειναι απαραιτητο για ολους, εαν εχεις ενα τανκ και το εχεις γεματο συνεχως, δεν νομιζω οτι προς το παρον το εχεις αναγκη και ντε το tc , βεβαια περιμενουμε ερευνες με αγωνια να δουμε τις αποψεις των ειδικων..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63299 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3757 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1020 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem