vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, camber, john 7

Twitter

Υγρά για Sub-Ohm Drippers ή Tanks

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά για Sub-Ohm Drippers ή Tanks
« Απάντηση #30 στις: Ιουνίου 24, 2015, 04:31 »
Άντε Zarko, πρέπει να επεκταθείς στο θέμα. Εδώ στο Ελλάντα για sub-ohm έχουμε μόνο τα Dan Lucas, ότι πατέντα παίζει πρέπει να την ξέρουμε  :))

Αποσυνδεδεμένος alex2468

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά για Sub-Ohm Drippers ή Tanks
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 18, 2015, 13:01 »
Παιδια καλησπερα απο μενα... Προσφατα αγορασα το ijust 2 της eleaf για μονο λογο επειδη μου αρεσουν τα συννεφα που βγαζει και μιας που δεν καπνιζω το πηρα για χαβαλε μια στις τοσες μαζι με ενα υγρο της liqua το berry mix... Ολα καλα στην αρχη ειχα διαβασει και αρκετα πραγματα ηθελα να πειραματιστω και λιγο και αγορασα απο ατμος mist και γευση coffee... Φτιαχνω το υγρο μου για να πω την αληθεια δεν το αφησα να ωριμασει σχεδον καθολου αλλα και παλι ειχα γευση αρκετα ευχαριστη... Μετα απο το δευτερο γεμισμα του tank ομως χαλια... Γευση καμμενου βαρυ στο λαιμο σχεδον καψιμο μπορω να το πω στις πνευμονικες τις τραβηγμενες που στην αρχη δεν ενιωσα ουτε με το liqua ουτε με το diy... Και μιλαμε τώρα οτι την αντισταση την ειχα στον ατμοποιητη μια βδομαδα και ουτε λευκη καθαρη ολα καλα αλλα η γευση αθλια... Σημερα λεω να παω να παρω πρασινο μηλο γεύση να φτιαξω ενα υγρο και να αλλαξω την αντισταση... Λετε να βοηθησει αυτο καθολου τι έκανα λαθος;;;  Πιστευω οτι ως μη καπνιστης και για αυτο που θελω το sub ohm αυτο που πηρα με καλυπτει και εμεινα ευχαριστημενος αλλα για πολυ λιγο... Τι γεύση προτινετε να παρω η τι να δοκιμασω;;; 

Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά για Sub-Ohm Drippers ή Tanks
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 11:22 »
καλημερα alex2468 ειχα και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα.φταινε τα υγρα πρεπει να τα αφησεις ενα δυημερο τουλαχιστον.ακριβως το ιδιο προβλημα μετα το πρωτο τανκ μου εβγαζε καμενο.αλαξα αντισταση αλλα παλι τα ιδια.τελικα καταλαβα οτι φταινε τα υγρα που δεν τα ειχα αφησει να αναμιχθουν καλα τα συστατικα τους.οταν τα αφησα 2μερες μετα ολα ηταν μια χαρα.ευτυχως πεταξα μονο μια αντισταση επειδη την ψιλιαστικα και λεω δεν μπορει καινουργια αντισταση ειναι κατι δεν κανω καλα εγω..ευτυχως τωρα ολα καλα.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά για Sub-Ohm Drippers ή Tanks
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 14:18 »
Παιδια καλησπερα απο μενα... Προσφατα αγορασα το ijust 2 της eleaf για μονο λογο επειδη μου αρεσουν τα συννεφα που βγαζει και μιας που δεν καπνιζω το πηρα για χαβαλε μια στις τοσες μαζι με ενα υγρο της liqua το berry mix... Ολα καλα στην αρχη ειχα διαβασει και αρκετα πραγματα ηθελα να πειραματιστω και λιγο και αγορασα απο ατμος mist και γευση coffee... Φτιαχνω το υγρο μου για να πω την αληθεια δεν το αφησα να ωριμασει σχεδον καθολου αλλα και παλι ειχα γευση αρκετα ευχαριστη... Μετα απο το δευτερο γεμισμα του tank ομως χαλια... Γευση καμμενου βαρυ στο λαιμο σχεδον καψιμο μπορω να το πω στις πνευμονικες τις τραβηγμενες που στην αρχη δεν ενιωσα ουτε με το liqua ουτε με το diy... Και μιλαμε τώρα οτι την αντισταση την ειχα στον ατμοποιητη μια βδομαδα και ουτε λευκη καθαρη ολα καλα αλλα η γευση αθλια... Σημερα λεω να παω να παρω πρασινο μηλο γεύση να φτιαξω ενα υγρο και να αλλαξω την αντισταση... Λετε να βοηθησει αυτο καθολου τι έκανα λαθος;;;  Πιστευω οτι ως μη καπνιστης και για αυτο που θελω το sub ohm αυτο που πηρα με καλυπτει και εμεινα ευχαριστημενος αλλα για πολυ λιγο... Τι γεύση προτινετε να παρω η τι να δοκιμασω;;;
Βρε alex, αφού δεν είσαι καπνιστής εγώ θα έλεγα άστο να πάει στο καλό το ηλεκτρονικό.. Δεν το χρειάζεσαι γιατί ο χαβαλές μπορεί να γίνει συνήθεια πολύ εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος alex2468

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά για Sub-Ohm Drippers ή Tanks
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 01:46 »
Μωρε ναι δεν λεω αλλα ετσι για τον χαβαλε... Να βαλω νικοτινη δεν θελω και δεν μαρεσρι όσο για το κανονικο τσιγαρο το σιχαινομαι οσο δεν παει την μυρωδια του την γευση του η αισθηση που αφηνει στον λαιμο 😖😖😖
Οσον αφορα τα υγρα εφτιαξα ενα αλλο με πρασινο μηλο πεμτανοστιμο!!! Δεν ξερω τι έφταιξε στο πρωτο ακομα το ψαχνω :P

Αποσυνδεδεμένος e-Zatmisi

  • **
  • 194
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά για Sub-Ohm Drippers ή Tanks
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 02:28 »
Αγαπητοί συνατμιστές θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ένα υγρό DIY για SUBohm. Το συστήνω σε όσους αρέσει η γεύση του μελιού. Το έφτιαξα με βάση Flavourtec στα 3mg νικοτίνη με το άρωμα "SOFIA" της DEA (αναλογία 16 στγ ανά 10μλ). Το ωρίμασα 40 μέρες αυτό το 10μλ. Το άτμισα στο I JUST2 με την 0.3 αντίσταση στα 15W. Άπαιχτο. :thumpup: 
παρεμπιπτόντως Το άρωμα το είχα απορρίψει ως γεύση για τις άνω του ΟΗΜ αντιστάσεις (συνηθίζω τις 1.6 ή τις 1.8)σε εργοστασιακούς ατμοποιητές, αλλά νομίζω πως πια πως βρήκε τη θέση του.

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά για Sub-Ohm Drippers ή Tanks
« Απάντηση #36 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 02:29 »
Καλησπερα φίλε μου οποτε έχω λίγα λεφτά στην άκρη παίρνω τα Odin και συγκεκριμένα το ρόδι γρεναδινη φράουλα νομίζω. Απίστευτο υγρό που μερικές φορές θέλω να το πιω από το μπουκάλι. Εδώ στην Ελλάδα τα φέρνει η alter ego άμα ενδιαφέρεσαι μπορείς να πας να δοκιμάσεις. Αλλά... Η τιμή του τσιμπημένη αν σκεφτείς ότι σε 5 μέρες θα το έχεις τελειώσει αν και αυτό είναι στην κρίση του καθενός .

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου


Αποσυνδεδεμένος e-Zatmisi

  • **
  • 194
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά για Sub-Ohm Drippers ή Tanks
« Απάντηση #37 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 02:40 »
Ευχαριστώ για την παρότρυνση και την πρόταση. Φαίνεται ενδιαφέρον υγρό.Αλλά η τσέπη μου γελά όταν κοιτάζω αυτές τις τιμές... :)) . Ειδικά όταν το φτιάχτω μόνος σου σου στοιχίζει μόνο 2,70 και κάποιες μέρες αναμονής για να γίνει ένα φανταστικό 30μλ . τα 25 ευρώ τα βλέπω για μεροκάματο.

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά για Sub-Ohm Drippers ή Tanks
« Απάντηση #38 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 02:45 »
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.και εμένα δεν με βλέπω να τα ξανά παίρνω. Απλά δεν το κατάφερα ακόμα να φτιάξω μονος μου. Προσπάθησα λίγο πολύ χονδρικά όμως και απέτυχα. Τώρα που ανακάλυψα το φόρουμ όμως θα πέσει πολλή μελέτη και ευελπιστώ να βρω μια άκρη

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά για Sub-Ohm Drippers ή Tanks
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 12:02 »
Υπάρχει και μια νέα πρόταση από μια εταιρεία που υποστηρίζει ότι προσφέρει "a different trip for those who drip": Τα υγρά αναπλήρωσης 13th Floor Elevapors, διαθέσιμα από τη Vapeland. Τα δοκίμαζα μέχρι τις 2 το πρωί!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9333 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364