vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, kon95, gfilip, ahill2, Lazy Dog, lidbab, grag, camber

Twitter

NOBACCO Hybrid-e (901 σπ.)

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
NOBACCO Hybrid-e (901 σπ.)
« στις: Ιουνίου 28, 2011, 21:26 »
Πήρα σήμερα  τον NOBACCO Hybrid-e   ο οποίος  μπαίνει σε μπαταρία  e go .  Τον  χρησιμοποιώ  εδώ και  τρεις  ώρες.  Ατμίζω  με  δικό μου υγρό  pg 60%  vg  40 %  στα  15 mg.  Οι πρώτες  εντυπώσεις αρκετά  θετικές  .  Κτύπημα  καλύτερο σε  σχέση με την αυτόματη μπαταρία  , άμεση απόκριση  ,  δεν  έχει εκείνο  το κενό των 1-2 δευτερολέπτων που απαιτούσε  ο αυτόματος  για να ζεσταθεί ,  δεν χρειάζεται αργές  και μακρόσυρτες  τζούρες και ατμός   περισσότερος.  Σε  σχέση με  τον απλό  ego t  νομίζω πως  έχει καλύτερη συμπεριφορά  σε όλα  εκτός  από την γεύση.  Η  γεύση  παραμένει λίγο απροσδιόριστη . Όπως  και ο αυτόματος δεν παρουσιάζει καμία  διαρροή.     Το  αυτόματο που είχα το πούλησα  γιατί προσωπικά  δεν  με ικανοποίησε,   αυτό   θα  το  κρατήσω .   
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2012, 20:10 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 28, 2011, 22:25 »
Νομιζω πως,τελικα,ειναι τελειως υποκειμενικο το "χτυπημα" που ολοι αναφερουμε γιατι εμενα το "χτυπημα" ειναι πολυ καλητερο απο ego-T(type B) κ σαφως πιο καλη,αμεση αποκριση εισπνοης.Η γευση του Hybrid ειναι πολυ πιο προσδιορισημη.Αλλωστε,πιστευω,πως το Hybrid με το Hybrid-e δεν εχει καμια απολυτως διαφορα περα του ειδους συνδεσημοτητας με τη μπαταρια που ειναι 510 αντι 901.Οσο για το ζεσταμα του cartomizer,χρησιμοποιω 2 κ ποτε δεν ανεβασε θερμοκρασια αλλα κ δε χρειαστηκε να περιμενω να ζεσταθει ωστε να χει τη σωστη αποκριση(τι ειναι μηχανη αυτοκινητου ή παπι?).

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 28, 2011, 22:56 »
Νομιζω πως,τελικα,ειναι τελειως υποκειμενικο το "χτυπημα" που ολοι αναφερουμε γιατι εμενα το "χτυπημα" ειναι πολυ καλητερο απο ego-T(type B) κ σαφως πιο καλη,αμεση αποκριση εισπνοης.Η γευση του Hybrid ειναι πολυ πιο προσδιορισημη.Αλλωστε,πιστευω,πως το Hybrid με το Hybrid-e δεν εχει καμια απολυτως διαφορα περα του ειδους συνδεσημοτητας με τη μπαταρια που ειναι 510 αντι 901.Οσο για το ζεσταμα του cartomizer,χρησιμοποιω 2 κ ποτε δεν ανεβασε θερμοκρασια αλλα κ δε χρειαστηκε να περιμενω να ζεσταθει ωστε να χει τη σωστη αποκριση(τι ειναι μηχανη αυτοκινητου ή παπι?).


Έχοντας   δοκίμάσει  το 60% περίπου των ατμο  και καρτο νομίζω πως  έχω διαμορφώσει μια αντικειμενική άποψη για το ποιο  έχει περισσότερο κτύπημα  από ένα  άλλο. Σαφώς  τα 2 καρτο δεν έχουν καμιά  διαφορά  πλην της μπαταρίας που για εμένα  κάνει και την διαφορά. Κρατάω  μια  μικρή επιφύλαξη γιατί δοκίμασα μόνο το ένα  καρτο από τα δυο που έιχε το πακέτο με την αυτοματη  που είχα  αγοράσει. Ίσως  το δεύτερο καρτο να είχε  διαφορετική συμπεριφορά  ,  αλλά  και  από έναν  φίλο που δοκίμασα την ίδια  εντύπωση μου άφησε ως προς  την απόκριση. 

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 28, 2011, 23:07 »
(τι ειναι μηχανη αυτοκινητου ή παπι?).

Steamboy, αυτή η έκφραση ήταν αναγκαία;
Μπορείς να καταθέσεις τις δικές σου εμπειρίες απλά και ωραία. Για να το αναφέρει ο φίλος παραπάνω πάει να πει ότι αυτό διαπίστωσε. Τώρα, αν εμφανιστούν άλλοι δέκα που διαπίστωσαν το αντίθετο πάει να πει ότι δεν είναι γενική η συμπεριφορά αυτή του ατμοποιητή και ήταν κάτι τυχαίο. Επίσης αν εμφανιστούν άλλοι δέκα που συμφωνούν μαζί του σημαίνει ότι μάλλον έτσι έχουν τα πράγματα.
Απλά, δε χρειάζονται εκφράσεις αμφισβήτησης και μάλιστα με τέτοιο ύφος.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 28, 2011, 23:13 »
Steamboy, αυτή η έκφραση ήταν αναγκαία;
Μπορείς να καταθέσεις τις δικές σου εμπειρίες απλά και ωραία. Για να το αναφέρει ο φίλος παραπάνω πάει να πει ότι αυτό διαπίστωσε. Τώρα, αν εμφανιστούν άλλοι δέκα που διαπίστωσαν το αντίθετο πάει να πει ότι δεν είναι γενική η συμπεριφορά αυτή του ατμοποιητή και ήταν κάτι τυχαίο. Επίσης αν εμφανιστούν άλλοι δέκα που συμφωνούν μαζί του σημαίνει ότι μάλλον έτσι έχουν τα πράγματα.
Απλά, δε χρειάζονται εκφράσεις αμφισβήτησης και μάλιστα με τέτοιο ύφος.

Μην κανουμε τη τριχα τριχια απλως εκανα πλακα με το θεμα ζεσταμα κ οχι ηρωνια ή κακοπροερετο σχολιο.Τεσπα.

Υ.Γ.>Εχει αρχισει κ μου τη δινει παρα μα παρα πολυ το γεγονος οτι οταν προσωπικα γραφω κατι περνετε ενα κ μονο κοματι που θεωρειτε κακοβουλο κ τα αλλα τα "πετατε στο καδο αχρηστων",κοινως ουδεν απαντηση στα αναγκαια κ σημαντικα σχολια.(εγραψα 200 αλλα πραγματα περαν της παρενθεσης)
Τελος atmos αν το προσεξες που μαλλον οχι,οπως,φανηκε θα σου προτεινα να διαβασεις το πως ξεκιναω κ γραφω κ μετα σχολιασε οσο θες("Τελικα,πιστευω,πως το "χτυπημα" ειναι τελειως υποκειμενικο...κλπ κλπ)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 28, 2011, 23:20 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 28, 2011, 23:18 »
Από κάτι τέτοια τυχαία αρχίζουν τα παρατράγουδα.
Ο πληθυντικός πού πάει; Μήπως πιστεύεις ότι το σύμπαν συνωμοτεί εναντίον σου; Ή μήπως ότι πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί στις εκφράσεις μας;
Έχουμε πρόσφατα γεγονότα άλλωστε και τα ξέρεις πολύ καλά.

Μόνο και μόνο γι' αυτό το 'γραψα. Λίγο περισσότερη προσοχή δε βλάπτει.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 28, 2011, 23:21 »
Τελος atmos αν το προσεξες που μαλλον οχι,οπως,φανηκε θα σου προτεινα να διαβασεις το πως ξεκιναω κ γραφω κ μετα σχολιασε οσο θες("Τελικα,πιστευω,πως το "χτυπημα" ειναι τελειως υποκειμενικο...κλπ κλπ)

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 28, 2011, 23:31 »
@Steamboy Νομίζω οτι ο MANOSF έχει δίκιο σε αυτό που λέει για καλύτερη απόδοση με σύνδεση στην ego μπαταρία.Για να καταλάβεις εχω 3-4 μόντες διαφορετικού κατασκευαστή. Όταν λοιπόν βιδώνω τον ίδιο ατμοποιητή σε ολες,την καλύτερη απόδοση την εχει με την ego μπαταρία.Το Hybrid το εχω σε μόντα με σπείρωμα 801 και αντάπτορα 801/901και δεν μπορείς να φανταστείς ανάλογα πόσο θα το σφίξω η πόσο θα το βιδώσω, τι διαφορές κάνει σε ατμό και σε χτύπημα.

Βέβαια αυτό μπορεί να συμβεί και ανάποδα ανάλογα μόντας και σύνδεσης έτσι; ;)

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 28, 2011, 23:33 »
Νομιζω πως,τελικα,ειναι τελειως υποκειμενικο το "χτυπημα" που ολοι αναφερουμε γιατι εμενα το "χτυπημα" ειναι πολυ καλητερο απο ego-T(type B) κ σαφως πιο καλη,αμεση αποκριση εισπνοης.Η γευση του Hybrid ειναι πολυ πιο προσδιορισημη.Αλλωστε,πιστευω,πως το Hybrid με το Hybrid-e δεν εχει καμια απολυτως διαφορα περα του ειδους συνδεσημοτητας με τη μπαταρια που ειναι 510 αντι 901.Οσο για το ζεσταμα του cartomizer,χρησιμοποιω 2 κ ποτε δεν ανεβασε θερμοκρασια αλλα κ δε χρειαστηκε να περιμενω να ζεσταθει ωστε να χει τη σωστη αποκριση(τι ειναι μηχανη αυτοκινητου ή παπι?).
Είναι τεκμηριωμένο πως ο hybrid έχει πάσα 901? Με έναν αντάπτορα δηλαδή φοριέται κι' αυτός σε eGo μπαταρίες;

Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 28, 2011, 23:34 »
Μην κανουμε τη τριχα τριχια απλως εκανα πλακα με το θεμα ζεσταμα κ οχι ηρωνια ή κακοπροερετο σχολιο.Τεσπα.

Υ.Γ.>Εχει αρχισει κ μου τη δινει παρα μα παρα πολυ το γεγονος οτι οταν προσωπικα γραφω κατι περνετε ενα κ μονο κοματι που θεωρειτε κακοβουλο κ τα αλλα τα "πετατε στο καδο αχρηστων",κοινως ουδεν απαντηση στα αναγκαια κ σημαντικα σχολια.(εγραψα 200 αλλα πραγματα περαν της παρενθεσης)
Τελος atmos αν το προσεξες που μαλλον οχι,οπως,φανηκε θα σου προτεινα να διαβασεις το πως ξεκιναω κ γραφω κ μετα σχολιασε οσο θες("Τελικα,πιστευω,πως το "χτυπημα" ειναι τελειως υποκειμενικο...κλπ κλπ)

Θα φταίει το avatar σου και περνιέσαι για αντιδραστικό στοιχείο.  :D :D

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 28, 2011, 23:36 »
Μα δεν ειπε τιποτα επιληψιμο ο ανθρωπος . Καλη ειναι η προσοχη απ,ολους μας , αλλα... ποση προσοχη  ? Ποιο ειναι το μετρο ? Που τελειωνει το σωστο και ποτε αρχιζει το λαθος ? Εχω την εντυπωση πως εχεις επιρεαστει υπερβολικα απο το προσφατο συμβαν . Αλλα οχι κατα δικαιων και αδικων γιατι θα χαθει τελειως η μπαλα . Ταπεινη μου γνωμη .

Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 28, 2011, 23:38 »
Μα δεν ειπε τιποτα επιληψιμο ο ανθρωπος . Καλη ειναι η προσοχη απ,ολους μας , αλλα... ποση προσοχη  ? Ποιο ειναι το μετρο ? Που τελειωνει το σωστο και ποτε αρχιζει το λαθος ? Εχω την εντυπωση πως εχεις επιρεαστει υπερβολικα απο το προσφατο συμβαν . Αλλα οχι κατα δικαιων και αδικων γιατι θα χαθει τελειως η μπαλα . Ταπεινη μου γνωμη .

+1000  :thumpup:

Αν είναι δυνατόν στην κάθε ομολογία του καθενός να έρχονται από πίσω 100 αντίθετα σχόλια καθαρά για να ικανοποιήθεί το εγώ ορισμένων.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 28, 2011, 23:38 »
χαχα εγώ πάντως μετά από αυτή την επιμονή για τον Hybrid, λέω να πάω να τον πάρω αύριο
Έτσι όμως και είναι καμιά μούφα, θα το ποστάρω σε τουλάχιστον 10 topics (σε όλα δηλαδή που στο άσχετο έχει γίνει λόγος για το Hybrid, και ας πάνε στον κάδο  :)) :)) :)))

Έχω ατμίζει πάνω από 20 διαφορετικά carto/atmo για πάνω από 6 μήνες, πιστεύω οτι δικαιούμαι κι εγώ ένα κράξιμο αν το προϊόν δεν λέει  >:(

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 28, 2011, 23:39 »
Είναι τεκμηριωμένο πως ο hybrid έχει πάσα 901? Με έναν αντάπτορα δηλαδή φοριέται κι' αυτός σε eGo μπαταρίες;

Ναι αλλά είναι σαν διαστημόπλοιο.. :-[

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 28, 2011, 23:42 »
Μα δεν ειπε τιποτα επιληψιμο ο ανθρωπος . Καλη ειναι η προσοχη απ,ολους μας , αλλα... ποση προσοχη  ? Ποιο ειναι το μετρο ? Που τελειωνει το σωστο και ποτε αρχιζει το λαθος ? Εχω την εντυπωση πως εχεις επιρεαστει υπερβολικα απο το προσφατο συμβαν . Αλλα οχι κατα δικαιων και αδικων γιατι θα χαθει τελειως η μπαλα . Ταπεινη μου γνωμη .

Μπορεί να φταίει κι αυτό.
Ας λήξει εδώ το θέμα παρακαλώ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42752 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 391 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 175 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9150 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364