vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

533 επισκέπτες, 8 χρήστες
gfilip, dkostas, dvelev, Jorge, lagoudakis, grag, ZoeM, bloodlessz

Twitter

DIY υγρά και αρώματα που σκουραίνουν μεσα στο Τανκ γρήγορα -Λόγοι - Εμπειρίες

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Το κακό δεν είναι μόνο ότι μερικά υγρά σκουραίνουν καθως θερμαίνονται αλλά ότι αλλιώνεται και η γεύση τους.
Δυστυχώς αυτά τα αρώματα δεν είναι κατάλληλα για τανκ ατμοποιητές, σε αυτά το dripping είναι μονόδρομος.

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
 θα συμφωνήσω με τον vladimirus  για τα El Toro τα οποία η μάκα που αφήνουν είναι παροιμιώδης. πολύ λίγα υγρά μπορούν να τα συναγωνιστούν σε αυτό, με εξαίρεση το sparta, (το ξέθαψα από το βάθος του συρταριού), το οποίο με εξέπληξε ευχάριστα.
Σε 1/1 αναλογία που το έχω σπάσει αφήνει τόση μάκα όση και ένα ανοιχτόχρωμο καπνικό, γιατί τα σκουρόχρωμα αφήνούν σαφώς περισσότερη.

Τα φρουτώδη στα  DIY που φτιάχνω έχω παρατηρήσει ότι αφήνουν περισσότερη μάκα όταν το άρωμα που χρησιμοποιώ περιέχει έλαια για την απόδοση τις γεύσης.
 αν κάνω λάθος για την χρήση ελαίων σε φρουτώδης γεύσεις παρακαλώ διορθώστε με και θα ήθελα την άποψή σας.

Σε ορισμένα γλυκά υγρά το πρόβλημα σαφώς γίνεται εντονότερο και από όσα έχω δοκιμάσει την περισσότερη μάκα την έχω δει στο bite me after8 σε 10% αναλογία, 50pg/50vg και το χρώμα του άλλαζε αρκετά.
 
Άτμισα βέβαια το 100μελο που είχα φτιάξει γιατί η γεύση του αξίζει την συχνή αλλαγή αντίστασης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 28, 2015, 12:12 από oaksmoke »

Αποσυνδεδεμένος xxlclock

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
έχω προσέξει τα παραπάνω με το σκούρο χρώμα στο dragon scape μου... κ συν τοις άλλοις αλλάζει και το ιξώδες του και γίνεται παχύρευστο σα μέλι.
το δεύτερο που οφείλεται....;

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
εχω παρατηρησει οτι καποια υγρα κανουν το πολυκαρμπονικο σαν frozen  και αυτο οφειλεται σε καποια υγρα .. το παρατηρησα σε Diy  με μπανανες αλλα δεν ξερω αν το κανει η μπανανα ή αν το κανουν οι συνδιασμοι με καποια αλλα αρωματα .. καποια ιδεα?

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα σας.
Το μπισκοτο της ΑΤΜΟΣ πολλα υπολοιπα αφηνει και σκουρενη το χρωμα αρκετα.
Αλλάα απο γευση ειναι κορυφαιο για μενα.
Και η γευση μενει και δεν αλλαζει αμα δεν αλλαξεις τουλαχιστον το βαμβακι.

Αποσυνδεδεμένος axl100

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Οποια γευση και να εχω, οσο δυνατη και να ειναι την συνηθιζω σε μερες και αρχιζω να νοιωθω "αποχρωσεις" της. Για αυτο μια καλη αραιωση με βαση για να μην "κουραζεται" ο ουρανισκος και να εχω κεφαλες "σαν καινουργιες".

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση και όποιος γνωρίζει και μπορεί ΘΑ ήθελα να με βοηθήσει.Έχω πάρει προπυλογληκολη και φυτική γλυκερινη απο το φαρμακείο και έχω βάλει 10% ενεσιμο όρο και έχω φτιάξει γεύσεις τα βάζω μέσα στον ατμοποιητη και την δεύτερη μέρα μου περνούν όλα ένα πορτοκαλοκοκκινο χρώμα γνωρίζει κανείς γιατί μπορεί να γίνεται.Ευχαριστώ πολύ εκτοπροτερον.

Αποσυνδεδεμένος axl100

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Τα σακχαρα απο τα αρωματα καραμελωνουν μαλλον, Πολλες ουσιες σκουραινουν απο την θερμοτητα...

Αποσυνδεδεμένος NikoGrigo

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Γεια σε όλους
Αντιμετωπίζω και εγώ αυτό το φαινόμενο τον τελευταίο καιρό με 2 diy υγρά (το relax από eliquid France και ένα με μέντα καρπούζι και πεπόνι). Τα υγρά μέσα σε μερικές ώρες θολώνουν-σκουραίνουν. Ατμίζω μόλις 3 μήνες όποτε η εμπειρία μου είναι περιορισμένη γι αυτό θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να ευθύνεται γι αυτή την κατάσταση η εποχή. Δηλαδή καλοκαιριάζει είμαστε περισσότερες ώρες έξω τα υγρά είναι εκτεθειμένα πολύ περισσότερο στο φως και σε υψηλότερες θερμοκρασίες και έτσι αλλοιώνονται.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Αυτό το παθαίνω σε όλα τα diy υγρά μου αλλα μόνο στον κλωνοτηλέμαχο

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Με τη μικρή μου εμπειρία θα πώ οτι οσα diy εκανα ως τώρα η αλλαγή χρώματος ειναι πολύ μικρή και μόνο μετά τα 10ml..αυτό που με προβληματίζει περισσοτερο ειναι η αλλαγή της γεύσης και οτι πρεπει να αλλαζω αντίσταση καθε μέρα όποιο υγρο και όποια βάση και να κάνω. Το άκρως περίεργο ομως ειναι οτι τα ιδια diy ακριβώς οταν αρχισα να φτιάχνω αντιστάσεις κρατούσαν ως και 30 ml, το ιδιο και οι αντιστάσεις μου. Μάλλον ειμαι απ τις περιπτώσεις που ..χειροτερεύουν οσο περναει ο καιρός..ανεξηγητο για μένα παντως

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180462 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535765 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59733 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237285 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 569 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085240 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10184 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12