vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

545 επισκέπτες, 9 χρήστες
mfk, manoslykos, dkostas, Doubt, funes, johnath, Jorge, giorgos1999, bloodlessz

Twitter

DIY υγρά και αρώματα που σκουραίνουν μεσα στο Τανκ γρήγορα -Λόγοι - Εμπειρίες

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
απο την δικη σας πειρα αυτο ειναι κακο αν συνεχιζουμε να το ατμιζουμε ?  απορια που σιγουρα εχει βαση :confused1: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Voodoo ,μαυρη μαυριλα.
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 13, 2015, 13:37 »
Με το Voodoo kαι εγω.
Σε αλλα υγρα όχι.
Το βαμβακι γινεται......και ισως αλλοιωνει λιγο την γευση.
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chris050

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Το ιδιο μου γινετε με το cubano T-Juice ειτε σε αναλογια που λεει η εταιρια (υπερβολικο βεβαια 10%+)για DIY εγω βαζω παντα λιγοτερο σε βαση 55pg-35vg και ενω το χρωμα ειναι ανοιχτοχρωμο και η γευση τελεια για τα γουστα μου ως το βραδυ εχω αλλοιωση γευσης και μαυρη αντισταση και βαμβακι.Ισως να ωφειλετε για το συγκεκριμενο αρωμα οτι ωριμαζει με φυλλα κουβανεζικου καπνου και επηρεαζει αυτο, το φαινομενο της αλοιωσεις χρωματος γευσης,τη να πω?

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
απο την δικη σας πειρα αυτο ειναι κακο αν συνεχιζουμε να το ατμιζουμε ?  απορια που σιγουρα εχει βαση :confused1: :hmmm:


Αλλάζει αρκετά η γεύση, κάτι που είναι αρκετά κακό από μόνο του. Ένα καθάρισμα, άδειασμα, αλλαγή φιτιλιού πιστεύω πως προτείνεται. Τώρα αν εννοείς ανθυγειηνό, δεν έχουν γίνει επαρκώς μελέτες για τα ανοιχτόχρωμα φρέσκα υγρά, άρα μηδενικές για να πει κάποιος για τα άλλα.

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
παιζουν ρολο μερικα υγρα..αλα περισσοτερο η μεγαλες θερμοκρασιες σε ορισμενους ατμοποιητες..

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Το φαινομενο το παιρνω πολυ γρηγορα με καιφον λαιτ πλας παρα με καιφον 4 .. ισως με καιφον 4 σχεδον καθολου ... παρατηρημενο και με αυθεντικο και με κλωνο σε λαιτ

αλλος εχει τετοια εμπειρια? και γιατι εμφανιζεται στο λαιτ πιο ευκολα?

με ιδιο σεταπ και τους δυο ... ιδιο συρμα ιδιο βαμβακι ιδια Ω αντισταση
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 13, 2015, 17:22 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Γυαλι η πλαστικο.
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 13, 2015, 19:10 »
Και τα δυο τα ταγκακια είναι από γυαλι?
Μηπως παιζει ρολο η αυξηση θερμοκρασίας σε μερικα υγρα σε συνδιασμο με πλαστικο. :hmmm:
Εγω το εχω σε TAYFUN με πλαστικο.
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Στον 4 δεν προλαβαίνει να βγει στο τανκ και να το δεις μάλλον λόγω της καμπάνας με τα λούκια.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
αυτο εχω διαπιστωσει και εγω και βλεπω οτι με αυτον τον τροπο δεν βρωμιζει και το υπολοιπο υγρο με τα υπολείμματα της αντιστασης ..  για καποιον λογο σε τετοια υγρα νιωθω πιο σιγουρια με kayfun V4  δεν ξερω αλλα ετσι το καταλαβαινω ..  με τα διαφορα τεστ που εχω κανει τις τελευταιες μερες με λαιτ και 4 ο 4 σαφως  αφηνει το υπολοιπο υγρο καθαρο σε σχεση με τον λαιτ

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Πρέπει να μένουν κάτω από την καμπάνα οπότε δεν τα γλιτώνουμε... είναι εκεί. Πάντως νομίζω ότι έχει να κάνει καθαρά με τα υγρά και τα αρώματα γιατί σ' όλους τους ατμοποιητές με clear το συνάντησα, σε διαφορετικό βαθμό ανάλογα με το υγρό. Η λύση είναι τακτικό πλύσιμο και αλλαγή τουλάχιστον του βαμβακιού.

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Λόγο ότι δουλεύω ποια mesh το πρόβλημα σε εμένα προσωπικά είναι τα εξής:

1. Υπερτροφοδοσια
2. Τρίχες στο mesh που προεξέχουν
3. Hot spot στο σύρμα
4. Καμμενο μέσα στην μέρος που μπαίνει το mesh και από εκεί δεν έχει πλυθεί καλά.

Αυτοί είναι οι λόγοι για αλλαγή χρώματος στα υγρα μου.

Όμως δεν μου έχει τύχει ποτέ σε ατμοποιητη με βαμβάκι.

Αυτά δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω δεν το έχω ψάξει όμως Κώστα σίγουρα θα το διαλευκάνω το θέμα για να δούμε τι ακριβώς δημιουργεί αυτό το πρόβλημα στους βαμβακατους.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
και απο 5 μερες σε εξερευνηση διαπιστωσα οτι δεν γινεται παντα .. γινεται  με συγκεκριμενα αρωματα -υγρα και συμβαινει αυτο απο την μακα που αφηνει στο βαμβακι και στην αντισταση το υγρο αυτο ... τωρα ειμαι στην φαση να απομονώσω πια αρωματα μου το κανουν αυτο ...  και μηλαμε για αμεσως .. μετα απο καποιες ωρες .. ουτε καν μια μερα

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Εκτός από τον καταστροφέα αντιστάσεων Puros Naturalles από El Toro... Το οποίο μέχρι που κοβόταν οι αντιστάσεις στα περίπου 12 ml, αυτό που μου έκανε ακριβώς αυτό που περιγράφεις  Κώστα είναι το Liquorice (γλυκόριζα) από ΑΤΜΟΣ Labs.
Προσπαθώντας να θυμηθώ άλλο... Έχω την εντύπωση οτι το ίδιο έκανε το Chocolate Premium αλλά έχει χρόνια που το "έστειλα".

Edit: και το The Celar reserve ή καπως έτσι... Και ένα άλλο που δεν θυμάμαι το όνομα ... Brazil κάτι ... Το ψάχνω τώρα...

Ξαναedit... Συγνώμη τώρα διάβασα σωστά τον τίτλο του νήματος οτι μιλάτε για DIY υγρά.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
οχι καλα εκανες και τα εβαλες ... δεν ειναι μονο Diy

Κώστα , αν χρησιμοποιείς RY4 ή κάποιο αντίστοιχο του , double , asian , κτλ είναι δεδομένο ότι θα μαυρίσει το υγρό με την επαφή του με το φως και το οξυγόνο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180366 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237240 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14291 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085185 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35318 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10128 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12