vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

355 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, Ηρακλης, bloodlessz, trabaman, Jorge

Twitter

Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;

Αποσυνδεδεμένος gkon961

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Ε, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί: - Ε, τότε καλά πάω
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #45 στις: Απριλίου 18, 2015, 04:43 »
Ξεκίνησα σοβαρά το άτμισμα με το τέλος της προηγούμενης χρονιάς. Ενθουσιάστηκα!
Αρχή του '15 γιόρταζε ο αδελφός μου (Γιάννης). Και του πήρα σαν δώρο το istick με τον ατμοποιητή just fog, μαζί με 2 υγρά για να επιλέξει, λέγοντας του:

Αυτή τη χρονιά, το χρόνια πολλά, το κάνω πράξη. Σε αγαπάω, και σε θέλω μαζί μου.

Γιατί, όπως λέει και ένας φίλος, η ζωή, είναι ένα πάρτυ. Και είναι μ@##κία να φύγεις πριν τελειώσει..

Οπότε, όσα και να πληρώσω, είναι ένα τίποτα μπροστά στο να έχεις τους ανθρώπους που αγαπάς κοντά σου. Εχω χάσει, όπως όλοι μας πολλούς από τη μ@##κία που λέγεται τσιγάρο.

Αναρωτιέμαι αν το κάνω για εκείνους ή για εμένα.. Απλά, το κάνω χωρίς να σκέφτομαι. Τα καλύτερα, χωρίς να σκέφτεσαι τα κάνεις.

Α, και εννοείται ότι, το αυτό έχω κάνει και για τη σύντροφο μου.

Αποσυνδεδεμένος chris050

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #46 στις: Απριλίου 18, 2015, 07:51 »
Να πω την αληθεια αν μου περισευαν μετα απο αυτα που παιρνω για μενα ισως καποιο ατομο που αγαπω κη πολυ κοντινο μου να το βοηθουσα.

Παντος οταν καποιος βλεπω οτι εχει τη θεληση να αρχισει το ατμισμα τοτε δινω κατι απο πραγματα που δεν χρησιμοποιο.
Πριν λιγο καιρο εδωσα ας πουμε στο γαμπρο μου μια μπαταριοθηκη και αναν ατμο Τ2 με τον οποιο ατμιζει εδω και κανα 6μηνο.

Σε ενα φιλο παλι που δεν ειχε καλες μπαταριες του εδωσα ενα μοντακι παλιο μεν αλλα λειτουργικο και μερικα αρωματα που δεν μου αρεσαν.
Στο ερωτημα αν εδινα λεφτα οχι!
κατι που δεν χρειαζομαι και μενει στο ντουλαπι τοτε ναι!

Αποσυνδεδεμένος itsmethanos

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Psychedelic
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #47 στις: Απριλίου 18, 2015, 08:06 »
Αν μου έλεγε ένας φίλος ότι θέλει να δοκιμάσει το ατμισμα θα του έδινα μια μπαταρία και έναν ατμο για να δοκιμάσει για μερικές μέρες να δει αν του αρέσει.
 Αν μετα μου έλεγε ότι του αρέσει αλλά δεν έχει χρήματα να ξοδέψει άμεσα θα του έλεγα να κρατήσει τη μπαταρία και τον ατμο μέχρι να μαζέψει λεφτά από αυτά που θα εξοικονομήσει από το κόψιμο του τσιγάρου και να πάρει κάτι καλύτερο, και το πιθανότερο να μη του τα ζήταγα ποτέ πίσω αν τον έβλεπα ότι συνεχίζει να τα χρησιμοποιεί .
 να προτείνω από μόνος μου χωρίς να ενδιαφερθεί καν ο άλλος και να του κάνω δώρο ένα αρχικό σετ για να τον πίσω να κόψει το κάπνισμα όχι δε θα το έκανα ποτέ. Ο καθένας πρέπει να είναι ελεύθερος να κάνει οτιδήποτε θέλει στο σώμα του. Δεν έγινα και ούτε θα γίνω ποτέ πολέμιος του τσιγάρου ή άλλων εξαρτίσεων. Ζούμε στο 2015 όλοι μας ξέρουμε τις συνέπιες των πράξεων μας και πράττουμε ανάλογα.

Αποσυνδεδεμένος mariosprob

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • mediafactory
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #48 στις: Απριλίου 16, 2016, 22:20 »
Το εχω κανει...Αγορασα στην κοπελα μου ενα istick 30w και ενα subtank δεν αντεχα την τσιγαριλα αλλο μεσα σπιτι!!!

Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #49 στις: Απριλίου 16, 2016, 22:57 »
Εγώ  αγόρασα  το πικο και κάνει 2 τζουρες τη μέρα 

Στάλθηκε από το HTC_D826y μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


διαγραφή άμεσης παράθεσης

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 16, 2016, 23:42 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #50 στις: Απριλίου 16, 2016, 23:15 »
Εχώ αγοράσει, έχω χαρίσει και έχω πουλήσει σε τιμή "χαρισμα", ουουουουου.. Κάθε -1 που γράφουν οι καπνιστές καλό είναι..

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #51 στις: Απριλίου 17, 2016, 01:27 »
Αν μου έλεγε ένας φίλος ότι θέλει να δοκιμάσει το ατμισμα θα του έδινα μια μπαταρία και έναν ατμο για να δοκιμάσει για μερικές μέρες να δει αν του αρέσει.
 Αν μετα μου έλεγε ότι του αρέσει αλλά δεν έχει χρήματα να ξοδέψει άμεσα θα του έλεγα να κρατήσει τη μπαταρία και τον ατμο μέχρι να μαζέψει λεφτά από αυτά που θα εξοικονομήσει από το κόψιμο του τσιγάρου και να πάρει κάτι καλύτερο, και το πιθανότερο να μη του τα ζήταγα ποτέ πίσω αν τον έβλεπα ότι συνεχίζει να τα χρησιμοποιεί .
 να προτείνω από μόνος μου χωρίς να ενδιαφερθεί καν ο άλλος και να του κάνω δώρο ένα αρχικό σετ για να τον πίσω να κόψει το κάπνισμα όχι δε θα το έκανα ποτέ. Ο καθένας πρέπει να είναι ελεύθερος να κάνει οτιδήποτε θέλει στο σώμα του. Δεν έγινα και ούτε θα γίνω ποτέ πολέμιος του τσιγάρου ή άλλων εξαρτίσεων. Ζούμε στο 2015 όλοι μας ξέρουμε τις συνέπιες των πράξεων μας και πράττουμε ανάλογα.
Αυτό +

1. Πολλοί άνθρωποι αλλιώς λαμβάνουν κάτι όταν τους το προτείνεις ΕΣΥ και αλλιώς όταν το μαθαίνουν από ΜΟΝΟΙ τους.  
Για χρόνια πχ πρότεινα τραγούδια σε φίλο και του φαίνονταν αδιάφορα. Ε μετά από 2-3-4 χρόνια τα είχε ο ίδιος στη playlist του
αυτοκινήτου του -χωρίς καν να θυμάται πως του τα 'χα προτείνει- και μάλιστα μου τα 'βάζε τονίζωντας "άκου εδώ κομματάρα!".
(από την άλλη εγώ που έχω εξαιρετική μνήμη, με τη μία του κοπάναγα "ξες, αυτό στο 'χα βάλει την νύχτα της πρωτοχρονιάς του
2011 όταν σκάγαν τα πυροτεχνήματα... ακόμη και μετά από χρόνια συνεχίζω να το διασκεδάζω αυτό).

2. Δυστυχώς σε πολλούς αλλιώς κάθεται κάτι όταν τους το δίνεις τζάμπα και αλλιώς όταν τα 'χουν σκάσει. Στο τζάμπα το προϊόν
σαν να μην έχει αξία όχι μόνο οικονομική, αλλά γενικά είναι υποβιβασμένο. Όταν όμως τα σκαν, εκεί να δεις και το προσέχουν
και το λιώνουν στα τεστ και έχουν τελείως αντίθετη ψυχολογία μιας που είναι κάτι που έχει αξία. Δάνεισμα ή χάρισμα προϊόντων
μόνο σε άτομα που εκτιμάν (σ)την ζωή, οι υπόλοιποι #αντεγεια. Κάνεις κακό και σε αυτούς και περισσότερο στον ίδιο σου τον εαυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2016, 01:40 από FML »

Αποσυνδεδεμένος leontamp

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #52 στις: Απριλίου 17, 2016, 03:07 »
Στους δικούς μου ανθρώπους ναι, αρκεί να μου περισσεύουν χρήματα-ελαχιστο εισόδημα/πολλές υποχρεώσεις δυστυχώς..- Παράδειγμα στη μητέρα μου πρώτα πήρα γι αυτή ένα σετακι κι οταν μου περίσσεψαν και μένα αγόρασα και το δικό μου ΗΤ, παλεύοντας στο ενδιάμεσο να μείνω στα 5-6 τσιγάρα την ημέρα... Το ίδιο γίνεται με υγρά αντιστάσεις κτλ... Αν πετύχει κάποιο DIY που κάνω π.χ κι αρέσει και σ άλλους που θα το δοκίμασουν τους δίνω τη μισή ποσότητα πχ και στην επόμενη παρτίδα μου φτιάχνω και γι αυτούς...Γενικά το να αισθάνεται ο άλλος που παλεύει να μείνει μακριά από το τσιγάρο,πώς κάνει οικονομία είναι σημαντικός παράγοντας στο να μείνει στο ατμισμα.Ειδικά στις εποχές που ζούμε...

Να αγοράσω κάτι για κάποιον που δεν ενδιαφέρεται βέβαια να κόψει το τσιγάρο δε νομιζω οτι υπάρχει λόγος.Και αυτός θα χαλαστει κι εγώ... ΑΝ ποτέ αλλάξει γνώμη και θέλει να δοκιμάσει βεβαια, ευχαρίστως να του δώσω κάτι από τον όχι και τόσο μεγάλο εξοπλισμό μου και να τον βοηθήσω.
Π.χ στην παρέα μου 6 μαντραχαλεοι όλοι καπνιζαμε...Στις αρχές του ηλεκτρονικού τσιγάρου πριν πόσα χρόνια, 2 από αυτούς είχαν πάρει 2 συσκευές με σκοπό να κόψουν  το ΚΤ..Μου έδωσαν να δοκίμασω μία ηλιόλουστη μέρα σε καφέ του θησειου, ήπια 1ml ροδάκινο τους εκραξα και τ αφησανε μετά από καιρό στην άκρη...
Fast forward στο σήμερα εγώ ατμιζω,αυτοί συνεχίζουν το κάπνισμα κι εγώ προσπαθώ με "τρόπο",μία με ντουμανιαρικο στήσιμο, μια με σφιχτη τζουριτσα με smooga, μία με καμιά σεξουλιαρικη γεύση να τους δείξω πως άλλαξαν τα πράματα...
Ετσι προχθες ο ένας μου ζήτησε milky way και το ego one για να το παίρνει στη δουλειά... :) Μία αρχή είναι κι αυτή...

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #53 στις: Απριλίου 17, 2016, 08:36 »
Εγώ χάρισα το πρώτο μου η.τ. σε φίλο που δεν είχε τα 60-80 πρωτα ευρω που χρειάζονται για ξεκινήσει και επειδή ήδη ήξερα ότι αν το είχε το η.τ. και πείσμα διαθέτει και θα του αρέσει. Μέχρι εκεί όμως. Άαααα και  μια σοκολάτα της νατούρα  :tongue_smilie: μπλιαχ!!!!  Εκείνου του άρεσε!!! 
Μετά του έδωσα την ευχή μου, πώς να αλλάζει αντιστάσεις...αλλά ετσι κι αλλιώς εναι γατόνι.
εδώ κι ένα μήνα από κει που έκανε 2 πακέτα κατοστάρια γουίνστον κόκκινα δεν έχει ανάψει ούτε μισό  :thumbup_move_2: :thumbup_move_2:

Επίσης μαζεύει λεφτά για ηλεκτρονική πίπα.

Νιώθω πολύ χαρούμενη για όλο αυτό αν και .... θα ήθελα αν έπαιρνε το καινούριο του η.τ. να ξαναείχα πίσω το μοντάκι μου γιατί έχω μόνο έναν ατμο κι έχω αρχίσει να δοκιμάζω γεύσεις  ;D 



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172481 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14101 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364