vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 04, 2015, 04:14 »
Εγω με τα πολλα πολλα καταφερα να πεισω τον κολλητο μου να αρχισει ατμισμα..
Καπνιστης οχι πολυ αλλα ουτε λιγο!

Θα παρει το στικακι μου με τον ναυτιλο μολις ερθει το κλουπορακι!
Ειναι ενθουσιασμενος και ανυπομονει νομιζω περισσοτερο απο εμενα να ερθει το μοντακι  :laugh1: :laugh1:

Σε αυτο βεβαια βοηθησε το vampvape που μαμαει !
Και κατα καποιον τροπο και  ο κωστας44 που προσφερε τον ναυτιλο στην κληρωση και τον κερδισα και μπορω να τον προσφερω καθως τωρα ειναι στο συρταρι! (Τον εκτοπισε ο καυφουνης)

Λεφτα απο την τσεπη μου δεν νομιζω να εβαζα για να του παρω...καθως φοιτητακι και εγω,σωθηκα με τον καυφουνη και τα diy καθως μειωθηκαν αρκετα τα κοστη!
Αν ειχα την δυνατοτητα ναι θα του εκανα δωρο ενα καλο σετακι απο κινα βεβαια  ;D :))
Αλλα και την ego την έδωσα στον αδερφο μου,αλλο που σκονιζεται στο συρταρι
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 04, 2015, 14:17 από kongeo »

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 04, 2015, 11:16 »
ΚΑΝΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΡΙΧΤΟ ΣΤΟ ΓΥΑΛΟ,λενε
Περιπου 30 εδειξαν ενδιαφερον για το ηλεκτρικο ατμισμα ,15 + ειναι ιδη ατμιστες!!
Ολοι περιπου οι καπνιστες στο πισω μερος του μυαλου τους θελουν καποια στιγμη να το <κοψουν>.
ΛΟΓΩ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ συγκυριας  ειναι πιο <ευαλωτοι>.
Αναπτυσσοντας  τα θετικα του ατμου με πειστικο τροπο (απ αυτα που μαθαμε στο ΦΟΡΟΥΜ).
Εδω θελει <τεχνικη> .
Πρεπει κατ αρχας να αφησεις ν αρχισει την συζητηση ο περι ο λογος.
Αυτο θα πει οτι τον αποσχολει το θεμα,αλλα μπορει να ειναι και περιεργεια.
Στη συζητηση θα καταλαβεις που το παει.
ΑΝ δεις ενδιαφερον πετας τα οπλα σου.
15 ΕΤΟΙΜΕΣ γευσεις.
Καπνικες,φρουτα γλυκα,καφε,κ.λ.π.
Προσεχεις το ματι του......
Γυαλιζει?
ΤΟΝ ΚΕΡΔΙΣΕΣ εσυ και το ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΑΤΜΙΣΜΑ.
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 04, 2015, 11:42 »
Έχω δώσει αρκετά χρήματα και εξοπλισμό σε φίλους και γνωστούς, ακόμα και σε αγνώστους (φορουμ).
Καινούργια σετ, μπαταρίες, μοντ φορτιστές, υγρά και επισκευάσιμους.
Μπορώ να πω ότι το 90% τον περιπτώσεων θα ήταν καλύτερα να τα πετούσα.
Άλλοι είχαν την απαίτηση να τους προμηθευω υγρά συνέχεια, άλλοι να τους στήνω τους ατμο, άλλοι να τους φορτιζω μπαταρίες, άλλοι τα δίνανε σε άλλους, άλλοι τα πουλούσαν, άλλοι τα πετούσαν κ.α. τρελά..
Μόνο για δύο άτομα δεν μετάνιωσα και σε αυτά στηρίζομαι ακόμα και σήμερα σε περίπτωση στραβης που ληψει/χαλάσει κάτι.

Αυτό που κατάλαβα είναι πως αν ο άλλος δεν ενδιαφερθεί να πατήσει δύο λέξεις στο Google και να αφιερώσει λίγο χρόνο σε μια έρευνα για το η.τ, δεν πρόκειται να ασχοληθεί σοβαρά ότι και να κάνεις για αυτόν.

Αποσυνδεδεμένος andreas1966

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 04, 2015, 11:45 »
Το έχω κάνει για ανθρώπους που ήξερα ότι ήθελαν να γίνουν ατμιστές, αλλά δεν είχαν τα χρήματα να αποκτήσουν άμεσα τον απαραίτητο εξοπλισμό. Είναι μια εξαιρετική χειρονομία ζωής, που δίνει μεγάλη χαρά και στα δυο μέρη  :)

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 04, 2015, 13:32 »
Η ιστορία μου θυμίζει την εισαγωγή της... πατάτας στην Ελλάδα.
Στην Ελλάδα, ο πρώτος που επεδίωξε την εισαγωγή της πατάτας ήταν ο κυβερνήτης Ιωάννης Καποδίστριας. Ο ίδιος την είχε δοκιμάσει κατά τη διάρκεια των ταξιδιών του στην Ευρώπη κι έκρινε ότι θα ήταν μια θρεπτική βασική τροφή για ένα φτωχό λαό.
Όταν εγκαταστάθηκε στο Ναύπλιο, προσπάθησε να δώσει πατάτες στους χωρικούς, που -φιλύποπτοι και συντηρητικοί όπως ήταν- τις πέταξαν. Ο Καποδίστριας, όμως, ήξερε πολύ καλά τους συμπατριώτες του και -μιμούμενος το Φρειδερίκο το Μέγα της Πρωσίας και τον Παρμαντιέ της Γαλλίας, που είχαν μεταχειριστεί παρόμοια κόλπα- περιέφραξε το μέρος όπου ήταν αποθηκευμένες οι πατάτες κι έβαλε σκοπούς να τις φυλάνε μέρα νύχτα. Μέσα σε μια εβδομάδα δεν είχε μείνει ούτε μια πατάτα...  ;D
Μήπως πρέπει να κάνουμε το ίδιο με τα Η.Τ.? Γιατί πολοί είναι ακόμα χωρικοί... στην νοοτροπία  :)) .
Πέρα όμως από την πλάκα το να κόψει κάποιος το κάπνισμα είναι πρωτίστως προσωπική επιλογή του καθενός.Οπως και εμένα δεν με πείρε κανείς απο το χέρι για να αρχίσω να ατμίζω το ίδιο πιστέυω ισχύει για τους περισσότερους εδω μέσα.
Αμα δεν πληρώσεις για κάτι ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΤΙΜΑΣ.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #35 στις: Απριλίου 04, 2015, 13:41 »
Eαν εχει αγνοια του αντικειμενου δεν μπορει να εχει γνωμη.
Γι αυτο εμεις με την εμπειρια μας (εαν θελουμε),μπορουμε να βοηθησουμε προς αυτην την κατευθυνση.
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 04, 2015, 13:50 »
Εχω πληρώσει και εχω απογοητευτεί.. Πράγματι αν καποιος δεν μπει με όρεξη στην διαδικασία, δεν το ψάξει και πληρώσει δεν το Εκτιμά...

Τότε όμως αντιστρέφω το Ερωτημα του φίλου exispathi. Είχε πληρωσει άλλος για να κόψω εγώ το κάπνισμα ? Ναι...  Πριν 3-4 χρονια μου κάναν δωρο ένα πανάκριβο τοτε, αρχικο σετακι.. Και το κρατησα δέκα ολόκληρες μερες  αλλα δεν με καλυπτε και δεν ημουν ετοιμος. Παρολαυτα μπήκε το πρωτο λιθαράκι....

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 04, 2015, 13:51 »
Έγραψα ένα σεντόνι αλλά το έσβησα και το ξαναγράφω με λίγα λόγια.
Χαρίζω εξοπλισμό μόνο όταν ξέρω ότι θα πιάσει τόπο. Δηλαδή, όχι σαν κίνητρο για να ξεκινήσει, αλλά σαν κίνητρο να εξελιχθεί και αφού πρώτα θεωρήσω ότι το θέλει πραγματικά.
Θα βοηθήσω είτε προφορικά είτε διαθέτοντας χρόνο και κόπο οποιονδήποτε ζητήσει τη βοήθειά μου, εννοείται αφιλοκερδώς. Δεν θα πιπιλίσω κανέναν για το ΗΤ. Απλά δηλώνω διαθέσιμος να συμβουλέψω για αυτό αν κάποιος το χρειαστεί για να επενδύσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τα χρήματά του.

Αν είναι να δώσω χρήματα προτιμώ να τα δώσω για κάτι που θα πιστέψω ότι θα κάνει ευρύτερο καλό (greater good) όπως στην έρευνα ή την ενημέρωση περί ΗΤ.

Τέλος ακόμα θυμάμαι τη χαρά του πρώτου μου vapemail. Αν μου είχαν χαρίσει τον αρχικό εξοπλισμό μπορεί να μην το εκτιμούσα όσο έπρεπε.


ΥΓ: Το παραπάνω είναι το σεντόνι που έγραψα πριν αλλά με πολύ λιγότερα λόγια... Φαντάσου το σεντόνι πόσο θα έβγαινε...

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 04, 2015, 13:51 »
εχω φτιαξει υγρα,εχω χαρισει ατμο,εχω χαρισει πακετακια ,οτι μενει στην ακρη το δινω σε φιλους μπας και δουνε ασπρη μερα  :)) .

Αποσυνδεδεμένος elenigeop

  • *
  • 25
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 04, 2015, 14:02 »
φυσικά έχω χαρίσει άτμο  ο οποίος εκτοπίστηκε λόγω καινούριας αγοράς δύο μάλιστα.Παρ'όλα αυτά θα πλήρωνα άνετα προκειμένου το έτερον ήμισυ να κοβε το κάπνισμα γιατί βαρέθηκα να βρομάνε τα 2 μέτρα σε μήκος μαλλιά μου,,=τα φρεσκοπλυμένα ρούχα μου και όλο το σπίτι χωρίς καν να είμαι εγώ αυτή που καπνίζει.

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 04, 2015, 14:13 »
...μα φυσικα :thumpup: :thumpup: :thumpup:

οταν αγαπας καποιον...

Αποσυνδεδεμένος AndreasL

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #41 στις: Απριλίου 05, 2015, 18:29 »
Όσοι ποστάρετε εδώ στο Φόρουμ,
Από τον πρώτο επαίοντα με συμβουλές, μέχρι τον τελευταίο αδαή με απορίες.

'Ολοι πληρώνετε με τον χρόνο σας για να βοηθήσετε άλλους (σαν και μένα) να κόψουν, ή να μείνουν μακριά από το κανονικό τσιγάρο.
 Και αυτό είναι αληθινά το ίδιο πολύτιμο ή και περισσότερο ακόμα από το να μου χαρίζατε τον ακριβότερο εξοπλισμό.
Η προσφορά σας είναι πραγματικά μεγάλη σε μία τόσο μικρή και νέα κοινότητα.
Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #42 στις: Απριλίου 05, 2015, 23:51 »
Εχω χαρίσει περισευάμενο εξοπλισμό, έχω κάνει δώρο σετάκι που το αντικατέστησα την επόμενη μέρα, αλλά ως επι το πλείστον δανείζω (σε όποιον ενδιαφέρεται να δοκιμάσει) μία ego με έναν aspire K1. Αν κάποιος μπορεί να βγάλει ΣΚ με τον Κ1 χωρίς να καπνίσει τότε μπορεί να "τα χώσει" για κάτι καλύτερο (ή και το ίδιο, όχι όμως το δικό μου).
Είναι μεγάλη χαρά να καταφέρνει κάποιος να κόβει το κάπνισμα με τη βοήθεια σου, όμως η εμπειρία με έχει διδάξει πως αν δεν πληρώσει κάποιος δεν το προσπαθεί αρκετά (να πιάσουν τόπο τα λεφτά).

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 06, 2015, 15:31 »
Θα κινηθώ και εγώ στα επίπεδα του ότι η αρχική αγορά πρέπει να γίνει από τον ενδιαφερόμενο, το ποστ του sensk3 νομίζω είναι αυτό που με εκφράζει περισσότερο. Όταν ξεκίνησα το ητ, το έκανα με πακέτο ego-c το οποίο πλήρωσα €99. Τα παιδιά στο μαγαζί μου είπαν ότι υπήρχε και το ego-T με 65, αλλά θεώρησα τα παραπάνω χρήματα ως επιπλέον κίνητρο για να τα καταφέρω. Θες σωστή επιλογή, θες το πείσμα μου, θες το φόρουμ, θες το ότι είδα άμεσες αλλαγές, το κόλπο δούλεψε.

Έχω συνεισφέρει σε όλους τους τομείς όσον αφορά το άτμισμα, με τις γνώσεις μου, την εμπειρία μου, τις όποιες γνωριμίες μου, ακόμα και οικονομικά. Έχω πληρώσει από την τσέπη μου για να αγοράσω βάση και αρώματα για να φτιάξω 200ml υγρό σε μία φίλη που τότε ήταν μαθήτρια Γ λυκείου και ήθελε να σταματήσει το τσιγάρο. Τελικά δεν το σταμάτησε, αλλά δεν με πειράζει αυτό. Είναι όλο αυτό αρκετό? Θα δείξει. Θεωρώ σίγουρα πάντως ότι αν έχεις τη δυνατότητα να χαλάς €100/μήνα για τσιγάρα, τότε έχεις και τη δυνατότητα να αγοράσεις ητ και να σταματήσεις να χαλάς τόσα.

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Θα πλήρωνες για να κόψει άλλος το κάπνισμα;
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 11, 2015, 01:17 »
Πρόσφατα χάρισα ατμοποιητές και υγρά σε φίλους και χάρηκα πάρα πολύ που τουλάχιστον τους βοήθησα να φύγουν απο το κ.τ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62983 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3689 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 979 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43585 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560305 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem