vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

48 επισκέπτες, 4 χρήστες
ZoeM, Jorge, manoslykos, camber

Twitter

Ξαφνικό σύνδρομο στέρησης νικοτίνης;

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Ξαφνικό σύνδρομο στέρησης νικοτίνης;
« στις: Ιουνίου 24, 2011, 00:35 »
Χμμμμ.... Κουφό αλλά αληθινό.
Εδώ και 3 - 4 μέρες έχω τρελαθεί! Στο μυαλό μου γυρίζει διαρκώς το κτ. Γιατί; Έλα ντε! Ότι και να ατμίσω, είναι σα να τρώω γλυφιτζούρι ενώ ψοφάω για κοτόπουλο!
Βρε, γλυκά, άγλυκα, τσιγαρίσια, όλα μου τα υγρά μου φέρνουν σχεδόν αποστροφή!
Μάλιστα παραστράτησα! Έκανα ένα τσιγάρο προχθές, αλλά ούτε κι εκεί ηρέμησα! Το έσβησα μισό και δεν έκανα άλλο...
Ρε τι με έχει πιάσει; Λυσσάω λέμε!
Ξαφνικά βρήκα ένα παλιό μπουκαλάκι με νικοτίνη στα 16 (εδώ κι ένα μήνα σχεδόν έπεσα οριστικά στα 6 ή 9 mg/ml). Το άτμισα και... ένιωσα λίγο καλύτερα ομολογώ...
Στερητικό νικοτίνης; Κουφό!
Ομολογώ πως είμαι ακόμη σε περίεργη φάση αλλά προς το παρόν περιμένω λίγο να τελειώσω τα λάιτ υγρά μου και μετά θα πάω να χτυπήσω ένα 24άρι να δω πως την είδε ο ποιητής...
Πολύ περίεργο όμως ρε παιδιά...
Χτύπημα μηδέν με τα λάιτ, κάηκε ο λαιμός μου με το 16άρι...
Πάει λάλησα!
Συνέβη σε κανέναν; Τι ήταν; Συνήλθε ποτέ;

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Ξαφνικό σύνδρομο στέρησης νικοτίνης;
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 24, 2011, 00:38 »
Κάθε εξεταστική.......μπαίνει το e-cig στο συρτάρι και ο camel πάει σύννεφο, ένα σακουλάκι στις 2 μέρες. :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Ξαφνικό σύνδρομο στέρησης νικοτίνης;
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 24, 2011, 00:38 »
πιες κανένα τσίπουρο makk, στάξε και 18/24άρι στον άτμο σου και θα σου περάσει. :yes:
 

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Ξαφνικό σύνδρομο στέρησης νικοτίνης;
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 24, 2011, 00:51 »
Γι αυτό δεν έχω πέσει μέχρι στιγμής κάτω από 24 άρα...
Και όταν πάω να ανάψω κανένα κερασμένο μου φαίνεται σαν καλαμάκι που ρουφάω αέρα... :laugh1:
Σιγά σιγά...
Προσπάθησα κι εγώ να ξεκινήσω από χαμηλά και όλο το μυαλό μου ήταν στο κτ...

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ξαφνικό σύνδρομο στέρησης νικοτίνης;
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 24, 2011, 01:11 »
Περίεργο, αυτές τις ημέρες μετά απο πολύ καιρό μου ήρθε διάθεση να καπνίσω. Δεν πρόκειται βέβαια να υποκύψω, αλλά η διάθεση αυτή είναι μάλλον ανεξάρτητη
της νικοτίνης. Δεν μου λείπει νικοτίνη, κάθε άλλο, τη μπουχτίζω τοσο που ατμίζω...


Πολύ περίεργο...

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Ξαφνικό σύνδρομο στέρησης νικοτίνης;
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 24, 2011, 01:18 »
ΜΕ την 16mg ή λιγοτερο νικοτινη ακομη κ τωρα καποιες φορες μου εμφανιζοταν η ταση να καπνισω κ/τ αλλα τωρα που κανω 18-24mg(ειδικα 24mg) ειμαι μια χαρα δεν θελω κ/τ! :D

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Ξαφνικό σύνδρομο στέρησης νικοτίνης;
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 24, 2011, 01:19 »
Περίεργο, αυτές τις ημέρες μετά απο πολύ καιρό μου ήρθε διάθεση να καπνίσω. Δεν πρόκειται βέβαια να υποκύψω, αλλά η διάθεση αυτή είναι μάλλον ανεξάρτητη
της νικοτίνης. Δεν μου λείπει νικοτίνη, κάθε άλλο, τη μπουχτίζω τοσο που ατμίζω...


Πολύ περίεργο...

Ίσως σε διαφωτίσει σε κάτι.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2045.0.html

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ξαφνικό σύνδρομο στέρησης νικοτίνης;
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 24, 2011, 01:23 »
Εγώ πάντως κάνα δυο τσιγαράκια τη βδομάδα τα καπνίζω. Δεν νιώθω κάποιο στερητικό σύνδρομο, απλά δεν θέλω να σοκαριστεί ο οργανισμός μου απο την ξαφνική διακοπή χιλιάδων βλαβερών ουσιών που έπαιρνα απο το κανονικό τσιγάρο καθημερινά... :P

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ξαφνικό σύνδρομο στέρησης νικοτίνης;
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 24, 2011, 01:28 »
Ίσως σε διαφωτίσει σε κάτι.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2045.0.html
Πιθανόν, δεν ξέρω...
Το σίγουρο είναι ότι δεν μου λείπει η τωρινή γεύση που θα μου έδινε το κ.τ. Ενα που "προσπάθησα" να καπνίσω πολύ καιρό πρίν το έσβησα μετά απο μερικές τζουρες αηδιασμένος...
Ισως μου λείπει η πιο "ξένοιαστη" εποχή που κάπνιζα, και όχι το τσιγάρο δεν ξέρω...

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Ξαφνικό σύνδρομο στέρησης νικοτίνης;
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 24, 2011, 08:36 »
Όσοι από σας καπνίζετε περιστασιακά, να τα μετράτε και να τα αφαιρείτε από αυτά που λέει το banner σας ότι γλυτώσατε. Ζαβολιάρηδες.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Ξαφνικό σύνδρομο στέρησης νικοτίνης;
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 24, 2011, 12:48 »
Όσοι από σας καπνίζετε περιστασιακά, να τα μετράτε και να τα αφαιρείτε από αυτά που λέει το banner σας ότι γλυτώσατε. Ζαβολιάρηδες.
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :respect: :respect:
.....μπα sε καλο sου Λιακουρα μεκανεs και γελαsα  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Ξαφνικό σύνδρομο στέρησης νικοτίνης;
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 24, 2011, 12:53 »
....νωριs ακομα για μενα - πανtωs ενω ξεκινηsα δυναtα και αποφαsιsμενοs .....ειναι 2-3 μερεs που πολυ πρωι και αργα βραδυ λυsαω απο tο πουθενα για tsιγαρο με tρελα.....και μεtα μου περναει -δεν κανω βεβαια  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Theofilos

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
    • Manaria Radio
Απ: Ξαφνικό σύνδρομο στέρησης νικοτίνης;
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 28, 2011, 12:59 »
Κι εγώ μπήκα φουρτσάτος στο ΗΤ αλλα 2-3 τσιγαράκια τα έκανα αυτή την εβδομάδα. Μάλλον η εξεταστική ήταν το θέμα. Ήμουν στο τσακ να πάρω πακέτο αλλα κρατήθηκα.  Με το που μου τελειώσουν τα υγρά που έχω παίρνω 24άρι γιατί με το 11άρι δεν νιώθω σίγουρος.

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ξαφνικό σύνδρομο στέρησης νικοτίνης;
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 28, 2011, 14:04 »
Ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω την λογική σας. Είστε τόσα χρόνια καπνιστές και ξαφνικά διακόπτετε το κάπνισμα και ξεκινάτε το άτμισμα με υγρά low σε νικοτίνη  :dontknow: . ΓΙΑΤΙ ?? Είναι φυσικό ο εγκέφαλος να ζητάει περισσότερη νικοτίνη για να ικανοποιηθεί. Δεδομένου οτι η νικοτίνη από το ητ περνάει στο αίμα με αργότερο ρυθμό (ίσως και εξασθενημένη ως ένα βαθμό) και οτι το ητ δεν περιέχει ένα σωρό άλλες εθιστικές ουσίες του κτ ΠΡΕΠΕΙ για τους 3-4 πρώτους μήνες να κάνετε high υγρά 18-24-36mg και μετά να το ρίξετε στα Low (αλλά πάντα πρέπει να υπάρχει ενα 24αρι καβάτζα για τις δύσκολες ώρες).
Πολλοί πάντως που ξεκινούν με low υγρά δεν την παλεύουν για πολύ καιρό με το ητ και ξαναγυρίζουν στο κτ και ιδιαίτερα οι γυναίκες  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ξαφνικό σύνδρομο στέρησης νικοτίνης;
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 28, 2011, 14:07 »
Συμφωνω απολυτα :thumpup:
Απο ψηλα ξεκινας και σιγα σιγα κατεβαινεις για λιγο
Ποιο απλα , ανεβοκατεβαινεις!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125499 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix