vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

77 επισκέπτες, 8 χρήστες
Βούδας, lounik, camber, ZoeM, soulplayer, lagoudakis, lkk, Ποντικός

Twitter

Γενική συζήτηση για mods

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #525 στις: Ιουνίου 19, 2013, 19:24 »
Να κανω την ερωτηση μου κ εδω μια κ βλεπω κινηση .
Μπορεί κάποιος να μου πει που θα βρω ενα button για επισκευή μοντ; κ επίσης τι χρωμα καλώδιο χρειάζομαι για την σύνδεση Μπόυντον-πολος ατμό- κ πόλος μπαταρίας

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας tapatalk 2


Στάλθηκε χρησιμοποιώντας tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος marnik

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #526 στις: Ιουνίου 19, 2013, 19:29 »
Αν δεν ξερεις τι χρωμα καλωδιο να βαλεις ασε καλυτερα την επισκευη σε καποιον που ξερει.
Χωρις πλακα τωρα βαλε οτι χρωμα σου γουσταρει.Το παχος παιζει μονο ρολο.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #527 στις: Ιουνίου 19, 2013, 19:45 »
Aφου δεν αναφερεις ποια περιοχη εισαι ψαξε εδω που ειναι απο Ελλαδα και μεσω ιντερνετ
http://www.acdcshop.gr/tactswitch-c-54_136.html

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #528 στις: Ιουνίου 19, 2013, 19:55 »
Γερμανία βρίσκομαι κ μου χάλασε. Εγώ βασικά το χαλασα γιατί το σκαλισα.μονο απο eBay μου είναι ευκολότερο να κάνω αγορά αλλά δεν ξέρω τι θα βολευει

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #529 στις: Ιουνίου 19, 2013, 20:00 »
μονο με φωτο του παλιου μπορουμε να σε βοηθησουμε  :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #530 στις: Ιουνίου 19, 2013, 20:12 »


Στάλθηκε χρησιμοποιώντας tapatalk 2



Αποσυνδεδεμένος chris76

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #532 στις: Ιουνίου 22, 2013, 09:52 »
3 λινκ σε λιγότερο  από 15 λεπτά  :o :o

στη τσέπη τα έχεις ; ; ;
 :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #533 στις: Ιουνίου 22, 2013, 13:36 »
Σε joytech evic σε ποια θερμοκρασία να βάλω την υπερθέρμανση; Την έχει στους 35 βαθμούς και αναβοσβήνει συνέχεια το εικονίδιο του θερμόμετρου. Να το βάλω στους 80?

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #534 στις: Ιουνίου 22, 2013, 13:41 »
Γεια χαρά
να ανοίξω αυτό το θέμα με  αφορμή  για αγορά μηχανικού mod  από τον  leo το bOd MECHA
είμαι χρήστης provari  μα ατμό  the dripper   είμαι πολύ ευχαριστημένος και δεν έχω κανένα πρόβλημα
απλά είδα το μηχανικό mod   και είναι πολύ όμορφο
Το θέμα είναι το εξής ΤΙ ΚΕΡΔΙΖΕΙ/u] κανείς  από το μηχανικό σε σχέση με το ηλεκτρονικό
Όσοι γνωρίζουν να αναφέρουν για να ξέρουμε και οι υπόλοιποι  :hmmm:
Σκέφτομαι μια ανάλογη κίνηση. Από το πτωχικο evic να περάσω (ευρώ επιτρεποντος) στο mecha. Μου αρέσει πολύ αισθητικά αφενός και αφετέρου μου αρέσουν (θεωρητικα) η αντοχή, η απλότητα και το ότι με το bod την κεφαλή μεκα και το evic θα έχω 2 πλήρη ατμιστικα μηχανήματα.

Δεν παίζω ακόμη σε πολύ χαμηλές αντιστάσεις και το κύριο μειονέκτημα των μηχανικών με την πτώση τάσης δεν με απασχολεί ιδιαίτερα σε συνάρτηση με την συχνότητα ατμισματος. Με το evic βγάζω την ημέρα με ένα 25-30% μπαταρία (Samsung protected 2600mah). Υποθέτω με το κτήνος των 3400mah θα βγαίνει άνετα η ημέρα για μέση χρήση χωρίς αξιοσημείωτη πτώση τάσης. Φυσικά με τις νανομπαταριες 18350 η πτώση θα είναι πολύ πιο γρήγορα εμφανής. Αλλά το bod ακόμη και με 18650 είναι αρκετά μαζεμένο οπότε θα σου πρότεινα 18650 για να το ευχαριστηθείς και 18350 για backup (όπως έχω κάνει και εγώ στο evic).

Sent from my 2 using (frequently) my brain.


Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #535 στις: Ιουνίου 22, 2013, 14:00 »
E, όχι και πτωχικό το evic...
Eυαίσθητο λόγω των ηλεκτρονικών ναι μπορεί να ειναι.Αλλά μην τα θελουμε και όλα δικά μας.
Μπορει τα μηχανικά μοντ να ειναι πιό απλά σε λειτουργία να εχουν μεγαλύτερη αντοχή στο χρόνο και να ειναι πιό όμορφα σε κάποιες περιπτώσεις, αλλά δεν σου δινουν τη δυνατότητα παραμετροποίησης των ηλεκτρονικών μοντ.
Το θεμα ειναι τι θελει κάποιος να κάνει.Με εναν επισκευασιμο ατμό μπορεις να παιξεις με τις διαφορες αντιστάσεις και να δουλεψει καλύτερα με ένα vv μοντ, ενω ενα μηχανικό θα σε περιορίσει.

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #536 στις: Ιουνίου 22, 2013, 14:21 »
Κι εγώ έχω αντιστοιχους προβληματισμούς με τους από πάνω....
Δηλ θα θελα ένα μηχανικό (ελληνικό κατά προτίμηση) για να είναι πιο μικρό απ' το mini provari κι εξισου όμορφο...
Όμως έχω κατασταλλάξει σε ρεύματα από 3,8 - 4,3V με αντιστάσεις 1,5-2ωμ...
Μπορω να τα έχω (απ΄τα λίγα που έχω διαβάσει) με τη χρήση του τσιπακίου(kick) μέσα στο μηχανικο...
Tότε όμως το μηχανικό γίνεται 18650 μέγεθος οπότε byebye το ''πιο μικρό από το mini provari''....
Αδιέξοδο.... :(

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #537 στις: Ιουνίου 22, 2013, 14:29 »
E, όχι και πτωχικό το evic...
Eυαίσθητο λόγω των ηλεκτρονικών ναι μπορεί να ειναι.Αλλά μην τα θελουμε και όλα δικά μας.
Μπορει τα μηχανικά μοντ να ειναι πιό απλά σε λειτουργία να εχουν μεγαλύτερη αντοχή στο χρόνο και να ειναι πιό όμορφα σε κάποιες περιπτώσεις, αλλά δεν σου δινουν τη δυνατότητα παραμετροποίησης των ηλεκτρονικών μοντ.
Το θεμα ειναι τι θελει κάποιος να κάνει.Με εναν επισκευασιμο ατμό μπορεις να παιξεις με τις διαφορες αντιστάσεις και να δουλεψει καλύτερα με ένα vv μοντ, ενω ενα μηχανικό θα σε περιορίσει.
Το "πτωχικο" πήγαινε σε σύγκριση με το λαμπερό προβαρι του συνφορουμιστα. Μια χαρά είναι το evic και είναι πλέον ο hitech σύμμαχος μου στην μεγάλη μάχη. :-)
Φυσικά την οποία αξία του θα την αποδείξει και με την αντοχή του σε βάθος 6 μηνών 1 χρόνου.

Απλά θα ήθελα και την εμπειρία του μηχανικού. Μόλις τον επιτρέψει η τσέπη μου σίγουρα η επόμενη ατμιστικη μηχανή θα είναι μηχανικό. Πέρα από λίγα παραπάνω βατ (δεν τα χρειαζομαι) και περισσότερη ακρίβεια/σταθερότητα (δεν είναι brake point για μενα) δεν νομίζω ότι κάποιο άλλο vw μπορεί να μου δώσει κάτι παραπάνω. Οπότε επόμενη αγορά μάλλον το mecha για το απλό, το όμορφο και το μινιμαλ του θέματος. :-)



Sent from my 2 using (frequently) my brain.


Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #538 στις: Ιουνίου 22, 2013, 14:30 »
Mηχανικο δίχως booster αντισταση 1,3 και κατω.
Με zorba πάνω δεν υπάρχει περιορισμός.
Ο επισκευάσιμος φίλτατε malamadre τον ίδιο περιορισμό εχει και στα vv/wv.
Βασικά τα vv ειναι γιαυτους που παίζουν με εργοστασιακούς ατμοποιητές γιαυτο βγήκαν τουλάχιστον κάποτε αυτή είναι και η φιλοσοφία οτι αντισταση να βάλεις πάνω να μπορείς να τη δουλέψεις μέχρι τα όρια του εκάστου mod.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #539 στις: Ιουνίου 22, 2013, 16:58 »
Μπορω να τα έχω (απ΄τα λίγα που έχω διαβάσει) με τη χρήση του τσιπακίου(kick) μέσα στο μηχανικο...
Tότε όμως το μηχανικό γίνεται 18650 μέγεθος οπότε byebye το ''πιο μικρό από το mini provari''....
Αδιέξοδο.... :(
roller με 18350 και kick       7.6mm
provari mini με 18350         8.9mm
Υποθέτω ότι κάτι παρόμοιο ισχύει και για τα υπόλοιπα μηχανικά mods.





 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19326 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 190816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1105340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 864 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 210182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro