vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, dkostas, Milarepa, th3ofilos, JohnDag, pelegrin07

Twitter

Μετα απο ποσο καιρο ατμισματος με τυπου eGo μπαταριες ασχοληθηκατε με mods?

Αποσυνδεδεμένος tsimenis

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Σχεδόν αμέσως. Αφού κάποια στιγμή θα το έπαιρνα, γιατί να το αργήσω; Έτσι πήρα το istick t 40w.

Αποσυνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
μετα απο 2 μηνες δεν την παλευα αλλο με τις μπαταριες Ego.... ετσι πηγα και πηρα ενα μοντακι και εχω το κεφαλι μου ησυχο... !!!  ;D

Αποσυνδεδεμένος blalck

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Ένα χρόνο με ego και άλλο ένα χρόνο με mod και επισκευάσιμους και βρήκα την υγειά μου.

Αποσυνδεδεμένος Sofia K.

  • *
  • 36
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ατμίζειν εστί εύ ζην
Κοντεύω τον 1,5 μήνα και μόλις πήρα μοντάκι.
Oh, my Mod!  Χορταστικές τζούρες και απογείωση DIY υγρών! 
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Bill-Βασιλης

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Ειμαι 22 μηνες ατμιστης  6-8 μηνες με την παροτρυνση φιλου-γνωστη του η/τ αγορασα απο Ελλαδα το istick 30
και βρηκα την ησυχια μου.

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Και εγω αργησα, εμεινα 1,5 χρονο περιπου με τις ego και μαζι με η.τ. εκανα και κ.τ.
Ενα 8μηνο περιπου με μοντακια και αλλους ατμοποιητες και απο τοτε τελος το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Ξεκινησα με μια spinner 2 πριν μεριπου ενα τριμηνο! Σε λιγοτερο απο μηνα πηρα το vtc mini και μεσα στο τριμηνο πηρα και δευτερο mod...
Την spinner την πηρα ως φθηνη λυση καθως δεν ειχα ψαχτει καθολου για τιμες εξωτερικου και δεν ηθελα να δωσω πολλα λεφτα στην αρχη για ενα mod τα οποια ειναι αρκετα ακριβα στην Ελληνικη αγορα! Καπου εκει ανακαλυψα και το forum, το εψαξα λιγο παραπανω, ειδα και τι γινεται και με τις τιμες εξω οποτε γρηγορα γρηγορα προχωρησα στην αγορα ενος μοντ και ενος καλου ατμοποιητη

Αποσυνδεδεμένος arkas1976

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Eιχα σκοπό να πάρω ego one mega set  αλλά επειδή είμαι ψείρας μπηκα πρώτα σε ένα αγγλικο φορουμ ( μην ρωτατε πως, ετυχε), μετά βρήκα την κοινότητα εδώ και λεώ κοινότητα γιατι αυτό είναι όχι απλως φορουμ, και τελικα ξεκίνησα κατευθείαν με μοντ και επισκευάσιμο ατμοποιητη με εργοστασιακες κεφαλες. Μετα από 2 βδομάδες και με την βοήθεια του GiorgosRab και  giorgos maniadakis (αρκετα πμ  ;D  ευχαριστώ που με ανεχτήκατε) τώρα πλεον φτιάχνω μόνος μου αντιστάσεις

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Ούτε μήνας και αγόρασα μπούλι σμόουκερ α2 μέγκα τάνκ και τζί τζι στέλθ.Τον επόμενο μήνα περίπου αγόρασα προβάρι και πάρκαρα εκεί για περίπου 4 χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος pit69

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Γυρω στο εξαμηνο , ειχα μια μεταβλητης τασης , αλα οταν παρεδωσε πνευμα ...η μπαταρια το γυρησα στα μοντακια , οπου καμια σχεση ...μερα με τη νυχτα και σε αποδωση κλπ.
Εν τελει τα μοντακια , ειναι πλεον μονοδρομος και ειδικα τα μοντακια με αποσπωμενη  μπαταρια , μιας και παρεχουν και ασφαλεια , και ρευματα , πραγματα που σε καμια περιπτωση δεν μπορουν να σου δωσουν τα τυπου eGo...
Χωρις να θελω να τα απαξιωσω , μιας και κανουν καλα και μερικα αρκετα καλα τη δουλεια τους , ειδικα για νεους ατμιστες .

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Mετα απο 15 μηνες με τυπου ego και spinner(γνησιο)και αρκετους μαιμου spinner 2(4 μαιμου στο συνολο Χ 8 ευρω ο καθενας=32 ευρω =πεταμενα λεφτα,1 μηνα αντε 2 το πολυ και μετα ξευτιλιζοταν τα πασα τους, χαλουσαν πλακετες,ξεκολουσαν καλωδια)βεβαια φταινε και οι "σωστοι" επαγγελματιες της περιοχης μου που κρατουσαν ως επτασφραγιστο μυστικο τους επισκευασιμους ατμοποιητες μην τυχον και  χασουν την μαρμιτα(τουλαχιστον 10ρικακη καθε 2 βδομαδες για κεφαλες bvc-bdc),αφου λοιπον ανακαλυψα τους επισκευασιμους(καλα να΄ναι το φορουμ) ηταν φυσικο να περασω και στα mods αφου επισκευασιμος χωρις  mod  δεν γινεται!

Αποσυνδεδεμένος Nacajima

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Μετά από 4 μήνες με εγώ πήρα το πρώτο μου mod cloupor mini 30W αλλα μετά από 2 μήνες αποδείχτηκε και αυτό λίγο γιατί αλλαξαν και η συνθήκες, περισσότερα ρεύματα NI και ΤΙ και πέρασα σε 2-3 διαφορετικά mod όπου και σήμερα έχω κατάληξή σε ένα βασικό εξοπλισμό... και τελικά κατέληξα στο Kanthal  το οποιο και αγαπώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος KingKong667

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπερασπιστείτε όλοι τα δικαιώματα! www.cassa.org
18 μήνες με μπαταρίες τυπου eGo και πολλά μπρος πίσω στο θέμα άτμισμα-κάπνισμα μέχρι να πάρω το ξίφος των οιωνών γνωστό και ως Vamo v5!
που απλά άλλαξα σε περίπου 2 μήνες για το πιστό μου μέχρι και σήμερα (2,5-3 χρόνια) hammer aki!
Το χρησιμοποιώ ακόμα καθημερινά σαν βάση για να στριβω αντιστάσεις  ;D .

Αποσυνδεδεμένος Bill Geo

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Εγω προσωπικά σε λιγότερο από μήνα γιατί ήθελα να ασχοληθώ να φτιάξω δίκης μου κατασκευής μοντ και να δοκιμάσω και τον έλεγχο θερμοκρασίας.

Αλλα πιστεύω ότι πολλούς τους καλύπτει απόλυτα μια ego style μπαταρία (άντε έστω μια ego one) κι ένας καλός clearomizer
Και εχω δυο τρία παραδείγματα του άμεσου κύκλου μου που δεν έχουν κανένα παράπονο εδώ και καιρό και έχουν κόψει μαχαίρι το κ.τ. (παντα με καπνικα υγρά)

Βέβαια δεν θα το δείτε αυτο σε κανένα poll γιατί πολυ απλά πι άνθρωποι αυτοί δεν θα γραφτούν σε ατμιστικο φόρουμ γιατί δεν το εχουν ανάγει σε χόμπι το ατμισμα.

Αποσυνδεδεμένος Denpolypataw

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
μεσα στο τετραμηνο  αγορασα το πρωτο μου μοντακι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8469 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180881 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34109 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537232 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60004 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238027 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 618 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085516 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10414 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12