vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

531 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, panoskapa, Jorge, grag

Twitter

Υγρά Mr. Good Vape

Αποσυνδεδεμένος claireth

  • **
  • 110
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 17, 2015, 14:29 »
ξέρει κανείς αν έχουν εμφανιστεί τα υγρά αυτά προς Αθήνα μεριά?2 μαγαζιά έχω ανακαλύψει προς το παρόν και τα 2 Θεσσαλονική!
μου έχει κάτσει να δοκιμάσω όπως και δήποτε το moon sugar αν είναι έτσι όπως περιγράφεται προβλέπεται  :baby:   :))

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 19, 2015, 00:54 »
Δοκιμασα πριν μερικες ωρες το Melon Head...Δεν ξερω τι ακριβως εχει μεσα και δεν με ενδιαφερει..Μακραν απο τα πιο εθιστικα ΜΗ καπνικα υγρα της αγορας..OMG πρεπει να δοκιμασω και τα υπολοιπα της εταιριας...


 :sign_trelaaa:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 19, 2015, 21:50 »
Είναι όντως "ζαχαροπλαστείο" στην γλύκα?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 19, 2015, 22:15 »
Εχεις δοκιμασει Γιωργο καποιο απο αυτα τα υγρα?Βλεπω δυστηχως οτι Ελλαδα ειναι διαθεσιμα μονο σε 30 ml μπουκαλακια που κοστιζουν 22 ευρω το καθενα..Τσιμπημενη τιμη ασχετα με το ποσο νοστιμα μπορει να ειναι σαν υγρα...Μετα το Melon Head που πραγματικα η καθε τζουρα ηταν ταξιδι στον ατμιστικο παραδεισο,νομιζω πως με καποιον τροπο πρεπει να βρω τα μικροτερα μπουκαλακια για να αρχισω δοκιμες :yes:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 19, 2015, 22:24 »
Δεν δοκίμασα, αλλά θέλω να πάρω γιατί αυτή η περίπτωση των gourmet υγρών, μετά και τα Five Pawns που με έχουν κερδίσει, με ενδιαφέρει πολύ. Το μόνο που φοβάμαι είναι αυτό που έχω ακούσει, πως όλη η σειρά δηλαδή γλυκίζει επικίνδυνα. Γι' αυτό θέλω τα φώτα σας παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 19, 2015, 22:44 »
Με φοβιζει λιγο αυτο που λες για τα Five Pawns καθως εμενα πχ το Grandmaster δεν με κερδισε ουτε στο ελαχιστο ενω το Melon Head του Mr Good Vape με τρελανε ειλικρινα...Δεν ξερω πως θα ειναι τα αλλα υγρα του Mr Good Vape και αν θα ειναι καλα η για πεταμα,αλλα το Melon Head ειναι πολλες σκαλες πανω απο το Grandmaster και οχι μονο :yes:

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 19, 2015, 22:52 »
Συνολικά  κρίνοντας  ότι    πολύ - επίπεδο  υγρό  ήρθε  Ελλάδα  κατά  την  γνώμη  μου   είναι  ότι  καλύτερο  υπάρχει  αυτήν    την  στιγμή   :yes:
 
Κρατώ  μια  επιφύλαξη  για  τα   γαλλικά  που  έφερε  η  Vapeland  οπού  δεν  έχω  δοκιμάσει  ακόμα :hmmm:

 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 00:34 »
Τσ υγρά θα τα δοκιμάω ωσονούπω. Όσο για τα Vaponaute, βάζω την υπογραφή μου φαρδιά πλατιά! Ιδιαίτερα τα Over the rainbow & under the sea!

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 09:23 »
@J imjp1982
Μη μένεις μόνο στο Grandmaster. Δοκίμασε και κάτι άλλο αν έχεις ευκαιρία. Είναι πολύ καλά. Τρία έχω δοκιμάσει μόνο βέβαια, αλλά καλές εντυπώσεις και απο τα τρία, με κορυφαία του Castle Long. Θα δοκιμάσω κάτι απο Mr. Goodvape με την πρώτη ευκαιρία παραγγελίας μου. Θα δω κάτι που να φέρνει σε περισσότερη VG και θα το τιμήσω. Και τα Γαλικά μου κεντρίσανε το ενδιαφέρον, θα ρίξω μια ματιά στις περιεκτικότητες, γιατί δεν μπορώ τίποτα περισσότερο σε PG απο 50/50, και αν ειναι ΟΚ θα τα τιμήσω.


Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 18:58 »
Γενικα Γιωργο εχω την νοοτροπια αυτη:Αν παρω ενα απο τα καλυτερα υγρα μιας εταιριας να το δοκιμασω και δεν μου αρεσει,μετα δεν μπαινω στον κοπο να δοκιμασω αλλα της εταιριας..Και ΝΑΙ ειναι πιθανο οτι ολο και καποιο απο τα υπολοιπα Five Pawns μπορει να μου αρεσει αρκετα,αλλα εχοντας δοκιμασει ενα απο τα καλυτερα υγρα για πολλους το Grandmaster σε ενα απο τους καλυτερους εργοστασιακους ατμοποιητες τον ναυτιλο και αφου δεν μου εκανε καθολου κλικ και ουτε πηρα τις γευσεις που λεει οτι δινει και σε συνδυασμο παντα και με την τιμη που εχουν γενικως τα Five Pawns,δυσκολο να συνεχισω να ασχολουμε με αυτα...Ακριβως το αντιθετο συμβαινει τωρα αν παρω ενα υγρο απο μια εταιρια και μου αρεσει τρελα..Οπως συνεβη και με τον Mr Good Vape..Το 1ο υγρο που δοκιμασα ηταν το Melon Head και επαθα σοκ...Ε δεν γινεται να μην δοκιμασω λοιπον τωρα μερικα ακομα απο αυτη την εταιρια..Αν το Melon Head πχ δεν μου αρεσε δεν θα εμπαινα στον κοπο να δοκιμασω αλλα υγρα Mr Good Vape οπως συνεβει με τα Five Pawns...Και ΟΛΑ ειναι θεμα γουστων..Το καλυτερο μου μπορει να ειναι το χειροτερο σου :)

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 19:31 »
Ετσι ειμαι κι εγω. Μου εχει τυχει βεβαια και το κουφο να παρω για αρχη 3 αρωματα μιας εταιριας, να μου αρεσουν πολυ, και τα υπολοιπα 6 που πηρα μετα, να ειναι απο αδιαφορα εως αηδιαστηκα για τα γουστα μου.  :dontknow: : Η κωλοφαρδια της πρωτης φορας... :))

Αποσυνδεδεμένος claireth

  • **
  • 110
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 24, 2015, 18:46 »
σήμερα ήρθαν στα χέρια μου Moon Sugar και Sundae Fundae..εκτός από τα 2 αυτά στα 30ml ήρθαν και δειγματάκια 6ml Bahama Mama,Karma Cream και το Dooble Dooyah!
Λοιπόν περιττό να πω ότι ανοίγοντας το κουτάκι που περιείχε τα υγρά,με πήρε η μυρωδιά του μπισκοτοβούτυρου από απόσταση (κακό δεν είναι για εμένα) φρέσκια,σαν να μπαίνω σε φούρνο/ζαχαροπλαστείο :tongue_smilie:


Σε μυρωδιά και το Moon και το Sundae είναι παρόμοια αλλά γευστικά μπορώ να πω ότι το Sundae έρχεται πιο ανάλαφρο με διακριτή τη γεύση μπισκότου με κρέμα και στο βάθος να ξεχωρίζει ελαφρά η βανίλια,ειλικρινά το λάτρεψα (αυτό κάνω τώρα η αλήθεια είναι)
το Moon Sugar από την άλλη,τόσο αληθινή και έντονη γεύση butterscotch δεν την έχω νοιώσει,χρόνια έχω να βάλω στο στόμα μου τις γνωστές καραμέλες των παιδικών μου χρόνων και τις θυμήθηκα σαν να μην πέρασε μια μέρα,παρ'όλα αυτά δεν είναι για συνεχές άτμισμα,όσο και να μου αρέσουν τα γλυκά (τα καπνικά τα εγκατέλειψα γρήγορα) δεν το κατάφερα,με κούρασε γευστικά μπορώ να πω..άλλωστε και εκείνες οι καραμέλες δεν ήταν και για χόρταση  ;) 


Οσο για τα άλλα δεν τα δοκίμασα ακόμη,αλλά οι μυρωδιές έντονα φρουτένιες και σίγουρα θα μου αρέσουν,αυτό το Bahama Mama δε μου θύμισε το παγωτό μπανάνα σε ξυλάκι που τρώγαμε όταν ήμασταν πιτσιρίκια,κάτι μου λέει ότι αυτό θα το πάρω σύντομα  :)


6αρια όλα τα υγρά,ατμός υπέρ του δέοντος,χτύπημα όχι ιδιαίτερο αλλά δεν το έχω επιδιώξει κιόλας...δεν είναι μια αγορά που κάνει κάποιος συχνά αλλά θεωρώ ότι τα χρήματα τους τα αξίζουν! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 14, 2015, 19:58 »
Πήρα και εγώ σήμερα το sundae fundae.
Είναι πολύ διακριτική η γεύση του, έρχεται στο βάθος απαλά, θα το ήθελα λίγο πιο έντονο.
Βέβαια είμαι στα πρώτα ml ακόμα, δεν κρίνω στα σίγουρα αν δεν κάνω καμιά 20αριά ml για να δω πως ανταποκρίνεται το κάθε υγρό σε διάφορες φάσεις της ημέρας.


Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 14, 2015, 20:29 »
Καμια ανάλυση εργαστηριακή παίζει;Απο διακετύλιο πως πάμε;Αν είναι όντως τόσο γλυκα,το μυαλό μου παει  προς custard.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 14, 2015, 21:28 »
@thepoetnet...Αφού λες διακριτικό, θα είναι το πρώτο που θα δοκιμάσω. Γιατί τα πήρα με λίγο φόβο,απο την άποψη μήπως είναι πολύ έντονα γλυκά. Ωχ...μας βλέπω και εκεί να κάνουμε το τάμα μας τακτικά. Αλλά αν είναι νόστιμα και απολαυστικά, χαλάλι :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172317 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559574 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10781 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364