vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

109 επισκέπτες, 10 χρήστες
lagoudakis, Xameno_Skli, chara22, tony1976, maprix, ZoeM, Jorge, nuts, Blackwolf, treloneritis

Twitter

DELTA II JOYETECH Subohm

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 12:57 »
Σύμφωνα με αυτήν την καινούργια πατέντα που κάνανε και περνάει το σηρμα απο της τροπές δεν θα έχουμε περισσότερη σιδεριλα στο στόμα μας ; Το ρωτάω γιατι όσο περισσότερο Σιένα προεξεχη απο τα σπηρωμα και πέρα συνήθως βγάζει πολυ καμένο στο στόμα ισχύει για αυτόν τον ατμόποιητή ή όχι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 13:00 »

"Μάλλον χρειάζεται να ανεβείς στα 28 έως 33 watt περίπου. Σε συνάρτηση πάντα με τη μπαταρία/mod που χρησιμοποιείς. Σε βλέπω βέβαια να πέφτεις και κάτω από τα 6mg νικοτίνης."



Το μοντάκι είναι το smok xpro m50 65watt με μπαταρία LG HE2 18650. Θα το δοκιμάσω σε πιο ψηλά watt για να δω αν οντως υπάρχει διαφορά στο χρόνο ανταπόκρισης. Κατά το βραδάκι όμως γιατί τον έχω με castle long το οποίο απολαμβάνω μόνο στον καναπέ το βράδυ με ταινία και εσπρεσάκι. ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 19:23 »
Εγώ πάντως κατέβασα και κάτω από 20 watt και ας είναι εκτός προδιαγραφών κεφαλής.  Kαι ουσιαστικά μηδένισα και τη νικοτίνη γιατί διαφορετικά δεν παλεύεται ή είναι για να κάνεις μια τζούρα στις τόσες ώρες. Μέχρι να έλθει η επισκευάσιμη κεφαλή τουλάχιστον. Και για να απαντήσω σε μια από τις προηγούμενες ερωτήσεις θα έλεγα ότι ο Delta ΙΙ δεν δίνει ούτε γεύση σιδερίλας ούτε καμμένου.

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 21:19 »
Γεια σας,
Σήμερα έγινα κάτοχος του delta ΙΙ και της επισκευαςιμης κεφαλής του.
Ξέρω ότι αυτού του είδους οι ατμό είναι για subohm καταστάσεις αλλά εγώ τον δουλεύω με 1,5 αντίσταση και πάει σφαίρα!(όπως και τον sub tank mini).
Να σημειώσω ότι η επισκευασιμη είναι ακριβώς ίδιας φιλοςοφιας με του egrip αλλά λίγο μεγαλύτερη.
Καμμία μυρωδιά απολύτως,οι διάφορες ελάχιστες απο τον sub tank τουλάχιστον στα δικά μου τα στησίματα.
Αυτά τα ολιγα...


Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουαρίου 02, 2015, 22:22 »
Απο τζούρα πως πάει σε σχέση με τον subtank; μπορει να γίνει πιο σφιχτη;

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 00:23 »
Εγώ τους δουλεύω και τους δυο με πολύ λίγο ανοιχτή την ρύθμιση του αέρα.
Απο θέμα τζουράς τώρα στα ίδια επίπεδα μπορώ να πω παίζουν και οι δυο.
Τώρα όσον αφορά τις διάφορες τους:
Απο πλευράς κατασκευής ο subtank μου κάνει λίγο πιο στιβαρός και βρίσκω λίγο πιο ελαφρυ τον delta(χωρίς να υστερεί πολύ όμως).
Δεν θα εκφέρω άποψη για τις κεφαλές τους γιατί τους δουλεύω και τους δυο με τις επισκευασιμες.
Ίδιο ακριβώς στήσιμο,ίδιο υγρό και ίδια watt και οι διάφορες είναι εμφανείς.
Γεύση:Και οι δυο δίνουν φανταστική γεύση με τον delta να μου δίνει πιο έντονη.
Αν το υγρό έχει πάνω απο ένα άρωμα ο delta τα αποδίδει ξεχωριστά ενώ ο subtank μου δίνει μια πιο γενική γευση(αν γίνομαι κατανοητός) :-)
Και οι δυο πάντως είναι ότι καλύτερο έχω ατμισει μέχρι τώρα.
Ντουμανι:Νομίζω εδώ έχουμε ισοπαλία.
Δεν βρήκα μεγάλες διάφορες στο ντουμάνι αν και δεν είμαι πολύ φίλος των "πνευμονικων",αλλά με μια δοκιμή που έκανα το ντουμάνι είναι απεριόριστο ακόμα και στις μεγάλες αντιστάσεις.
Χτύπημα:Η μέρα με τη νύχτα!
Χρειάστηκε να κατεβάσω πολύ τα watts στον delta για να μπορέσω να τον ατμισω στα δικά μου δεδομένα.
Πχ αν ατμιζω τον subtank στα 10 watts τον delta τον κατέβαζω στα 8.
Πολυ δύναμη το εργαλείο λεμε!


Τέλος δεν θα πω ποιος είναι καλύτερος γιατί είναι εντελώς υποκειμενικό.
Εγώ πάντως θα τους κρατήσω και τους δυο γιατί ο καθένας μου δίνει ξεχωριστά πράγματα.
Αυτά τα ολιγα και πιστεύω να μην σας κούρασα...


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 03, 2015, 00:38 από mariocuzco »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 00:56 »
Το οτι είναι ελαφρύτερος είναι πολύ σημαντικό... Μη σου πω πως είναι δείγμα και πιο μελετημένης κατασκευης...

Όσο για τις έτοιμες κεφαλές, έχω σοβαρές υποψίες πως θα είναι καλύτερες... Θα το διαπιστώσω σύντομα.

Θενξ Μάριο!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 02:39 »
Οι έτοιμες κεφαλές είναι όντως καλύτερες. Και θα ήταν ακόμα καλύτερες αν υπήρχε πρόβλεψη για έτοιμες κεφαλές στο 1,0 ohm.

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 07:37 »
Γεια σας,
Σήμερα έγινα κάτοχος του delta ΙΙ και της επισκευαςιμης κεφαλής του.
Ξέρω ότι αυτού του είδους οι ατμό είναι για subohm καταστάσεις αλλά εγώ τον δουλεύω με 1,5 αντίσταση και πάει σφαίρα!(όπως και τον sub tank mini).
Να σημειώσω ότι η επισκευασιμη είναι ακριβώς ίδιας φιλοςοφιας με του egrip αλλά λίγο μεγαλύτερη.
Καμμία μυρωδιά απολύτως,οι διάφορες ελάχιστες απο τον sub tank τουλάχιστον στα δικά μου τα στησίματα.
Αυτά τα ολιγα...


από πού προμηθεύτηκες την επισκευάσιμη; έχει έρθει σην Ελλάδα;

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #54 στις: Φεβρουαρίου 03, 2015, 23:39 »
Μένω Αγγλία...

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #55 στις: Φεβρουαρίου 04, 2015, 10:06 »
sorry, δεν είχα δει τις πληροφορίες στο προφίλ σου ... :-[

Αποσυνδεδεμένος skevos95

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 07:22 »
Μπορεί κάποιος να μας πει αν η επισκευάσιμη κεφαλή έχει αρκετούς τρόπους στησήματος? Δλδ κλασική οριζόντια οκ.. αλλά τί γίνεται με vertical ή αν μπορουμε να έχουμε διπλή αντίσταση κλπ. ? Σόρρυ αλλά δεν είμαι γνώστης των επισκευάσιμων  :idiot1: :fight_hammered2: :doh3:

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 17:21 »
Απο διάφορα που έχω διαβάσει καθώς και αρκετά review που έχω δεί, οι περισσότεροι χρησιμοποιούν τον delta 2 με πάνω απο 35 watt μέχρι και 60watt. Με την πρώτη κεφαλή που έχω χρησιμοποιήσει, κάτω από 30watt υπολειτουργεί και αργεί πολύ να πάρει μπρός. Από την άλλη, αν ανεβάσω από 35watt και πάνω, πέρνω αμέσως καμένο.


Με την κεφαλή έχω κάνει μέχρι τώρα γύρω στα 7μλ, αλλά την συγκεκριμένη συμπεριφορά την είχε από την αρχή. Τα υγρά που χρησιμοποιώ είναι 50/50. Τι μπορεί να φταίει? Ίσως να μην την άφησα να ποτίσει καλά πριν τι αρχική χρήση ή κάτι άλλο?


Επίσης έχει πάρει κανέις την RBA κεφαλή για να δώσει εντυπώσεις?

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 17:29 »
Σε καινουργια κεφαλη και κυριως subohm,παντα ριχνουμε μερικες σταγονες στην κεφαλη μεσα να ποτισει το υλικο πριν την χρησιμοποιησουμε..Καλο θα ηταν αφου το κανουμε αυτο,να γεμισουμε το τανκ και να περιμενουμε μετα και κανενα 10 λεπτο να ποτιστει το υλικο επιπλεον απο το υγρο που εχει μεσα το τανκ..Μετα οκ ξερεις..Ντουμανια :cigar: :cigar: :cigar: 

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 17:41 »
Σταγόνες στην κεφαλή είχα στάξει καθώς επίσης και στα τρία κανάλια απο όπου γίνεται η τροφοδοσία υγρού. Μάλλον δεν τον άφησα να απορροφίσει αρκετά. Μετά όμως δεν έπρεπε να ποτίσει όλο το βράδυ ή η ζημιά έχει γίνει?


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175714 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4794 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix