vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, thebull, hlias bax, giorgos1999, manoslykos, gfilip

Twitter

DELTA II JOYETECH Subohm

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
DELTA II JOYETECH Subohm
« στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 12:24 »
DELTA II Atomizer (subohm)
Aπό την δεύτερη μέρα του χρόνου έχω στα χέρια μου ένα πρωτότυπο του νέου joyetech Dellta II, που μου εστάλη από την αντιπροσωπία, ecig hellas, για δοκιμή και παρουσίαση στο φόρουμ.







Ο Dellta II έχει εντελώς διαφορετική φιλοσοφία από τους υπόλοιπους Delta, αρχίζοντας με την εμφάνισή του, που απλά θυμίζει κάπως τον delta 19.
Ετσι, τα γενικά του χαρακτηριστικά είναι:
22 χιλιοστά διάμετρος, 70, 5 χιλιοστά ύψος, 3.5 μλ χωρητικότητα τανκ. Το επιστόμιο είναι τύπου 510, 1.7 εκατοστά και 1 διάμετρο, αλλά με πιο φαρδύ εσωτερικά από τα συνηθισμένα και ελάχιστα πιο φαρδύ γενικότερα. Τα κοινά 510 μπαίνουν, αλλά μόνο αυτά που σφίγγουν πολύ καλά στους ατμοποιητές σας θα του ταιριάξουν.





Υλικά κατασκευής: ανοξείδωτο ατσάλι και πυρέξ. Το τανκ έχει πυρέξ εξωτερικά και SS εξωτερικά, θα σας δυσκολέψει λίγο να βλέπετε τη στάθμη του υγρού και θέλει προσοχή στο γέμισμα, λόγω φαρδιάς καμπάνας και μειωμένης ορατότητας.
Πέραν από τη ρύθμιση αέρα με περιστροφικό δαχτυλίδι στο κάτω μέρος, είναι εντελώς διαφορετικός, μια και μαζί με τον ego one ορίζουν την είσοδο  της εταιρίας στους subohm ατμοποιητές, με επιπλέον δυνατότητα του χρήστη να επισκευάζει μόνος του τις κεφαλές.





Ετσι, κυκλοφορούν 2 τύποι κεφαλών. Η 0.5 ohm εργοστασιακή LVC (liquid valve control) που λειτουργεί στα 20-45 βατ (στο πρωτότυπο που έχω εγώ γράφει 25-50)  αν και στην πράξη διαπίστωσα ότι λειτουργεί ιδανικά στα 28-33 βατ, πιο κάτω υπολειτουργούσε (το πρωτότυπο) πιο πάνω αλλοίωνε τη γεύση.
Στο κάτω μέρος της κεφαλής υπάρχει δαχτυλίδι, που όσο περιστρέφεται μεγαλώνει την είσοδο του υγρού ανάλογα με τα βατ που χρησιμοποιείτε. Το υλικό εσωτερικά είναι οργανικό βαμβάκι και … κοτετσόσυρμα. Κάπου μεταξύ 0.40 και 0.50!!!





Η δεύτερη κεφαλή είναι 1,0 ohm RBA, επισκευάσιμη δηλαδή. Το πάνω μέρος της ξεβιδώνει, επιτρέποντας πρόσβαση στη βάση, όπου επίσης στο αρχικό της στήσιμο βρήκα οργανικό βαμβάκι και πολύ χοντρό σύρμα. Εδώ η καινοτομία είναι ο τρόπος βιδώματος του σύρματος στη βάση. ΔΕΝ περνάει κάτω από τις βίδες, κάτι που με 0.40 σύρμα θα μας έβγαζε την ψυχή, αλλά το τσακίζετε στην άκρη 90ο και το περνάτε μέσα σε δυο τρυπούλες που βρίσκονται στο σώμα της βάσης, λίγο πιο κάτω από τις βίδες. Βιδώνοντας τις μετά, έρχεται η άκρη τους και πατάει πάνω στο σύρμα στερεώνοντάς τo. Απίστευτη ταχύτητα και ευκολία.











Επιπλέον, όταν έκανα την πρώτη δικιά μου αντίσταση, έβαλα στην άκρη την άλλη και ανά πάσα στιγμή μπορώ να την ξαναπεράσω. To 1 ohm φυσικά αναφέρεται στην επισκευάσιμη όπως έρχεται στημένη από την joye. Εσείς μπορείτε να βάλετε ό,τι σύρμα και φυτίλι θέλετε και όσα ομ θέλετε. Στο τεστ που έκανα, οι κεφαλές αυτές δούλευαν στα ίδια βατ με τις 0.5 ομ και είχαν τα ίδια ακριβώς ατμιστικά χαρακτηριστικά. Στην αλλαγή με δικιά μου αντίσταση έβαλα 0.25 σύρμα και λίγο περισσότερο βαμβάκι (αυτό κατά λάθος) και διαπίστωσα ότι πλέον δούλευε καλά και στα 16 βατ (ειδοποιός διαφορά αν δεν έχετε ακόμη 30ρι μοντάκι) Για να είμαι ειλικρινής βέβαια, η γεύση ήταν μισό κλικ πιο πάνω με την Φ/Α της τζοι.

Συσκευασία: στο κουτί που ήρθε σε μένα περιλαμβανόταν
1 tube
1 βάση
1 επιστόμιο
1 κεφαλή LVC
1 κεφαλή RBA,
Αλλά!!!!! Η κανονική συσκευασία περιλαμβάνει 2 κεφαλές LVC. Οι rba θα πωλούνται ξεχωριστά.





Ατμίζοντας με τον delta II
Η εμπειρία των subohm είναι ιδιαίτερη και μου πήρε λίγες μέρες να το συνηθίσω. Κατ΄αρχήν, δεν είχα το κατάλληλο μοντ. Στο dna 20 και istick 20 οι κεφαλές που παρέλαβα, απλά άσθμαιναν. Είχα κλείσει τέρμα την παροχή υγρού και σχεδόν τέρμα του αέρα. Στο στικάκι έπαιζε η 1.0, στο dna και οι δυο, αλλά η 0.5 μου ξελίγωνε τις μπαταρίες αμέσως – μάλλον το dna παραγέρασε. Αυτό το λίγο που άτμιζα όμως, σαν ντουμάνι δεν έδινε, σαν γεύση και χτύπημα όμως ήταν απόλαυση (και χωρίς διαρροές)
Ο κ. Ευσταθίου επέμεινε να κάνω τις δοκιμές με ecig υγρά και βάσεις, διότι μου είπε ότι είναι σχεδιασμένα για να αποδίδουν καλά σε joyetech ατμοποιητές. Η αλήθεια είναι ότι υγρά που είχα δοκιμάσει και απέρριψα πριν μήνες, πλέον τα λάτρεψα. Αυτά που άρεσαν και στον cruiser, divino, nocturne, greek apple κλπ. Ατμιζα συγκριτικά με delta II, erlprinz, eviva, kayfun και ναυτίλο και η απόδοση της γεύσης ήταν μ΄αυτήν ακριβώς τη σειρά. Ακόμη και στα έτοιμα, ο delta έδινε πιο έντονη γεύση.





Επίσκεψη σε φίλο (θα δείτε στο βίντεο) με 50 βατ μοντ έκανε τον delta να πνιγεί στα ντουμάνια, αλλά από τα 35 βατ και πάνω άρχιζε να χάνει σε γεύση.
Αναγκαστικά προμηθεύτηκα ένα ipv mini 30watt mod για να συνεχίσω τις δοκιμές.
Απογείωση!!!! Οι δυο κεφαλές αποδίδουν ακριβώς το ίδιο. Τρελή γεύση, τρελό ντουμάνι και τόσο χτύπημα, που αναγκάστηκα να αραιώσω τα 6ρια υγρά και στο τέλος να κάνω κάτι μηδενικά που είχα. Θεωρώ αυτονόητο ότι η κατανάλωση είναι αρκετή, αν κάνετε έτοιμα υγρά όμως, θα τα αραιώνετε με μηδενική, λόγω του συνδυασμού έντονου χτυπήματος και έντονης γεύσης.
Lung inhale. Ουσιαστικά, ακόμη και η επισκευάσιμη κεφαλή έτσι ατμίζει καλύτερα. Λιγότερη ένταση στην τζούρα για λιγότερο ατμό και λιγότερο χτύπημα, αν έχετε νικοτίνη στα υγρά.
Διαρροές είδα κάποιες ελάχιστες γύρω από τον ατμοποιητή κατά διαστήματα, όχι κάτι συστηματικό.
Τέλος, άλλαξα την κεφαλή στον RBA μ΄αυτήν που αναφέρω πιο πάνω, ώστε να δω κατά πόσον μπορεί κάποιος να κρατάει μαζί του τον delta, ακόμη και με μικρότερα μοντ και έξω σε κόσμο, χωρίς να προτρέπει σε κλήσεις προς την πυροσβεστική. Δουλεύει μια χαρά κι έτσι, αν και σε περισσότερα βατ από όσα θα χρειαστείτε βάζοντας την ίδια κεφαλή σε καυφουν ή ερλ ή εβίβα. Αλλά μεταξύ 16-20 βατ θα απολαύσετε άτμισμα και γεύση, μαζί με αρκετό ντουμάνι.





Τέλος!!! Η παρατήρηση αφορά σε κάτι που θα δείτε και στο βίντεο και έχει να κάνει με την ασφάλειά μας.
Εκανα τις δοκιμές στα δυο μοντ, dna20 και ipv mini 30 με δυο μπαταρίες των 35Α
Μια μοβ efest 8 μηνων και μια κίτρινη mxjo 2 μηνών. Και οι δυο γονάτιζαν με το μισό, ακόμη και το ένα ομ και το χοντρό σύρμα. Το έβλεπα στο dna, όπου μου ξελίγωσε μπαταρία στις 50 τζούρες και το απέδωσα κυρίως σε ένα θεματάκι που έχω εδώ και λίγες βδομάδες και γενικώς δεν μου κρατάνε εκεί οι μπαταρίες. Το είδα σε μικρότερο βαθμό στο ολοκαίνουριο istick 20 με την lipo. Και το είδα και στο ipv.
Περισσότερο με την 0.5, λιγότερο με την 1.0 και ακόμη λιγότερο με την δικιά μου αντίσταση. Το φαινόμενο ήταν πιο έντονο στην μοβ μπαταρία, που είναι περισσότερο χρησιμοποιημένη.
Ρώτησα 2 γνώστες και μου επιβεβαίωσαν αυτό που φαντάστηκα. Τραβάει τόσο πολύ ρεύμα και τόσο απότομα, ώστε οι μπαταρίες αδειάζουν προσωρινά (το περιγράφω μη επιστημονικά) και επανέρχονται μόλις ξεκουραστούν λίγο. Βέβαια δεν επανέρχονται πλήρως, μην περιμένετε στα 30 βατ και με lung inhale διάρκεια μπαταρίας 600 τζούρες.
Οπότε, αγοράστε τον μεν, κάντε το κουμάντο σας δε με μπαταρίες και χρήση του ατμοποιητή.
Ολοήμερο lung inhale με subohm στα 30 βατ δεν θα το συνιστούσα, αλλά η αλλαγή κεφαλής γίνεται με γεμάτο τανκ τόσο γρήγορα, ώστε άνετα μπορείτε να εναλλάσσετε κεφαλές ή και μοντ μέσα στην ημέρα ή να χρησιμοποιείτε τον delta II παράλληλα με άλλον ατμοποιητή – αυτό έκανα κι εγώ άλλωστε.
Διάρκεια κεφαλών: Ακόμη δεν ξέρω, έχω φωτό και βίντεο την RBA με περίπου 15μλ χρήσης, δεν θα έλεγα ότι είναι σε κακή κατάσταση, αν σκεφτεί κανείς ότι άλλαξα πάνω της 6 υγρά, τα 4 αρκετά σκούρα. Εξάλλου, η RBA αλλάζει βαμβάκι πανεύκολα.





Συμπερασματικά, θα έλεγα ότι η joyetech άργησε, αλλά έκανε πολύ καλή είσοδο στην αγορά των subohm, με την πρόσθετη ευελιξία να μετατρέψει ο χρήστης τον ατμοποιητή σε απλό LR. Ποιοτικά μου άρεσε η κατασκευή. Σπειρώματα και κεφαλές δείχνουν καλοκατασκευασμένα. Με χάλασε λίγο το μέγεθος του άτμο (αλλά μην το παίρνετε υπόψην, είναι σαν να μιλάει ο σύντροφος cruiser για υγρά με βουτυρογεύση) και η μικρή ορατότητα στο τανκ. Η τιμή του είναι 39.99 προ οποιασδήποτε έκπτωσης.
Τέλος, επαναλαμβάνω ότι έχω το πρωτότυπο στα χέρια μου. Μικροαλλαγές στο τελικό προιόν μπορεί να υπάρξουν. Ευχαριστώ τον κ. Παναγιώτη Ευσταθίου, που διέθεσε κομπλέ το σετ, μαζί με τα υγρά αναπλήρωσης για την παρουσίαση στο φόρουμ.



https://www.youtube.com/watch?v=M4Si9DwX-Ws&feature=youtu.be
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2015, 12:34 από petra »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 19:48 »
Άντε μετά από τα ριβιού τα δικά σου και του Tem, να ξαναπάρω εγώ θάρρος να γράψω δικό μου! :D

Εύγε...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 19:57 »
Ούτε να το σκέφτεσαι... Δεν κάνουμε διαγωνισμό παρουσίασης. Μην ξεχνάς ότι εσύ μας σύστησες το istick και το νήμα έφτασε 150 σελίδες!!!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 09:17 »
Εξαιρετική παρουσίαση! Από χτες που τον τεστάρω με μηχανικό αλλά και ηλεκτρονικό 50άρι mod, το "θηρίο" έχει δείξει τα δόντια του, μόλις βρήκα το σημείο στο οποίο με ικανοποιούσε (για μένα liquid flow full open, air flow half open - θα ικανοποιούμουν και με μικρότερο άνοιγμα στον αέρα, αλλά από ένα σημείο και κάτω "σφυρίζει κλέφτικα" ;D ) άρχισα να διασκεδάζω. Η γεύση και τα ντουμάνια του είναι σε εξαιρετικά επίπεδα, η 6άρα νικοτίνη σε κάνει να "την ακούς dolby digital" :)) , με τη μηδενική μενθόλη το σαλόνι θύμιζε τοπίο στην ομίχλη. Όποιος θέλει να τον έχει όλη μέρα μαζί, θα πρέπει να κουβαλάει μαζί υγρά και μπαταρίες γιατί το "θηρίο" είναι σφόδρα απαιτητικό. Αυτά ...Πάω να συνεχίσω το άτμισμα. ;)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 10:03 »
Παρα πολυ καλη παρουσιαση Βουλα..Δεν μπορω να καταλαβω ομως την κινηση της Joyetech να κυκλοφορησει στο ιδιο διαστημα πανω κατω τους 2 ατμο Delta 2 και Ego One :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 10:39 »
Υποθετικα μιλωντας...Ποικιλια....τρια μοντελα ουσιαστικα, σε διαφορετικα μεγεθη και τιμες.
Πρακτικα ειναι η μονη εταιρια πλεον που εχει subohm απο 18 ευρω και απο μινι μεγεθος.

Με επιπλεον bonus τις επισκευασιμες κεφαλες.

Εχει χασει εδαφος και προσπαθει να το ανακτησει.

Αν φορουσαν και τις ιδιες κεφαλες θα ηταν πολυ καλη κινηση.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 10:43 »
Ειπες Βουλα οτι οι εργοστασιακες κεφαλες του Delta 2 ειναι 0.5...Στην φωτο παραπανω βλεπω να γραφει η κεφαλη πανω της 0.6..Ειναι 2 επιλογες για τη εργοστασιακη κεφαλη?Γενικα εμεινες ικανοποιημενη με την ολη εμπειρια subohm ατμισμα με εργοστασιακο ατμοποιητη?


Τωρα προσεξα οτι η 0.6 ειναι πρωτοτυπο :idiot1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2015, 10:51 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 11:09 »
Μισο ομ ειναι αλλα οι ενδειξεις απο μοντ σε μοντ παιζουν.
Η δξαφορα του πρωτοτυπου απο το μοντελο παραγωγης ειναι στο ευρος των προτεινομενων βατ. Μικρη διαφορα πρακτικα δεν της εδωσα μεγαλη σημασια μια και στα ανω και κατω ακρα δε συνισταται να ατμιζουμε.

Μη εχοντας αλλον subohm ατμο δεν μπορω να ειμαι απολυτη αλλα ναι τον θεωρω καλη επιλογη για τους φαν του ειδους και μου αρεσε η ποιοτητα κατασκευης στις κεφαλες: Συρμα βαμβακι φινιρισμα υλικα βιδες δαχτυλιδια.
Επισης δεν περιμενα τη γευση του να ειναι τοσο καλη. Μονο ντουμανι και χτυπημα περιμενα.
Συνυπολογιζοντας την κατω του ανταγωνισμου τιμη θα βρω ως μονα μειονεκτηματα το μεγεθος και το σφυριγμα με ανοιχτο το airflow. Αν και νομιζω οτι αυτα ειναι χαρακτηριστικα και του ανταγωνισμου


Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 11:51 »
H επιτομή της παρουσίασης !! Bravo Petra.
Διαισθάνομαι ότι αυτός ο ατμοποιητής εγκαινιάζει μια νέα εποχή και δείχνει τον τρόπο με τον οποίο οι μεγάλες εταιρείες θα μπουν και στον χώρο των επισκευάσιμων καλύπτοντας τόσο τους ατμιστές που δεν το χουν με το στρίψιμο αλλά και αυτούς που "επισκεύάζουν" !

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 14:54 »
Μπράβο Petra, εξαιρετική παρουσίαση.  :thumpup:

Ο Delta II δείχνει πολύ καλός ατμοποιητής, και με τα απαραίτητα φόντα και εφόδια για να τα βγάλει πέρα με τον δυνατό ανταγωνισμό της Ατλαντίδας και του Subtank. Στα 7 εκατοστά συνολικό ύψος, έχει τις ίδιες ουσιαστικά εξωτερικές διαστάσεις με την Ατλαντίδα, αλλά υπερτερεί σαφέστατα στη χωρητικότητα του υγρού με τα 3,5 ml χωρητικότητα, στοιχείο που είναι σημαντικό για το άτμισμα στα 0,5Ω.

Προσωπικά θα με ενδιέφερε μόνο η απόδοση των εργοστασιακών κεφαλών των 0,5Ω του Delta II, οπότε η ερώτηση που είναι όλα τα λεφτά για μένα, είναι η εξής: Πόσο σταθερή (στην μέτρηση της αντίστασης) ήταν η εργοστασιακή κεφαλή των 0,5Ω; Και πόσο διέφερε από μοντ σε μοντ; Γιατί η αλήθεια είναι ότι η Ατλαντίδα μας έχει καλομάθει με την απίστευτη σταθερότητα στην αντίσταση που επιδεικνύουν οι κεφαλές των 0,5Ω.  :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 15:17 »
Το IPv mini την εδειχνε μονιμα μισο ομ.
Με DNA k Istick  ανεβηκε ως 0.6
Το στικακι δεν το εμπιστευομαι κ πολυ βεβαια.
Παντως διακυμανσεις 0.3-0.8 δεν ειδα.
Το τελικο συγκριτικο παντως ισως μονο εσυ μπορεις να το κανεις.


Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 15:49 »
[youtube]SD_ScuK3TVc[/youtube]


Κατα την γνωμη του,ο Delta 2 ειναι καλυτερος και απο την ατλαντιδα και απο τον Subtank...Ιδωμεν :)

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 16:35 »
Πολύ  καλή  τεκμηριωμένη  παρουσίαση  ….

Έπρεπε  κάποια  στιγμή   ο  γίγαντας '' JOYETECH'' να  ξυπνήσει  και    ξύπνησε  για  τα  καλά

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 16:38 »

Προσωπικά θα με ενδιέφερε μόνο η απόδοση των εργοστασιακών κεφαλών των 0,5Ω του Delta II, οπότε η ερώτηση που είναι όλα τα λεφτά για μένα, είναι η εξής: Πόσο σταθερή (στην μέτρηση της αντίστασης) ήταν η εργοστασιακή κεφαλή των 0,5Ω; Και πόσο διέφερε από μοντ σε μοντ; Γιατί η αλήθεια είναι ότι η Ατλαντίδα μας έχει καλομάθει με την απίστευτη σταθερότητα στην αντίσταση που επιδεικνύουν οι κεφαλές των 0,5Ω.  :)


Και στο ACE 50 W και στο CLOUPOR MINI η μέτρηση σταθερά στα 0,5 Ω.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DELTA II JOYETECH Subohm
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 17:09 »
Παντως διακυμανσεις 0.3-0.8 δεν ειδα.


Αυτό είναι το σημαντικό για μένα Petra, και μου αρκεί για να δώσω την ευκαιρία στον Delta μόλις κυκλοφορήσει...  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180514 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536045 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237338 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136104 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085276 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12