vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

537 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, kosktaxi, yorgoss, camber

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2985 στις: Μαρτίου 01, 2016, 17:40 »
Βαλτε του ιδέες!
Thenetroet και λίγο πιο πιο ζέστη τζουρα τα tiny θα πρόσθετα σε αντίθεση με τη μακριά καμινάδα που έρχεται ο Ατμός πιο κρύος.

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2986 στις: Μαρτίου 01, 2016, 18:50 »
Επειδη εχω μεινει λιγο πισω μπορει καποιος να μου πει αν και αυτη η καμπανα μαζευει υδρατμους(υγρο) κατω απο το drip tip?

Αποσυνδεδεμένος PaulosChania

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
  • Καλησπέρα και καλή βραδιά!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2987 στις: Μαρτίου 01, 2016, 20:28 »
Είμαι κάτοχος του Phenomenon lite by gus εδω και 5 ώρες!  Τον άτμισα αλλά πολύ λίγο γτ κάναμε ένα πολύ πρόχειρο στήσιμο στο κατάστημα και δεν εχω γυρίσει ακόμα σπίτι!  Αν και δεν εχω μετρο σύγκρισης δοκίμασα αυτόν και το kayfun v3 mini μου φάνηκαν περιπου το ίδιο σε γεύση!  Επελεξα τον φαινόμενο λόγο  μεγέθους!  Τι λέτε οι ήδη εμπειροι κάτοχοι; άξιζουν τα λεφτά που έδωσα? Τι στησίματα προτείνεται; 

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2988 στις: Μαρτίου 01, 2016, 20:34 »

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2989 στις: Μαρτίου 01, 2016, 20:34 »
Σίγουρα τα αξίζει!!! :)
Για στησίματα δες εδώ
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,26102.0.html

EDIT: ...μαζί γράφουμε...σε mobile view δεν με ειδοποιεί... :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 02, 2016, 00:13 από Bocler »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2990 στις: Μαρτίου 02, 2016, 10:56 »
Επειδη εχω μεινει λιγο πισω μπορει καποιος να μου πει αν και αυτη η καμπανα μαζευει υδρατμους(υγρο) κατω απο το drip tip?

Όχι τόσο υδρατμούς, όσο υγρό σε περίπτωση που το στήσιμό σου επιτρέπει "σκασίματα".

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2991 στις: Μαρτίου 02, 2016, 11:21 »
Κουκλί ο μικρός

Sent from my SM-G925F using Tapatalk



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Να πώ ότι είναι το kit  και πατάει σε βάση zest. Δεν παρατήρησα καμία μα καμία διαφορά στην απόδοση γεύσης θερμοκρασίας ατμού ή πυκνότητας του από το κανονικό. Του έχω βάλει το over the rainbow. Ένα υγρό που το ξέρω πολύ καλα στο φαινο και δεν είχε τη παραμικρή διαφορά. Οπότε τουλάχιστον για μένα μόνο για τα looks έχει διαφορά τίποτα άλλο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 02, 2016, 12:00 από drakmor »

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2992 στις: Μαρτίου 02, 2016, 14:11 »
Το πήρα κι εγώ το μικρό.
Ολα καλά, αλλά το μόνο μείον που έχει είναι το γέμισμα. Δε βολεύει τόσο όσο ο lite.
Στο lite βγάζεις το drip tip τον πατάς ανάποδα στο τραπέζι, ανοίγει απο κάτω, γεμίζεις, κουμπώνεις.
Η καμπάνα του μικρού δεν έχει περιθόριο. Έχει 1 χιλιοστό μετά το o-ring.
Βγάζοντας το drip tip και πατώντας ανάποδα στο τραπέζι δεν ανοίγει τόσο απο κάτω για να τον γεμίσεις. Πρέπει να τη σπρώξεις πιο μέσα.
Με άδειο τανκ οκ, αλλά αν είναι μισογεμάτο και θες να συμπληρώσεις έχω την εντύπωση οτι στην προσπάθεια να σπρώξεις λιιιιγο πιο μέσα την καμπάνα απλά θα κάνει ένα τακ, θα βγει τελείως και θα πάρεις το υγρό στα χέρια.
Αν είχε το κεφάλι της μεγάλης καμπάνας θα ήταν σούπερ.
Με λίγα λόγια, προσωπική μου άποψη είναι οτι για έξοδο δεν βολεύει (παραδόξως γιατί τα μικρά για αυτή τη δουλειά τα θες) και αν θες να τον γεμίσεις πρέπει να περιμένεις να αδειάσει αλλιώς είναι μανούρα.
Κατα πάσα πιθανότητα θα τελειώσω το υγρό που έχει μέσα τώρα και θα γυρίσω στο μεγάλο ως καθημερινό.
Το μικρό θα το κρατήσω για τον δεύτερο που έχω και βάζω λίγο symmetry έτσι για αλλαγή γεύσης και το γεμίζω μια στο τόσο.
Ατμιστικά πάντως είναι phenomenon, δηλαδή άψογο.
Αν είχε την ευκολία στο refill θα τον είχα για κάθε μέρα γιατί είναι και κουκλι.
Αν βγάλει ο gus καμια μινι καμπάνα με το τελείωμα της μεγάλης, να περισσεύει δηλαδή απο το τανκ και να μην είναι σχεδόν "πρόσωπο" πιστεύω θα βολέψει περισσότερο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 02, 2016, 14:18 από vato »

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2993 στις: Μαρτίου 02, 2016, 14:22 »
Όχι τόσο υδρατμούς, όσο υγρό σε περίπτωση που το στήσιμό σου επιτρέπει "σκασίματα".

Υγρο απο σκασιματα δεν μαζεψε ποτε γιατι δεν εχω σκασιματα. Οι υδρατμοι ομως μενουν κατω απο το drip tip και υγροποιουνται.
Ισως δεν το δινω σωστα να το καταλαβεις.
Δεν ειναι παραλογο να μαζευει υγρο απλα παρατηρησα οτι ο φαινομενος εχει μια παραπανω ευαισθησια σε αυτο.

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2994 στις: Μαρτίου 02, 2016, 14:22 »
Δεν έχεις καταλάβει πως λειτουργεί ανοίγει και καλύτερα από το κανονικό αν το κάνει μαζί με το dripper tip που έρχεται. Αν προσέξεις έχει και αυτό oring.αν πιέσεις τη καμπάνα μαζί με αυτό ανοίγει από κάτω  με μια τεράστια εγκοπη για να βάλεις υγρό.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2995 στις: Μαρτίου 02, 2016, 14:26 »
α, πρέπει δλδ να έχω και το συγκεκριμένο drip tip μαζί για να το βάζω όταν θέλω να γεμίσω. Γιατι για να ατμίσω, το συγκεκριμένο drip δε με βολεύει.
Για όσους δεν βάλουν άλλο, οκ, παίζει να έιναι και πιο εύκολο το γέμισμα απο ότι στο μεγάλο.
Για όσους δε μπορούμε να ατμίσουμε σε τόσο μεγάλη διάμετρο και βάλουμε ενα κλασικό επιστόμιο όμως.....

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2996 στις: Μαρτίου 02, 2016, 14:26 »
Βασίλη,
αν δεν βγάλεις το μαύρο drip tip που περιλαμβάνεται στο σετ, μια χαρά γίνεται το γέμισμα από κάτω. Το drip tip αυτό, όπως καταλαβαίνω, είναι ειδικά σχεδιασμένο γι αυτό το λόγο. Πίεσε άφοβα, χωρίς να βγάλεις το drip tip, αφού γυρίσεις ανάποδα το tank και θα δεις ότι υπάρχει μεγάλο κενό για άνετο γέμισμα.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Με πρόλαβε ο drakmor!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2997 στις: Μαρτίου 02, 2016, 14:27 »
Βγάζοντας το drip tip και πατώντας ανάποδα στο τραπέζι δεν ανοίγει τόσο απο κάτω για να τον γεμίσεις.

Δεν βγάζεις το dtriptip αλλά κατεβάζεις το τανκ μαζί μ' αυτό. ;)


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Με προλάβατε όλοι. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2998 στις: Μαρτίου 02, 2016, 14:29 »
Το συγκεκριμένο drip tip λειτουργεί και σαν υποδοχή για όποιο άλλο drip tip θέλεις.

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2999 στις: Μαρτίου 02, 2016, 14:32 »
Σωστός ρε φίλε!!!!! Δεν το δοκίμασα αυτό καν!!!
Ντάξει τότε. 
Χάνει βέβαια λίγο σε ομορφιά αν βάλεις το ένα drip μέσα στο άλλο αλλα οκ, έτσι βολέυει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538202 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60447 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238706 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz