vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

539 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, Jorge, kosktaxi, yorgoss, camber

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1905 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 12:00 »
αυτό έχω

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1906 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 12:10 »
Εγώ βρήκα την ισορροπία, προς το παρόν τουλάχιστον, χρησιμοποιώντας cotton bacon σε σχήμα βεντάλιας, χωρίς μυτούλες στ' αυλάκια. Είναι το μόνο από τόσα που έχω δοκιμάσει που δεν έχει διαρροές όταν ξαπλώνει ο ατμο.
Τις τελευταίες 3-4 μέρες βρήκα και τον τρόπο να βιδώνω την καμπάνα με τη μία, άντε με τη δεύτερη, χωρίς να στραβοπιάσει το σπείρωμα και να μου σπάσει τα @@.
Αν είσαι βιαστικός, να ελέγξεις το στήσιμο και να γεμίσεις για να βγεις απ' το σπίτι, την έκατσες. Αν κάτι πάει στραβά, δεν διορθώνεται εύκολα εκτός του χώρου σου.
Το γέμισμα, από κάτω πάντα, γίνεται πανεύκολο αν έχεις μπουκαλάκι με βελόνα κι έτσι αναγκαστικά αντικαθιστώ σταδιακά τα γυάλινα με το σταγονόμετρο που χρησιμοποιούσα κυρίως.
Γενικά το φαινόμενο πάντως, αν εξαιρέσεις το στήσιμο της αντίστασης, είναι δύσκολος ατμοποιητής στο να βρεις τα κουμπιά του και θέλει εμπειρία. Δεν θα τον συνιστούσα ως πρώτο επισκευάσιμο στο συνάδελφο που με ρώτησε πρόσφατα σε ποιον να στραφεί, φεύγοντας από τους εργοστασιακούς, ούτε ακόμη και για δεύτερο.

Το ίδιο τανκ έχω κι εγώ Κώστα.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1907 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 12:10 »
Αυτό πρέπει να είναι το νέο στρέιτ τανκ...


Γεμίζει όπως δείχνω στο βίντεο...

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1908 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 12:15 »

το έχεις δοκιμάσει?
δεν νομίζω να είναι το ίδιο εύκολο όπως με το bell που δείχνεις στο video
τέλος πάντων θα το ξαναπροσπαθήσω το απόγευμα που θα είμαι στο σπίτι γιατί αν γίνει καμια στραβή τώρα δεν έχω πολύ υγρό μαζί μου για να ξαναγεμίσω

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1909 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 12:18 »
Όχι kotsos75 δεν το έχω δοκιμάσει... :)


Δεν ξέρω αν έχει την ίδια διαδρομή το χονδρό πάνω μέρος...


 :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1910 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 12:19 »
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις φίλε kotsos75 πρίν τον δώσεις, είναι να πάρεις ένα τηλέφωνο τα παιδιά να τους πείς το πρόβλημά σου. Είναι οι πλέον ειδικοί να σου δώσουν λύση. Αν πάλι δεν βρείς άκρη τότε μαζί σου. 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1911 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 12:23 »
Το έχω εγώ λέμε αυτό το τανκ ρε παίδες, έχει ικανή διαδρομή για να ανεβάσεις αρκετά τη βάση, πιέζοντας με το μικρό δαχτυλάκι και κρατώντας τον ατμο ανάποδα, ώστε να γεμίσεις και με σταγονόμετρο. Αν δεν προσέξεις όμως, μπορεί να σου φύγει καμιά σταγόνα και να τρέξει απ' έξω, γι' αυτό έγραψα για μπουκαλάκι με βελόνα και είσαι άρχοντας.

Αποσυνδεδεμένος lemon78

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1912 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 12:29 »
εχω το ιδιο straight tank σαν του kotsos75. Η αληθεια ειναι διαφερει απο του demkoni. Εγω τι κανω γιατι στην αρχη ειχα και εγω χασει υγρα 2-3 φορες. Βγαζω drip tip, ξεβιδωνω λιγο την καμπανα, τον γυρναω τουμπα στο γραφειο, τον αφηνω και σιγα σιγα ξεβιδωνω την βαση ωστε να δημιουργηθει χωρος ωστε να γεμισω με υγρο. Αν η μυτη απο το μπουκαλι αναπληρωσης ειναι αρκετα μεγαλη εχει τυχη ετσι οπως ειναι τουμπα να ξεβιδωσω και ολη τη βαση να γεμισω με υγρο και να ξαναβιδωσω την βαση. Εκει που θελει λιγο προσοχη ειναι οταν κουμπωνεις ξανα το τανκ. Εγω ετσι οπως ειναι παλι αναποδα αλλα στα χερια πλεον με τους αντιχειρες κραταω τη βαση κοντρα και σπρωχνω το τανκ απο την πλευρα που ειναι το drip tip με τα αλλα δαχτυλα ωστε να κουμπωσει.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1913 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 12:32 »
τώρα μπερδεύτηκα για τα καλά  :confused1: :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1914 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 12:33 »

Το έχω εγώ λέμε αυτό το τανκ ρε παίδες, έχει ικανή διαδρομή για να ανεβάσεις αρκετά τη βάση, πιέζοντας με το μικρό δαχτυλάκι και κρατώντας τον ατμο ανάποδα, ώστε να γεμίσεις και με σταγονόμετρο. Αν δεν προσέξεις όμως, μπορεί να σου φύγει καμιά σταγόνα και να τρέξει απ' έξω, γι' αυτό έγραψα για μπουκαλάκι με βελόνα και είσαι άρχοντας.
ωραία ελπίζω να το καταφέρω και εγώ φιλε γιώργο γιατί δεν το κάνω επειδή μου έφυγαν τα υγρά από κάτω όταν το δοκίμασα
μπορεί να το έσπρωξα περισσότερο από όσο πρέπει
ίσος να είναι και πιο χαλαρό το δικό μου και να γλιστράει πιο εύκολα προς τα μέσα
θα το δοκιμάσω το απόγευμα με νεράκι και θα γράψω αποτελέσματα

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1915 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 12:47 »
Κώστα, αν προσέξεις και στη φωτό που έβαλες, φαίνεται το εσωτερικό μέρος και πόσο μεγάλη διαδρομή έχει μέχρι το χείλος του.
Όταν κατεβάσεις ανάποδα το τανκ όπως στο βίντεο του dem, μετά βάζεις και λίγο δαχτυλάκι στην καμπάνα για να μπει πιο μέσα, κρατώντας ελαφρά κόντρα τη βάση από πάνω για να μην σου πεταχτεί έξω. Ειδικά αν έχεις και 2 στροφές ξεβίδωτη τη βάση από την καμπάνα, δημιουργεί ακόμη περισσότερο χώρο για γέμισμα.
Και όπως το βλέπω στο βίντεο του dem, πιστεύω ότι και τα δύο bell caps, έχουν ακριβώς την ίδια διαδρομή εσωτερικά.
Μήπως το παρακάνεις στη λίπανση του oring και παραγλιστράει? Δε θέλει πολύ, ένα περασματάκι με μια μπατονέτα είναι αρκετό για να γλιστράει και να είναι και αρκετά σφιχτό ταυτόχρονα για να το χειριστείς με ασφάλεια.

Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1916 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 12:57 »
Άδειασέ τον, γύρνα τον ανάποδα και "παίξε" λίγο με την καμπάνα και την διαδρομή της μέσα στο τανκ και γέμισε με νερό.Βρες την ιδανική θέση για να γεμίζεις χωρίς να ΄χανεις τα υγρά σου ;)

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1917 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 13:30 »
παιδια εμενα το φαινο ηταν ο δευτερος επισκευασιμος μετα απο καμια 10ρια στησιματα θα ελεγα οτι παιζει πολτ καλα και χωρις καμια διαρροη με bell cap οπως του κωστα στο βιντεο,του οποιου τα στησιματα με βοηθησαν να ευχαριστηθω τον ατμοποιητη και τον ευχαριστω!και ολους στο φορουμ!μονο οι βιδες με ενοχλουν που δεν πιανουν πολυ καλα και καπου χανει τιμη η αντισταση η φευγει απο την θεση θελει καλο βιδωμα,αυτη ειναι η δικη μου παρατηρηση.επισης το bell χωραει και με αναπλυρωση υγρου με πιο μεγλη μυτη ευκολοτατα με λιγο σπρωξιμο καμπανας προς τα μεσα,αν εχουμε βαλει υγρο σρο ορινγκ της καμπανας ανεβαινει και κουμπωνει μια χαρα ευκολα μετα.επισης με σκετη vg που δοκιμασα σημερα  με κλασικο στησιμο βενταλια 2mm διμετρο τρυπανακι τιτανικο για tc τα πηγε καλυτερα απ οτι περιμενα με ανοιχτη καμπανα 2 στροφες καμια απολυτως διαρροη...!

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1918 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 14:16 »
Ακόμα και να σπρώξειs την καμπάνα με τη μύτη από το μπουκαλάκι για να χωρέσει θα στο συγχώρεση ο fhenomenon!

Αποσυνδεδεμένος teonotis

  • **
  • 146
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1919 στις: Οκτωβρίου 08, 2015, 14:24 »
καλημερα παιδια,η διαφορα στις 2 καμπανες ποια ειναι??υγ εχω μερες να μπω και μαλλον εχασα επισοδεια...το βαμβακι σχημα βενταλιας που λετε πως το εννοειτε???ασχετο επεσε στα χερια μου cotton bacon πολυ καλο..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181587 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538213 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238709 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1515 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16706 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz