vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1845 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 19:11 »
Ξέρουμε αν ο Gus είναι ανοικτά το Σάββατο?

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1846 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 20:02 »
Δεν υπάρχει!!!!!

Οτι καλύτερο σε γεύση έχω ατμίσει στη ζωή μου, και το σετάπ είναι καινούριο!!!
Όλα τα άλλα είναι πίσω του!!!

0,22 Σύρμα
4 Σπείρες
1,5 Τρυπανάκι
1,3 Ω
Cotton Bacon V2

Βάση Zest... Με 2 Χ 0,8 τρυπούλες, τροποποιημένη σε Μομέντους by GUS...

Προσοχή... Μιλάμε για ΠΟΛΥ σφιχτή τζούρα!!!





Δώστε προσοχή στα βαμβάκια...





Πολυ ωραια η ιδεα να ανεβει ο αερας πιο ψηλα ελπιζω να το δουμε συντομα και στην λαιτ βαση.....(και μια χωρις λουκια παρακαλω για μενα....  ;D )
Demkoni συνεχισε και αστους να λενε....σε ζηλευουν... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1847 στις: Οκτωβρίου 03, 2015, 00:03 »
Ξέρουμε αν ο Gus είναι ανοικτά το Σάββατο?
Λογικά ανοιχτά είναι ;) Εγώ πάντως Σάββατο είχα πάει :D Καλού κακού πάρε ένα τηλ πριν πας  ;)

Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1848 στις: Οκτωβρίου 03, 2015, 08:55 »
Ερώτηση κρίσεως, καμία σχέση με το σετάρισμα. :confused1:
Οι βίδες που κρατούν την αντίσταση υπάρχει λόγος που είναι διαφορετικές?
Ή μήπως κάποια από τις δύο αντικαθιστά αυτήν που τσούλησε κάτω από το γραφείο ή τον καναπέ?   




Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1849 στις: Οκτωβρίου 03, 2015, 12:00 »
Στις φωτό που ανέβασα οι βίδες που συγκρατούν το σύρμα είναι διαφορετικές γιατί η βάση αυτή είναι μια από τις πρώτες που κατασκεύασε ο GUS.

Ήθελα να αγοράσω ακόμη έναν Zest, και πήρα τηλέφωνο για παραγγελία...
Στη μικρή κουβέντα που είχαμε έμαθα ότι υπήρχε μια βαση από τις αρχικές και αμέσως την παρείγγειλα αν και γνώριζα οτι έχει πολύ σφιχτή τζούρα... Έχει για την ακρίβεια τζούρα τσιγάρου!!! Αυτό ήταν που πάντα έψαχνα!! Έναν ατμοποιητή που να μην ρυθμίζω τον αέρα από κάτω και να μου δίνει τσιγαρίσια τζούρα...
Όταν παρέλαβα είδα οτι ο GUS την είχε κάνει και μετατροπή σε Μομέντους ...

Έκανα τούμπες από τη χαρά μου!!! :idiot1:

Τη βάση την έχω σε σκληρές δοκιμές... Δεν μου έχει κάνει καμμιά διαρροή... Καμμια μπουρμπουλήθρα... Μου βγάζει πολύ πυκνό ατμό και φυσικά ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ γεύση... Δεν κάνει τίποτε άλλο εκτός από αυτό που πρέπει... Να ατμίζει απρόσκοπτα και σωστά!!

Οι υπερυψωμένες τρυπούλες δίνουν άλλη λειτουργία στη βάση... Δεν μπαίνω σε τεχνικές επεξηγήσεις...
Κύριο χαρακτηριστικό της είναι οτι έχει 2 τρυπούλες του 0,8 mm τοποθετημένες σε ύψος από το deck των βιδών...

Ευελπιστώ ότι θα κατασκευαστούν κάποια κομμάτια αν δείξετε το ανάλογο ενδιαφέρον...

Προσοχή... Για τους λάτρεις της ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΦΙΧΤΗΣ ΤΣΙΓΑΡΙΣΙΑΣ ΤΖΟΥΡΑΣ!!!!!

ΤΣΙΓΑΡΟ ΛΕΜΕ!!!
:))







« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 03, 2015, 12:07 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1850 στις: Οκτωβρίου 03, 2015, 12:17 »
Εγω ειμαι μεσα αν κατασκευαστουν κομματια παντως  :) :).Θα ηταν ευχης εργον να ειχαμε και αυτην την βαση  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1851 στις: Οκτωβρίου 03, 2015, 12:56 »
Μετά από αρκετή σκέψη και δίλημμα μεταξύ Eviva και Phenomenon, και αφού πούλησα αρκετό από τον εξοπλισμό που ήταν στα συρτάρια μου, έγινα κάτοχος και των δυο  :tongue_smilie:


Συγκριτικό σε λίγο καιρό που θα έχω χρησιμοποιήσει και τους δυο (τον Eviva τον έχω ένα μήνα τώρα και τον Phenomenon zest με bell cap τρεις μέρες). Εχω δυο θεματάκια προς το παρόν:
  • το πρώτο έχει να κάνει με το ότι η καμπάνα στραβοβιδώνει στη βάση πολύ συχνά, ακόμα και χωρίς βαμβάκι, με συνέπεια να μου επηρεάζει το στήσιμο. Επικοινώνησα με gus και μου είπε ο Κώστας ότι η κατασκευή της καμπάνας είναι τέτοια που έχει μισές στροφές και θέλει λίγο αριστερά-δεξιά για να βρει τις στροφές της (η αλήθεια είναι στο χτεσινό στήσιμο βίδωσε με την μία)
  • το δεύτερο έχει να κάνει με το χτύπημα, που μου φαίνεται χαλαρό στα 6mg που κάνω αν και θεωρώ ότι στήνω αρκετά ψηλά. Καμιά σκέψη;
Από στήσιμο, προς το παρόν, έχω δοκιμάσει μόνο ένα τύπου στήσιμο demkoni (φίλε είσαι καταπληκτικός) με βαμβάκι βεντάλια σε όλη την βάση και αποδίδει πολύ καλά. Πειραματισμούς αργότερα.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1852 στις: Οκτωβρίου 03, 2015, 13:40 »
για την καμπάνα για να μην έχεις πρόβλημα κανε το εξης:
1. ακούμπα την καμπάνα πάνω στη βάση χωρίς να την βιδώσεις και σπρωχτεί ,αυτή θα μπει λίγο στο ντεκ μέχρι να ακουμπήσει το πρώτο σπείρωμα.
2.Ξεκίνα να βιδώνεις....
εγω ετσι το κανω και δεν εχω κανενα θεμα με το βιδωμα της ;)

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1853 στις: Οκτωβρίου 03, 2015, 13:46 »
Και σιγούρευε παντα ότι το βαμβάκι είναι πανω στο ντεκ και δεν εχει παει, ούτε μπορεί να παει , έστω και λιγο στα σπειρώματα της βάσης.

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1854 στις: Οκτωβρίου 03, 2015, 14:42 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, μου συμβαίνει και χωρίς βαμβάκι πάντως. Θα το καταφέρω πού θα πάει

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1855 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 22:38 »
εχω τον lite με bell cup και μεχρι στιγμης μονο τα καλυτερα!!! πραγματικα φοβερη γευση και ντουμανι!
 το μονο θεματακι που αντιμετωπιζω ειναι οτι δεν μπορω να γυρισω το bell cup
με τιποτα οταν ειναι πανω στη βαση ωστε να ρυθμισω τον αερα... εχει αναφερθει καποιος τροπος?

φοβαμαι οτι αν το κανω ενω ειναι πανω στο μοντακι μην ζορισει τις βολτες απο το μοντ κτλ  :dontknow:

καμια συμβουλη?

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1856 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 22:40 »
Δεν ζορίζει τίποτα μην το φοβάσαι ;) Λίγο υγρό στα λαστιχάκια πριν το κουμπώσεις και θα είναι μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1857 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 22:41 »
Ουσιαστικα μονο πανω στο mod γινεται γιατι αλλιως δεν εχεις καλη λαβη!
Αν διαβρεξεις τα o-rings της βασης πριν κλεισεις τον ατμο θα γυριζει ευκολα!
Μην το φοβασαι, βαλε αρκετο υγρο!

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1858 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 23:12 »
ναι το σκεφτηκα να διαβρεξω καλα τα oring και το εκανα απλα με μετρο γιατι δεν ηθελα να περασει υγρο στις τρυπες εισαγωγης αερα

Ευχαριστω και τους 2 για τις απαντησεις σας !

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1859 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 01:10 »
Επειδη μολις μπηκα στο σαιτ του gus..Υπαρχουν δυο βασεις momentus??Στην μια γραφη δυο τρυπες των 1.2 και στην αλλη μια των 1 και δυο των 0.8χιλ..Μπορει καποιος να με διαφωτισει;;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 198 42358 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Ηρακλης
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557060 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8841 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538344 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60486 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238793 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1572 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16737 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos