vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1830 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 15:39 »
Δεν υπάρχει!!!!!

Οτι καλύτερο σε γεύση έχω ατμίσει στη ζωή μου, και το σετάπ είναι καινούριο!!!
Όλα τα άλλα είναι πίσω του!!!

0,22 Σύρμα
4 Σπείρες
1,5 Τρυπανάκι
1,3 Ω
Cotton Bacon V2

Βάση Zest... Με 2 Χ 0,8 τρυπούλες, τροποποιημένη σε Μομέντους by GUS...

Προσοχή... Μιλάμε για ΠΟΛΥ σφιχτή τζούρα!!!





Δώστε προσοχή στα βαμβάκια...



« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 02, 2015, 17:05 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1831 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 17:01 »
ωραία !
μετά από 1830 μηνύματα βρήκαμε το setup.


Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1832 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 17:04 »
Το σετάπ υπήρχε και πολύ πιο πριν  :))


Εδώ, η βάση είναι που κάνει τη διαφορά... ;)

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1833 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 17:07 »
για αυτους που εχουν προβληματα με τον phenomenon .
η μοναδική λύση που υπαρχη ειναι η εξής/
ΣΤΗΣΤΕ ΤΟΝ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΕΧΝΙΚΑ. :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1834 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 17:13 »
Κώστα θα σε ρωτήσω φιλικά κάτι.
Πόσοι νομίζεις έχουν την ικανότητα και την όραση να τοποθετήσουν το βαμβάκι όπως εσύ ;
Θεωρώ πως μεγαλύτερη βοήθεια θα ήταν ένα σετάπ εύκολο και επαναλήψιμο που να δίνει το 80% της γεύσης, ώστε να το κάνει και η κουτσή Μαρία.
Και πόσοι έχουν πρόσβαση σε τροποποιημένες βάσεις zest ;
Πιστεύω, πως ο μέσος χρήστης που διαβάζει εδώ και με οδηγό αυτά που βλέπει (περι σουπερ γεύσεων κλπ κλπ) μόλις αγοράσει το προϊόν (και δεν εννοώ ΜΟΝΟΝ τα Gus αλλά όλα)  και πάρει την κρυάδα του, μέσα του μας βρίζει.


Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1835 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 17:27 »
αυτος που θελει να ανεβει επιπεδο οφειλει να βγαλει τα ματια του οπως το καναμε εμεις. :) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 02, 2015, 22:09 από χολερας »

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1836 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 17:32 »
Αυτός είναι κατά την γνώμη σου ο λόγος ύπαρξης του φόρουμ ;
Να κάνουν οι παλιοί καψόνια στους νέους ή να βοηθάνε τον κοινό μας αγώνα κατά του κτ μοιράζοντας γνώσεις.
Αν πιστεύεις το πρώτο, μάλλον είσαι σε λάθος φόρουμ φίλε μου.


Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1837 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 17:37 »
ε τοτε να εξηγουμε τι κανουν τα cartomizer στο νημα του phenomenon.
μετα απο 123 σελιδες. :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1838 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 17:43 »
Εύκολα και επαναλήψιμα σετάπ έχουν δοθεί στις πρώτες 15 σελίδες του νήματος...


Ο ατμοποιητής παίζει και με το χειρότερο σετάπ και σου δίνει το 80 %...
Αν ξέρεις και έχεις βασικές γνώσεις να κάνεις 5-6 σπείρες, τις βιδώσεις στις βίδες και έχεις μια πρώτη αίσθηση της ποσότητας του βαμβακιού, θα ατμίσεις με 85%...


Από εκεί και μετά ιδέες δίνω ώστε κάποιοι να ανεβάσουν τον ατμοποιητή κατακόρυφα...


Σε νήμα επισκευάσιμου βρισκόμαστε, και μεταξύ μας αν δεν το δεις σαν χόμπυ, δεν μπορείς να πάρεις πάνω από το 90% οποιοδήποτε ατμοποιητή...


Μου αρέσει να παίζω στις κορυφές, και αυτό είναι κάτι που το έκανα με όποιον ατμοποιητή έχω-είχα στα χέρια μου...
Θες ΙΑΤΤΥ, DID, RSST, ESTIA, Τηλέμαχο V2+, Ιθάκη, Kayfun Lite και όποιον άλλο ξεχνάω... Αν δει κάποιος και ψάξει στα νήματά τους θα δει ότι κι εκεί προσπαθούσα να πάρω τα μέγιστα...


Αυτό είναι δική μου λόξα... Είμαι λοξός... τι να κάνω!!! :))



Αυτό που αναφέρεις σχετικά πάντως με τα σετάπ, είναι και ο λόγος που σκέφτηκα να διαχωρίσω το τμήμα σετάπ από το νήμα του ατμοποιητή...


Αλλά τί να κάνω είχα μια απίστευτη ατμιστική εμπειρία και σκέφτηκα να τη μοιραστώ... :tongue_smilie:


Όσο για τις βάσεις, αρκεί ένα τηλέφωνο στον GUS για να βρει ο καθένας αυτό που ψάχνει από τον συγκεκριμένο ατμοποιητή. :)






Άσχετη με αυτό που είπε ο netsplit η παρακάτω συνέχεια του ποστ...


Ο ατμοποιητής είναι ΚΟΡΥΦΗ και όποιος λέει το αντίθετο είναι γιατί:


1. Δεν τον έχει στήσει σωστά
2. Δεν είναι κοντά στα ατμιστικά του "θέλω"
3. Δεν τον "έχει βάλει στην καρδιά του"
4. Είναι "ταγμένος" αλλού ή ανήκει αλλού
5. Είναι γενικά γκρινιάρης


Πράγμα που ισχύει βέβαια σε όλους τους ατμοποιητές. :)




Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Αυτός είναι κατά την γνώμη σου ο λόγος ύπαρξης του φόρουμ ;
Να κάνουν οι παλιοί καψόνια στους νέους ή να βοηθάνε τον κοινό μας αγώνα κατά του κτ μοιράζοντας γνώσεις.
Αν πιστεύεις το πρώτο, μάλλον είσαι σε λάθος φόρουμ φίλε μου.


Δηλαδή Δημήτρη εγώ κάνω καψόνια στους νέους????? :dontknow: δεν το κατάλαβα αυτό γιατί δεν ξέρω αν είμαι παλιός ή νέος...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 02, 2015, 17:48 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1839 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 17:48 »
Στο νήμα με τα στησίματα για τον Phenomenon υπάρχουν από τα πιο απλά και καθημερινά έως τα πιο πολύπλοκα.
Το ότι κάποιοι χρήστες το πάνε πιο πέρα στο θέμα στησίματος και δοκιμάζουν κάτι διαφορετικό, δεν το βρίσκω κακό μιας και δίνουν ιδέες στους υπόλοιπους να δοκιμάσουν και κάτι διαφορετικό. Ο ατμοποιητης σου δίνει τη δυνατότητα να πειραματιστεις.
Από εκεί και πέρα είναι στο χέρι σου πως θα τον δουλέψεις.
Όσο περί βοήθειας, στο νήμα αυτό έχει προσφερθεί άπειρη, και θα συνεχιστεί.


Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1840 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 17:48 »
ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1841 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 18:18 »
Μη βαρατε ρε παιδια....ο netsplit το μονο που ειπε (και ορθως κατα τη γνωμη μου) οτι αυτα τα σεταπ ειναι για πιο "εμπειρους" χρηστες η με προσβαση σε τροποποιημενα προιοντα. Το 70-80% των χρηστων του Φαινομενου ΔΕΝ ανηκουν σε αυτη την κατηγορια, οποτε αυτα τα σεταπ μαλλον προβλημα θα δημιουργησουν παρα λυση! Βεβαια οπως ειπε και ο Κωστας, απλα σεταπ υπαρχουν στο νημα αυτο αλλα και στα προτεινομενα...οποτε keep up the good work demkoni (αλλα μην προκαλεις τους "νεους" ) χαχχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1842 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 18:21 »
Εγώ θα έκανα διαμαρτυρία αν μου "έκρυβαν" κάποιο καλό σετ απ έστω και δύσκολο.

Αποσυνδεδεμένος OldBoy.Gr

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is what happens while we ... make plans
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1843 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 18:32 »
Παιδιά δε νομίζω πως βαράει κανείς. Εγω παντα διαβάζω αυτο το θρεντ γιατι ναι με ενδιαφερει το κατι τις παραπανω στο στησιμο. Ενδεχομενως να μη μπορω να κανω καποια απο τα στησιματα αυτα οπως λεει κι ο φίλος ο Netsplit? Ναι οντως δε μπορω. Ενδεχομενως από την αλλη να παιρνω πολυ ευκολα το 80% απο τον ατμο οπως λεει ο φιλος ο Demkoni? Ναι και  σε αυτό επίσης. Αλλά κι οπως λεει ο φιλος ο Χολερας, αν δε παιδευτώ απο μονος μου οτι κι αν διαβασω στο τελος θα πρεπει να "λερωσω" τα χερακια μου αν θελω να το κανω να δουλεψει στα μετρα μου.Κι οπως ακριβως λεει κι ο φιλος ο Zer0cooL ναι θεωρω πως τα σεταπ εδω μεσα ειναι για πιο εμπειρους χρηστες. Από αυτη ακριβως την εμπειρια κυνηγαω να εποφεληθω διαβαζοντας αυτο το θρεντ. Αυτο που λεει κι ο φιλος ο Knight77 δλδ. Προσπαθω να το παω ή να με παω αν θελετε ενα βημα πιο περα.
Β εβαια να βαλω στην "εξισωση" και το εξης. Αν ήθελα μονο το 80% του οποιου ατμο απο την κατηγορια PhenomenoN, Tilemahos v2+, CloudOne, Calix κλπ (συγνωμη αν ξεχναω μερικους) τοτε κραταγα και τον KFL+ μου (Τον εχω κρατησει for the record). Αρα το θρεντ αυτο για μενα ειναι πολυτιμο ακριβως επειδη μου δινει τα πιο advanced setup.
Αλλα στο τελος της μερας εκεινο που μετραει πανω απο ολα σαφως και ειναι η μια ακομα μερα χωρις κανονικο τσιγαρο! Μετα όλα τ'αλλα.
 

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1844 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 18:34 »
Λοιπόν θα μιλήσω από τη θέση ενός απλού ατμιστή που ασχολείται με επισκευάσιμους αλλά δεν έχει την τρέλα (σαν μερικούς μερικούς) να κάθονται με τις ώρες να δοκιμάζουν set up. Κάθε φορά που βλέπω ένα set up κρίνω εάν είναι για εμένα ή όχι, από βαθμό δυσκολίας κλπ και αποφασίζω εάν θα το δοκιμάσω ή όχι. Το βασικότερο όμως είναι ότι βλέποντας διάφορα set up παίρνω ιδέες και μαθαίνω ''κολπάκια'' που τα προσαρμόζω στο δικό μου στυλ. Ο καθένας μας ξέρει μέχρι που φτάνουν οι ικανότητες του, η υπομονή του κλπ και αναλόγως πράττει. Το ότι εγώ δεν το έχω καθόλου με τις διπλές αντιστάσεις δε νομίζω ότι είναι λόγος να μη δείξει κάποιος ένα στήσιμο διπλό, εγώ απλά θα επιλέξω να μην το κάνω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34582 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8838 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538330 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60481 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238781 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz