vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

208 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, Buliwyf, ΨΗΛΟΣ, Jorge, Milarepa, tibolaso, Mimhsdr, trabaman

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1740 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 20:13 »
Αϊντενες να δούμε. Τώρα θα στήσω κι έτσι, αλλά άντε να πεις στην καμπάνα να μην μετακινήσει το βαμβάκι όταν βιδώσει. Όλο και κάπου θα το τσακώσει, και μετά μπλουμ...απο το πρώτο γέμισμα. Για να δω τι θα κάνω. Πολύ ευχέλαιο η όλη κατάσταση πάντως.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1741 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 20:24 »
Εχω παρατηρήσει και εγω την κατά περίπτωση διαρροη που περιγράφει ο Γιώργος μετα το δεύτερο γέμισμα. Αυτό συμβαίνει γιατί μετακινηται το βαμβάκι από το ντεκ (από ανοιγμα κλείσιμό καμπάνας ή ακόμη και από το αναποδογύρισμα κατά το δεύτερο γέμισμα).
Τα στησίματα που προτεινε ο Τρύφωνας δουλευουν και σε μενα. Το λιγο βαμβακι στα λουκια, επιπλέον βοηθα στο να σταθεροποιηθεί το στήσιμο. Άλλη μια λυση που αποτρέπει την μετακίνηση είναι το ψαλίδισμα του βαμβακιού διαγώνια από κατω προς τα πανω, ώστε να αποφύγουμε επαφη της καμπάνας με το βαμβάκι.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1742 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 20:39 »
Προσέχω με χειρουργική ακρίβεια, να μη στρίψω την καμπάνα διόλου. Τώρα αν κουνιέται το βαμβάκι στο γέμισμα, με αυτό το ανάποδο ΝΤΑΚ κατέβασμα...και μετά αυτό το ΚΛΑΚ κούμπωμα του τανκ...χμμμ...ίσως. Θα δοκιμάσω να γεμίσω με βελόνα απο πάνω, απο τις τρύπες την επόμενη φορά. Αν και δεν το βρίσκω βολικό με τις βελόνες-μύτες, ελπίζω να μου λύσει το μυστήριο.

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1743 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 20:45 »
Τρύφωνα η ψυχούλα μου το ξέρει όταν είδα το grandmaster στο γραφείο μου!!! Αλλά τί να κάνω που του πάει κουστούμι ο φαινόνενος.


Ρε παιδιά λίγο βοήθεια από τους ειδικούς. Όταν στήνω με 2mm τρυπανάκι δεν μου βγαίνει με την καμμία να απλωθεί σε όλο το deck το βαμβάκι. Υπάρχει κάποιο κολπάκι; Με 2,5mm κανένα πρόβλημα. Επίσης όταν το έστησα σε σχήμα Π είχα τις λιγότερες διαροές αλλά νομίζω έχασα σε γεύση (μπορεί να είναι εντύπωσή μου). Από ότι έχω διαβάσει εδώ μέσα το βαμβάκι μετά από λίγο φουσκώνει. Οπότε αν κλείσουμε την καμπάνα και μετά από λίγο φουσκώσει και ακουμπήσει στον τρούλο είναι πιθανόν στην μετακίνηση ή όταν τον πλαγιάζεις να μετακινείται και το βαμβάκι; Είπα βλακεία;

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1744 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 21:24 »
Απο Δευτέρα θα κάνω βίντεο με 2mm τρυπανάκι και τοποθέτηση βαμβακιού σε όλο το ντεκ...

Λίγο υπομονή παρακαλώ, γιατί με έχει ξαπλώσει η γρίπη...

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1745 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 21:56 »
@Giorgos F κάνε αυτά που σου είπαν ο chzamp και ο Τρύφωνας . Ολο το κόλπο είναι να καλύψεις ΚΑΙ τις γωνίες αλλιώς θα περνά από εκεί υγρό.  Είναι μία σημαντική λεπτομέρεια.
Εναλλακτικά το 2ο στήσιμο είναι αυτό (ως προς το βαμβάκι) http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,26102.msg861999.html#msg861999
Στην αρχή εγώ μόνο αυτό έκανα και μου καθόταν πάντα. Μπορείς να το δείς στις φώτο μου  με τα "κοκορέτσια" στο πράσινο και κίτρινο υγρό.
Κάνε αυτό αν θέλεις (αν σπάστηκες  :)) ) και ξαναδοκίμασε άλλη ώρα το απλωμένο σε όλο το deck.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1746 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 00:26 »
Ρε παιδια, πραγματι υπαρχουν τετοια θεματα με την τροφοδοσια η εγω ειμαι πολυ τυχερος και οπως και να στησω δεν εχω θεμα;
Ακομα και με βιαστικα στησιματα παιζει τελεια το φαινομενο, παιζω με τις ρυθμισεις της καμπανας διαρκως, ξεβιδωνω τελειως να δω την αντισταση, ολα καλα.
Μηπως παραειστε προσεκτικοι;  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 00:32 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1747 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 00:57 »
εγώ πάντα στήνω με δυάρι (ευλογημένες οδοντογλυφίδες που δε γλιστράνε).28άρι σύρμα, 1.5 ωμ.Δοκίμασα και με μυτούλα στα αυλάκια και με κομμένο διαγώνια το βαμβάκι.Κι όμως παίζει -σε μένα- καλύτερα με γρήγορο στήσιμο τσάτρα πάτρα αλά καυφούν.Κόβω σύριζα το βαμβάκι (ξεμπερδέψαμε με το παλιό  :laugh1: ) κολλάω στο ντεκ και τέλος.Το βαμβάκι φτάνει για να καλύψει όλο το ντεκ αφού είναι πάνμικρο.Ούτε αφράτο ούτε μπόλικο ούτε τίποτα.Διαρροή δεν είχα.Βέβαια με παίδεψε λίγο μέχρι να βρω το σωστο ύψος για την αντίσταση έτσι ώστε να πάρω βελούδινο ατμό.Προσωπικά γεύση βρήκα με μία τρύπα ανοιχτή σε κάθε πλευρά.

Χρησιμοποιώ το μπελ.

Βέβαια εγώ έχω άλλο θέμα.Οι γεύσεις μου φαίνονται τόσο έντονες που αραιώνω τόσο πολύ, που έχω καταλήξει να τον χρησιμοποιώ για να ατμίζω σχεδόν σκέτη βάση  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1748 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 01:58 »
και εγω απο τοτε που σταμάτησα να δινω σημασια παντα πυροβολάει...τρελος ερωτας ειναι ο άτιμος. και παιζει τελεια με τατανια με νικελια με ολα.

αλλα εκει που δινει τα ρεστα ειναι στο ribbon. ::) 



edit: τατανια...καλα ειμαι οτι νανε  :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 02:46 από malossi »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1749 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 02:58 »
Ιωάννα, καλή η μία τρύπα ανά πλευρά,αλλά δεν κάνει για πνευμονικές η τζούρα.
Εγώ στις 2 ανά πλευρά έχω βρει τον ιδανικό συνδυασμό γεύσης και τζούρας.
Με όλες τις τρύπες ανοιχτές θέλει άνοιγμα η καμπάνα και ανέβασμα στα W για να πάρεις γεύση αλλά όπως είναι αναμενόμενο ανεβαίνει πολύ και η κατανάλωση.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1750 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 10:12 »
Από πάνω όταν γεμίζουμε με βελόνα, πρέπει να κλείνουμε το δαχτυλίδι για τις τρύπες του αέρα?

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1751 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 10:19 »
Ιωάννα, καλή η μία τρύπα ανά πλευρά,αλλά δεν κάνει για πνευμονικές η τζούρα.


εγώ κάνω τσιγαρίσιες ακόμα και στους ντρίπερς  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος constantinos77

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1752 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 11:00 »
Γιώργο όταν γεμίζεις από πάνω οι τρύπες του αέρα πρέπει να είναι κλειστές. Επίσης με το δάχτυλό σου κλείνεις και από πάνω την καμπάνα.


Στην μια τρύπα ανοιχτή είναι οκ για μένα αφού είμαι της τσιγαρίσιας εντελώς. Επειδή θα πάρω ακόμη ένα θα πώ στα παιδιά να μου τον ετοιμάσουν  με τρείς τρύπες στα 0,8 αντί για 2 στα 0,9 και μια 0,8. Θέλω ακόμη λίγο πιο κλειστή.


Το πρόβλημα είναι όταν τον έχω όρθιο δεν μου έχει στάξει ποτέ. Όταν είναι ξαπλωτός τί γίνεται; Προχθές έκανα νέο setup και τον άφησα επίτηδες όλο το βράδυ ξάπλα. Σηκώνομαι το πρωί και όλα οκ. Πάω στο γραφείο, ετοιμάζω καφεδάκι και μετά από κανένα 10λεπτο το grandmaster ήταν απλωμένο στο γραφείο μου :wall: :wall:


Και το πιό αστείο της υπόθεσης είναι ότι η γυναίκα μου που δεν είχε ξαναστήσει ποτέ αντίσταση, έκανε ένα setup χθές που όταν το είδα γελούσα, τον άφησε πλάγια και ούτε σταγόνα :wall: :wall:
Και το ακόμη χειρότερο είναο ότι τώρα μου την λέει. Πού θα πάει θα το δαμάσω το θηρίο.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1753 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 11:10 »
Δώστε σημασία στην τοποθέτηση του βαμβακιού...







Θα είμαι ειλικρινής... Έχω τη συνήθεια να μην ξαπλώνω όποιο ατμοποιητή και να πέρασε από τα χέρια μου...
Επίσης...
Τη νύχτα μην αφήνεται τους ατμοποιητές σας στο μοντ και ξαπλωμένους... Καλού κακού... :tongue_smilie:

Οι κινήσεις... Ξάπλα και μετά όρθιος και μετά ξάπλα και μετά όρθιος κοκ γενικά στους ατμοποιητές καλό είναι να αποφεύγονται...

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1754 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 11:17 »
με 3 στροφες το συρμα σου , τι αντισταση εχεις κανει ??

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8834 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538315 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60478 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238766 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1556 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16728 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz