vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

265 επισκέπτες, 1 χρήστης
Jorge

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1590 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 22:45 »



Το καλοκαιρι εχει τελειωσει και επισημα αλλα ο συνδυασμος θαλασσα phenomenon (με ripe vapes monkey snack και αλλα...)  δεν υπαρχει ρε παιδια!

Αποσυνδεδεμένος triastros

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1591 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2015, 22:53 »
Καλησπέρα παιδιά.Τα φώτα σας !! :confused1:
Έχω θέμα εδώ και δύο μέρες με το phenomeno.Το ίδιο στήσιμο με Ni200 0.25 σε 2.5 τρυπανάκι γύρω στα 0.09 με 0.10.Το έχω σε 210 C και παρατηρώ ότι ζεσταίνεται αρκετά η βάση του ενώ πριν δεν το έκανε.Επίσης μπαίνει ο κόφτης από το mod σαν να μην έχει υγρό ενώ εχει κανονικά.Δοκίμασα και άλλους ατμοποιητές και το mod δουλεύει μια χαρά.Απλά στο phenomeno παρατηρώ ότι δίνει το ρεύμα με πιο μiκρό ρυθμό  (ipv d2) από ότι στον kayfun για παράδειγμα, με τις ιδιες ρυθμίσεις και το ίδιο στήσιμο.Στον kfl+ δηλαδή δουλεύει κανονικά ενώ στον pheno σαν να μην δίνει σωστό ρεύμα ,σε συνδυασμό με το ότι ζεστενεται υπερβολικά η βάση του.
Το ερώτημα λοιπόν : Παίζει να έχει πάθει κάτι ο ατμοποιητής ως προς τα ρεύματα του ?Επισυνάπτω και φωτογραφίες για τις όποιες παρατηρήσεις στησίματος.
Ευχαριστώ παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1592 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 00:12 »
Νομιζω οτι πρεπει να ξαναδεις το στησιμοσου εχω την εντυπωση οτι εχεις πολυ βαμβακι


φυσικο ειναι οταν δεν εχεις καλη τροφοδοσια να ζεσταινεται ο ατμοποιητης


και να σε κοβει το μοντ ;) ;) ;)  μηπως εβαλες πιο παχυρευστο υγρο  :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1593 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 01:03 »
Δοκίμασες να κλειδώσεις ξανά την αντίσταση; Γιατί αυτά που λες μου τα κάνει και μένα όταν είναι κλειδωμένο σε λάθος τιμή.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1594 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 01:49 »
Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση,τυχαίο ή όντως κάτι παίζει,αλλά με ΝΙ200 και εμένα που δοκίμασα 2 στησίματα ζεσταινόταν αρκετά
ο ατμοποιητής σε σχέση με ότι στήσιμο και αν έχω κάνει με Kanthal.  :hmmm:  Έκτοτε παίζω μόνο με kanthal..

Αποσυνδεδεμένος takis1ri

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Phenomenon, VaporShark rdna40 v5..................
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1595 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 10:57 »
Καλημέρα, και εγώ το είχα πάθει αυτό, ο ατμοποιητης ζεμάταγε πραγματικά το ντριπ-τιπ δεν μπορούσες να το ακουμπήσεις στο στόμα από ένα σημείο και μετά, ο κόφτης έμπαινε συνεχεια και πρέπει να έφταιγε το σύρμα n200 hard που είχα γιατι δοκίμασα με άλλο κανονικό n200 και όλα εντάξει :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1596 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 11:38 »
Εμένα πάλι μου συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. Με το Kanthal ζεσταίνεται πολύ περισσότερο από το Ni200 και ως γνωστός πιπίλας, προτίμησα το Νικέλιο.

Εκτός από την πρώτη φορά, μόνο με νικέλιο τον στήνω πλέον. Εξαρτάται φυσικά και από την "φιλοσοφία" που έχει το εκάστοτε μοντ για τον έλεγχο θερμοκρασίας. Αποκλειστικά για το Φαινόμενο, προτιμώ τον "περίπου" έλεγχο του Snow Wolf.

Για μια πιο φυσιολογική κατανάλωση, νομίζω ότι και το Κάνθαλ μια χαρά μπορεί να αποδώσει χωρίς να ζεματίσει ο ατμοποιητής, όχι για τα 10+ml που ατμοποιώ ημερησίως...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1597 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 12:08 »
Να κάνω μια χαζή ίσως ερώτηση? Όταν σηκώσεις τη βάση στο ύψος του ματιού και κοιτάς από τις τρύπες, βλέπεις από την άλλη πλευρά αλλά μόνο από τις ακριανές, όχι από τη μεσαία. Έτσι πρέπει να είναι ή μόνο στον δικό μου συμβαίνει?

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1598 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 12:13 »
Γράψε εδώ τα συμπερασματα από τον Βοτανικό θα ειμαι ευγνώμων, ο ατμοποιητης όντως έχει καταπληκτική γεύση!

Παρασα απ τα παιδια και την ωρα που ημουν εκει, στα καλα καθουμενα το εκανε παλι...Ετσι αλλαξαμε το ορινγκ της καμπανας και το πανω απο τη βαση αν και οπτικα δεν φαινονταν να εχουν θεμα. Στο δρομο του γυρισμου παλι μου το εκανε...Σπιτι πλεον εβαλα το κανουριο τανκ για γεμισμα μονο απο κατω. Ειμαι 2 μερες τωρα με αυτο, δεν το εχει κανει...Επισης εβαλα και λιγη παραπανω ποσοτητα βαμβακι στην αντισταση. Μου φαινεται οκ...

Απ την αλλη εχω και την εντυπωση οτι μπορει να φταιει το istick 50.Κατι παιζει ισως με τα ρευματα του γιατι με οταν τον βαζω στο 20αρι στικακι , ακομα και με 2-4 βατ πιο κατω παιζει καλυτερα, αρπαζει πιο αμεσα...

Ξεχασα να αναφερω οτι μη εχοντας σχεση με μηχανικα ειδα και το Lord απο κοντα και ερωτευτηκα! Θα μας καταστρεψει ο GUS...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Να κάνω μια χαζή ίσως ερώτηση? Όταν σηκώσεις τη βάση στο ύψος του ματιού και κοιτάς από τις τρύπες, βλέπεις από την άλλη πλευρά αλλά μόνο από τις ακριανές, όχι από τη μεσαία. Έτσι πρέπει να είναι ή μόνο στον δικό μου συμβαίνει?

Ετσι πρεπει να ναι...και οι 3 αυτες τρυπες οδηγουν τον αερα στο κεντρο

Αποσυνδεδεμένος takis1ri

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Phenomenon, VaporShark rdna40 v5..................
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1599 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 12:15 »
Έτσι είναι σε όλους, το έχω παρατηρήσει και εγώ  :yes:   :))


Ευχαριστώ φίλε, και εγώ νομίζω το έλυσα το πρόβλημα πλέων βάζω περισσότερο βαμβάκι και το στήνω σε σχήμα (Π) ο-ρινγκ έχω αλλαξει επίσης και γέμισμα μόνο από κάτω! :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 12:21 από takis1ri »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1600 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 15:31 »
Μου 'χει σπάσει τα νεύρα από χτες, μετά από κάθε γέμισμα καμμένο, έλεος. Κι αν καταφέρω να στρίψω λίγο την καμπάνα αριστερά, διορθώνεται, αν μου γλιστράει και δεν μπορώ τότε μου 'ρχεται να τον πετάξω απ' το παράθυρο :wall:

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1601 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 15:49 »
Αν βαλεις στο mouth-piece και τα 2 λαστιχακια θα σου βγαλει μεν το λαδι να βγαλεις το mp αλλα θα σε βοηθησει με καλυτερη λαβη για ανοιγμα της καμπανας!
Επισης ανοιξε και κοψε λιγο βαμβακι!

Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1602 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 15:52 »
'Ελα,είμαι με την απόχη έξω και περιμένω!Άν γίνεται μην αργήσεις,μην με περάσουν και για τρελό :)) :)) :)) :)) :)) Πέρα από την πλάκα,δεν ξέρω αν το παθαίνετε και άλλοι αλλά κάθε φορά που γεμίζω(από κάτω πάντα) τραβάω 2-3 τζούρες χωρίς να δουλεύει το μοντάκι και βγάζει μπουρμπουλήθρες παρ'όλο που είναι βρεγμένο το βαμβάκι! :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1603 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 17:22 »
Μου 'χει σπάσει τα νεύρα από χτες, μετά από κάθε γέμισμα καμμένο, έλεος. Κι αν καταφέρω να στρίψω λίγο την καμπάνα αριστερά, διορθώνεται, αν μου γλιστράει και δεν μπορώ τότε μου 'ρχεται να τον πετάξω απ' το παράθυρο :wall:
υπομονη ,ολοι με το τανκακι περασαμε αυτο το σταδιο ....λιγο βαζελινη (δεν στο προτινω παντως ) η υγρο που ατμιζεις στο ορινγκακι ,το πολυ σε καμια βδομαδα πιστευω θα στρωσει ,,






   Mark_antonυ αυτο παιζει στο στησιμο που του κανεις ,,,

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1604 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 18:12 »
μιας και αναφερθηκε ας σας δειξω και εγω τον καλυτερο τροπο που εχω βρει να ντουμανιαζω το φαινομενο..


στήνω με ni200  0,30 11-12 σπειρες σε 2,5 διαμετρο. βγαινει ,015 ,017 και το βαζω 230 στα 15w σε DNA40






« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 07, 2015, 18:31 από malossi »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181613 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8829 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60464 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238748 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16716 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz