vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

204 επισκέπτες, 11 χρήστες
Buliwyf, Tem, Jorge, yorgoss, Christos Z, webtool, highland, Milarepa, Lazy Dog, tibolaso, lounik

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος lemon78

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1455 στις: Αυγούστου 18, 2015, 17:36 »
Παιδια καποιος που εχει zest και Lite η τζουρα στη νεα zest ειναι πιο τσιγαρισια απο αυτη του lite?

Αποσυνδεδεμένος Tsadakias

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1456 στις: Αυγούστου 18, 2015, 18:16 »
Ναι

Αποσυνδεδεμένος ilias100

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1457 στις: Αυγούστου 19, 2015, 11:00 »
μια ερωτηση παιδια
ο θετικος πολος πως συνδεεται με το 510
αφου δεν βρισκονται στην ιδια ευθεια?
υπαρχει καποιο καλωδιακι καποιο ελασμα πως?

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1458 στις: Αυγούστου 20, 2015, 10:20 »
παντως αυτο που καταλαβαινω σιγα,σιγα ,ειναι οτι ο φαινο θελει  την δοση υπερτροφοδοσιας για να δουλεψει υπεροχα ,,,το πως μπορει να συνδιαστει με την καταλληλη ποσοτητα βαμβακiου η fiber freaks 2 ωστε να μην εχεις δακρυα απο την υπερτροφοδοσια γιατι αν τον πας λιγο πιπιλα δεν προλαβαινει να υπερτροφοδοτηθει τοσο ωστε να δωσει αυτο το υπεροχο ....
οταν βρεις την ποσοτητα που χρειαζεται τελος,,,,,(ακομα δεν την εχω βρει χαχαχαχα)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1459 στις: Αυγούστου 20, 2015, 16:16 »
Πολλές φορές έχω ανεβάσει φωτό με σετάπ που οδηγούν σε αυτή την τάση προς υπερτροφοδοσία. Έκανα και βίντεο...

Τελικά διαβάζει κανείς τίποτε από όλα αυτά? 8)

Edit:

Διαβάζοντας ξανά το ποστ μου, ίσως σε κάποιον να ακούγεται κάπως αυτό που λέω... Όμως δεν το λέω με ύφος... Πιο πολύ παραπονάκι κάνω... :)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 20, 2015, 17:01 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1460 στις: Αυγούστου 20, 2015, 17:15 »
Δεν είναι ο βασικός μου ατμοποιητής και το πολύ να έχω ατμήσει 1.5 τανκάκι άρα μιλάμε για μάξιμουμ 5 μλ υγρού. Εκεί που κατέληξα είναι ότι πιθανότατα θα πρέπει να πηγαίνω για αλλαγή βαμβακιού κάθε φορά που αδειάζει το τανκάκι.




Αναλόγως το υγρό. Με το Castle long αλλάζω βαμβάκι με το που θα αδειάσει το τανκ γιατι μετά δεν μου δίνει την ίδια γεύση, ενώ με το Tribeca μου βγάζει άνετα 2 τανκ χωρίς να χάσω στη γεύση και μετά το αλλάζω. Κα΄θε υσγρό αφήνει και διαφορετικά υπολλείματα.

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1461 στις: Αυγούστου 20, 2015, 17:22 »
Πολλές φορές έχω ανεβάσει φωτό με σετάπ που οδηγούν σε αυτή την τάση προς υπερτροφοδοσία. Έκανα και βίντεο...

Τελικά διαβάζει κανείς τίποτε από όλα αυτά? 8)

Edit:

Διαβάζοντας ξανά το ποστ μου, ίσως σε κάποιον να ακούγεται κάπως αυτό που λέω... Όμως δεν το λέω με ύφος... Πιο πολύ παραπονάκι κάνω... :)


καλησπερα φιλος ,,και τα βιντεο εχω δει και τα σεταπ εχω δοκιμασει αρκετα ,,απλα ισως αυτο που εσενα ειναι ευκολο σε καποιον να ειναι αδιανοητο ,οπως επισεις και το αντιθετο ...εχεις κανει πολυ καλη δουλεια με τα βιντεακια ..αλλα ειναι φωτος και βιντεακια ,και δυστηχως εδω στα Γιαννενα δεν εχω καποιον να με κατατοπησει η να μιλησουμε για τα λαθη μας ...
Φιλικα παντα 8)

ελα στο face να τα πουμε !!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 20, 2015, 17:47 από nasios »

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1462 στις: Αυγούστου 20, 2015, 21:53 »
Nassios απλά 2 πράγματα ειναι..

Βαμβάκι να πιάσει όλο το deck χωρίς να κάνει γκέλα το βαμβάκι απλά να κατεβαίνει γεμίζεις ατμιζεις.

Ούτε μέσα στην τρύπα ούτε τίποτα δοκίμασε αυτό το setup.

Επίσης μην είναι πολύ μπούκωμα το βαμβάκι αυτό θέλει προσοχή. Εάν δεις ότι τρως καμμενο άνοιξε καμπάνα αν συνεχίσει το καμμενο άνοιξε λίγο ακόμα :)

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1463 στις: Αυγούστου 20, 2015, 22:14 »
Κάτοχος κι εγώ από σήμερα του phenomenon lite.
Πρώτες εντυπώσεις άριστες. Πολύ καλή απόδοση γεύσης και η τζούρα του ιδανική για μένα με ανοιχτές όλες τις τρύπες εισαγωγής αέρα.
Επίσης να αναφέρω ότι το στήσιμό του δεν με δυσκόλεψε καθόλου. Με 25άρι σύρμα σε 2mm τρυπανάκι, απλή αντίσταση με τελική αντίσταση στο 1.3Ω. Τοποθέτηση βαμβακιού χωρίς πολλά πολλά και ο ατμοποιητής αποδίδει άψογα. Ούτε υποψία σταγόνας να τρέξει, ούτε υποτροφοδοσία, ούτε υπερτροφοδοσία, ούτε τίποτα.
Μέχρι στιγμής απροβλημάτιστος σε όλα του.

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1464 στις: Αυγούστου 21, 2015, 10:49 »
Nassios απλά 2 πράγματα ειναι..

Βαμβάκι να πιάσει όλο το deck χωρίς να κάνει γκέλα το βαμβάκι απλά να κατεβαίνει γεμίζεις ατμιζεις.

Ούτε μέσα στην τρύπα ούτε τίποτα δοκίμασε αυτό το setup.

Επίσης μην είναι πολύ μπούκωμα το βαμβάκι αυτό θέλει προσοχή. Εάν δεις ότι τρως καμμενο άνοιξε καμπάνα αν συνεχίσει το καμμενο άνοιξε λίγο ακόμα :)


μια φωτο η βιντεο καλοδεχουμενο ...εντελως τυχαιως εκανα ενα στησιμο απλα εχτες χωρις να σκευτομαι η να αναλυω ,μαλλον η διαφορα ειναι οτι εβαλα κοττον παντς ,,,τελικα πιστευω οτι δουλευει καλητερα με αυτο το θεμα ειναι οτι με στουμπωνει στο λαιμο νομιζω το βαμβακι ,,εχω μαλλον αυτο που ειχε παθει και ο Αγραφιωτης ,,

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1465 στις: Αυγούστου 21, 2015, 10:56 »
Κάνω παράθεση σε κάτι που έγραψα σε ποστ μου στα Προτεινόμενα στησίματα για το Φαινό...


"Προσπαθήστε να βάζετε μικρό όγκο βαμβακιού μέσα στο coil... Πολλοί παραπονιέστε ότι δεν έχετε τη γεύση που θα θέλατε στο Φαινό...


Τεράστιο ρόλο παίζει η ποσότητα του βαμβακιού που περνάει μέσα από το coil... Αν βάλετε πολύ, τότε στο κέντρο του coil το βαμβάκι πνίγεται, στραγγαλίζεται, οπότε ενώ στα άκρα του coil μπορεί να έχουμε την απαραίτητη τάση προς υπερτροφοδοσία, στο κέντρο του coil έχουμε υποτροφοδοσία με αποτέλεσμα να χαλάει η γεύση!!!

Απαραίτητα σε όλα τα σετάπ βάζουμε το βαμβάκι με τέτοιο τρόπο ώστε να ακουμπάει στα ποδαράκια της αντίστασης!"




Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1466 στις: Αυγούστου 21, 2015, 14:12 »
demkomi εχω δοκιμασει οσω καταφερνω το στησιμο σου με micro coil ομως 30awg και fiber freaks 1 sta 1.5 ohm me 2αρι τρυπανακι και απο danlucas spirit περνω μονο  το αρωμα αλλα καθολου γλυκια γευση.ειχα επικοινωνησει με  gus και μου ειχε πει οτι το η αντισταση δεν πρεπει να κανει κουρμπα  στα βιδακι γιατι ετσι ισως δεν περνω καλη γευση σε χαμηλοτερα ohm μου φαινεται οτι περνω καλυτερη γευση αλλα απο αλλο υγρο.

Αποσυνδεδεμένος lemon78

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1467 στις: Αυγούστου 21, 2015, 14:17 »
τι εννοεις δεν πρεπει να κανει κουρμπα στα βιδακια?

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1468 στις: Αυγούστου 22, 2015, 12:21 »
Μια παρατηρησούλα .


Έχει ειπωθεί αρκετές φορές οτι η διαφορά γεύσης μεταξύ των δυο διαφορετικών καμπανών είναι αμελητέα με την πιο μεγάλη απλά να βοηθά σε μεγαλύτερα σε διατομή σύρματος στησίματα.
Αυτό ισχύει και για μένα στις δοκιμές μου στον lite και πιθανολογώ και στον zest.


 Στον momentus όμως μετά απο αρκετές δοκιμές θεωρώ οτι με την αυξημένη παροχή αερα αυτης της βάσης, για καλύτερη απόδοση σε γεύση χρειάζεται η μικρότερη τρουλοειδης καμπάνα και η διαφορά παύει να είναι αμελητέα...


Εξειδικευμένη και υποκειμενική μεν παρατήρηση αλλά όλο και κάποιον μπορεί να βοηθήσει....

Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1469 στις: Αυγούστου 22, 2015, 18:47 »
Dem κάνε έναν κόπο να ξανά ανεβάσεις τα λινκ..δεν τα βρίσκω! Ή τις σελίδες που είναι.. Thnx!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8835 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538317 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60478 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238767 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1557 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139294 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz