vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

194 επισκέπτες, 8 χρήστες
Lazy Dog, giorgos1999, camber, makismaik, Nikrom, Doubt, Jorge, takoulas

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1395 στις: Αυγούστου 10, 2015, 18:36 »
Λίγη βαζελίνη και λύνεται το θέμα

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1396 στις: Αυγούστου 10, 2015, 19:14 »
εγω παντα ειχα θεμα με το αρχικο τανκακι οτι και να εκανα δεν με πηγαινε ,εκανα παρεμβαση πηγαίνοντας στα αλλα ,πλεον γεμιζω απο κατω ,δεν με πειραζει ..αλλα δεν εχω κανενα μα κανενα προβλημα ,απλα απολαμβανω ,,,, :dance3: :dance3:

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1397 στις: Αυγούστου 10, 2015, 22:04 »
αυτο το δαχτυλιδι απο πανωωωω λιγοο δυσκολα δεν βγαινει το ρημαδιιιιι? ???


αν καταφερεις και το βγάλεις ρίξε μπόλικο υγρό στο οριγκάκια και κάθε φορά που θα ξαναγεμίζεις ρίξε πάλι λίγο υγρό.
αν έχεις το παλιό τανκ με τις άνω τρυπούλες καλύτερα να γεμίζεις από κάτω.. ;)

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1398 στις: Αυγούστου 11, 2015, 00:48 »
γεια σας παιδια επειτα απο λιωσιμα 90+ φαινομενοσελιδων τον αγορασα..!συγρατημενα χαρουμενος(και καλα μεχρι τα αυτια το γελιο!!)τον πρωτο μου επισκευασιμο το φαινομενο zest(εδω γελανε...!).μου εκανε το εξαιρετικο πρωτο στησιμο ο αποστολης απο vapestore χαλκιδας(http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,26322.0.html) με το ατμιστικο μου υγρο απο τα αγαπημενα Η.Η. earth brother 12mg.αν και καπνικο μαλλον και βατυ για τα γουστα μου πολυ καλο.γευση και βελουδινος ατμος σε αλλο επιπεδο!να με συγχωρεσετε διοτι δεν εχω καποιο μετρο συγκρησης εκτος ναυτιλου που αν και τιμιος μαχητης δεν πλησιαζει σε καμια μοναδα του γευστικου μου καλικα το φαινομενο.30αρι kanthal 2.5mm αρκετο βαμβακι(fiber freaks n01) στο ντεκ και μυτουλα στο αυλακι 1.6ohm στα μετρα μου.οι λεξηι διαρροη διαβαζοντας με ειχε στοιχειωσει..!με το στησιμο του αποστολου ουτε κατα διαννοια το χαζευα κανενα μισαωρο κανοντας και τις τζουρες μου....βιδωμα ξεβιδωμα μονο με λιγο υγρο ουτε που καταλαβα πιεση..ετσι με το πρωτο στησιμο δεν σκεφτικα ουτε τον παρα ουτε τιποτα το ατμιστικο αποτελεσμα δεν χωρουσε αλλες σκεψεις!
πρωτο ever δικο μου στησιμο κανενα 20λεπτο ειχα κατουρηθει απο χαρα καμια διαρροη ολα κομπλε αλλα καμια διαρροη δεν το πιστευα!
εξαιρετο ντουμανι σχεδον βελουδινο αλλα με ενα αγαπημενο πισης υγρο danlukas spirit ολα καλα αλλα δεν περνω πολυ γευση..και ομως...!δεν νοιωθω καμια γλυκητητα μονο μια βαση κρεμας μαλλον αυτο μου εχει κανει μεγαλη εντυπωση δεν ξερω τι πατατα θα εχω κανει...καμια υποψια καμμενου ποτε.
δυο παρατηρησεις για να βιδωσω καμπανα με ολους τους τροπους πρεπει να πεσει παυση καφεινης για καμια εβδομαδα αν και με το καιρο το βρισκω.επισης γεμισα με ολους τους τροπους απο κατωολα κομπλε με βελλονα απο πανω εχω διαρροες δεν ξερω ισως η πιεση που ασκει η βελλονα δεν ξερω μην πω κουταμαρες ειδη μακρηγορησα σχετικα ανουσια λογο μεγαλης χαρας αλλα και προβληματισμου.
πολυ ωραια δουλεια κυριε gus παντως κυπαρρισι πουγκακι  λιγα και σημαντικα κομματια για να τον στησεις το μικρο πιπακι και το minimal σχεδιασμο του σε συνδιασμο με το ποσο συμπαγης ειναι η κατασκευη του ειναι extravagant.
το μονο που με στεναχωρησε ειναι το οτι ειναι καπως φτωχο σε χρησιμα αξεσουαρ οπως κατσαβιδακι και οι κατασκευαστικες και ατμιστικες οδηγιες που ισως χρειαζονται σε εναν αρχαριο οπως εγω προκειμενου να εχω τα εφοδια να μην τον αποχωριστω ποτε!
και παλι μπραβο και να με συγχωρεσετε  για την μακρηγορια μου πρωτη μου φορα σε τετοια βαθη και υψη!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1399 στις: Αυγούστου 11, 2015, 12:00 »
Καλοατμιστος φιλε.
Να εχεις κατα νου οτι ο καθε ατμοποιητης αποδιδει διαφορετικα το καθε υγρο και ομοιως εχει σχεση και το στησιμο που κανεις, οι εισαγωγες αερα κτλ.
Γενικα με σχετικα μεγαλες αντιστασεις πχ 1.8-2Ω θα παρεις γεματη γευση χωρις ναι "καις" το υγρο.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1400 στις: Αυγούστου 11, 2015, 13:13 »
Η συνδυαστική χρήση του lite και momentous πλέον, αποτελεί για μένα την καλύτερη ατμιστικη εμπειρια στον ενάμιση χρονο ενασχόλησης με το σπορ.  Μπραβο στα παιδια στην gus mods.. και μπραβο που δεν επαναπαύονται και το εξελίσσουν ::)
@


@malosi για τα δυο απο τα τρια πραγματα που μισεις απαντησε ο chris82. Για τα σφιχτα drip tips δεν ξερω αν το κανεις ηδη αλλα δοκιμασε να βγάλεις το ενα απο τα δυο o rings.





« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 12, 2015, 21:13 από chzamp »

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1401 στις: Αυγούστου 11, 2015, 17:38 »
chzamp, σύγκριση μεταξύ Lite και Momentous βάσης όσον αφορά στην παροχή αέρα; Μόνο με μία τρύπα ανοιχτή στο AFC;

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1402 στις: Αυγούστου 11, 2015, 22:53 »
Καθως ειμαι ευτυχης κατοχος και momentous απο χτες μπορω να σου πω οτι χοντρικα οτι δινει η lite βαση με τις 6 ανοιχτες δινει με τις 2 η mome!ισως και λιγο παραπανω!

Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1403 στις: Αυγούστου 12, 2015, 01:40 »
Προς Gas!
Μπορούμε να κάνουμε κάνουμε τον Momentus ακόμα πιο αερατο, χωρίς περαιτέρω παρενέργειες???

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1404 στις: Αυγούστου 12, 2015, 09:29 »
Ναι...να πας και να σου ανοιξει μια τρυπα Νααααα (με το συμπαθειο) σαν τον καιαδα του demkoni! :))

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1405 στις: Αυγούστου 12, 2015, 12:05 »
chzamp, σύγκριση μεταξύ Lite και Momentous βάσης όσον αφορά στην παροχή αέρα; Μόνο με μία τρύπα ανοιχτή στο AFC;


Οτι ειχα γραψει εδω: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,24401.msg869426.html#msg869426 και οτι λεει και παραπανω ο φιλοςrobbinsrules


Χονδρικα και μονο οσον αφορα στον αερα, γιατι στην γευση θεωρω τα φαινομενα πιο ολοκληρομενα, η διαφορα τους μοιαζει με την διαφορα KL+ με KV4..




Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1406 στις: Αυγούστου 12, 2015, 12:12 »
καλημερα..με το drip tip οντως βγαζοντας το ενα κουμπωνει αμεσως και πολυ καλα....

Αποσυνδεδεμένος gkon961

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Ε, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί: - Ε, τότε καλά πάω
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1407 στις: Αυγούστου 13, 2015, 03:51 »
Είχατε και εσείς θέμα που αρχικά σε βαράει σαν να είσαι το χειρότερο (α)κάθαρμα τής κοινωνίας;

Ναι παιδιά, έτσι την έπαθα! Εβαλα στο πρώτο στήσιμο ένα 18άρι που είχα, και με τιμώρησε για ό,τι είχα και δεν είχα κάνει στη ζωή μου!!

Μετά, όταν έκρινε ότι δεν εννοούσα τα αμαρτήματα που είχα κάνει, μου ανταπόδωσε με ένα καταιγισμό γεύσεων που δεν ήξερα καν ότι υπήρχαν! Περιμένω τώρα να αδειάσει με το δοκιμαστικό που είχα βάλει σαν test drive, για να απολαύσω το castle long.. Και θα είναι -το βλέπω- long η απόλαυση..

Και επειδή βαριέμαι να πηγαίνω στην ενότητα "ασμπέτε", είμαι ατμιστής από την αρχή τού '15 με Al Mood mod αρχικά, και τώρα με istick 50.

ΥΓ: Αν καταφέρει κανένας και το ανοίξει το Al Mood, να μου στείλει μνμ, ή να πει από εδώ.

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1408 στις: Αυγούστου 13, 2015, 11:01 »
καλημερα..με το drip tip οντως βγαζοντας το ενα κουμπωνει αμεσως και πολυ καλα....


και εγω εχθες το ανακαλυψα που κοπηκε το ενα Γιωργο ;D


Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1409 στις: Αυγούστου 13, 2015, 19:02 »
Κάτοχος και εγώ του lite από το Σάββατο που μας πέρασε.... :thumpup:

Παρα πολυ ομορφος ατμοποιητης,ελαφρυς και πολυ προσεγμένη κατασκευη ,πανω στο istick μου παει γαντι.....

Απο απόδοση γεύση/χτυπήματος απλά τέλειος χωρίς κανένα πρόβλημα διαρροής,τα δε ντουμανια του ΒΕΛΟΥΔΟΟΟΟΟΟ,του εχω κανει πεντε διαφορετικά στησίματα και σε ολα απέδιδε άψογα.

Ο τρόπος στησίματος είναι πανεύκολος ακομα και για τον πιο άπειρο χρήστη.....

Ο τροπος γεμισματος με προβληματισε λιγο στην αρχη αλλα πλεον το συνήθισα.....ισως εδω υπαρχει περιθώριο για βελτιωση...

Μπραβο στους GUS γιατι εχουν κανει πολυ ωραια δουλεια...... :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 198 42390 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Ηρακλης
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 334 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8843 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60489 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238804 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1583 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16739 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos