vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

279 επισκέπτες, 7 χρήστες
Lazy Dog, ipomonias, camber, Sergios, Nikrom, Doubt, Jorge

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1290 στις: Ιουλίου 28, 2015, 20:27 »
Μπάνιο σε νερό και απορρυπαντικό πιάτων προσωπικά.

Αν και άλλο ένα σημείο στο οποίο με έχει τρελλάνει ο εν λόγω, είναι η πολύ γρήγορη εναλλαγή γεύσης! Καπάκι να βάλεις άλλο υγρό, η γεύση δεν θέλει πολλή ώρα να αλλάξει. Προφανώς λόγω της ελάχιστης ποσότητας βαμβακιού. Φυσικά, δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα με τίποτα βαριά χαρτιά, κάτι el toro, κάτι Voodoo ή Cafe Mocha και κάτι Two apples, αλλά κάποια στιγμή θα το κάνω.

Αποσυνδεδεμένος lemon78

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1291 στις: Ιουλίου 28, 2015, 20:55 »
Ευχαριστω πολυ, απλα επειδη η βαση δεν μπορει να λυθει και ειναι δυσκολος ο καθαρισμος στο εσωτερικο τις βασης για αυτο ρωτουσα..Μηπως το βαζετε για πολλες ωρες στο νερο να μουλιασει ή δεν θελει και πολυ?

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1292 στις: Ιουλίου 28, 2015, 22:37 »
Προσωπικά, μόνο με νερό βρύσης τον ξεπλένω καλά, και τον τοποθετώ με τέτοιο τρόπο κάτω από τη ροή του νερού ώστε να περνάει μέσα από τις τρυπούλες εισαγωγής του αέρα...

Κάποια φορά που με έπιασε μεγάλη όρεξη  :)) έριξα με ορμή μέσα στις τρυπούλες με τη βοήθεια σύριγγας, ισοπροπυλική αλκοόλη...

Σε γενικές γραμμές ισχύει αυτό που λέει ο Τρύφωνας... Οι γεύσεις αλλάζουν στο πι και φι στο Φαινόμενο.

Αποσυνδεδεμένος lemon78

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1293 στις: Ιουλίου 28, 2015, 23:17 »
Eυχαριστω πολυ παιδια...κανενα προτεινομενο setup με ni200? Διατομη - συρμα - Ohms?

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1294 στις: Ιουλίου 29, 2015, 08:34 »
Προσωπικά, μόνο με νερό βρύσης τον ξεπλένω καλά, και τον τοποθετώ με τέτοιο τρόπο κάτω από τη ροή του νερού ώστε να περνάει μέσα από τις τρυπούλες εισαγωγής του αέρα...

Κάποια φορά που με έπιασε μεγάλη όρεξη  :)) έριξα με ορμή μέσα στις τρυπούλες με τη βοήθεια σύριγγας, ισοπροπυλική αλκοόλη...

Σε γενικές γραμμές ισχύει αυτό που λέει ο Τρύφωνας... Οι γεύσεις αλλάζουν στο πι και φι στο Φαινόμενο.
Demkoni συμφωνω για αυτο το πλυσιμο μαζι σου. Τα αρωματα φευγουν ευκολα απο το φαινομενο Ζest σε σχεση με αλλους ατμο που για να φυγουν θελουν ξυδια σαπουνια και γαλα..

Απλα μετα το πλυσιμο θελει δυνατο επαναλαμβανομενο φυσιμα απο τις 2 κεντρικες τρυπες αερα ωστε να βγει οτι εχει μεινει μεσα στους αεραγωγους απο τις 6 εξωτερικες.Δυο τρεις φορες δυνατο φυσιμα ωστε να φυγει το υπολειμμα υγρου, σαπουνιου και νερου και στεγνωμα.  Με τον τροπο αυτο δεν μενει υγρασια στο εσωτερικο και δεν οξειδωνεται η εσωτερικη επαφη της βιδας του πολου με το θετικο τμημα του πολου του deck. Το μονο που θελει το φαινομενο ειναι να δινουμε προσοχη στο καλο στεγνωμα του εσωτερικου του deck του ωστε παντα να ειναι στεγνες απο νερο η επαφες των εσωτερικων μερων του θετικου πολου.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Eυχαριστω πολυ παιδια...κανενα προτεινομενο setup με ni200? Διατομη - συρμα - Ohms?

Φιλε lemon μετα απο πολυ ψαξιμο και πολλες δοκιμες μου δουλευει εκπληκτικα με ΝΙ200 DU, 28g, 2mm, 6 σπειρες, 0,07-0,08 ohms στο ΥΙΗΙ SX 350 MINI, στα 15-16 J, 190C. Απιστευτη γευση και ποιοτικο χορταστικο , απολαυστικο ατμισμα,χωρις καψουλια, χωρις ζεστο ατμο, και με κορυφαια αρωματα σωστα διαχωρισμενα !!!που οι περισσοτεροι drippers δυστυχως για αυτους δεν εχουν τον εχουν πλησιασει... Για εμενα το ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ειναι σε γευση ενας κορυφαιος ατμοποιητης dripper που εχει ομως ...τανκ και δεν χρειαζεται να τον ανοιγοκλεινουμε ολη την ωρα για ελεγχο και προσθεση μισου ml..υγρου :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Δεν εχω κανενα λογο ουτε συμφερον να μιλω με υπερθετικα για το απιθανο αυτο κατασκευασμα. Οφειλω να τα πω οπως τα αισθανομαι γιατι μετα απο παμπολλες αγορες, δοκιμες και αλλαγες πολυ καλων αλλων ατμο  ,κατεληξα στο φαινομενο και ανακαλυψα τι σημαινει απολαυση γευσης και το τι σημαινει κορυφαιο ατμισμα.
Ισως πρεπει κανεις να ξοδεψει , να δοκιμασει , να το παλεψει ,να κουραστει, να χασει χρονο, να εξαντλησει την υπομονη του, να απογοητευτει κλπ  για να μπορεσει να φτασει στην ''Ιθακη''. :)
Παιδια για μενα, με το φαινομενο ,εχει πλεον τελειωσει το θεμα ατμοποιητης οπως και η ταλαιπωρια μου με τα ατελειωτα ψαξιματα και εξοδα προκειμενουν να βρω τη γευση που θα με ικανοποιουσε  απολυτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 29, 2015, 09:13 από ongakos »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1295 στις: Ιουλίου 29, 2015, 11:08 »
Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου κρίμα τα λεφτά που έδωσα για τον kayfun v4.Τον phenomenon τον δούλευα με ni200 με παρόμοιο στήσιμο σαν το δικό σου στο rdna40.Τώρα με το provari p3 και με kanthal μπορώ να πώ ότι αποδίδει το ίδιο εξαιρετικά όπως και με nickel  ;D

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1296 στις: Ιουλίου 29, 2015, 15:43 »
Δεν άντεξα να περιμένω μέχρι τον Σεπτέμβρη, πρωινή επίσκεψη στον GUS και έφυγα έτοιμος :)

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 29, 2015, 15:52 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος VALMER

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1297 στις: Ιουλίου 29, 2015, 16:50 »
καλοατμιστος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ntelos

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1298 στις: Ιουλίου 29, 2015, 19:52 »
Ρε παλικάρια ότι και να κάνω ατμιζω καμία μέρα περίπου κανονικά με τον φενομενο και το ακουμπαω  και ξάπλα στο τραπέζι επίτηδες για να δω τι φταίει και μετά τελείως ξαφνικά βλέπω διαρροή από τις τρύπες εισαγωγής αέρα ! Ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω κοντευω να τρελαθω ! Παίζει να φταίει αν έχω βάλει λίγο περισσότερο βαμβάκι ; Τα έχω δοκιμάσει όλα όλα αλήθεια άντε να μην έχω διαρροη για λίγο και μετά χαλιά πάλι !δε μπορώ να καταλάβω πρέπει να το κουβαλά με μόνο όρθιο ας πούμε ? Που και πάλι μου κάνει διαρροές σας παρακαλώ τα φώτα σας

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1299 στις: Ιουλίου 29, 2015, 19:53 »
Η καμπάνα είναι κλειστή ; τα Orings καινούργια ή αρκετά φθαρμένα;

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1300 στις: Ιουλίου 29, 2015, 20:22 »
Λέω τώρα εγώ, δεν ξέρω αν φταίει αυτό στο φίλο, αλλά ..

.. παρατήρησα ότι κάθε φορά που βιδω/ξεβιδώνει το chimney απο τη βάση, είτε ακόμη και κάθε φορά που βιδω/ξεβιδώνουμε για ρυθμιση τροφοδοσίας υγρού, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μετακινείται το φυτίλι εαν αυτό ακουμπάει στο εσωτερικό του chimney.

Προσωπικά, αφού γεμίσω με υγρό, τσεκάρω και διορθώνω το φυτίλι + αφου κλείσω δεν ξαναπειράζω το chimney με άνοιξε/κλείσε (χωρίς να σημαίνει αυτό ότι ντέ και καλά το φυτίλι έχει μετακινηθεί απο τη θέση του).

Δεν τον έχω πολύ καιρό για να είμαι απόλυτα σίγουρος, αλλά ένα τσεκ στη θέση του φυτιλιού πριν το κλείσιμο, είναι για μένα απαραίτητο.

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1301 στις: Ιουλίου 29, 2015, 23:14 »
καλησπερα παιδια κατοχος εδω και μια εβδομαδα του phenomenon lite..εντυπωσεις δεν χρειαζεται να αναφερω μονο ενα μεγαλο ευχαριστω στο φιλο που μου τον πουλησε...και επειδη εχω μια επιπλεον καμπανα αυτη
http://gus-mod.gr/zencart_gus/index.php?main_page=product_info&cPath=4_41&products_id=269
θα ηθελα καποιος που ειναι πιο εμπειρος να μου πει ποια βαση να επιλεξω momentus η zest???η δεν ταιριαζειιιι και ειπα κοτσανα :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1302 στις: Ιουλίου 29, 2015, 23:28 »
Εάν θέλεις αεράααααααααααατη τζούρα θα πάρεις momentous και για πιο σφιχτή τότε θα προτείνω zest...

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1303 στις: Ιουλίου 29, 2015, 23:30 »
ευχαριστωωωωω παμε για zestttttt τοτε

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1304 στις: Ιουλίου 29, 2015, 23:35 »
Ρε παλικάρια ότι και να κάνω ατμιζω καμία μέρα περίπου κανονικά με τον φενομενο και το ακουμπαω  και ξάπλα στο τραπέζι επίτηδες για να δω τι φταίει και μετά τελείως ξαφνικά βλέπω διαρροή από τις τρύπες εισαγωγής αέρα ! Ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω κοντευω να τρελαθω ! Παίζει να φταίει αν έχω βάλει λίγο περισσότερο βαμβάκι ; Τα έχω δοκιμάσει όλα όλα αλήθεια άντε να μην έχω διαρροη για λίγο και μετά χαλιά πάλι !δε μπορώ να καταλάβω πρέπει να το κουβαλά με μόνο όρθιο ας πούμε ? Που και πάλι μου κάνει διαρροές σας παρακαλώ τα φώτα σας




Εάν βάζεις μύτη στις εγκοπές θα μου φανεί περίεργο να έχεις διαρροές, γιατί έτσι τους δουλεύω και διαρροή δεν έχω, όπως και να τους έχω.
Αλλά και πάλι εάν το ντεκ της βάσης καλύπτετε από βαμβάκι, πάλι δεν θα έχεις διαρροή.
Το μόνο που μπορεί να συμβαίνει είναι να φεύγει το βαμβάκι από την θέση του με το βίδωμα της καμπάνας ή είναι μικρή η ποσότητα βαμβακιού και περνάει υγρό...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 198 42386 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Ηρακλης
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34588 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8843 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60488 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238800 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16737 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos