vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

537 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, kosktaxi, yorgoss, camber

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1245 στις: Ιουλίου 23, 2015, 23:07 »
το θεμα ειναι οτι οπως και αν το γεμίσω με το που το γυρισω τρεχει το υγρο απο της τρυπες εισαγωγης αερα σαν τρελο. :wall:

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1246 στις: Ιουλίου 23, 2015, 23:11 »
Εδω εχεις θεμα με το βαμβακι να ξες σιγουρα εχεις βαλει λαθος το βαμβακι δες τα βιντεο του demkoni..
Γιατι απο την πρωτη μερα που το εχω δεν εχω ποτε διαρροη και ολοι λενε αποκλιεται ειναι καθαρα θεμα στησιματος. Επισης η καμπανα ειναι βιδωμενη οταν το πατας για κλεισεις ;

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1247 στις: Ιουλίου 23, 2015, 23:24 »
το θεμα ειναι οτι οπως και αν το γεμίσω με το που το γυρισω τρεχει το υγρο απο της τρυπες εισαγωγης αερα σαν τρελο. :wall:


είναι εύκολο να ανεβάσεις φώτο με το στήσιμο που έχεις? μπας και δούμε τι φταίει? :hmmm:


Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1248 στις: Ιουλίου 23, 2015, 23:31 »
καλησπερα παιδια..καποιος τροπος να γιαλισει το τανκ ????

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1249 στις: Ιουλίου 24, 2015, 00:27 »
(Image removed from quote.)


Το oring της καμπανας να ξες θελει λιγο υγρο για να ξεκουμπωνει πιο ευκολα :)

ENA ΜΕΓΑΛΟ BRAVO ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΣΟΥ !!!! ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Με τα φαινομενα που εχουμε ολοι εδω κανουμε ενα συνταγμα ατμιστων που κανουμε να ...τρεμει η καρεκλα του Svoemesto...

Το κρατος επρεπε να επιδοτει εξαγωγεις σαν τα παιδια που σχεδιαζουν, κατασκευαζουν, υλοποιουν εξαιρετικα ατμιστικα προιοντα, τα εξαγουν και φερνουν πολυτιμο συναλλαγμα στη χωρα...που διψαει και εχει αναγκη απο αυτο...

Τι να πω ρε παιδια ...μακαρι οι Ελληνες βιοτεχνες να παραγουν εξαιρετικα και ζηλευτα προιοντα και οχι να εισαγουν οι διαφοροι εμποροι...κινεζιες...και πολλες φορες κακες αντιγραφες ..και να στελνουμε τα λεφτα μας στους σχιστοματιδες κλπ ..Ημαρτον..

ΟΚ το σουσι η το ρυζι των σχιστοματιδων με τα spring rolls αλλά πολυ πιο νοστιμες :tongue_2: οι Ελληνικες  μπριζολες και τα παιδακια στα καρβουνα.

Α ρε ελλαδιτσα ποσο ωραια εισαι ποσο εξυπνα και αξιολογα παιδια γεννας , ποσο ωραια μερη και κλιμα εχεις , ποσο ωραια εισαι οσο καμμία αλλη χωρα γιαυτο σε ζηλευουν και θελουν να σε αρπαξουν για ενα κομματι ψωμι οι ξενερωτοι ξενοι....

Ξερω παιδια βγηκα απο το θεμα..αλλά με ποναει που εχουμε τοσο καλα , εξυπνα, ευγενικα , δημιουργικα  παιδια και φοβερα μυαλα και δεν τα αφηνουμε να μεγαλουργησουν...

Οι Gus εαν ζουσαν στην Αμερικη και εφταχναν αυτα τα απιθανα προιοντα εκει, δε θα προλαβαιναν να βαλουν το κλειδι στην επιχειρηση γιατι σε κλασματα οι πελατες θα τους το ειχαν σηκωσει και δε θα προλαβαιναν να ειχουν ενα φαινομενο η ενα μοντ σε στοκ ουτε για τον ξαδερφο τους.Το δε κρατος θα εκανε τα παντα για να τους ενισχυσει..Δηλαδη οπως και το δικο μας........




« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2015, 01:04 από ongakos »

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1250 στις: Ιουλίου 24, 2015, 08:40 »
καλησπερα παιδια..καποιος τροπος να γιαλισει το τανκ ????
Το τανκ μπορεις ή με brasso αλλα πολυ καλο καθαρισμα μετα. Ή με οδοντοκρεμα εγω προσοπικα το βαζω στο black and decker με οδοντοκρεμα και στρωνει..

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1251 στις: Ιουλίου 24, 2015, 09:23 »
Μια βοηθεια..θελω να αλλαξω το ενα οριγκ απο το πανω δαχτυλιδι..αλλα το ανταλλακτικτο ορινγκ ειναι μικρο και δεν μπορω να το εφαρμοσω μεσα στο δαχτυλιδι..πως θα το φτιαξω;;

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1252 στις: Ιουλίου 24, 2015, 10:08 »
καλημερα στην παρεα !!εχω καποιες μερες παιζω με FB2 και twisted ,ολα καλα γευση ,ατμος ,ολα κομπλε αλλα το το θεμα ειναι οτι νιωθω οτι ζεσταινετε πολυ γρηγορα ,και το πιο βασικο ειναι οτι ενω νιωθω οτι βαζω ικανοποιητικο FB2 βλεπω ακαυστα να πεταγονται επανω :wall: :wall: ,,οι αντιστασεις ειναι στα 0,9 Ω και το παιζω στα 18 με 20 βατ ,,
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2015, 10:21 από nasios »

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1253 στις: Ιουλίου 24, 2015, 10:14 »
Μου φενεται παρα πολυ λογικο καταρχην πρεπει να αλλαξεις drip tip να μην σε ανεβαζει πολυ ζεστο ατμο π.χ. teflon,derlin.

Μια βοηθεια..θελω να αλλαξω το ενα οριγκ απο το πανω δαχτυλιδι..αλλα το ανταλλακτικτο ορινγκ ειναι μικρο και δεν μπορω να το εφαρμοσω μεσα στο δαχτυλιδι..πως θα το φτιαξω;;

Ειναι μικρο τι εννοεις ; εαν ειναι αυτο που σε εδωσε μαζι με το phenomenon αυτο ειναι το σωστο. Εαν ειναι αλλο τοτε πρεπει να βρεις ενα ιδιο.
Επισης εαν παλι δεν μπορεις να το βγαλεις με μια τσιμπιδα σιγα σιγα τραβατο να βγεο και βαλε παλι στην τσιπιδα το καινουργιο αλλα απο τις εξω μεριες να ειναι το οριγκ ωστε να μεγαλωσει λιγο και να μπει πιο ευκολα.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2015, 10:45 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1254 στις: Ιουλίου 24, 2015, 10:33 »
αφου ειδες και τι εγραφα παλι καλα ,γιατι πριν το εντιτ δεν εβλεπα ουτε εγω τα γραμματα αχχαχαχα ,δεν με ενοχλει η ζεστα ,το οτι πεταει ακαυστα με ενοχλει ...

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1255 στις: Ιουλίου 24, 2015, 10:34 »
Πηρα τα παιδια και μου ειπαν αυτα στη συσκευασια για την βαση...αυτο στο δαχτυλιδι ειναι 19*1..που πουλαν ο ρινγκς;;σε καταστημα με εργαλεια θα βρω;;

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1256 στις: Ιουλίου 24, 2015, 10:34 »
Να ειναι για τροφιμα να προσεξεις γιατι δεν πας σε καποιο reseller του Gus ;

αφου ειδες και τι εγραφα παλι καλα ,γιατι πριν το εντιτ δεν εβλεπα ουτε εγω τα γραμματα αχχαχαχα ,δεν με ενοχλει η ζεστα ,το οτι πεταει ακαυστα με ενοχλει ...

Ξαφνικα πεταει ζεστο ατμο ;; δοκιμασε να σηκωσειε λιγο το coil. Εαν στνεχιστει δοκιμασε με απλο συρμα στα 0.9 και δες μηπως δεν εχει σωστη τροφοδοσια. Σιγουρα δεν φτισχτηκε για χαμηλες αντιστασεις μιας και θελει να δωσει γευση απλα και εγω το δουλευα στα 0.68 με pararell και δεν ειχα ζεστο ατμο καθολου.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2015, 10:47 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1257 στις: Ιουλίου 24, 2015, 10:53 »
@nasios
Ο ατμοποιητής και αρκετά κοντός είναι, και μικρό χώρο ατμοποίησης έχει, και τα δύο προς ενίσχυση της γεύσης. Θα ήταν θαύμα αν δεν ζεσταινόταν με 18-20W.
Τώρα, τα άκαυστα, μάλλον οφείλονται στο απότομο άναμα της αντίστασης και μπορεί και στο twisted. Αν δεν παίζεις με μηχανικό, κάνε μια απόπειρα να παίξεις στα 13-14W για να δεις αν συνεχίζει να συμβαίνει το ίδιο...

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1258 στις: Ιουλίου 24, 2015, 11:14 »
σιγουρα τα ακαυτα τα εχεις γιατι εχεις βαλει πολυ βαμβακι.βαλτο ακομη πιο χαλαρα το βαμβακι..το βαζεις πολυ σφιχτά..και εγω το εχω παθει αυτο σε αλλους ατμοποιητες

Αποσυνδεδεμένος lemon78

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #1259 στις: Ιουλίου 24, 2015, 12:37 »
Και εγω παιδια εχω καποιες φορες σταγονιδια στο στομα..Τι να κανω? Να βάλω πιο χαλαρα το βαμβακι?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538205 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60447 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238706 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz