vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

543 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, Jorge

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #975 στις: Ιουνίου 24, 2015, 20:57 »
Δευτερο γέμισμα, πήρα τα υγρά στη...χούφτα προσπαθώντας να ανοίξω το μπέλ! Τρίτο πιό προσεκτικο άνοιγμα του μπέλ τανκ και πιό πολύ ωστε να χωράει άνετα το σταγονόμετρο του γυάλινου μπουκαλιού μου ανάμεςα στη βάςη και το τανκ.Ετσι το μοναδικό του μείον για μένα λυθηκε !








Αν δεν την πατήσεις δεν πρόκειται να μάθεις. Αν και πιστεύω ότι οι περισσότεροι είναι παθόντες. Ενας είμαι και γω. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #976 στις: Ιουνίου 24, 2015, 20:59 »
Υπαρχει στα σχεδια καποιο nano kit για τον ατμο; Πιο κοντη καμιναδα ξερω γω η κατι τετοιο;
Ειναι αρκετα μεγαλος για τα δικα μου γουστα, αλλα μας εχετε σπασει τα νευρα με τα "ποσο τελειος;" "απιστευτος" "επαθα πλακα" και ολα αυτα  >:(
Οποτε πρεπει να γινει δοκιμη  ;D
Δεν υπάρχει λόγος πιστεύω
 καθώς θα χάσει σε απόδοση και
 πραγματικά δεν είναι και μεγάλος, κάθε άλλο

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #977 στις: Ιουνίου 24, 2015, 21:23 »
Εγώ πήρα υγρά στη χούφτα την πρώτη φορά όταν έβαλα το drip tip και το εσπρωξα να κουμπώσει κρατώντας τον ατμοποιητή απο το τάνκ (επηρεασμένος απο τον kayfun που είναι βιδωτό το τανκ στη βάση).
Φυσικά κατέβηκε η καμινάδα μαζί με το ντεκ και κέρασα 1-2 ml gambit στα πλακάκια.

Για το γέμισμα, βγάζω το ντριπ-τιπ, τον ακουμπάω ανάποδα στο τραπέζι, σπρώχνω το μπελ προς τα κάτω χωρίς καμια προσοχή αφού τερματίζει στο τραπέζι, σε αυτό το επίπεδο υπάρχει ακόμα στεγανότητα αλλά απο πάνω έχει ανοίξει για να χωρέσει η βελόνα σε μια απο τις τρύπες εισαγωγής αέρα (ή και απο πάνω).
Γεμίζω, τραβάω το μπελ πάλι πάνω και τέλος.
Πραγματικά πιό εύκολο γέμισμα και απο εργοστασιακό.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #978 στις: Ιουνίου 24, 2015, 21:28 »
Στο bell αν σπρώξεις λίγο ακόμη την καμπάνα (όντας ανάποδα ο ατμοποιητής) τότε γεμίζεις ακόμη και με μπουκαλάκι χωρίς βελόνα... ;)


Το έκανα εδώ... Βιαστικά για να δεις...
Συγνώμη που έψαχνα το μπουκαλάκι του υγρού... αλλιώς το γέμισμα γίνεται σε ελάχιστα δευτερόλεπτα.


« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 24, 2015, 21:38 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #979 στις: Ιουνίου 24, 2015, 21:31 »
Ναι, έχει περιθώριο να κατέβει κι άλλο πριν φύγει απο το o-ring.
Απλά εγώ μιας και χρησιμοποιώ ούτως ή άλλως μπουκάλι με βελόνα, με βολεύει περισσότερο ως τέρμα το τραπέζι γιατί δεν χρειάζεται να προσέχω καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #980 στις: Ιουνίου 24, 2015, 21:35 »

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #981 στις: Ιουνίου 24, 2015, 22:41 »
Οφειλω να καταθεσω και γω τη μικρη συνδρομη μου στις δυνατοτητες δημιουργικης απολαυσης
που εχουν σχεση με το Φαινομενο
Περιττο να πω οτι γραφω με το ενα χερι γιατι το παω πιπιλα  :))

Καθαρη κρυσταλλινη γευση και ατμος βελουδινος σα να σου χαϊδευει τη γλωσσα
μια μελαμψη καλλονη απο την Αφρικη με φτερο στουρθοκαμηλου


Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #982 στις: Ιουνίου 24, 2015, 22:47 »
Τελικά όλοι παίρνουν τα υγρά στη χούφτα τουλάχιστον μια φορά!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Έτσι ακριβώς όπως τα λες,και αναρωτιόμουν και γιατί κιόλας,για δευτερόλεπτα βέβαια αφού είδα
ότι δεν είχα βάλει το πάνω δαχτυλίδι :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #983 στις: Ιουνίου 25, 2015, 00:58 »
Τελικά όλοι παίρνουν τα υγρά στη χούφτα τουλάχιστον μια φορά!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Ναι ναι ναι.. :laugh1: ,να δεις οι χουφτες μου πως ειχαν γεμισει με 3 ml  5 PAWNS CASTLE LONG RESERVE .... :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash: που ηταν το τελευταιο μπουκαλι 2 μηνες πριν βγει ξανα και εισαχθει.To ειχα φυλλαξει ως κορη οφθαλμου και ειπα να το βαλω στο υπεροχο φαινομενο ΖΕΣΤ...

Τη δευτερη φορα τον γεμισα απο πανω και αφησα το πανω δαχτυλιδι ανοιχτο γιατι μιλουσα με τον Μαριο Γκας στο τηλεφωνο....Το κομοδηνο μου γεμισε 3 ml Castle long reserve.... :eyesplash: :eyesplash: :wall: και ξεμεινα για μερες...
 Παιδια προσοχη μην αργησετε να το σφραγισετε ΜΕ ΤΟ ΠΑΝΩ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙ γιατι θα παθετε τα ιδιο.. ΘΕΛΕΙ ΤΡΟΠΟ ΤΟ ΜΩΡΟ... :love_hearts:

ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ . ΑΙΩΝΙΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΥΑΛΟ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΙ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ...

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #984 στις: Ιουνίου 25, 2015, 09:22 »
Προχθές δοκίμασα για πρώτη φορά και Zest και Bell Cap.
Τώρα είναι η ιδέα μου ή απλά ο άνθρωπος είχε κάνει το τέλειο στήσιμο σε τέλειο άρωμα στο τέλος με άφηνε μια απίστευτη γεύση που έμενε στην γλώσσα.

Ειλικρινά δεν έχω δοκιμάσει κάτι καλυτερο.
Επίσης είχε κάτι το ιδιαίτερο από ότι με είπε πιο κλειστές τρύπες και συκομμενο το deck λίγο πιο ψηλά με 0.8 τρύπες αερα.

Η τζούρα πολύ σφιχτή αλλά απίστευτο ντουμανι.

Ήρθε η στιγμή να τον αγορασω.

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #985 στις: Ιουνίου 25, 2015, 11:44 »
Κυκλοφορούσα με κ4 και δεν μου έκανε εντύπωση που ηταν μεγάλος οπότε το μέγεθος είναι ιδανικό για μένα μην σου πω ότι το βλέπω και μινι :) ,3τη μέρα και έχει γίνει προέκταση του χεριού μου παρατώντας ότι άλλο ατμοποιητη χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα, , δυστυχώς δεν έχω κάνει άλλο στήσιμο για να δω αντιδράσεις του ατμοποιητη κιαυτο γιατί είμαι τόσο ευχαριστημένος απτο αποτέλεσμα που έχει στο tribecca(το συγκεκριμένο υγρό είναι έρωτας από πέρσι και δεν μπορώ να το ξεπεράσω με τίποτα )που δεν θέλω για την ώρα να αλλάξω υγρό τουλάχιστον μέχρι να τελειώσω 90μλ που έχουν μείνει ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #986 στις: Ιουνίου 25, 2015, 13:10 »
Ωραια!!!!!!!! :thumpup:

Το μονο κακο ειναι οτι ....το ενα μας χερι ειναι πιασμενο με το μοντ και το φαινομενο και χρησιμοποιουμε μονο το αλλο :laugh1: για τις δουλειες μας.Οσοι εχουμε φαινομενο  :respect: ....γιναμε μονοχειρες.. ;D

Χαλαλι γιατι ατμιζουμε και το χαιρομαστε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #987 στις: Ιουνίου 25, 2015, 13:22 »
Καλησπέρα παιδιά και εγώ από χτές ευτυχής κάτοχος του Phenomenon Ζest.Ως κάτοχος kayfun lite plus ,kayfun v4 ,next gen από vapeware mods μπορώ να πώ ότι τους βάζει όλους κάτω στη γεύση.Βέβαια είχα ένα θέμα με leaks από το Air Flow Control το στήσιμο που έχω κάνει είναι κλασσικό kayfun αλλά διαβάζω τώρα ότι βάζετε μύτες από το βαμβάκι στα αυλάκια πράγμα που δεν έχω κάνει.Είναι όντως τόσο κομβικό αυτό που λύνει τα θέματα με τα leaks?Επίσης έχω κάνει 3 στησίματα ως τώρα για να τον μάθω.Τα 2 πρώτα τα έχω γεμίσει από την πάνω δεξιά τρυπούλα όπως μου είπαν και στο μαγαζί αλλά είχα leaks.Μετά το γέμισα από κάτω προσπαθώντας να δημιουργήσω ενα κενό αέρα και μετά βίδωσα το deck με μεγαλύτερη επιτυχία μπορώ να πώ από θέμα leaks , το θέμα είναι ότι μόλις σήκωσα το μεταλλικό μέρος που γράφει phenomenon για να δέιξω κάτι σε ένα φιλο άρχισαν πάλι τα leaks.επίσης η καμπάνα είναι σφιχτή δεν την έχω χαλαρώσει.Θα ήθελα πολύ τη βοήθεια σας. :)

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #988 στις: Ιουνίου 25, 2015, 13:26 »
Κυκλοφορούσα με κ4 και δεν μου έκανε εντύπωση που ηταν μεγάλος οπότε το μέγεθος είναι ιδανικό για μένα μην σου πω ότι το βλέπω και μινι :) ,3τη μέρα και έχει γίνει προέκταση του χεριού μου παρατώντας ότι άλλο ατμοποιητη χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα, , δυστυχώς δεν έχω κάνει άλλο στήσιμο για να δω αντιδράσεις του ατμοποιητη κιαυτο γιατί είμαι τόσο ευχαριστημένος απτο αποτέλεσμα που έχει στο tribecca(το συγκεκριμένο υγρό είναι έρωτας από πέρσι και δεν μπορώ να το ξεπεράσω με τίποτα )που δεν θέλω για την ώρα να αλλάξω υγρό τουλάχιστον μέχρι να τελειώσω 90μλ που έχουν μείνει ακόμα.



Κάνε το coil με τα 2 αξονάκια(demk-o style) με την αντίσταση λίγο πιο πάνω από τα βιδάκια, φουλάρισε tribeca και  :baby: :cigar: :fight_shot_bandana: :fight_shot_auto: :fight_shot_thickgun: :dance3: και άλλα πολλά........


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Καλησπέρα παιδιά και εγώ από χτές ευτυχής κάτοχος του Phenomenon Ζest.Ως κάτοχος kayfun lite plus ,kayfun v4 ,next gen από vapeware mods μπορώ να πώ ότι τους βάζει όλους κάτω στη γεύση.Βέβαια είχα ένα θέμα με leaks από το Air Flow Control το στήσιμο που έχω κάνει είναι κλασσικό kayfun αλλά διαβάζω τώρα ότι βάζετε μύτες από το βαμβάκι στα αυλάκια πράγμα που δεν έχω κάνει.Είναι όντως τόσο κομβικό αυτό που λύνει τα θέματα με τα leaks?Επίσης έχω κάνει 3 στησίματα ως τώρα για να τον μάθω.Τα 2 πρώτα τα έχω γεμίσει από την πάνω δεξιά τρυπούλα όπως μου είπαν και στο μαγαζί αλλά είχα leaks.Μετά το γέμισα από κάτω προσπαθώντας να δημιουργήσω ενα κενό αέρα και μετά βίδωσα το deck με μεγαλύτερη επιτυχία μπορώ να πώ από θέμα leaks , το θέμα είναι ότι μόλις σήκωσα το μεταλλικό μέρος που γράφει phenomenon για να δέιξω κάτι σε ένα φιλο άρχισαν πάλι τα leaks.επίσης η καμπάνα είναι σφιχτή δεν την έχω χαλαρώσει.Θα ήθελα πολύ τη βοήθεια σας. :)




Ρίξε μια ματιά εδώ έχει διάφορα στησίματα με φώτο και βιντεάκια.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,26102.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 25, 2015, 13:32 από benny »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #989 στις: Ιουνίου 25, 2015, 13:40 »
Σε ευχαριστώ θα τα κοιτάξω άμεσα απλά το μόνο θέμα που με προβληματίζει είναι ότι μόλις σήκωσα το top cap που κρύβει την ψύκτρα είχα leak.Σίγουρα έχω κάνει κάτι λάθος ελπίζω να το βρώ :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238701 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1509 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16703 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139213 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz