vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

540 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, Tem, kosktaxi, yorgoss, camber

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #600 στις: Απριλίου 22, 2015, 23:47 »
Εχει κανείς άλλος την αίσθηση που έχω, ότι πρέπει να κατεβάσω νικοτίνη λόγω του phenomenon;;;;
Αλλαζω και τις καμπάνες αλλά μου φαίνεται ότι με χτυπάει περισσότερο στο βάθος του λαιμού μου....



Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #601 στις: Απριλίου 22, 2015, 23:49 »
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #602 στις: Απριλίου 22, 2015, 23:52 »
Κι εγώ που νομιζα οτι ειναι η κωλοαλλεργία μου λόγω άνοιξης!  :laugh1:
Κανα ανεβοκατεβασμα στο υψος της αντιστασης, βοηθάει;

Αποσυνδεδεμένος nikosma

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #603 στις: Απριλίου 23, 2015, 09:14 »
Εχει κανείς άλλος την αίσθηση που έχω, ότι πρέπει να κατεβάσω νικοτίνη λόγω του phenomenon;;;;
Αλλαζω και τις καμπάνες αλλά μου φαίνεται ότι με χτυπάει περισσότερο στο βάθος του λαιμού μου....




Το ίδιο θέμα και εγώ!

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #604 στις: Απριλίου 23, 2015, 09:55 »
Κι εγώ που νομιζα οτι ειναι η κωλοαλλεργία μου λόγω άνοιξης!  :laugh1:
Κανα ανεβοκατεβασμα στο υψος της αντιστασης, βοηθάει;


Έχω την εντύπωση οτι θα βοηθήσει να την κατεβάσεις όσο μπορείς την αντίσταση.
Επίσης... να κλείσεις όσο γίνεται τον αέρα...
Άλλο... να ρίξεις νικοτίνη στα υγρά...
Άλλο... να βάλεις ένα drip tip με όσο γίνεται μικρότερη οπή... Έκανα δοκιμή με το drip tip του Kayfun Lite (γνήσιος) που έχω, αυτό με την πολύ μικρή τρυπούλα... Ο ατμός αποχτά περισσότερη πυκνότητα και γίνεται ακόμη πιο βελούδινος. ;)

Και τέλος... αν το πρόβλημα είναι μεγάλο edit (πράγμα υποκειμενικό για τον καθένα στο πως αντιλαμβάνεται το χτύπημα εννοώ) edit, έχει και άλλο τρόπο, αλλά δεν είναι και η καλύτερη λύση.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2015, 10:28 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #605 στις: Απριλίου 23, 2015, 10:35 »
όπως είχα πει , διαρροές δεν ειχα κατά το γέμισμα, αλλα παρόλα αυτά κάποιες φορές οι τρύπες του afc μετά είχαν ένα "πλίτς" , κάτι σαν να σκάνε φουσκαλίτσες υγρου <-γραφική παρομοίωση-, που με ανάγκαζε σε ένα μικρο-σκουπισμα.
Οπότε δοκίμασα το κόλπο της ισορρόπησης του αέρα ή ίσως σωστότερα της πίεσης -και για τους ακαδημαϊκούς-,  που χρησιμοποιείται συχνα σε διάφορους τοπ φιλ ατμο
και έτσι εξάλειψα και το "πλιτς" αυτό και πλέον νιώθω στεγνη και ασφαλής όλη μέρα (κατα τη διαφήμιση γνωστής βιέτας  :)) )

Δηλαδή το -γνωστό- μαγικο έχει ως εξής
Γεμίζω απο πάνω κανονικά και με την καμινάδα βιδωμένη -που ούτως ή άλλως δεν την σηκώνω καθόλου,αλλα χρησιμοποιώ PG που ίσως έχει τον ρόλο της σε αυτο,
βάζω το δαχτυλίδι, και πριν αφήσω απο τα δάχτυλα το afc (κλείνω τις τρύπες με τα δάχτυλα, αλλοι κλείνουν το afc ring)  γυρνάω ανάποδα.
Με ανάποδο τον ατμο και αφου κατέβει το υγρό όσο πάει, ξεβιδώνω την καμπανα κάμποσο, κάπου μιάμιση προς δύο στροφές νομίζω δοκίμασα
και τέλος τη ξαναβιδώνω. Αυτό ακριβώς που θα έλεγε κι ο Μάτσιος.

Μην ξεχάσετε  να τον γυρίσετε όρθιο πάλι!
 :))
Καλημέρα

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #606 στις: Απριλίου 23, 2015, 15:38 »
αν εχεις τυχη διαβανε  :)) .


και γιατι το λεω αυτο?
ερχεται ο lux απο την δουλεια
του λεω
ρε λιακο εχω υπερτροφοδοσια
φερε μια οδοντογλυφιδα μου λεει
κανει τα μαγικα
βελουδο ο phenomeno.
εκεινη την ωρα ,ερχεται και ενα παληκαρι με το φαινομενο του  :eyesplash:  και η γλωσσα του ειχε φτασει μεχρι τα αυτια απο τα καμενα
ρε λιακο κανε ενα ψυχικο του λεω
ο μαγκας, δασκαλε και δασκαλε τον φωναζε μετα  :)) .


κανε ρε του λεω ενα βιντεο να φτιαχτουμε ολοι.
υποσχεθηκε οτι μεχρι την κυριακη θα ειναι ετοιμο  :respect: .
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2015, 15:51 από vag21 »

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #607 στις: Απριλίου 23, 2015, 16:06 »
Θα παω εξω απο του Γκας να βαλω ενα παγκο με τα εργαλεια μου
και μια ταμπελα ¨Συστηματικον ΣΤΗΣΙΜΑΤΑΔΙΚΟΝ"  :))
ναρχονται να μου λενε "μεγαλε φτιαξε ενα με διπλη" -  "ενα με μονη και φαϊμπερ"   :))
"ενα μονη και αλαδωτα ορινκγς " - " ενα σαμπ πακετο"  :))


οκ παιδια μεχρι τη Κυριακη θα προσπαθησω να κανω ενα βιντεακι πιο πολυ για τους καινουργιους
με το στησιμο που εχω καταληξει πως ειναι το καλυτερο (για εμενα)  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #608 στις: Απριλίου 23, 2015, 16:10 »
Συγνωμη για το off topic αλλα δεν αντεχω αμα δεν το πω ;D ...Μαλον πρεπει να γινει ξεχωριστω νημα με τα βιντεο του LUX... :respect: :respect: Περιμενουμε το βιντεο  lux  :thumpup: .Δωσε τα φωτα σου στον λαο  :yes: !!!!!

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #609 στις: Απριλίου 23, 2015, 16:21 »
...
οκ παιδια μεχρι τη Κυριακη θα προσπαθησω να κανω ενα βιντεακι πιο πολυ για τους καινουργιους
με το στησιμο που εχω καταληξει πως ειναι το καλυτερο (για εμενα)  :thumpup:


Παρακαλούμε να περιέχει και την οδοντογλυφίδα, και την αντι-καμμένα μαγική κίνηση και όλα τα υπολοιπα κολπα... :laugh1: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #610 στις: Απριλίου 23, 2015, 17:46 »
Την οδοντογλυφιδα τη ζητησα επειδη ημασταν σε φαγαδικο και δεν ειχαμε κατσαβιδακι  :))
Μη φανταστεις πως ειμαι ο Γιουρι Γκελλερ

Τωρα που ανοιξα να βαλω υγρο στο δικο μου ειδα πως απ τη μια μερια το βαμβακι ηταν στο λουκι
κι απ την αλλη οχι ... κι ομως καμμενο δεν εφαγα διοτι στο λουκι ηταν μονο η ακρουλα

Αυτες τις ακρουλες τσιμπησα με την οδοντογλυφιδα στο Φαινο του Βαγγου και τις εβαλα να πατανε στο πρωτο ντεκ

Αν υπαρχει μυστικο αυτο ειναι ενα :
Στηστε ετσι το βαμβακι σας ωστε το πρωτο ντεκ κατω απο την αντισταση να ειναι παντα βρεγμενο με υγρο
το βαμβακι ειναι πολυ καλυτερα να ποτιζεται με με υγρο απο το πατο του ντεκ και οχι κατ ευθειαν απο τα λουκια
Το υγρο θα πρεπει να μπαινει  απο τα λουκια χωρις εμποδιο στο ντεκ και απο εκει να τραβαει υγρο το βαμβακι
Αυτο επιτυχανεται ευκολα αν σπρωξουμε το βαμβακι λιγο προς τα πισω ωστε να κολλησει στη πλατη του ντεκ

περισσοτερες λεπτομερειες  στο βιντεο  :thumpup:

εντιτ : Στις αρχες που δε ξεραμε και πειραματιζομασταν δοκιμαζαμε διαφορα στησιματα
          Οσοι ειχαμε πειρα απο τον Ερλ τουλαχιστον ψαλιδιζαμε τις ακριες τους βαμβακιου
          οποτε δεν ειχαμε τραγικα αποτελεσματα.
          Ο φιλος μου ο Κοραξ (Ινδος) που βαζει μισο κιλο βαμβακι καθως και ενα Γαλλος που αφηνει τα βαμβακια να βγαινουν
          εξω απο τη καμπανα και τα κοβει μετα νομιζοντας οτι στηνει την Εστια ...
          παω στοιχημα οτι θα εχουν φαει το καψιμο της αρκουδας  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2015, 17:55 από Lux »

Αποσυνδεδεμένος zavalos

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #611 στις: Απριλίου 23, 2015, 19:22 »
Περιμένουμε όλοι το βίντεο αλλά εάν καταλαβαίνω καλά ο Lux μιλά για στήσιμο αλα kayfun (ίσως με λιγότερο βαμβάκι). Όπως και να χει είμαστε οπτικοί τύποι και περιμένουμε την Κυριακή...

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #612 στις: Απριλίου 23, 2015, 19:44 »
Μεσα εισαι Ζαβαλος
αυτο το στησιμο εχω καταληξει πως ειναι το καλυτερο (για μενα)

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #613 στις: Απριλίου 23, 2015, 22:24 »
Με 0.40 σύρμα και αντίσταση στο 0.6 είναι φυσικό να χρειάζεται γύρω στα 25watt για να αποδώσει σωστά? Το καλύτερο σεταπ που μου έχει πετύχει μέχρι τώρα, είναι αυτό και με την καμπάνα 1 ολόκληρη στροφή ανοικτή. Με λεπτότερα σύρματα δεν τα πάω ιδιαίτερα καλα. ;)

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #614 στις: Απριλίου 24, 2015, 17:34 »
Στη θεση σου με 0.6 θα το μπουμπουναγα στα 30w γιατι το 40ρι αργει λιγο να αρπαξει

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181585 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538212 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238707 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16705 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139233 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz