vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

199 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, Blackwolf

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #360 στις: Απριλίου 08, 2015, 23:01 »
εγώ αυτό που έκανα πρώτο πράγμα ήταν να δω τι κοιλ του ταιριάζει,
εφτιαξα micro -φτιαχνω απίθανα Micro - ευχαριστώ τη μαμα μου, τον μπαμπα μου και τα γνωστα-
ρουφηξα ένα τανκ και μετά αραίωσα τις σπείρες στο κόιλ και ξεκίνησα να το δεύτερο. Στο spaced η γεύση ήταν καλύτερη εμφανώς απο την πρώτη τζουρα και στο micro το χτύπημα περισσότερο. Δεν με χαλασε κάποιο ..  :))
Γι αυτο ρώτησα και τον Κωστα γιατι άλλαξε απο micro, για να συγκρίνω τις αποψεις μας , αλλα ήταν.. κάθετος  :)) (στο οτι το spaced δινει καλύτερη γεύση, στο Micro δεν αναφέρθηκε).
Μένουν και μερικά αλλα κοιλς, εδώ θα ειμαστε..
 Τώρα το κεραμικό της Ιθάκης δε σε αναγκάζει και σε απόσταση απο το ντεκ; Αυτο ισως δεν κανει λογικό το μικρό χτύπημα;

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #361 στις: Απριλίου 08, 2015, 23:16 »
Κοιτα στο χτυπημα που ζητα ο καθενας ειναι οπως ειπαμε η νικοτινη. Η αντισταση στα ohm και φυσικα το εργαλειο που θα σου δωσει τα watt που ζητας..ειναι πολλοι παραγοντες φιλε☺


Φίλε powerwolf, αντιλαμβάνομαι την προσπάθεια σου να βοηθήσεις. Πίστεψε με όμως πως 3 χρόνια και βάλε στον ατμό γνωρίζω πολύ καλά τους παράγοντες που επηρεάζουν τον κτύπημα. Ακόμη όμως και όλους τους παράγοντες να κρατήσεις ίσους, υγρό, σύρμα, Ohms και watt, δεν μπορεί να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα σε όλους τους ατμοποιητές. Άλλος θα σου δώσει περισσότερη γεύση, άλλος περισσότερο ντουμάνι και άλλος τρελλό κτύπημα. Για όσους λοιπόν αντιλαμβάνονται τι ακριβώς ρωτάω, παρακαλώ τα φώτα σας.


Όσο αφορά την Ιθάκη, την χρησιμοποιώ με το νέο update οπότε δεν υπάρχει κεραμικό.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #362 στις: Απριλίου 08, 2015, 23:25 »
Το spaced είναι καλύτερο σε γεύση από το Micro... (ορίστε!!! Αναφέρθηκα και στο micro!!! :tongue_smilie:)

Αν τον στήσεις Micro 3mm... Κοντά στο Ω... Λίγο ψηλά η αντίσταση από τις οπές... Του δώσεις μπόλικο αέρα από κάτω... Χοντρό σύρμα... Του βάλεις και την κώνικη καμπάνα... Θα πάρεις και χτύπημα με το τσουβάλι, και πολύ γεύση.

Δυστυχώς δεν έχω πάνω από 0,25 σύρμα :-\
Οπότε παραμένει στη φαντασία μου αυτό το σετάπ. :'(

Πάνυ... Με κάθε ειλικρήνεια... Τον Ιθάκα με το κεραμικό τον "έστειλα" γιατί είχε αυτό το "ξερό" χτύπημα... Με τον Phenomenon ο φάρυγγάς μου δεν υποφέρει... Ο ατμοποιητής δίνει πραγματικά έμφαση στην κρυστάλλινη γεύση.

Καταλαβαίνω τί λες... Όμως τα σετάπ που κάνω ευνοούν τη γεύση... Περιμένω κι εγώ να ακούσω άποψη από αυτούς που τον δουλεύουν κοντά στο Ω άλλά με την κώνικη καμπάνα.

Δεν έχω ΚΑΙ σύρματα αλλα και με 5mg νικοτίνη είμαι ο τελευταίος που θα μπορούσα να σε βοηθήσω.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #363 στις: Απριλίου 08, 2015, 23:30 »
οταν ειπα κανα δυο σελίδες πιο πίσω χαρακτηριστικά πως αποδίδει το υγρό με τελειότητα εννοούσα κάτι γενικό (υγρό) που περιλαμβανει και το χτύπημα.
Ατυχώς για να σε βοηθησω επακριβώς όμως, με το που τον πήρα έβαλα 3mg κάτω edit: νικοτινης μια και έκανα το κατέβασμα απο διπλές αντιστάσεις,
αλλα δεν μου έκανε κάποια σημαντική διαφορά . Χρησιμοποιώ και 100% pg επίσης
Με μηχανικό μοντ εισαι; Να το πάρουμε αλλιώς αμα ειναι...  :) :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2015, 23:44 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #364 στις: Απριλίου 08, 2015, 23:43 »
Έχω τον zest στημένο με kanthal 0,36 σε 2,5mm τρυπανάκι, 5 στροφές 0,8Ω απλό coil πάνω σε μηχανικό μοντάκι, αρκετά ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα, πολύ καλή γεύση σαν τον iatty, ζεστός ατμός στην δεύτερη απανωτή τζούρα και καλό χτύπημα για τα 6 mg νικοτίνη που κάνω και τα γούστα μου είμαι πολύ καλά. Τον έστησα και και με ribbon 0.5 αλλά δεν ειχα καθόλου γεύση, μόνο χτύπημα.

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #365 στις: Απριλίου 09, 2015, 00:09 »
34ρι συρματακι 8 σβουρες σε 2mm θα σας βγει περιπου 1.2Ω
πιανουτε τις 4 μεσαιες σπειρες μ ενα τσιμπιδακι τις μακροκολιαζετε
και τις ακριανες τις αφηνουτε spaced
Σηκωνουτε την αντισταση ωστε να μπαζει αερα να φτιαχνει ατμουδακο
και ειναι στη γευση σα να πινετε χυμο με καλαμακι η σα να τρωτε βουτυρο απανω σε ψωμακι  ;)

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #366 στις: Απριλίου 09, 2015, 00:24 »
Παιδιά έχετε στο νού σας το βίδωμα της καμπάνας με την βάση....

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #367 στις: Απριλίου 09, 2015, 00:35 »
σορυ γκάις που δεν αντελήφθην την βαρύτητα του μηχανικου
να σας ζαχαρώσω με λίγο.. μάτι
 :tongue_smilie:



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Πω ρε Ηλία
Γόρδιο Δεσμό έλυσες!!  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 09, 2015, 01:23 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος nikosma

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #368 στις: Απριλίου 09, 2015, 00:43 »
Παιδιά έχετε στο νού σας το βίδωμα της καμπάνας με την βάση....

Τί εννοείς;

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #369 στις: Απριλίου 09, 2015, 01:22 »
Βίδωσα την κωνική να την δοκιμάσω απόψε μαζί με το μακρύ το τανκ,Με προσοχη πήρα τα πάσα της με ανάποδα γιατι παρατήρησα ότι ο δικός μου lite τουλάχιστον στο βίδωμα είχε αυτό το θεματάκι όπως η σοφία με τα δύο αυτάκια που ήθελε λίγο να χεις το νου σου..δεν στραβοβίδωσα δηλαδη,ακούμπησα στην βάση κανονικά,κουμπωσα τανκ,γέμισα,άτμισα.κάνω μια να δώσω στην καμπάνα(όχι απο καμμένο αλλά για ψυχολογικους λόγους)μια στροφή..τίποτα.Ε λέω σφιχτά είναι τα πάντα του σφίξου και συ να τα βρείτε.έφτασα στο σημείο να αδειάσω τανκ και να ειμαι με την βάση σκέτη και κολλημενη πανω την καμπάνα να μην ξεβιδώνει με τπτ.Αποφάσισα να παίξω με τα λάθος εργαλεια (πενσες και κομπρεσερ) στην αρχη με πανια και χαρτια για μην ματωσω τίποτα αλλα αργότερα (2ώρες μετά) πήρα και κοφτη για να βγαλω την καμπάνα και να της κανω μοχλο να την βγάλω αλλιως και παρατησα και πανιά και τα πάντα μεχρι που γρέζιασα και το σπείρωμα του 510 και ησύχασα.Απο την τσαντίλα μου τα πέταξα και στ σκουπίδια και παρήγγειλα μια βαση γιατί είναι κρίμα.Δεν μπορώ να το καταλαβω πως έγινε αυτο,ουτε η πρώτη καμπάνα είναι που βιδώνω αλλα καταλαβαίνω και πως βιδώνει αεράτα και σωστα.αν στραβοβίδωνε δε θα πήγαινε πιο κατω και θα χε και πολύ ζόρι.Συγνώμη για το τραπεζομάντηλο αλλα τσαντίστηκα

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Φίλε demkoni πολυυύ καλο το σεταπ με το ο,25 μου βγαλε πολυ καλύτερη γεύση από το mc :thumpup:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Σήμερα το πρωί πηγαίνω σκουπίδια να πάρω την βάση με την καμπάνα πάνω,την πέταξα που την πέταξα άντε να κάνω μια τελευταία προσπάθεια για να πάρω πόλους από μέσα μην πάνε χαμένοι.έπιασα με μία πένσα το 510 και τυλιξα την  καμπάνα με χιλιάρι γυαλόχαρτο να μην γλυστάει και την πιανω με άλλη πένσα.μετά από κανά τέταρτο συνεχούς προσπαθειας voila!!
Έκανε τακ και έλυσε
Η καμπάνα βιδωμένη σωστα
Έλυσε μέχρι απάνω νερο,δε τη βγαζω την ξαναβιδώνω μέχρι βάση.
Την βγάζω εντελως και βάζω τις 2 καμπάνες και τις περιεργάζομαι.
Η τρουλοειδής καμπάνα άλλα σπειρώματα από την κωνική(1 λιγότερο μου φαίνεται)
και στην αρχή των σπειρωμάτων άλλο φινίρισμα η μία και η άλλη
Ξέρετε εκεί που έχουν τα όλα τα σπειρώματα στην αρχη 1 σκαλοπατάκι ss και κουμπώνει και μετα
ξεκινάνε τα σπειρώματα να βιδώνουν.(της τρουλοειδής μου άρεσαν της άλλης όχι,δεν ήταν ίδια)
Δεν δοκίμασα να βιδώσω πάνω την τρουλοειδή που είναι καλή γιατι τα σπειρώματα της βάσης πανω πανω έίχαν γρεζιάσει
όπως και της κωνικής καμπάνας παρομοίως και φοβήθηκα μη μου πάρει και αυτή και δεν έχω άλλη.Με λίγα λόγια..
Μάλλον εμένα μου έτυχε κακής ποιότητας υλικό και πιο συγκεκριμένα κακά σπειρώματα της καμπάνας(όχι της βάσης).
Και δεν υπονοώ τπτ για την ποιότητα των προιόντων του κατασκευαστή,γίνονται αυτά άνθρωποι είμαστε
Ο άτμο είναι τρομερός απλά ήθελα να αναφέρω μία εμπειρία-ατυχία
άλλωστε για αυτό είμαστε εδω.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 09, 2015, 09:09 από Αποστολης »

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #370 στις: Απριλίου 09, 2015, 09:17 »


Soon...!

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #371 στις: Απριλίου 09, 2015, 10:34 »
Μπράβο στον ΕΛΛΗΝΑΡΑ κατασκευαστή!!  :respect:
..το Phenomenon, έχει πάρει διαστάσεις ...."φαινόμενου"!!  :D

Αν ...:

..βέβαια (..και λόγο τιμής (..φθηνότερης του kayfun) - Ελληνα κατασκευαστή) ..αν δεν είχα τρείς (γνήσιους) v4 και ξεκινούσα να επιλέξω τώρα .....θα δυσκολευόμουν αφάνταστα!!

..μάλλον εδώ θα ήμουν!!
 
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 09, 2015, 12:09 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #372 στις: Απριλίου 09, 2015, 11:36 »
@ Pany...

Σήμερα δοκίμασα το εξής...

στο σετάπ που δείχνω εδώ...

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,24401.msg834962.html#msg834962

Έβαλα την κώνικη καμπάνα... του έδωσα και 11 Watt (μπορεί να είμαι και χαμηλά, έτσι?), και με την 1 από τις 3 τρύπες εισόδου του αέρα ανοιχτή σε περίπου 10 τζούρες την "άκουσα" από την 5άρα νικοτίνη, αλλά και από το χτύπημα, στο φάρυγγα... Επίσης πυκνός ατμός που τον νοιώθεις στους πνεύμονες και στο κάτω μέρος του λαιμού.

Όσο ανοίγω τρύπες αερισμού τόσο μεγαλώνει το χτύπημα άλλα γίνεται και πιο αεράτη η τζούρα.

Μισό να κάνω και μια δοκιμή σε πιο πολλά Watt...
...
...
Στα 13 Watt με 1 τρύπα εισόδου του αέρα ανοιχτή, περισσότερο χτύπημα στο κάτω μέρος του λαιμού... Αλλά αρχίζει και ζεσταίνεται ο ατμός και προσωπικά δεν είμαι του ζεστού ατμού.

Όση ώρα γράφω συνεχίζω να ατμίζω... και νοιώθω ζαλάδα πλέον, ενώ το χτύπημα δεν το αντέχω άλλο...

Ο ατμοποιητής ανάλογα το σετάπ, δείχνει να δίνει ότι του ζητήσεις.

Δεν ξέρω αν σε βοήθησα...

Επιστρέφω στα 10 Watt και στην τρουλοειδή καμπάνα για τα δεδομένα μου. :)

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #373 στις: Απριλίου 09, 2015, 12:52 »
μια απορια παιδια και sorry αν εχει ξαναερωτηθει.
ο zest με τον lite εχουν διαφορα στην γευση?ρωταω γιατι εχω ακουσει οτι επειδη ο zest εχει πιο πολυ μεταλλο ,δινει πιο πλουσια γευση.
επιση καμια φωτο σε σατινε εκδοση δεν υπαρχει ,ολοι γυαλισμενο πηρατε  :confused1: .

Αποσυνδεδεμένος nikosma

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #374 στις: Απριλίου 09, 2015, 13:24 »
Βίδωσα την κωνική να την δοκιμάσω απόψε μαζί με το μακρύ το τανκ,Με προσοχη πήρα τα πάσα της με ανάποδα γιατι παρατήρησα ότι ο δικός μου lite τουλάχιστον στο βίδωμα είχε αυτό το θεματάκι όπως η σοφία με τα δύο αυτάκια που ήθελε λίγο να χεις το νου σου..δεν στραβοβίδωσα δηλαδη,ακούμπησα στην βάση κανονικά,κουμπωσα τανκ,γέμισα,άτμισα.κάνω μια να δώσω στην καμπάνα(όχι απο καμμένο αλλά για ψυχολογικους λόγους)μια στροφή..τίποτα.Ε λέω σφιχτά είναι τα πάντα του σφίξου και συ να τα βρείτε.έφτασα στο σημείο να αδειάσω τανκ και να ειμαι με την βάση σκέτη και κολλημενη πανω την καμπάνα να μην ξεβιδώνει με τπτ.Αποφάσισα να παίξω με τα λάθος εργαλεια (πενσες και κομπρεσερ) στην αρχη με πανια και χαρτια για μην ματωσω τίποτα αλλα αργότερα (2ώρες μετά) πήρα και κοφτη για να βγαλω την καμπάνα και να της κανω μοχλο να την βγάλω αλλιως και παρατησα και πανιά και τα πάντα μεχρι που γρέζιασα και το σπείρωμα του 510 και ησύχασα.Απο την τσαντίλα μου τα πέταξα και στ σκουπίδια και παρήγγειλα μια βαση γιατί είναι κρίμα.Δεν μπορώ να το καταλαβω πως έγινε αυτο,ουτε η πρώτη καμπάνα είναι που βιδώνω αλλα καταλαβαίνω και πως βιδώνει αεράτα και σωστα.αν στραβοβίδωνε δε θα πήγαινε πιο κατω και θα χε και πολύ ζόρι.Συγνώμη για το τραπεζομάντηλο αλλα τσαντίστηκα

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Φίλε demkoni πολυυύ καλο το σεταπ με το ο,25 μου βγαλε πολυ καλύτερη γεύση από το mc :thumpup:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Σήμερα το πρωί πηγαίνω σκουπίδια να πάρω την βάση με την καμπάνα πάνω,την πέταξα που την πέταξα άντε να κάνω μια τελευταία προσπάθεια για να πάρω πόλους από μέσα μην πάνε χαμένοι.έπιασα με μία πένσα το 510 και τυλιξα την  καμπάνα με χιλιάρι γυαλόχαρτο να μην γλυστάει και την πιανω με άλλη πένσα.μετά από κανά τέταρτο συνεχούς προσπαθειας voila!!
Έκανε τακ και έλυσε
Η καμπάνα βιδωμένη σωστα
Έλυσε μέχρι απάνω νερο,δε τη βγαζω την ξαναβιδώνω μέχρι βάση.
Την βγάζω εντελως και βάζω τις 2 καμπάνες και τις περιεργάζομαι.
Η τρουλοειδής καμπάνα άλλα σπειρώματα από την κωνική(1 λιγότερο μου φαίνεται)
και στην αρχή των σπειρωμάτων άλλο φινίρισμα η μία και η άλλη
Ξέρετε εκεί που έχουν τα όλα τα σπειρώματα στην αρχη 1 σκαλοπατάκι ss και κουμπώνει και μετα
ξεκινάνε τα σπειρώματα να βιδώνουν.(της τρουλοειδής μου άρεσαν της άλλης όχι,δεν ήταν ίδια)
Δεν δοκίμασα να βιδώσω πάνω την τρουλοειδή που είναι καλή γιατι τα σπειρώματα της βάσης πανω πανω έίχαν γρεζιάσει
όπως και της κωνικής καμπάνας παρομοίως και φοβήθηκα μη μου πάρει και αυτή και δεν έχω άλλη.Με λίγα λόγια..
Μάλλον εμένα μου έτυχε κακής ποιότητας υλικό και πιο συγκεκριμένα κακά σπειρώματα της καμπάνας(όχι της βάσης).
Και δεν υπονοώ τπτ για την ποιότητα των προιόντων του κατασκευαστή,γίνονται αυτά άνθρωποι είμαστε
Ο άτμο είναι τρομερός απλά ήθελα να αναφέρω μία εμπειρία-ατυχία
άλλωστε για αυτό είμαστε εδω.

Αυτό το θέμα το έχω και εγώ...ενώ αρχικά φαίνεται οτι κουμπώνει κανονικότατα, στο τέρμα της στραβοπατάει..στη 2η, άντε 3η φορά όμως απαλού βιδώματος συνέρχεται και τελικά εφάπτεται με τη βάση...αυτό θέλει λίγο προσοχή...απαλό βίδωμα για να αποφύγετε τα χειρότερα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 297 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8824 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60462 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1535 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139266 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz