vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

202 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, Tem, Blackwolf

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4950 στις: Φεβρουαρίου 18, 2018, 20:19 »
Εγώ πάλι πιστεύω ότι το Castle Long  δεν ταιριάζει στον phenomenon  .... αποδίδει καλύτερα ακόμη και στον εργοστασιακό Nautilus  !!!
Χμ εγώ πάλι ότι καλύτερο έχω ατμίσει μέχρι τώρα είναι το Castle Long (το παλιό) στον zest μου και η νοσταλγία που μουχει μείνει :'(

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4951 στις: Φεβρουαρίου 18, 2018, 20:32 »
Στρωσιμο μεταλλων το αναφερω γιατι μου ειχε τυχει και αρκετα σε 2 καιφουν που εχουν περασει απο τα χερια μου.
Γιατι και πως δεν ξερω και σε εμενα εντυπωση εκανε.

Ισως χρειαζεται να ζεσταθουν τα μεταλλα,μιας και δεν υπαρχει κεραμικο οπως παλαιοτερα και ειναι μεγαλυτερος ο χωρος ατμοποιησης.


Περι CL που μεχρι προν λιγο καιρο ατμιζα μπολικο μεχρι που εδω και ενα διαστημα με κουρασε η καρυδα σαν αρωμα γενικα και το εχω αφησει.

Σε pheno ατμιζει καλα αλλα σε καιφουν αποδιδει πιο σωστα απο πολλους βαμβακατους.
Το ελεγαν οι παλιες καραβανες και συμφωνω.

Επισης το Grandmaster το παλιο το προστυχο που λεει και ο Τρυφωνας(δεν εχω ατμισει το Tpd και το snv),
στο Φαινομενο απλα εδινε ρεστα.

Aλλα σε ολα τα πιονια κορυφαια αποδοση πηρα μονο σε πλεγμα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4952 στις: Φεβρουαρίου 18, 2018, 22:47 »
2 πράγματα χρειάστηκαν για να αποκτήσω τον Zest V1 μου:

α) Μία τζούρα Grandmaster από το παλιό

β) Άλλη μία στο καπάκι...

Με θυμάμαι να αναφωνώ "π@#στη GUS μας το κλεισες το σπιτάκι" από τη γεύση και τα € που κοστίζει ο ατμοποιητής...


Εγώ πάλι πιστεύω ότι το Castle Long  δεν ταιριάζει στον phenomenon  .... αποδίδει καλύτερα ακόμη και στον εργοστασιακό Nautilus  !!!
Να το κοιτάξεις αυτό νέε μου, όσο είσαι μικρός ακόμα...  :))

Μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι το εν λόγω υγρό δεν ταιριάζει καθόλου σε άλλο βασιλιά, τον ΙΑΤΤΥ ας πούμε, ή στον Τηλέμαχο V2 ο οποίος αυξάνει τόσο πολύ το χτύπημα, που χάνεις όλα αυτά τα ωραία στοιχεία του υγρού.

Μιλάμε πάντα για την Mixology σειρά βέβαια, το τωρινό Castle Long, αν το έχεις, απλά πέτα το...

Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4953 στις: Φεβρουαρίου 18, 2018, 23:37 »
Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες παλαιότερους του ατμισματος και του phenomenon.Το έχω πάθει κι εγώ.Ατμοποιητες που έχουν καλή ανάλυση(Gus,hussar,hadaly) σου αναδεικνυουν στοιχεία του υγρού που πιθανόν να μην σου αρέσουν.Αυτα τα υγρα αν τα ατμισεις π.χ.σε prime,armed σου βγάζουν πιο ομογενοποιημένη γεύση κι αυτό μπορεί να σου ταιριάζει  καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος dimgoua

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4954 στις: Φεβρουαρίου 19, 2018, 00:36 »
Η αλήθεια είναι ότι τώρα έχω αυτόν τον κλώνο σε zest με ni80 28awg  και δεν ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΛΑ. :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Besko

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4955 στις: Φεβρουαρίου 19, 2018, 02:22 »
Αγαπητέ, Γκουρού της γευσιγνωσίας, Cruiser79 ευχαριστώ που με έκανες νεαρό  είμαι όμως συνομήλικος του Σέρλοκ  ...
Μιλώ για το Shake and Vape διότι αυτό είναι το καλύτερο που κυκλοφορεί τώρα εδώ  ....
Στο φαινόμενο δεν βγαίνει καθόλου το αμύγδαλο, έχω δε μια αμυδρή υποψία ότι κάθε μπουκάλι έχει λίγο διαφορετική γεύση ακόμη και της ίδιας παρτίδας  ....
Το επόμενο πάντως θα το φτιάξω με 70 % pg .....
Έχω κάνει φυσικά και τα ωραία σε 18 mg στο βαθύ παρελθόν  ....
Άσε που θυμάμαι ένα υγρό της Ovale  Cognac Tobacco σε 16 mg με νοσταλγία   :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4956 στις: Φεβρουαρίου 19, 2018, 16:19 »
70pg νομίζω είναι υπερβολή, με 50 μια χαρά θα είσαι.

Ακόμα δεν έχει πέσει στο φαινόμενο το SnV αυτό, θα πέσει όμως όπως θα πέσει και σε KF4.

Το θυμάμαι και γω εκείνο το Ovale, αλλά ήταν φτιαγμένο για τους ατμοποιητές της εποχής...

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4957 στις: Φεβρουαρίου 19, 2018, 16:46 »
Αγαπητέ, Γκουρού της γευσιγνωσίας, Cruiser79 ευχαριστώ που με έκανες νεαρό  είμαι όμως συνομήλικος του Σέρλοκ  ...
Μιλώ για το Shake and Vape διότι αυτό είναι το καλύτερο που κυκλοφορεί τώρα εδώ  ....
Στο φαινόμενο δεν βγαίνει καθόλου το αμύγδαλο, έχω δε μια αμυδρή υποψία ότι κάθε μπουκάλι έχει λίγο διαφορετική γεύση ακόμη και της ίδιας παρτίδας  ....
Το επόμενο πάντως θα το φτιάξω με 70 % pg .....
Έχω κάνει φυσικά και τα ωραία σε 18 mg στο βαθύ παρελθόν  ....
Άσε που θυμάμαι ένα υγρό της Ovale  Cognac Tobacco σε 16 mg με νοσταλγία   :)
Μα... νεαρός δεν είναι ο Σέρλοκ aka [member=13885]cpbaroque[/member]; 
Για να επανέλθω στο θέμα μας, πάντως το Grandmaster SnV παίζει θαυμάσια στον Φαίνο. Εγώ προσωπικά το προτιμώ από το Castle Long, το οποίο είναι υπερβολικά έντονο ως γεύση, σε σημείο να μπουχτίζει.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4958 στις: Φεβρουαρίου 19, 2018, 17:30 »
μα νεαρος ειναι και ο σερλοκ και δροσεροτατος!!!!δεν ξερω για τους αλλους ατμ του gus μια και εχω μονο τον unfollow(τον εχω συνηθως στο συρταρι και τραβαω κρυφα τζουρες γιατι φοβαμαι τον σερλοκ μην τον βουτηξει)στα γλυκα δινει ρεστα,στα καπνικα δεν μου αρεσει ισως επειδη τα τονιζει;μπορει....

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4959 στις: Φεβρουαρίου 19, 2018, 17:34 »
 [member=20916]Κώστας Άλεξ[/member] [/color]

μιας και το εριξες στο φαινομενο,
σε σχεση με το παλιο το αντιστοιχο snv πως το ειδες αξιζει?

Να την κανω την αποπειρα να το αγορασω το ατιμο?

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4960 στις: Φεβρουαρίου 19, 2018, 17:38 »
μα νεαρος ειναι και ο σερλοκ και δροσεροτατος!!!!δεν ξερω για τους αλλους ατμ του gus μια και εχω μονο τον unfollow(τον εχω συνηθως στο συρταρι και τραβαω κρυφα τζουρες γιατι φοβαμαι τον σερλοκ μην τον βουτηξει)στα γλυκα δινει ρεστα,στα καπνικα δεν μου αρεσει ισως επειδη τα τονιζει;μπορει....
Πιστευω οτι εαν καποιο καπνικο-καπνιστο υγρο εχει γλυκα στοιχεια,
το φαινομενο τα βγαζει στην επιφανεια σε σχεση με αλλους ατμο,που μπορει να τα στρογγυλεψουν ή να τα κρυψουν.

Το smoke παντως αστο εκει που το εχεις ηδη :))

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4961 στις: Φεβρουαρίου 19, 2018, 17:42 »

Να δεις ο unfollow πόσο αναλυτικός είναι! Εκεί καταλαβαίνεις και με τι οδοντόπαστα έπλυνε τα δόντια του ο εμφιαλωτής ένα πρωί του 1974. Αλήθεια... :yes:


Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4962 στις: Φεβρουαρίου 19, 2018, 18:02 »
Πιστευω οτι εαν καποιο καπνικο-καπνιστο υγρο εχει γλυκα στοιχεια,
το φαινομενο τα βγαζει στην επιφανεια σε σχεση με αλλους ατμο,που μπορει να τα στρογγυλεψουν ή να τα κρυψουν.

Το smoke παντως αστο εκει που το εχεις ηδη :))
smoke και cloud v2 ειναι παντρεμενα εδω και 2 χρονια!!!!ομαδα που κερδιζει δεν αλλαζει ;)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4963 στις: Φεβρουαρίου 19, 2018, 18:42 »
[member=20916]Κώστας Άλεξ[/member] [/color]

μιας και το εριξες στο φαινομενο,
σε σχεση με το παλιο το αντιστοιχο snv πως το ειδες αξιζει?

Να την κανω την αποπειρα να το αγορασω το ατιμο?
Θοδωρή, όπως έχω πει και σε άλλα νήματα, δεν έχω ατμίσει τα παλιά 5P, οπότε η γνώμη μου περιέχει μονάχα σύγκριση με τα άθλια 10μέλα και ό,τι άλλο έχω ατμίσει μόνο.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2018, 19:09 από Κώστας Άλεξ »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4964 στις: Φεβρουαρίου 19, 2018, 19:27 »
smoke και cloud v2 ειναι παντρεμενα εδω και 2 χρονια!!!!ομαδα που κερδιζει δεν αλλαζει ;)
ότι δεν παίζει στον skyline απλά το πετάμε  :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 297 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556984 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8824 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538255 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60461 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238726 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz