vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

204 επισκέπτες, 8 χρήστες
Buliwyf, I.P, Jorge, e-akapnos, Milarepa, Tem, Mimhsdr, tibolaso

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος vptheo

  • *
  • 31
  • pafa poufa
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3330 στις: Μαΐου 29, 2016, 12:35 »
Ηταν ιδεα του Κυριακου για αυτους που τους αρεσει να στηνουν ψηλα την αντισταση...αυτό το πυργακι είναι από άλλο ατμοποιητη του gus και απλα τον προσθεσε στη βαση του φαινο...ετσι λεει ενα παλικαρι στο fb


Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3331 στις: Μαΐου 29, 2016, 23:33 »
Παιδιά το tiny κουστούμι προσδίδει τίποτα σε γεύση? Επίσης το drip tip από θερμοκρασία στις απανωτες τζουρες πως τα πάει? Έχω έναν lite+ και θέλω να ξέρω αν αξίζει το κουστούμι

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3332 στις: Μαΐου 29, 2016, 23:39 »
Μην περιμένεις κάποια σημαντική διαφορά στη γεύση με τον κοντό.
Από θερμοκρασία ομοίως, άντε να είναι ελάχιστα πιο ζεστό.

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3333 στις: Μαΐου 30, 2016, 01:03 »
Πιο έντονη γεύση (δεν λέω καλύτερη) και πιο έντονο χτύπημα, άποψή μου φυσικά.  Το δικό του drip tip (που συμμετέχει και στην διαδικασία γεμίσματος) δεν ανεβάζει θερμοκρασία και ω του θαύματος δεν πιάνει αυτήν την απίστευτη μάκα που πιάνουν ας πούμε τα SS. Δυστυχώς άλλο drip tip δεν έχω δοκιμάσει. Σαν εμφάνιση το σετ είναι άπαιχτο, σαν απόδοση το ίδιο.
Στην χρήση είναι αρκετά πιο δύσκολο από το κανονικού μεγέθους σετ και απαιτεί ψύχραιμο και υπομονετικό χρήστη με δυνατά αντιολισθητικά δάχτυλα. ;D

Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3334 στις: Μαΐου 31, 2016, 09:16 »
Χαιρετω τη παρεα του phenomenon. Εδω και λιγες μερες ειμαι κατοχος (οχι απολυτα ευτυχης) ενος phenomenon lite με βαση momentus. 
Να ξεκινησω απο τα αρνητικα. Τις πρωτες μερες δεν μπορουσα να βγαλω το δαχτυλιδι που κλεινει τις δυο τρυπες εισαγωγης υγρων γιατι το παλικα τπου τον ειχε πριν ειχε να τον χρησιμοποιησει αρκετο καιρο απ οτι ειπε και ειχε σφυξει. με αποτελεσμα να απαιτει τοση δυναμη που φοβομουν οτι θα τον σπασω. Αφου εχασα περιπου 8-9 ml υγρου για να γεμισω τον ατμοποιητη σε συνδυασμο με το πρωτο στησιμο που του εκανα η γευση που πηρα ηταν μετρια.. Ειχα το ιδιο υγρο στον kayfun v3 mini και η γευση ηταν ισως και λιγο καλητερη.. 
Αφου μπορεσα και εβγαλα το δαχτυλιδι εισαγωγης υργων αγορασα ενα μπουκαλακι με βελονα και εκανα το πρωτο σωστο γεμισμα (με αυτο τον τροπο ηταν πανευκολο). Εχασα ακομα δυο ml γιατι για καποιο λογο το υγρο ετρεχε ποταμι απο τις εισαγωγες υγρου. Να μην σας τα πολυλογω κανω ενα τελευταιο στησιμο με βαμβακι απο fastech εβαλα αρκετο για να γεμισει ολη η περιοχη εκανα και μια αντισταση με πυρινα 2 mm και κανθαλ 0.30 mm 5 σπείρες και επαιξε πολυ πολυ καλητερα. Και απο αποψη στεγανοτητας και απο γευση. 
Σε καμια ομως περιπτωση δεν πηρα αυτο το wow που διαβαζα απο καποιους. Ισως να ανακαλυψω τα κολπακια του στο μελλον. Χτες το βραδι τον αφησα στο πλαι πανω σε καμια 10 χαρτοπετσετες και σημερα το πρωι δεν ειχε τρεξει ουτε σταγονα (εκλεισα τις εισαγωγες αερα). Οποτε μαλλον κατι καναμε. Ενα ντριπ τιπ πρεπει να παρω τωρα και ειμαι κομπλε.
Απο εμφανιση σκιζει, ειναι οτι πιο ομορφο εχω δει πανω σε μοντακι. Σε συνδυασμο με το pico θα ειναι ερωτας.
Συμβουλες και παρατηρησεις ευπροσδεκτες
 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3335 στις: Μαΐου 31, 2016, 09:56 »
3 φωτο το στησιμο μονο
Να μια φωτό από μια γρήγορη αλλαγή στο βαμβάκι, μετά από dry burn.
Με τελείως κλειστή την καμπάνα, δεν έχει ανάγκη τη βεντάλια η νέα βάση, με λίγο βαμβάκι κατευθείαν στα λούκια, είσαι κομπλέ. :yes:




Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3336 στις: Μαΐου 31, 2016, 10:14 »
1!ενος phenomenon lite με βαση momentus. 

2!Να ξεκινησω απο τα αρνητικα. Τις πρωτες μερες δεν μπορουσα να βγαλω το δαχτυλιδι που κλεινει τις δυο τρυπες εισαγωγης υγρων γιατι το παλικα τπου τον ειχε πριν ειχε να τον χρησιμοποιησει αρκετο καιρο απ οτι ειπε και ειχε σφυξει. με αποτελεσμα να απαιτει τοση δυναμη που φοβομουν οτι θα τον σπασω. Αφου εχασα περιπου 8-9 ml υγρου για να γεμισω τον ατμοποιητη σε συνδυασμο με το πρωτο στησιμο που του εκανα η γευση που πηρα ηταν μετρια..


3!Εχασα ακομα δυο ml γιατι για καποιο λογο το υγρο ετρεχε ποταμι απο τις εισαγωγες υγρου. 
 

3! βαμβακι απο fastech εβαλα αρκετο για να γεμισει ολη η περιοχη εκανα και μια αντισταση με πυρινα 2 mm και κανθαλ 0.30 mm 5 σπείρες και επαιξε πολυ πολυ καλητερα.
 Και απο αποψη στεγανοτητας και απο γευση. 
ειδες τελικα εφταιγε το στησιμο σου  ;)

4!Σε καμια ομως περιπτωση δεν πηρα αυτο το wow που διαβαζα απο καποιους. Ισως να ανακαλυψω τα κολπακια του στο μελλον.
πρωτα τον εθαψες και σιγα σιγα τα βρηκες ,και εγω το εχω παθει στο παρελθον !!

 5!Χτες το βραδι τον αφησα στο πλαι πανω σε καμια 10 χαρτοπετσετες και σημερα το πρωι δεν ειχε τρεξει ουτε σταγονα (εκλεισα τις εισαγωγες αερα). Οποτε μαλλον κατι καναμε. 

6!Απο εμφανιση σκιζει, ειναι οτι πιο ομορφο εχω δει πανω σε μοντακι. Σε συνδυασμο με το pico θα ειναι ερωτας.
5!τελικα ειναι καλος η αρνητικος ατμο?
 


1εγω δεν εχω καταλαβει ποια βαση πηρες !!
2δεν βλεπω να φταιει ο ατμο αλλα ο προυγουμενος χρηστης που το ειχε παρατημενο ,δοκιμασε να βαλεις λιγο υγρο στα ορινγκακια ,η αν σου εχει εξτρα δοκιμασε τα μαυρα 
3κατι εκανες λαθος στο στησιμο,
4ειδες τελικα εφταιγε το στησιμο σου  ;)
5 το ιδιο με το 4 
6τελικα τον αγαπησες η τον μισησες 



Ribbot thanks την φωτο ,οντως στην καινουρια βαση ειναι γελοιο το στησιμο του ,μεγαλη βελτιωση!!


Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3337 στις: Μαΐου 31, 2016, 11:47 »
Εχει τη βαση μομεντους που ειναι πιο αερατος υποτιθεται, αλλα στο internet δεν μπορω να βγαλω ακρη εχει τοσες εκδοσεις και τοσα κουστουμια που εχω χασει την μπαλα. 
Δεν ξερω εαν τον μισω.. η αληθεια ειναι οτι του εριξα πολυ καντήλι αλλα ειναι ερωτευσιμος. Θα δειξει.. ειναι ακομα νωρις. Εαν δεν μου δωσει αυτο το παραπανω της γευση που περιμενα θα τον στειλω απο εκει που ηρθε.. :P
 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3338 στις: Μαΐου 31, 2016, 12:48 »
Χαιρετω τη παρεα του phenomenon. Εδω και λιγες μερες ειμαι κατοχος (οχι απολυτα ευτυχης) ενος phenomenon lite με βαση momentus.
Να ξεκινησω απο τα αρνητικα. Τις πρωτες μερες δεν μπορουσα να βγαλω το δαχτυλιδι που κλεινει τις δυο τρυπες εισαγωγης υγρων γιατι το παλικα τπου τον ειχε πριν ειχε να τον χρησιμοποιησει αρκετο καιρο απ οτι ειπε και ειχε σφυξει. με αποτελεσμα να απαιτει τοση δυναμη που φοβομουν οτι θα τον σπασω. Αφου εχασα περιπου 8-9 ml υγρου για να γεμισω τον ατμοποιητη σε συνδυασμο με το πρωτο στησιμο που του εκανα η γευση που πηρα ηταν μετρια.. Ειχα το ιδιο υγρο στον kayfun v3 mini και η γευση ηταν ισως και λιγο καλητερη..
Αφου μπορεσα και εβγαλα το δαχτυλιδι εισαγωγης υργων αγορασα ενα μπουκαλακι με βελονα και εκανα το πρωτο σωστο γεμισμα (με αυτο τον τροπο ηταν πανευκολο). Εχασα ακομα δυο ml γιατι για καποιο λογο το υγρο ετρεχε ποταμι απο τις εισαγωγες υγρου. Να μην σας τα πολυλογω κανω ενα τελευταιο στησιμο με βαμβακι απο fastech εβαλα αρκετο για να γεμισει ολη η περιοχη εκανα και μια αντισταση με πυρινα 2 mm και κανθαλ 0.30 mm 5 σπείρες και επαιξε πολυ πολυ καλητερα. Και απο αποψη στεγανοτητας και απο γευση.
Σε καμια ομως περιπτωση δεν πηρα αυτο το wow που διαβαζα απο καποιους. Ισως να ανακαλυψω τα κολπακια του στο μελλον. Χτες το βραδι τον αφησα στο πλαι πανω σε καμια 10 χαρτοπετσετες και σημερα το πρωι δεν ειχε τρεξει ουτε σταγονα (εκλεισα τις εισαγωγες αερα). Οποτε μαλλον κατι καναμε. Ενα ντριπ τιπ πρεπει να παρω τωρα και ειμαι κομπλε.
Απο εμφανιση σκιζει, ειναι οτι πιο ομορφο εχω δει πανω σε μοντακι. Σε συνδυασμο με το pico θα ειναι ερωτας.
Συμβουλες και παρατηρησεις ευπροσδεκτες
 

Θέλει λίγο προσοχή στο στήσιμο, δεν είναι καηφούν σε ευκολία αλλά ο καηφούν δεν θα τον φτάσει ποτέ σε γεύση.
Αν νομίζεις ότι είναι έρωτας πάνω στο pico, που να τον δεις πάνω στο minivolt, ειδικά με το κοντό τανκάκι...


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3339 στις: Μαΐου 31, 2016, 13:20 »
τον πάστωσα στο βαμβάκι και σταμάτησαν οι διαρροές για δυο συνεχόμενες ... αντιστάσεις. Βέβαια, άνοιγα λίγο την καμπάνα. Τρίτη αντίσταση, 3η μέρα ξανά μανά τα ίδια. Τώρα θα δοκιμάσω να στουμπώσω σχεδόν τα λούκια να δούμε. Αλλά τι λούκια να στουμπώσω; Κλάσμα αυτών που δείχνει στη φωτό ο ribot είναι (Lite πρώτη βερσιόν ο δικός μου)

Αυτό με τις διαφορετικές βάσεις πάντως δε μου κάνει σαν εναλλαγή για ικανοποίηση κάθε γούστου, αλλά για βελτιώσεις στα σημεία που πονάει ο ατμοποιητής. Κοινώς, για να διορθωθούν τα χούγια του. Κάτι που σημαίνει ότι όντως υπήρχαν κάποιες ατέλειες που διορθώνονται. Αυτό όμως ταυτόχρονα σημαίνει την απαξίωση της αγοραστικής αξίας των πρώτων βάσεων που κυκλοφορούν ήδη, καθώς δεν είναι πλέον διαφορετικά μοντέλα, αλλά παλιά μοντέλα

@tonylens. Το παλικάρι που τον είχε μπορεί να είχε από την αρχή πολύ σφιχτά ορινγκς. Μια αλλαγή τους με λίγο πιο στενά μπορεί να βοηθήσει. Πάντως, αν είναι να έχει διαρροές, θα τις έχει και με κλειστές τις τρύπες αέρα από το πλάι. Μην ξεχνάς ότι έχει τρύπες αέρα κι από κάτω. Κι αυτές δεν κλείνουν. 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3340 στις: Μαΐου 31, 2016, 13:27 »
Σε φοβάται και τον παίρνουν τα ζουμιά :)

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3341 στις: Μαΐου 31, 2016, 13:30 »
τελικα Πετρα αν και συντονιστης εχουμε καταλαβει το γεγονος οτι συνεχιζεις να μειωνεις τον συγκεκριμενο ατμοποιητη ,ενω θεοποιεις καποιον αλλον ,
μηπως κανεις και παρεα με τον ρενο,αν δεν σου ταιριαζει απλα πουλα τον και παρε αλλον ενα καλιξ να ηρεμησει και αυτο το νημα ,απο κατα καιρους απαντησεις περι κοπερ !!

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3342 στις: Μαΐου 31, 2016, 13:33 »
Δηλαδή είναι κακό που λέει τα αρνητικά του; :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3343 στις: Μαΐου 31, 2016, 13:35 »
dikos διαβασε οτι εχει γραψει κατα καιρους ,και θα καταλαβεις !!αλλο να λες αρνητικα ,και αλλο να πετας σποντες !!

Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #3344 στις: Μαΐου 31, 2016, 13:37 »
Δηλαδη δεν μπορει κανεις να πει αυτα που θεωρει αρνητικα? Δεν νομιζω να τον απαξιωσε σε καμια περιπτωση, την αληθεια λεει

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 319 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 118 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538307 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60476 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238761 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz