vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

502 επισκέπτες, 3 χρήστες
vasilis27p, pngtszs1976, camber

Twitter

Aspire K1 BVC

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #180 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 15:54 »
Γιατί να περιμένεις? Τον πλένεις τον σκουπίζεις με χαρτί και έτοιμος.
Εκτός αν πλένεις και την κεφαλή που δεν προβλέπεται.

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #181 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 16:20 »
Λογικά θα αναφέρεται στο κομμάτι του τανκ, που καλύπτεται απο τα μεταλικά "ποδαράκια". εκεί, δεν φτάνει ούτε μπατονέτα για να καθαριστεί απο την υγρασία που απομένει, και πρέπει να περιμένεις να στεγνώσει μονο του.
Είναι κα΄τι που με είχε ενοχλήσει και εμένα, και δεν είχα βρει τρόπο να το λύσω. Αν υπάρχει κάποια ιδέα-πρόταση, θα με ενδιέφερε και εμένα να την διαβάσω. Μήπως τον ξεθάψω για την νοσταλγία  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #182 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 16:34 »
Πιστολάκι για τα μαλλιά


Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #183 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 17:23 »
Παιδιά θα έχω θέμα αν βάλω όξινα υγρά και διάφορα τέτοια που φθηρουν τα τανκακια ή δεν έχει κάποιο θέμα ο Κ1?

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #184 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 17:32 »
Ο Κ1 εχει πυρεξ τζαμακι, αρα μη φοβασαι τιποτα...

Αποσυνδεδεμένος Fanis66

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Ia Khalá! issi-nui Ittataer-tilha Nak thal-ha thus
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #185 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 17:52 »
Θα ηθελα να ρωτησω παιδια αν θεωρειται αναβαμιση το βημα απο Ego Ce5 σε K1.

Ενδιαφερεται φιλος ο οποιος δε θελει να χρησιμοποιησει αλλη μπαταρια εκτος απο ego.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #186 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 18:07 »
Σαφως και θεωρειτε αναβαθμιση απο ego ce-5.


Παιδια πρωτες εντυπωσεις με Κ1 πολυ καλη αποδοση, καλο χτυπημα, καλη γευση και ομορφο ντριπτιπακι δεν με ενοχλει καθολου που ειναι λιγο μεγαλο τη κανει καλα τη δουλεια του, αλλα επειδη δουλευω και εναν vspot τωρα και τους δυο σε vtc mini, ο vspot ειναι αλλη φαση χωρις να θελω να ριξω τον Κ1, απλα ο vspot μου δινει αισθητα περισοτερο ντουμανι, γευση και πιο ζεστο ατμο πλησιαζει επισκευασιμο σε αποδοση ανετα αλλα και ο Κ1 παρα πολυ τιμιος ατμοποιητης ακομη και για βασικο


EDIT: Γιατι εχω τοσο μεγαλη καταναλωση υγρου στα 9-10watt με την 1.6? 5 τζουρες και τελειωσε σχεδον ολο το τανκακι, μηπως με τις 1.8 θα εχω λιγοτερη καταναλωση?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2015, 18:23 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος nikosxatz

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #187 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 18:44 »
Και με τις 1,8 ίσα για έναν καφέ. Καλός ο Κ1 αλλά έχει μικρή χωρητικότητα δυστυχώς.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #188 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 18:50 »
Δε βαριεσε, εχεις ενα μπουκαλακι μαζι, ευκολα γεμιζει εξαλλου, σκεφτομαι πως πολυ πιθανον να μου καταναλωσε τοσο υγρο επειδη μολης την εβαλα τη κεφαλη και αν καταλαβα καλα απο τις φυσαλιδες πρεπει να ηπιε το μισο υγρο το βαμβακι γιατι ηταν στεγνο και το αποροφησε αμεσως μαις και ειναι αρχη, νομιζω πως μου εχει ξανατυζει και με αλλο ατμοποιητη.

Αποσυνδεδεμένος Turok

Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #189 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 20:18 »
Παιδια πώς καθαριζω τους Bvc? ΟΧΙ επισκευη - καθαρισμος απλα να παρατεινω τη ζωη τους. Ακουω δεν κανει το dry burning σε αυτους. Επίσης εχω την αισθηση οτι οι Τ3 είχαν πιο "εντονο" χτυπημα απο τον Κ1. Δεν ξερω ισως ειναι η ιδεα μου.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #190 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 23:25 »
Τα λεω σε ολους τους καινουριους που αρχιζουν τωρα αλλα και παλιους που υποστηριζουν κατι τετοιο λανθασμενα, οι εργοστασιακες κεφαλες δεν καθαριζοντε, δεν πλενοντε, δεν παρατεινετε η ζωη τους μαθηματικα αποδεδειγμενο, ολοι καναμε τα ιδια λαθη φυσικα κι εγω μεσα αλλα αν κανεις πλυσιμο, dry burning κτλπ και ειδικα πλυσιμο το μονο που καταφερνεις ειναι οχι να παρατεινεις τη ζωη τους αλλα να τις καταστρεψεις ακομα πιο νωρις, μολης η κεφαλη αρχιζει να τα φτυνει και δεν αποδιδει οπως θα ηθελες, υπαρχει μια λυση, τη πετας και αγοραζεις καινουρια και αλλη μια καλυτερη λυση να χρησιμοποιεις υγρα ''φιλικα'' για τον ατμοποιητη και οχι καπνικα και σκουρα.

Αποσυνδεδεμένος Turok

Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #191 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 21:58 »
Σε ευχαριστω αλλα θα διαφωνησω οσον αφορα το dry burn. Του εκανα σημερα γιατι μου "στομωσε" και δεν προκειται να το πεταγα σε 1,5 μερα με τιποτα. Ξεμπουκωσε και δουλευει μια χαρα. Βεβαια εχω την αισθηση οτι εχασε τη γευση του... Οχι καμμενο αλλα αγευστο. Παντως οτι καλυτερεψε η αποδοση αυτο εγινε αισθητα.

Δηλαδη μοναδικη λυση κατεσε ειναι η επισκευη - εκτος του πεταματος. Δεν ξερω αλλα αυτα τα bvc χαλανε αμεσως μια χαρα ητανε τα clearomizer θα γυρισω σε αυτα πολυ πιο φτηνα ειχα ησυχο το κεφαλι μου.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #192 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 22:16 »
Turok όταν λες clearomizer  εννοείς τους απλούς bcc σαν τον evod ή τους πιο παλιούς ακόμα σαν τον ce4; Γιατί εκεί θα σπας το κεφάλι σου με τις διαρροές και το υγρό στο στόμα.
Τους αδικείς νομίζω τους bvc. Ίσως έχεις πέσει σε ελλατωματικές κεφαλές. Κατά τη γνώμη μου βγάζουν υπέροχη γεύση για τα λεφτά τους, καλή απόδοση και όσο για την αντοχή, αυτό εξαρτάται κι από τα υγρά. Τον τελευταίο καιρό τα υγρά έγιναν τόσο σύνθετα που διαβάζω πως κάποιοι αλλάζουν αντίσταση σε επισκευάσιμο ακόμα και στα 7-8 ml. Και με τις παλιές κεφαλές, το ίδιο συχνά θα άλλαζες.
Γιατί δεν δοκιμάζεις μερικές μέρες να ατμίσεις σκέτη βάση να δεις πόσο αντέχουν; Έτσι θα ξέρεις αν φταίνε πράγματι οι κεφαλές ή τα υγρά

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #193 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 22:42 »
Turok εάν δεν είσαι ευχαριστημένος με τις κεφαλές bvc μπορείς να δοκιμάσεις και τις κεφαλές bdc (εγώ αυτές χρησιμοποιώ).

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #194 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 23:41 »
Με τις BVC προσωπικά είχα απηυδήσει, χρησιμοποιώ τις καινούργιες BDC 1.8 ωμ χωρίς τρύπα από κάτω από τον Ιούλιο νομίζω και δουλεύουν τέλεια. Μπορεί με όλα αυτά τα καινούργια που βγαίνουν να μην έχει γραφτεί τίποτα γι'αυτές αλλα σας διαβεβαιώνω ότι έχουν πολύ καλή γεύση, μηδενικές διαρροές και ξεχνάω να τις αλλάξω, κρατούν πάρα πολύ καιρό. Μόνο στην αρχή, κατά την πρώτη χρήση, να τους ρίχνετε λίγες σταγόνες υγρό στην τρύπα και να τις δουλεύεται σε χαμηλά βολτς, 3.8 και κάτω γιατί αργεί να ποτίσει το βαμβάκι. Όταν στρώσουν δουλεύουν όπως θες, εγώ ειδικά μετά από κάτι καλά γεύματα τραβάω συνεχόμενες γαι δυνατές τζούρες και δεν καταλαβαίνουν τίποτα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9373 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364