vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

374 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, redvw74, mode plagal, panoskapa, zamploutos, camber, Tem

Twitter

Cloud Chasing ή αλλιώς το κυνήγι του ντουμανιού. Τέχνη ή επικίνδυνη πρακτική?

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Μου θυμίζει τον καπνό από τα φουγάρα των πλοίων. Κάνει και τον ίδιο θόρυβο  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Εγω παλι δεν μπορεσα να καταλαβω που εχει ανεμιστηρακι ?
Μεσα στον ατμοποιητη οπως αυτος
https://www.fasttech.com/products/2325102
και τα σωληνακια στελνουν υγρο ?
Η το ενα σωληνακι στελνει υγρο και το αλλο αερα?
Παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι ειναι ξεκουραστο στις πνευμονικες  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Εμενα δεν μου καθεται καλα η ιδεα να ατμιζω με σικε υποβοηθηση  :laugh1:
Σαν τα μηχανακια που βγαζουν καπνο στις συναυλιες ειναι.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Και τα δύο σωληνάκια ρίχνουν αέρα.
Το μοτεράκι είναι κάπου μέσα στο κουτί.
Το υγρό το στάζει όταν η κάμερα πάει σε διαφημίσεις.
Τεμπέλης σου λέω, βαριέται να ρουφήξει το παπάκι.
Άσε ρε Jason που θα σου ντρο κόμεντς μπιλό και θα είμαι και νάις.

Σιγά το πράμα. Το έκανα μικρός με επιδαπέδιο ανεμιστήρα και χωνί.

Έλα Lux, δείξε στο παπάκι το αληθινό Cloud Chasing.
Το Cloud Chasing για γερά πνευμόνια. Χωρίς βοηθήματα, δεκανίκια και λοιπά βιάγκρα.

ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ: Οι ανεμιστήρες σκοτώνουν το Cloud Chasing.

Αποσυνδεδεμένος belgos

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
microchip είσαι μέσα :respect:


:respect:

Αποσυνδεδεμένος Jimakis

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
cloud chasing
« Απάντηση #125 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 03:24 »
Καλησπερα και παλι παιδες απο οτι καταλαβατε 100% vg χωρις νικοτινη και απλα τρελενομαι για ντουμανι και γευση!!! αλλα οταν λεμε ντουμανι μεχρι αηδιας :P
στα χερια μου αυτην την στιγμη εχω ενα d2 70watt με εναν derriger πολυ καλο dripaki με 2χ 4πλες παραλληλες αντηστασεισ με 28αρι και 3mm παχος!!! θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις θα παω τωρα σε 200watt μιας και οτι εχω το παιζω παντα τερμα απλα ηθελα να ρωτησω εσεις τι γνωριζετε γι αυτον τον τομεα τι μπαταριες χρησιμοποιουν τι mod με τι driperakia και απο οτι εχω δει σχεδων οι περισσοτεροι ειναι με μηχανικα γτ? οσοι επι του θεματος ας μου δωσουν τα φωτα του για να βγαλω το μεγιστο!

Συνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
υποθετω οτι στο παρον νημα μια λαθος απαντηση στη ρυθμιση μπορει να οδηγησει

Αποσυνδεδεμένος Jimakis

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Κανεις παιδια???

Αποσυνδεδεμένος stafis

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Έλα. Εδώ είσαι. Για το σπίτι μόνο όμως.  ;D

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Μάλλον όσοι είχαν την ίδια εμπειρία χάθηκαν μέσα σε ένα μεγάλο νέφος  :laugh1:
Η περίπτωσή σου είναι ιδιαίτερη, μιας και δεν φαίνεται να σε απασχολεί η νικοτίνη.

Καλύτερα να μας τα πεις όλα από κοντά, εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6110.0.html
την Τρίτη, να γνωριστούμε  :yes:
Σίγουρα θα ανταλλάξουμε πολλές εμπειρίες ζωντανά.
Και σίγουρα θέλουμε να ζήσουμε από κοντά και να βγάλουμε βίντεο τα 200 Watt  :yes:

Έχουμε πολλά να σου πούμε και πολλά να μας πεις  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 02:15 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος meyas1987

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
SPECTRUM  το 200αρι το evolvi το περιμενουμε ,σε λιγο φευγει απο τα κινεζικα χερια.. σε κανενα 15ημερο λογικα θα ειναι εδω..
 αλλα θα χρειαστω τα φωτα σας με την περιπτωση του μιας και δεν εχω ιδεα απο clouds για να τον βοηθησω..

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: cloud chasing
« Απάντηση #131 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2015, 03:48 »
Καλησπερα και παλι παιδες απο οτι καταλαβατε 100% vg χωρις νικοτινη και απλα τρελενομαι για ντουμανι και γευση!!! αλλα οταν λεμε ντουμανι μεχρι αηδιας :P
στα χερια μου αυτην την στιγμη εχω ενα d2 70watt με εναν derriger πολυ καλο dripaki με 2χ 4πλες παραλληλες αντηστασεισ με 28αρι και 3mm παχος!!! θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις θα παω τωρα σε 200watt μιας και οτι εχω το παιζω παντα τερμα απλα ηθελα να ρωτησω εσεις τι γνωριζετε γι αυτον τον τομεα τι μπαταριες χρησιμοποιουν τι mod με τι driperakia και απο οτι εχω δει σχεδων οι περισσοτεροι ειναι με μηχανικα γτ? οσοι επι του θεματος ας μου δωσουν τα φωτα του για να βγαλω το μεγιστο!


Καλές μπαταρίες είναι οι LG HG2, Samsung 30Q, LG HE4, Samsung 25R και Sony VTC4. Πλέον, με ένα ηλεκτρονικό μοντάκι με ψηλά βατ είσαι μια χαρά.


Ότι ντρίπερ και να χρησιμοποιήσεις αρκεί να έχει αρκετό αέρα, μεγαλούτσικο deck, ψηλή καμπάνα και ένα καλό ντριπ τιπ για να μη ζεματάει. Μερικά παραδείγματα: Velocity, Dark Horse, Plume Veil, Doge, Bullet, Kennedy, Onslaught και Mutation X V4.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Νομίζω ότι ο καλύτερος dripper γι αυτή τη δουλειά, έχει εμφανιστεί σε βίντεο του Rip Trippers με τρεις καμπάνες, μια με 4, μια με 6 και μια με 8 τρύπες αερισμού σε κάθε coil. Δεν θυμάμαι πως λέγεται αλλά μια αναζήτηση για cloud chasing στο κανάλι του, θα σε διαφωτίσει.

Όσο για μοντ, εννοείται ηλεκτρονικό, εννοείται με τουλάχιστον δύο μπαταρίες σε σειρά. Ενδεικτικά, ipv3li, Snow Wolf, SMY 200W. Αφού θες ντε και καλά 200, δεν σου προτείνω το 180.

Προσωπικά αυτά τα νούμερα μου φαίνονται τεράστια, αλλά δεν χρειάζεται να συμφωνώ με κάτι για να προτείνω λύσεις...

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τωρα επεσε στο ματι μου βιντεο με μοντ 1kva!!!!πω ρε τρελλα.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Bill Geo

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
...
Την τέταρτη ημέρα αγόρασα ένα κύκλωμα για mod και έφτιαξα ή ανέθεσα σε κάνα μάστορα να μου φτιάξει κυτίο με ενσωματωμένη μπαταρία (ηλεκτροπονταρισμένη).
Να ‘ναι καλά ο άνθρωπος, μου έβαλε ένα μικρούλι USB για να την φορτάω.
Ατμοποιητής 170mΩ, mod 0mΩ 90% efficiency.
Ρούφηξα 30.5W από την μπαταρία για να δώσω 27.5W στον ατμοποιητή.
90% της κατανάλωσης έγιναν παραγωγικό έργο.
...


Σωστος...
Αν καταργουσες το mod κυκλωμα και εβαζες ενα καλο MOSFET (με 2mΩ Ron ας πουμε), δεν θα ηταν λιγο καλυτερα ακομα?
Θα αξιζε ομως?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62995 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3693 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 981 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43588 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem