vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

527 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Harris, bloodlessz, dallaskdp, manoslykos

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 20:17 »
το fiber freaks δεν το εχω δοκιμασει και δεν ξερω αν παιζει καπου στα εδω μαγαζια, αλλα αυτο π θελω να πω ειναι οτι ξεγιελομαστε ευκολα στη γευση και στην αποδοση και εκει που νομιζουμε , εγω τουλαχιστον οτι αυτο π ατμιζουμε ειναι το τελειο μετα απο καποιο διαστημα χρησης δεν επιβεβαιωνεται η αρχικη μας αποψη..
Ειχα παρει τα Pads απο replace smoke και σε σχεδη με το βαμβακι που χρησιμοποιυσα μεχρι εκεινη την στιγμη μου φανηκε ασυγκριτα καλυτερο!
Στη συνεχεια και αφου ειχα κανει μερικα στησιματα με αυτα τα pads πηρα το nakamichi και το δουλεψα μεχρι το τελος δηλ. και τα 3 κομματια που ειχε μεσα.. αμεσως μετα απο αυτα λιγες μερες πριν απο σημερα ξαναγυρισα στα pads του replace smoke αλλα βλεπω οτι κατι με χαλαει στη γευση.. δεν εχω αλλαξει κατι στα συρματα, Ω coil γενικα που εφτιαχνα,  ή υγρα και στον ιδιο ατμοποιητη .  :o αλλα μου φερνει γευση απο το pads στη συνολικη αισθηση του αρωματος του υγρου που χρησιμοποιω.. μηπως να παιζει ρολο που τα αφησα καιρο εξω απο το σακουλακι τους και τα εβαλα σε ενα κουτακι μικρο απο τους steam tuners δεν νομιζω
 πιστευω οτι υπαρχει διαφορα τελικα στην αποδοση των  japanese pads δεν ειναι τα ιδια ολα

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 20:58 »
Αυτήν την διαφορά την εντοπίζω και εγώ.
Στα nakamichi  η γεύση είναι καλή από την αρχή, τα Pads από replace θέλουν λίγες τζούρες για να φύγει η βαμβακιλα. Η δε διαφορα τους σε τιμή, αν το δεις σε απολυτα νούμερα, είναι μεγάλη ... (nak. 8χ6 cm x 3tmx €5,90 vs org.pads 6x5 cm x 10tmx €1,00) αλλα όχι απαγορευτική αν το δεις σε σχεση με το κόστος των diy αντιστάσεων και το τι ξοδεύουμε γενικά για ατμισμα..
Τα fiber freaks δεν τα εχω δοκιμάσει.. τα έψαχνα Γαλλία, αλλά είδα ότι τα φέρνουν μαγαζιά της Θεσσαλονίκης (http://www.e-smokers.gr/product/fiber-freaks-no2/)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2014, 12:46 από chzamp »

Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 24, 2014, 00:49 »
Κύριοι έχω δοκιμάσει τα πάντα από βαμβάκια
Μιας κι έχω μια μανία με την γεύση!!! Μέχρι που δοκίμασα αυτό κι έπαθα πλάκα


Αποσυνδεδεμένος stakeone

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 24, 2014, 01:59 »
Παίδες αυτό τον καιρό είμαι με τον Lemo σε setup micro coil 1.5/1.8Ωμ Kanthal A1 28 με Fiber Freaks και έχω μόνο θετικά να πώ.


Άριστη γεύση
Άριστη καύση
Πολύ καλή τροφοδοσία


Δοκιμάστε το άφοβα, είναι κορυφή έχοντας ήδη δοκιμάσει και τα υπόλοιπα οργανικά ;)

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 16:05 »
Παντως τα Koh Gen Do τα πουλανε και στα Sephora :idiot1: ειχα παει με την συζυγο και επεσα πανω τους  :thumpup:


http://www.sephora.com/pure-cotton-P300602?icid2=Koh_Gen_Do_Must_Haves%20_P300602_link


Λογικα πρεπει να ειναι αυτα που μας πουλανε και εξω;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 16:07 »
Το βρήκες στα ελληνικά Sephora; Είχα κοιτάξει στη σελίδα τους στο ίντερνετ και δεν υπήρχε.
Και ναι, το ίδιο είναι, έχει πάρει φίλος από τα Sephora της Αμερικής.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 16:54 »
@kostas dr
ωραίος ρε φίλε, από τα πιο καλά βίντεο για παρουσίαση που έχω δεί. Το'χεις το άθλημα  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2014, 09:34 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 17:12 »
Το βρήκες στα ελληνικά Sephora; Είχα κοιτάξει στη σελίδα τους στο ίντερνετ και δεν υπήρχε.
Και ναι, το ίδιο είναι, έχει πάρει φίλος από τα Sephora της Αμερικής.


Ειχαν καποια κομματια στο ταμειο σε μια ακρη, δεν ρωτησα αν τα πουλουσαν ή τα ειχαν σαν δειγματα, θα σε  γελασω, παντως κοιταξα στο εδω Site τους τωρα που το ειπες και οντως δεν υπαρχει.


Δεν ξερω ισως ξεκινησουν την σειρα και εδω στην Ελλαδα.




Κατι αλλο, δοκιμασε κανεις τα MUJI cotton pads απο Zivipf.de;
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 26, 2014, 18:46 από micron »

Αποσυνδεδεμένος Nikos47

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 19:41 »
Ισως ειμαι offtopic , αλλα φωναζει μεσα στο μυαλο μου και δε μπορω να μη το γραψω...
1. Λεμε οχι στο ΦΥΣΙΚΟ απλο βαμβακι λογω χλωριωσης κατα τη λευκανση (που τα ορια του ειναι βαση του ευρωπαικου οργανισμου υγειας) και ναι στο οργανικο που δεν εχει κατα την επεξεργασια κατι αναλογο ( αληθεια πως ασπριζει αυτο???) , κατι που καταλαβαινω....
2. Λεμε, τωρα, ναι μεν οργανικο αλλα ποιο οργανικο? Γιατι του Νακαμουρα ειναι καλυτερο απο του Γιοσιμουρα (τυχαια ονοματα) και γιατι του Ιταλου δεν ειναι καλο?
3. Μετα διαβαζω για rayon που στη καλυτερη περιπτωση ειναι χημικα επεξεργασμενος πολτος ξυλου/φυτων ( διορθωστε με αν κανω λαθος)... χημικα ναι... ( if error goto 1 )
4. Mετα διαβαζω για τεχνητο βαμβακι και αναρωτιεμαι γιατι φυγαμε απο τη silica εξ αρχης...
4.1 το κανναβονημα το περναω στο ντουκου

Ξερω οτι ειμαι νεος ( στον ατμο) και πιθανον και αυθαδης  ;D , αλλα μπας και εχουμε πεσει η αρχιζουμε να πεφτουμε στη παγιδα του καταναλωτη που θελει μαρκες και μουρη χωρις να κοιταει την ουσια των πραγματων ?

και παλι  :sign_sygnomi: αλλα δε φταιω εγω... οι φωνες μεσα μου φταινε.... πινω χαπια ομως, που θα παει...  :))

Αποσυνδεδεμένος seth2769

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Cran e-liquis Russia SPB
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 19:49 »

βρε σωστα τα λες ......αλλα........ασε τωρα...γιατι αν πιασουμε αυτη την συζητηση δεν μας βλεπω να βγαινει νοημα!

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 20:23 »
Γνώριμες οι ανησυχίες σου, τις εχω ακουσει πολλες φορες σε αυτο το φορουμ, και εμενα με ενοχλει αυτος ο υπερκαταναλωτισμος, ομως αυτο που εγω με τα χρονια καταλαβα και εσυ ακομα οχι, ειναι:


- Γιναμε πειραματαζωα για πολυ καιρο και σε πολλα πραγματα που εχουν να κανουν με το ηλεκτρονικο, ωστε οι πιο φρεσκοι να εχουν μία καλυτερη τυχη. Φυσικα αυτο θα συνεχιστει και θα αποτελεσεις και εσυ ενα απο αυτα τα "πειραματοζωα" με δικα σου εξοδα (sorry για την εκφραση) ωστε οι μελλοντικοι ατμιστες να ατμιζουν με μεγαλυτερη ασφαλεια και αυτο ειναι το σημαντικοτερο ολων.


Το κενο που αφησε το τσιγαρο μεσα μας ειναι πολυ μεγαλο και καθε φορα αποζηταμε το κατι καλυτερο, αυτο που θα το ξεπερασει, εναν νεο εθισμο που να νικησει εναν παλαιοτερο. Ακομα και αν αυτη την στιγμη που γραφω αυτες τις αραδες πιστευω οτι απολαμβανω το ηλεκτρονικο περισσοτερο απο'τι παλαιοτερα το κανονικο τσιγαρο, ακομα και τωρα προσπαθω να το ξεπερασω και ειμαι σιγουρος οτι αυτο θα κρατησει χρονια, οποτε οτι νεο βγαινει στην αγορα ειναι ακομα μία πετρα στο τοιχος που φτιαχνουμε απεναντι στο τσιγαρο. Το ευτυχημα ειναι οτι εμεις το εχουμε καταλαβει πολλοι αλλοι ομως οχι.


Ζητω συγνωμη απο τους διαχειριστες για το off topic, ελπιζω να μην χαλασα το νημα με το σχολιο μου.


Ας γυρισω στις ευχαριστες και ανεμελες συζητησεις μας, ρωτώντας: Βρε παιδια δοκιμασε κανεις αλλος αυτο το συνθετικο βαμβακι να μας πει την αποψή του; επειδη το video review δεν με καλυψε :idiot1: και η αναζητηση της τελειας γευσης ειναι ακομα σε εξελιξη :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 21:17 »
Να προσθέσω στις ανησυχίες και τη λέξη Fukushima;


Αν και εγώ χρησιμοποιώ Νακαμίτσι, κυρίως γιατί μου θυμίζει μια κασετοφωνάρα των 80s, το Nakamichi dragon (εντάξει εντάξει ο ορισμός του off topic) αλλά το ζήτημα της ασφάλειας και το πειραματόζωο τριγυρνάει αραιά και που στο μυαλό μου.


Στο θέμα μας τώρα, αν κάποιος ενημερωθεί πως το Sephora φέρνει το Koh Gen Do, ας ενημερώσει. Εγώ σε επικοινωνία που είχα με την εταιρεία με παρέπεμψαν σε ένα αμερικάνικο site που πουλά Koh Gen Do (τη γνωστή χάρτινη συσκευασία) αλλά με μεταφορικά...$45.00

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 23:10 »
Ρίξε μια ματιά στο ebay και στο Amazon.

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 05, 2015, 22:01 »
Ειχα την τυχη να δοκιμασω koh gen do στο καινουριο στήσιμο μου... ενα εχω να πω ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ  :yes: :yes: :yes: :yes: αποδιδει τα μεγιστα .. απο ολα τα γιαπωνέζικα pads  που εχω δοκιμασει ... εκανα και το πειραμα και με το fiber freaks το πηρα απο εσμοκερς .. που ενω ειπα να μην το δοκιμασω λογω οτι ειναι συνθετικο σαν ραγιον μοιαζει δεν μου αρεσε καθολου .. δεν επεσα εξω ... ολα τα βαζει κατω .. τουλαχιστον στα δικα μου γουστα ...  :yes: :yes: :yes: koh gen do ΜΠΡΑΒΟ!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180572 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8312 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33957 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536181 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59774 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237419 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 581 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15581 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136122 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35407 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10230 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12