vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

54 επισκέπτες, 4 χρήστες
infernity, manoslykos, dvelev, lagoudakis

Twitter

Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review

Αποσυνδεδεμένος Holy Smoke

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review
« στις: Μαΐου 27, 2011, 16:58 »
Όπως σας είχα υποσχεθεί ένα μικρο review για την καινούργια μου συσκευή πάμε λοιπόν....(συγνώμη για την σκόνη στο γραφείο...  :tongue_smilie:)

Εδώ βλέπουμε το πλήρες πακέτο το οποίο αποτελείτε από

1)Το κύριο σώμα με την υποδοχή της μπαταρίας
2)Το σύστημα με το κεραμικό φιτίλι
3)Το κούμπωμα του atomizer 501
4)2 Μπαταρίες 17670-1600 mAh για ατμιζμα στα 3,7 Volt
5)2 Σετ από δυο μπαταρίες RCR123A 3.2 Volt για ατμιζμα στα 6 Volt
6)4 Atomizer 501 εκ το οποίων 2 είναι LR
7)2 Επιστόμια μεταλλικά
8)6 Μπουκαλάκια 3ml με υγρό σε διάφορες γεύσης (To menthol είναι σίγουρα Halo...)
9)O Φορτιστής που δεν βλέπεται.... :))



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

To main σύστημα χωρίς τον atomizer



Uploaded with ImageShack.us

Εδω χωρίς την υποδοχή της μπαταρίας βλέπουμε το ανάγλυφο λογότυπο



Uploaded with ImageShack.us

Το κεραμικό φιτίλι....



Uploaded with ImageShack.us

Διπλά σε ενα Ego-T



Uploaded with ImageShack.us

Λοιπόν καταρχάς να πω ότι το κόστος της συσκευής είναι 309$ με δωρεάν μεταφορικά και -20% με το κουπόνι με κωδικό esavuke απο http://www.ecigarette-mods.com/type/battery-tube/ για οποίον εχει 20 μέρες υπομονή...εγω έδωσα επιπλέον 35$ για να το εχω σε 5 μέρες με usps   :)

Η ποιότητα της συσκευής είναι το κατι αλλο στιβαρή και ελαφριά σε κανει να νιώθεις πως δεν θα χαλασει ποτε.Ειναι πολι καλα κατασκευασμένη με υλικά απο χειρουργικό ατσάλι
Το πακέτο ειναι υπερπλήρες και θα βρείτε και ένα βιβλίο 95 σελίδων με πλήρες οδηγίες χρήσης και συντήρησης  8)

Πάμε τώρα στο κεραμικό φιτίλι...Ειναι σαν ενα μικροσκοπικό φίλτρο αυτοκίνητου που μοιάζει με ελαφρόπετρα και ειναι πολυ σκληρό με μικρές οπές...Το γεμιζμα γίνεται με 2 τρόπους
1)Στάζοντας κατευθειαν πανω στο φυτιλι 30 σταγονες οπου με ενα μετριο σε διαρκεια ατμιζμα (μια τζουρα ανα 5 λεπτα) θα διαρκεσει γυρω στις 6 ωρες πραγματικα πολυ καλη αυτονομια ΟΜΩΣ αν αυτο γινετε με LR και στα 6 Volt κραταει γυρω στις 2...
2)Στάζοντας απο πανω απο το στόμιο σαν Dip 40 σταγόνες και στις 2 περιπτώσεις περιμένουμε γυρω στα 10 λεπτα πριν τραβήξουμε τζούρα  ;)

Το κεραμικο φυτιλι δεν δινει με τιποτα αισθηση καμενου και οταν το υγρο μας εχει τελειωσει θα το καταλαβουμε αφου θα νιωσουμε ψυχρο το αερα.Το κεραμικο φιτίλι πλένεται με νεράκι και το αφήνουμε πανω σε μια χαρτοπετσέτα για καμια ωρα πραγματικα πολυ ευκολο  :)

Το ατμιζμα με την συσκευη ειναι απόλαυση και στα 2 Volt με πλούσιο ατμό και γευση φοβερή διχνει να αγαπαει την vg περισσότερο  :))
Το γέμισμα γίνετε χωρίς να πέσει  σταγόνα και γενικά ειναι μια απολυτά καθαρή συσκευή χωρίς διαρροές

Θα επανέλθω με περισσότερα σε λίγες μέρες ;D

Συγνωμη για το πρόχειρο Review ειναι το πρωτο μου  :tongue_smilie: κάθε ερώτηση φυσικά ειναι δεκτη  :yes:


Αποσυνδεδεμένος Thodoris

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 27, 2011, 17:34 »
Καλοάτμιστο! Εξαιρετικο φαίνεται. Μας άνοιξες την όρεξη...

Αποσυνδεδεμένος Holy Smoke

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 27, 2011, 17:44 »
Καλοάτμιστο! Εξαιρετικο φαίνεται. Μας άνοιξες την όρεξη...

Σε ευχαριστώ φιλε μου είναι όντως ενα βήμα μπροστά...απο εβδομάδα περιμένω και το provari...μόνο το gg μου έμεινε καημός... :wall:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 27, 2011, 23:20 »
Καλοάτμιστο!


Είναι πολύ όμορφο.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 27, 2011, 23:23 »
Πράγματι είναι κόσμημα :yes:
Εύχομαι να αξίζει τα χρήματα που έδωσες :)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 28, 2011, 11:09 »
Holy, οταν λες φιτίλι εννοείς τον αντίστοιχο πολυεστέρα στα κοινά ΗΤ ? δηλ το κεραμικό  έρχεται σε επαφή με την αντίσταση ή όχι ?
τι ατμοποιητή χρησιμοποιεί ?
ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Holy Smoke

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 28, 2011, 11:49 »
Holy, οταν λες φιτίλι εννοείς τον αντίστοιχο πολυεστέρα στα κοινά ΗΤ ? δηλ το κεραμικό  έρχεται σε επαφή με την αντίσταση ή όχι ?
τι ατμοποιητή χρησιμοποιεί ?
ευχαριστώ

Δεν εχει καθολου πολυεστερα παρα μονο το κεραμικο φυτιλι που δεν ερχεται σε επαφη με την αντισταση λειτουργει σαν τανκ ενα πραγμα φαντασου το fog αλλα ο ατμο να μην ερχεται σε επαφη με το υγρο αλλα να τραβαει το υγρο απο το κεραμικο φιτιλι μεσα απο 4 μικροσκοπικες τρυπες  :) μπορεις βεβαια να βγαλεις το συστημα με το κεραμικο και να βαλεις μονο 501 και να κανεις dip εγω τωρα του εχω κουμπωσει ενα ovale 510-t  :)

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
ALPHA ULTRAMAX
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 20, 2011, 01:34 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Pf1ZUDNxeIw[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Holy Smoke

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ALPHA ULTRAMAX
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 20, 2011, 01:54 »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ALPHA ULTRAMAX
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 20, 2011, 02:15 »
....μπαταριοθηκες υπαρχουν !!!!
....τελειος ατμοποιητης  ???

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ALPHA ULTRAMAX
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 20, 2011, 02:34 »
Αν καποιος το εχει κ ξερει γι αυτη τη συσκευη ας κανει 1 αναλυτικο review παρακαλω,γιατι απ οτι βλεπω αξιζει κ εχει πολλα θετικα οπως απιστευτα καλη εγγυηση κ πολυ καλη κατασκευη εξ ου κ το κοστος της!Εχω πολλες αποριες για τους ατμο που περνει καθως κ για τα e-liquids.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 20, 2011, 02:49 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος Holy Smoke

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 20, 2011, 02:49 »
Φιλε μου οτι θες μπορεις να με ρωτησεις ατμο περνει 510 για τα υγρα που ειχε μεσα τα ατμισα σε 2 μερες...ειναι καταπληκτικα και αγορασα και αλλα εχει μονο τρεις γευσεις τσιγαρισια σκετη και menthol

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 20, 2011, 02:58 »
Ευχαριστω smoky :) Ναι θελω να σε ρωτησω ακομη αν ξερεις,περνει κ αλλα ειδη ατμο ή μονο το 510?Κ  γι αυτο που ειπες για τις γευσεις η τσιγαρισια οταν λες?απλο κλασσικο τσιγαρακι ή μυαζει σε καποια μαρκα ας πουμε?Οι ατμο που περιλαμβανει(3 νομιζω?) εχουν υψηλα στανταρ εννοω οπως το βλεπεις αντεχουν?Γιατι για τα λεφτα που κοστιζει λογικα πρεπει να αντεχει σαν συσκευη...για παντα(σχεδον?) μιας κ δεινει 10χρονια εγγυηση ειδα αν θυμαμαι.Κ κατι τελευταιο η πληρωμη ειδα γινεται μεν με visa αλλα δεν εχει μεσω paypal μπορω ομως να πληρωσω με την prepaid(visa)?
Αυτα θελω να μαθω κ καλο-ατμιστο φιλε μου!

Αποσυνδεδεμένος Holy Smoke

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 20, 2011, 03:04 »
Ατμο δινει 4 το γραφω και στο Review κανενας ατμο δεν κραταει για παντα μαξιμουν ενα μηνα και μετα αλλαγη ετσι κανω εγω η συσκευη με σωστη χρηση θα σου κρατηση για χρονια η και για παντα για το υγρο δεν μοιαζει με κανενα που εχω δοκιμασει και εχω δοκιμασει πολλα δυστυχως...εξαλου σου στελνει ενα πολυ μικρο δειγμα για την πληρωμη δεν εχει paypal αλλα αν εχεις prepaid ολα οκ τα παιδια στο Site ειναι φοβερα αν επιλεξεις ems international express σε 5-6 μερες θα ειναι σπιτι σου (+35$)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Innor Vapor Alpha Electronic Cigarette Dual Voltage Kit Review
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 20, 2011, 03:11 »
Ευχαριστω κ παλι smoke :) Θα τελειωσω μεχρι τελευταιας ατμισης το hybrid k τοτε μαλλον θα σκεφτω πολυ σοβαρα το θεμα αγορας αυτης της συσκευης γιατι εμενα μ αρεσει να βρω κατι αντοχης κ διαρκειας κ να τελειωνω κ οχι συνεχεις δοκιμες συσκευων που αντεχουν το πολυ 1-3μηνες κ καθε λιγο νεα συσκευη!ΑΑΑ,κατι αλλο να σε ρωτησω,μπορεις να χρησιμοποιησεις αν θες αλλο υγρο εκτος απ αυτα της συγκεκριμενης εταιρειας,σωστα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313268 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125071 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix