vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, nightdream, stsoulos

Twitter

Aspire Atlantis - Sub Ohm BVC Clearomizer (Προεπισκόπιση)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis - Sub Ohm BVC Clearomizer (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 13:31 »
Αν δεν εχει εξαιρετικη τροφοδοσία όμως έχει να πέσει καψούλι.....  :tongue_smilie:

Οι κατασκευαστες λενε οτι οι αντιστασεις του Atlantis παιζουν σωστα στα 20-30W.
Προσωπικα δεν πονταρω στα 30W. Μου φαινονται ονειρο απατηλο για εργοστασιακη κεφαλη. Μακαρι να ειμαι λαθος.
Αλλα τι στο καλο, τα 20-22W δε θα μπορει να τα πιανει χωρις καμενο?

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis - Sub Ohm BVC Clearomizer (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 14:11 »
Εγώ πάλι πιστεύω ότι τα 20W ούτε που θα τον "γαργαλάνε" καν τον Atlantis με την αντίσταση των 0,5Ω!  :)) Πιστεύω δηλαδή ότι θα παίζει σωστά στα 30W και άνω. Κοντός ψαλμός αλληλούια, εδώ θα είμαστε για να τον δούμε.

Στα σημαντικά στοιχεία κατά την ταπεινή μου άποψη, είναι το "Wire made in USA" για να τσιμπήσει φυσικά σε πωλήσεις στην αμερικάνικη αγορά, που είναι και ο μεγαλύτερος παίκτης μακράν.

Patented aspire BVC technology
 Wire made in USA
 Sub oHm (0.5Ω) Coil
 Compatible with 20-30W
 cloud vapor production
 Extreme enjoyable taste


Όπως αντιλαμβάνομαι εγώ τα πράγματα, το μεγαλύτερο θέμα με τον Atlantis μπορεί να είναι η μειωμένη χωρητικότητα του tank με μόλις 2 ml. Στα 30W+ θα τραβάς μακρόσυρτη τζούρα και θα βλέπεις την στάθμη του υγρού να κατεβαίνει!!!  :))

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis - Sub Ohm BVC Clearomizer (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 14:22 »
Μακαρι.
Να μπορουν να αξιοποιησουν τις νεες ηλεκτρονικες συσκευες στο μεγιστο οι χρηστες εργοστασιακων ατμοποιητων
και να εχουμε και οι χρηστες επισκευασιμων ενα "δυναμιτη" εργοστασιακο για backup. :)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis - Sub Ohm BVC Clearomizer (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 15:09 »
Εγω απλα τον θελω για χρηση με το P3 και οσα watt και ας αντεχει..Το ιδιο και με τον Delta

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis - Sub Ohm BVC Clearomizer (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 15:40 »
Και άρχισαν ήδη οι προκρατήσεις σε χαμηλότερη τιμή από το site της Aspire στα αμερικάνικα sites.  :)

Εδώ τον έβαλαν στα 39,95 δολάρια.

Αλλά πιο πολύ μου αρέσουν τα σχόλια που έχουν αναρτήσει. Είναι βέβαιοι ότι θα γίνει πραγματικός χαμός με τον Atlantis.  :))

THIS TANK WILL GET HEAVY DEMAND.  IF YOUR ORDER IS URGENT OR TIME SENSITIVE, DO NOT BUY THIS PRODUCT. 

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis - Sub Ohm BVC Clearomizer (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 15:44 »
Υπαρχει και φτηνοτερα. Στο e-bay με 30$,
αλλα δυστυχως ειναι αποκλειστικα για Αμερικη (και με δωρεαν μεταφορικα μαλιστα).

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis - Sub Ohm BVC Clearomizer (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 15:55 »
Όσον αφορά καλούδια, δεν έχει κάτι επιπλέον ο Atlantis στη συσκευασία πέρα από αυτά που μας έχει συνηθίσει η Aspire. Μόνο μία δεύτερη κεφαλή των O,5Ω περιλαμβάνεται στο κουτί.


Η συσκευασία περιλαμβάνει εκτός από την έξτρα αντίσταση και ένα έξτρα γυάλινο τανκ.


Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis - Sub Ohm BVC Clearomizer (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 16:15 »
Εγώ πάλι πιστεύω ότι τα 20W ούτε που θα τον "γαργαλάνε" καν τον Atlantis με την αντίσταση των 0,5Ω!  :)) Πιστεύω δηλαδή ότι θα παίζει σωστά στα 30W και άνω. Κοντός ψαλμός αλληλούια, εδώ θα είμαστε για να τον δούμε.

Στα σημαντικά στοιχεία κατά την ταπεινή μου άποψη, είναι το "Wire made in USA" για να τσιμπήσει φυσικά σε πωλήσεις στην αμερικάνικη αγορά, που είναι και ο μεγαλύτερος παίκτης μακράν.

Patented aspire BVC technology
 Wire made in USA
 Sub oHm (0.5Ω) Coil
 Compatible with 20-30W
 cloud vapor production
 Extreme enjoyable taste


Όπως αντιλαμβάνομαι εγώ τα πράγματα, το μεγαλύτερο θέμα με τον Atlantis μπορεί να είναι η μειωμένη χωρητικότητα του tank με μόλις 2 ml. Στα 30W+ θα τραβάς μακρόσυρτη τζούρα και θα βλέπεις την στάθμη του υγρού να κατεβαίνει!!!  :))
Αυτο θα εχει να κανει και με το τι συρμα εχουν οι κεφαλες του Atlantis...Αν κανω λαθος διορθωστε με,οι κεφαλες των περισσοτερων εργοστασιακων ατμοποιητων χρησιμοποιουν πολυ λεπτα συρματα γιαυτο πολλες φορες βγαζουν ευκολα καμενο..Οποτε με πιο χοντρα συρματα σε εργοστασιακους θα ερθει και πιο δυσκολα το καμενο...Σωστα?Οποτε αν ο Atlantis χρησιμοποιει χοντρο συρμα τοτε ναι θα αντεχει τα watt που υποτιθεται οτι μπορτει να αντεχει...Αν και γιαυτο μπορουν να μιλησουν τα παιδια που χρησιμοποιουν επισκευασιμους καθως εγω δεν ειμαι ενας απο αυτους

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis - Sub Ohm BVC Clearomizer (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 16:25 »
Το καμμενο δεν εχει να κανει με το παχος του συρματος, αλλα με την ελλειψη επαρκους τροφοδοσιας υγρου.
Το πλεονεκτημα που εχει το χοντρο συρμα σε σχεση με το λεπτο, ειναι οτι κοβεται πιο δυσκολα, σε περιπτωση πχ hotspot.

Προφανως τις χαμηλες αντιστασεις τις πετυχαν με πιο χοντρα συρματα, αλλα απο μονα τους δεν λενε τιποτα.
Αν δεν εχει καλη τροφοδοσια η κεφαλη, τοτε δεν..

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis - Sub Ohm BVC Clearomizer (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 16:36 »
Οι τρυπες παντως εισαγωγης υγρου προς την αντισταση ειναι τεραστιες αν κρινω απο τις φωτο :)

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis - Sub Ohm BVC Clearomizer (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 20:24 »

Η συσκευασία περιλαμβάνει εκτός από την έξτρα αντίσταση και ένα έξτρα γυάλινο τανκ.

(Image removed from quote.)


Πολύ σωστός, μου διέφυγε το ανταλλακτικό τανκ και που θα είναι πολύ χρήσιμο φαντάζομαι σε πολλούς.  :)

Λοιπόν, μόλις τον παράγγειλα στο site της Aspire. Έρχεται κομπλέ στα 48,5 ευρώ με τα μεταφορικά με DHL.

Για να δούμε τι θα δούμε. Θα τον κοντράρω στα ίσια με δυνατό ανταγωνισμό, και με τους δύο 26650 Kayfun που θα είναι στημένοι με microcoil και Nakamichi βαμβάκια που είναι τα αγαπημένα μου. Αν μπορεί ο Atlantis να τους κοιτάξει στα μάτια, ειδικά στη γεύση του υγρού, τότε κατά την ταπεινή άποψή μου θα αφήσει εποχή σαν εργοστασιακός ατμοποιητής.  :)

Μέχρι αυτή τη στιγμή πάντως, ο ένας 26650 Kayfoun που έχω, είναι στημένος με microcoil και Nakamichi βαμβάκι στα 1,3Ω και παίζει στο Seven-22 στα 11W. Και τους δύο μου Ναυτίλους τους κάνει απλά αλοιφή για τα παπούτσια...  :))

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis - Sub Ohm BVC Clearomizer (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 08, 2014, 09:15 »
Όλα καλά και όμορφα αλλά μόνο 2ml χωρητικότητα ;;;;

Sent from LG G2


Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Aspire Atlantis - Sub Ohm BVC Clearomizer (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 09, 2014, 01:18 »
Ο αναμενόμενος Aspire Atlantis (λέγε με και Nautilus V2) εν ωρα δράσης, στα 40 watt με κεφαλή 0.5ohm!
Δειχνει καλόοοοοοοοοςςς.... ???




Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Aspire Atlantis - Sub Ohm BVC Clearomizer (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 09, 2014, 01:43 »
Θα τον φέρει κάποιος Ελλάδα; Έχουμε καμιά πληροφορία;

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Aspire Atlantis - Sub Ohm BVC Clearomizer (Προεπισκόπιση)
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 09, 2014, 01:46 »
Δυστυχως δεν εχω καμια πληροφορια αλλα αν ατμίζει όπως στο βίντεο και με τιμή γυρω στα 35-40 Ευρώ σίγουρα θα τον φέρουν πολλοί!  :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182032 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9175 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364