vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

410 επισκέπτες, 1 χρήστης
Jorge

Twitter

Προβλημα νεου ατμιστη : καθε ποτε μειωνουμε την νικοτινη μας ?

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Είμαι στο άτμισμα 4 μήνες . Τους 2 πρώτους σταθερά 18 νικοτίνη, μετα είπα να την ελλατώσω πήρα 12 και 9 , αλλά επειδη δεν με γέμιζε γύρισα πάλι στα 18 στα έτοιμα υγρά εργοστασιακά  και μερικές ιδιοκατασκευές που τις έκανα με νικοτίνη 15-16 περίπου με καλύπτυν αρκετά μπορώ να πω .

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Θα συμφωνήσω και εγω σε αρκετά με τον JoeBar και να πω κ εγώ την ταπεινή ου γνώμη στο μικρό χρονικό διάστημα που ατμίζω για δεύτερη φορά.
Είμαι στο 18 με 3μλ την ημέρα και τρομάζω να κατέβω στα 12 γιατί πριν πέντε χρόνια την πάτησα άσχημα. Αλήθεια γιατί δεν υπάρχουν  15-16mg νικοτίνης σαν σκαλοπάτι προς το 12άρι :confused1:   

Σαφέστατα στο ΚΤ δεν ευθύνεται μόνο η νικοτινή,που και εκεί ότι απόπειρα έκανα για light κλπ πηγε στον βρόντο. Δυσκολα να έπεφτα κάτω από 10 πίσσα 10 μονοξείδιο 9 νικοτίνη. 

Οι πρώτες μου εντυπώσεις με το ητ μου λένε ότι για το σωστό χτύπημα και ένταση παρόμοια με του κανονικού τσιγάρου ευθύνεται λιγάκι και η pg. Πχ η 24άρα καθαρή vg μου φαίνεται ότι μπορεί να είναι πιο απαλή αισθησή γενικότερα από την 18άρα  50%-50% καπνικά πάντα υγρα μιλώντας!!!
Είναι νωρίς ακόμα να βγάλω κάποια συμπεράσματα,γιατί είμαι πολύ νέος στο ητ και πρέπει να δοκιμάσω γεύσεις, ατμοποιητές, επίπεδα και περιεκτικότητες μέχρι να κατασταλάξω. Αν και το επίπεδο νικοτίνης θα αργήσω να το δοκιμάσω-αλλάξω αν πρώτα δεν καλύψω τις άλλες εναλακτικές μέχρι να δω που θα ειμαι πιο κοντά στο κτ γιατί αυτό είναι το ζητούμενο για μένα για να μην πέσω ξανά.
Βεβαία καθημερινά λόγω περίεργων καταστάσεων, δίνω αγωνα να φύγουν οι περίεργες σκέψεις να ανάψω κτ , που αυτό με κάνει να πιστευω ότι έχει μέσα πολύ χειρότερες ψυχότροπες ουσίες από την νικοτίνη.
Επίσης με έχει βοηθήσει πολύ,όπως έγραψε και ένας φίλος πιο κάτω, ότι 6 μέρες τώρα που ξεκίνησα, έχω φάει το φόρουμ, το youtube και ότι άλλο έχει σχέση με το ητ, σε σημείο που η γυναίκα μου νομίζει ότι έχω μπλέξει άσχημα χαχα.

ΔΕΝ θα κατέβω σε νικοτινή προς το παρόν γιατί ακόμα καραδοκεί ο κίνδυνος επιστροφής στο κτ. Εκτός και αν ρουφίξω μονοκοπανιά το 24άρι blood Tobaco της Ιnovation που έχω !!

Αποσυνδεδεμένος veduracell

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
όπως πολύ καλά λες το μόνο που να σε ενδιαφέρει να είναι να ξεκόψεις με το κτ. και εγώ φρεσκότατος είμαι εδώ και τρεις μήνες δεν έχω καπνίσει καθόλου και τώρα νιώθω ότι δε πρόκειται να το ξανακάνω. σίγουρα υπήρξαν φορές που σε νευρα ή αγχος το σκέφτηκα αλλα δεν αξίζει το κόπο...όταν περάσουν λίγες ακόμα μέρες θα δεις μόνος σου τη διαφορά.. οπότε κράτα γερά και όλα καλά

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ πλέον είμαι 2 μηνες ατμισμα ξεκινησα με 6 αλλα στα πολλα νευρα μου εβγαινε η αναγκη για τσιγαρο δεν με γεμιζε.Πηγα στα 12 και μου φαινεται βαρυ και ετσι θα παω στα 9.
Αυτους τους δυο μηνες προσπαθησα να κανω ενα τσιγαρο στρυφτο αυτα που εκανα δεν μπορεσα να κανω ουτε το μισο.Με μπουκωσε. Ενιωσα δικαιομενος.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Το έχω πει σε πάμπολλα νήματα, θα το πω και άλλη μια ως απάντηση στον τίτλο του θέματος: νικοτίνη μειώνουμε όταν μας το πει ο οργανισμός μας.

Ακόμα θυμάμαι τη στιγμή που δοκίμασα ένα υγρό με 9mg και μου φάνηκε αέρας κοπανιστός. Τώρα, το 9ρι με πονάει σε βαθμό να μην μπορώ να το ατμίσω. Ποτέ δεν πίεσα τον εαυτό μου να ρίξει νικοτίνη. Απλά έγινε. Και πλέον κινούμαι σε επίπεδα 3-6mg. Και μπορεί να μην το έχω αυτοσκοπό, το θεωρώ όμως μεγάλη πρόοδο όταν από 18, 20 και 24mg είμαι πλέον εκεί. Θες ο καλύτερος εξοπλισμός, θες η εξοικείωση, θες ο οργανισμός μου που πλέον αυτό ζητάει, έπεσε το ποσοστό. Δεν νομίζω ότι θα πάω ποτέ στο μηδέν. Και ο βασικότερος λόγος δεν νομίζω ότι είναι η έλλειψη νικοτίνης αλλά η απώλεια γεύσης. Κάποτε επικρατούσε ως αξίωμα ότι όσο λιγότερη νικοτίνη, τόσο καλύτερη γεύση. Συμφωνώ εν μέρει, ιδιαίτερα όσον αφορά φρουτογλυκά (το καπνικό το θέλει το τσιμπηματάκι του) αλλά όχι χωρίς καθόλου νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Τώρα, το 9ρι με πονάει σε βαθμό να μην μπορώ να το ατμίσω. Ποτέ δεν πίεσα τον εαυτό μου να ρίξει νικοτίνη. Απλά έγινε. Και πλέον κινούμαι σε επίπεδα 3-6mg.
Μετά από πόσο καιρό "εγινε" φίλε ?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Σταδιακά. 18-24-20-15-12-10-9-6-5-4 σε διάστημα 4 ετών. Δεν το έκανα με υπολογισμούς, απλά κάθε φορά που ετοίμαζα τις βάσεις μου, έβαζα λίγο παραπάνω μηδενική κάθε φορά. Το τελευταίο κομμάτι, το έκανα προχτές. Από εκεί που έβαζα 1 20ρα και 3 μηδενικές, προχτές που πήρα βάσεις, έβαλα 4 μηδενικές με την 20ρα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Καλημέρα σε όλους τους φίλους.
Εγώ παιδιά σήμερα πρωί πρωί έτρεξα. Πήγα πριν ακόμα ανοίξουν τα ρολά... Πήγα μόνο στα καπνικά και με 18mg. Το στερητικό μου ήταν τέτοιο που δεν μου έφτανε ούτε το 18αρι. Κάθισα αρκετή ώρα για να μην κάνω τίποτα βιαστικό ή λάθος. Το 12αρι μου φάνηκε αέρας (δεν το θυμόμουν τόσο “λίγο”). Τελικά έφυγα με 18αρι καπνικό και μία βάση 50/50 20αρα (έχω να πω και κάτι άλλο υπέροχο, αλλά δεν το λέω ακόμα). 

 
Τώρα ηρέμησα. Λύτρωση παιδιά, κι αυτή τη φορά θα πάω με σωστά βήματα, δεν την ξαναπατάω. 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog

"...έχω να πω και κάτι άλλο υπέροχο, αλλά δεν το λέω ακόμα..."


Ωραίο teaser! Τώρα όλο το forum περιμένει την επόμενη σου ανακοίνωση... ;)


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
@cpbaroque, καλημέρα.
Χαχαχα ναι ναι, τρομάρα μου. Σήμερα όμως πετάω! Όλα ήρθαν στη σωστή σειρά. 3 μήνες ΔΕΝ ζήτησα κ.τ., και με έχει βοηθήσει απίστευτα το η.τ., θέλω από τώρα να το πιάσω όπως πρέπει. Το άλλο που δεν λέω ακόμα, είναι καθαρά δικό μου θέμα επάνω στο η.τ., Αποκάλυψη! Ακόμα δεν πιστεύω ό,τι είδα, αυτός είναι κι ο λόγος που το κρατάω για λίγο μυστικό.

Αποσυνδεδεμένος veduracell

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
περιμένουμε με αγωνία  !!!

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Η νικοτίνη ήταν η πανέμορφη γυναίκα που γνωρίσαμε στη νιότη μας και μας συντροφεύει πιστά μέχρι τώρα.
Οι παρενέργειες και οι αληθινά βλαβερές ουσίες, είναι το σόι της νύφης  ;D

Μια και ο γάμος μας μπήκε σε νέα βάση, ατμιστική,
ανακάλυψα ξανά την πανέμορφη γυναίκα.
Έρωτας ή καψούρα, δεν μπορώ να πω μετά βεβαιότητας.
Ροματζάδες στα σεληνόφωτα μέχρι κοφινάτο στριφογυριστό.
Ξεκίνησα με δόσεις των 12mg και σύντομα την τριπλασίασα.
Φυσικά υποτριπλασίασα τον αριθμό των δόσεων.
Στην ηλικία μου βλέπεις δεν μετράει η συχνότητα, αλλά η ποιότητα της ποσότητας.  (Πσσσσσσσσσσ............)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172594 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem